Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s jakou taxislužbou na letiště Praha. Můj ranní let je kolem 7 hodin z Terminálu  1 (musím využít taxi, denní městská doprava funguje od ca. 5:30 s příjezdem přes 6 hodinou ranní).   Děkuji  .

Taxi na letiště Praha (PRG)

Založil(a) ve fóru Letiště

24 reakcí

Ahoj,

chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s jakou taxislužbou na letiště Praha. Můj ranní let je kolem 7 hodin z Terminálu  1 (musím využít taxi, denní městská doprava funguje od ca. 5:30 s příjezdem přes 6 hodinou ranní).

 

Děkuji

0

Uber ... není důvod ho nebrat.

1 Citovat

Na letiště Praha funguje i noční MHD, tak taxi není třeba.

4 Citovat

Vem si Uber nebo Bolta, pokud nechces jet nockou...

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Na letiště Praha funguje i noční MHD, tak taxi není třeba.

Michale, od tebe jsem ani jiný komentář nečekal (nic ve zlém) 😀

0 Citovat

Zalezi kde bydlis...

Jestli bydlis nekde na trase viz fot nevidim duvod mhd nebrat.

jestli nekde uplne mimo tak bych bral vyse zminovaneho bolta nebo ubera

 

 


da82061b-f853-4c58-972d-d769f7c48652.jpeg

0 Citovat

Breathe napsal(a):

[citace="Mıchal"]

Na letiště Praha funguje i noční MHD, tak taxi není třeba.

Michale, od tebe jsem ani jiný komentář nečekal (nic ve zlém) 😀

[/citace]Obecně nemám rád jízdu s někým cizím v autě, o kom nevím, jak řídí, a o taxikářích mám už mnohokrát potvrzené předsudky, byť ti u nás by aspoň mohli být připoutaní a nehrát si během jízdy s mobilem...

Ano, v noci to trvá déle. Ty trasy autobusu na letiště dělal nějaký diletant. Na druhou stranu je otázka, zda se kvůli tomu vyplatí dát 500-1000 Kč za taxi. Toť už na chuti každého soudruha...

3 Citovat

Mıchal napsal(a):

Na letiště Praha funguje i noční MHD, tak taxi není třeba.

Vtip je v tom, že pokud člověk nebydlí na trase nočního autobusu (to vymýšlel někdo, kdo nejezdí MHD), tak strávím minimálně 2 hodiny v nočním autobusu s přestupem (to nechci).

Díky všem za náměty, asi Uber nebo Bolt.

 

 

0 Citovat

Já to naopak chápu, noční doprava není uzpůsobená primárně pro cesty na letiště, ale je potřeba skloubit více funkcí dohromady (takže obsluha co největší oblasti bydlení plus obsluha letiště). V noci se dá prodloužená cestovní doba akceptovat. 

Já mám s dopravou na letiště v noci katastrofální zkušenost. Možná nyní, kdy je Uber oficiální letištní taxi, to bude fungovat lépe, ale loni v létě jsme potřebovali kolem 2 ráno cestovat na letiště. MHD jsme po dlouhém zvažování také vyloučili (hlavně kvůli skoro půlhodinovému čekání na přestupu v centru) s tím, že použijeme Uber. Takže jsme dali poptávku, poptávka potvrzená, auto přijede za 10 minut. 10 minut pryč, auto se ani nepřibližovalo, dalších 5 minut pryč, auto se přibližuje, dalších 5 minut pryč, jízda zrušena. Super. Nová poptávka, žádné další auto k dispozci... 5ti minutovky ubíhají... následně poptávka potvrzena, auto přijede za 10 minut... Čekáme jak volové, 10 minut pryč, jízdu opět řidič ruší... Tak nic, jdu lovit Bolt. Situace podobná, nicméně o něco optimističtější a po 15 minutách vítězoslavně přijíždí auto. Ještě podotýkám, že bydlíme v širším centru Prahy, žádná periferie, nic. Suma sumárum hodinu jsme zkejsli před barákem čekáním na odvoz a na letiště přijeli na poslední chvíli. Po téhle zkušenosti už tento typ odvozu NIKDY nevyužiju, a vždy půjdu na jistotu, a to na MHD. 

1 Citovat

Jakmile se přiletí po půlnoci, tak je to problém. Autobusy už nejezdí a taxikář vás na Prahu 6 neodveze, protože se mu to nevyplatí. V tomhle směru žádné zlepšení od nového provozovatele nečekám.

0 Citovat

Díky moc za příspěvky.

Já jsem vyzkoušel Uber před ca. rokem. Auto přijelo včas, ale řidič (bez znalostí českého jazyka a evidentně cizinec) zabloudil a pak jel vedlejšími ulicemi, aby natáhl jízdu a cenu. Plus další 100 Kč za vjezd na parkoviště (tehdy Uber to neměl oficiálně a letiště vybíralo poplatek za opakovaný vjezd na parkoviště před terminálem). 

Pak letiště oznámilo nového provozovatele - Uber. Tak proto jsem dal dotaz na fórum, jak to nyní vypadá.

0 Citovat

V uberu ridic nejak cenu jizdou "vedlejsimi ulicemi" tak uplne nenatahne. Cenu znate predem a ta se pak strhava.

0 Citovat

Platil jsem vyšší cenu než bylo předem v aplikaci. Po stížnosti na Uber ústředí mi vrátili ten rozdíl. Ale byl to opruz.

0 Citovat

Cena dle Uberu ca. 400 Kč, cena dle AAA 600 Kč, Bolt  nelze na webu ( pouze přes mobilní aplikaci).

0 Citovat

Já mám obecně lepší zkušenost s Bolt.

1 Citovat

Ještě teda doplním, že se to dá i denní dopravou při odletu v 7. Například ve 4:56 už jede metro z Muzea na Veleslavín a v 5:37 je příjezd na Terminál 1.

0 Citovat

Ano, to je pravda. Otázkou je míra rizika, jak dlouho předem být na letišti (nyní doporučují 2 hodiny před odletem). Když všechno pojede a klapne, tak je to super. Ale když to neklapne... tak potom letadlo odletí beze mě.

 

0 Citovat

Nevim, ale auto je jistota, co se s nekym domluvit??

1 Citovat

Gigo15 napsal(a):

Ano, to je pravda. Otázkou je míra rizika, jak dlouho předem být na letišti (nyní doporučují 2 hodiny před odletem). Když všechno pojede a klapne, tak je to super. Ale když to neklapne... tak potom letadlo odletí beze mě.

 

 

2 hodiny před odletem se doporucovalo vzdy. a vzdy platilo, ze je to zbytecnost - takový to "aby to i nejvetsi problémisti stihli". 

Pokud máte online checkin a nebudete odbavovat zavazadla, staci vam  byt na letisti a prijit na security 20 - 30 minut pred zavrenim gejtu (cca 1 hodinu pred odletem podle letaku)

Pokud musite na checkin, tak k tomu pripoctete  20 - 30 minut max.

0 Citovat

Brzy ráno na checkinu asi nebude takový problém, ale při svém jediném letu s Ryanair s odbaveným kufrem jsem strávil ve frontě 50 minut, protože na T2 jsou 2 přepážky pro všechny lety společnosti. K tomu na security bylo naštěstí "volno", takže jen 25 minut čekání. Nástup končí 30 minut předem. Takže 2 hodiny předem mají něco do sebe. 

0 Citovat

Takže s check-in na přepážce na letišti s kufry do podpalubí (online check předem proveden) max. ca 60 minut před odletem?

Pak by to stačilo na ten první autobus na letiště.

0 Citovat

Ne tak uplne :) Psal jsem , ze pokud mate kufr, tak hodina a půl bude ok. Pokud kufr nemate a mate online checkin, tak hodinka s prehledem.

 

1 Citovat

Díky za upřesnění. 

0 Citovat

Pokud mam vic zavazadel, beru vetsinou Liftago, clovek si muze vybrat vetsi auto, u Boltu a Uberu je prirazeno to, ktere se prihlasi (ale muzes to zrusit a zkusit znovu) a Fabie 3 lidi s kuframa pobere tezko

Sleva na prvni jizdu, kdyby byl zajem :)

 

Bolt  ZJJYA

Liftago  MILOS3487

0 Citovat

Děkuji

0
24 reakcí