Ahojte všimol som si že sa potichu zrušilo pravidlo 10x100ml v príručnej batožnie. Niekde som našiel že je to lebo majú lepšie skenery. Mám skúsenosť že to prestali riešiť od Ledna.    Viete o tom niekto viac? Zaujimavé že to nebolo nikde komunikované... Dík za info.  .

Nove pravidla na tekutiny v prirucnim zavazadle

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Je to hodně odvážný návrh, přidat další záložku do průvodců letišti, a to security? Že by se tam člověk dočetl, jak moc a s čím prudí při kontrole. 😊

0 Citovat

Kdekoli záleží hlavně člověk od člověka. I na pohodovém letišti můžeš narazit na přísnou směnu bezpečnostní kontroly

0 Citovat

Jasně, ale ten člověk neovlivní model skeneru, žejo.

0 Citovat

Arshi napsal(a):

Je možné, že pravidlo 10x100ml v příručním zavazadle bylo zrušeno kvůli vylepšení technologie skenování, ale k žádné oficiální komunikaci nedošlo. K potvrzení této skutečnosti by pomohlo více informací. Chcete-li vědět více, navštivte zde https://aerowaapps.com



The potential lifting of the 10x100ml rule in hand luggage is speculated, but official confirmation and communication are needed for clarity. https://aeroapp.net/gbwhatsapp-download/

0 Citovat

V Johannesburgu mi vyhodili roli potravinové fólie, že bych s ní mohl někoho obalit 😂 Cape Town předtím v pohodě stejně jako x dalších letišť.

4 Citovat

Mne vyhodili ve Vidni z jednoho batohu maslo a v druhem normalne proslo, a to sly hned za sebou🤦‍♀️, ze pry liquid, pokazde je zmrazene na kost…. vozim kvuli detem, kdyz vim ze tam nebude moznost koupit. Zatim poprve, co slo do kose.

0 Citovat

Ve Frankfurtu mi neprošla malá zubní pasta a 100 ml lahvička sprcháče, které jsem nevytáhl z batohu... zato cestou zpět na stejném letišti, jen u jiné security, mi v batohu prošla bez povšimnutí láhev vína. Je to celé šaškárna a loterie.

0 Citovat

Mě neprošla v JNB prázdná petka... Za mě, je to spíš o lidech než o letišti

0 Citovat

Je to o náhodě. Teď mi v IST prošly dvě plné lahve vody v batohu, ale neprošly mini nůžky v mini lékárničce. Borec mi 3x poslal batoh skrz, než se je podařilo najít a pak je vízězoslavně odhodil do koše. Velikost nůžek tak 3x4cm, kulatý rohy. Tak se ho ptám, na základě čeho je vyhazuje, když to splňuje všechny rozměry. Tak je zase naštvaně vyndal a hodil mi je zpátky. 

Pravidla na 100ml lahvičky jsem nepochopil dodnes. 

0 Citovat

Před týdnem mi prošel v Cancunu nůž z obsidiánu (suvenýr), čepel 9cm, fakt ostrý, zapomněl jsem ho v batohu, vybalil na Floridě :D 

Já už na ty kontroly začínám pomalu kašlat, nechávám vodu v batohu, je to úplně jedno, vůbec nezáleží na státu nebo letišti, je to jak píše @puketapu jen o lidech, na které zrovna člověk narazí a už toho mám dost plné zuby

3