Zdravím všechny a prosím o reakci jak nejlépe transferovat mezi letišti v Paříži.Chci jet do Fr.Polynésie,a zatím mně nejlíp vychází přímý let z Paříže na Tahiti,ale dostat se z Prahy a zpět tak nějak přesně na datum znamená přesuny mezi Orly,De Gaulla a možná i jiným pařížským letištěm.Zkoším zatím hledat bez stop overu v Paříži...díky  .

Přesun mezi letišti v Paříži

Založil ve fóru Letiště

14 reakcí

Zdravím všechny a prosím o reakci jak nejlépe transferovat mezi letišti v Paříži.Chci jet do Fr.Polynésie,a zatím mně nejlíp vychází přímý let z Paříže na Tahiti,ale dostat se z Prahy a zpět tak nějak přesně na datum znamená přesuny mezi Orly,De Gaulla a možná i jiným pařížským letištěm.Zkoším zatím hledat bez stop overu v Paříži...díky

0

Transfer mezi CDG a ORY v Parizi sice vypadá děsivě, ale jinak to není taková tragédie.

Z CDG pojedete RER B do Anthony  (jezdi co 10 - 20 minut +/-), a odtamtud "metrem" (tezko rict, jak tomu rikat cesky) primo na Orly.

0 Citovat

Jinak, jen poznámka - tím přímým letem máte na mysli nejspíš French Bee?  Nejedná se o přímý let v pravém slova smyslu, jedná se o let ORY - SFO - PPT, a je to 23 hodin v letadle. 

V SFO je na zemi 2 hodinové mezipřistání na dotankování. Z letadla vás sice pustí, ale bude to pěkná rasovina.

0 Citovat

Díky za info....a ano rasovina to je,ale ať jsem hledal ,jak jsem hledal v podstatě bez stop overu v SFO ,protože lety nenavazují je to nereálné.Nemáme zkušenosti...(cestuji s mou paní)...a nejsme ani dost mladí, jestli třeba cca den,dva v SFO je úplně v poho pro zorientování a prohlídku SFO,aspoň letem světem,než poletíme dál....

0 Citovat

Vubec bych se nebal a ten den dva si na SFO nechal. Je to hezke mesto a za dva dny “must-have” highlighty date v klidu :)

I ta cesta bude prijemnejsi.

0 Citovat

Omluva,ale odpovědi budí otázky...chceme do Polynésie na katamarán a můžeme vézt cca 2l alkoholu,tak nevím co na to amíci,kdysi mi dělali před vstupem na americké území problémy s medem... ??? Sry ,asi vypadám jako osel,možná už jsou benevolentnější...už je to taky cca 6 let

0 Citovat

V SFO mají duty-free.

0 Citovat

Přesun mezi letišti v Paříži - https://kiwitaxi.tp.st/zscFUtjr

0 Citovat

Ahoj, nemá někdo zkušenosti s návštěvou Paříže během mezipřistání? Na CDG budeme mít příští neděli fuku 11 hodin mezi příletem a odletem, tak přemýšlím, jestli se časově vyplatí jet se podívat do centra?

0 Citovat

11 hodin prestup? urcite. RER jede z letiste rovnou do centra, a je rychly.

Nejakych 6-8 hodin vam na mesto zbyde, a rozhodne lepsi, neznto travit na letisti.

3 Citovat

Díky za tip, kouknul jsem na info na webovkách letiště a RER by bylo nejlepší volbou, kdyby od 4.3. do 26.4. nebyly na trati výluky: https://www.parisaeroport.fr/en/...s-airports. Teď místo vlaku jezdí busy a cesta trvá 1 hod 15 minut a prý ještě může trvat déle kvůli zácpám. Navíc už zdražili na 14 EUR jedna cesta, takže dva dospělí tam a zpět za 56 EUR. Nakonec tedy vynechám.

0 Citovat

Tak zkuste alespoň Air and Space Museum v Dugny ;) je to kousek… jezdí tam přímo bus. Linku si nevzpomínám ale Google poradí

1 Citovat

rolfi napsal(a):

Omluva,ale odpovědi budí otázky...chceme do Polynésie na katamarán a můžeme vézt cca 2l alkoholu,tak nevím co na to amíci,kdysi mi dělali před vstupem na americké území problémy s medem... ??? Sry ,asi vypadám jako osel,možná už jsou benevolentnější...už je to taky cca 6 let

 

Proč se tahat s alkoholem, když si ho tam můžete koupit?

0 Citovat

tomj: možná lze ještě zvážit místní bus 350 nebo 351, jede do centra taky cca 1 hodinu a údajně stojí 6E jedna cesta (kdysi jsme 350 v pohodě využili, tehdy stál asi 3E).  

https://getbybus.com/cs/blog/aut...de-gaulle/

0 Citovat

OK díky za tip na busy 350/351 a na Air and Space Museum!

0
14 reakcí