Ahoj cestovatelé, chtěli bychom jet na jaře na dovolenou do USA a chtěl bych se zeptat, jestli se zde najdou nějaké cestovatelky, které absolvovali delší let (cca 10h) letecky v těhotenství do zahraničí. Manželka bude v druhém trimestru, čili stále v týdnech, které jsou pro cestování letadlem doporučovány, ale i tak jsme se chtěli zeptat na osobní zkušenosti, zda doporučujete nebo byly nějaké problémy apod. Zároveň, jestli doporučujete i injekci na ředění krve, abychom se podle toho mohli zařídit. Moc díky.  .

Cestování letadlem v těhotenství (cca 10-11h)

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

15 reakcí

Ahoj cestovatelé, chtěli bychom jet na jaře na dovolenou do USA a chtěl bych se zeptat, jestli se zde najdou nějaké cestovatelky, které absolvovali delší let (cca 10h) letecky v těhotenství do zahraničí. Manželka bude v druhém trimestru, čili stále v týdnech, které jsou pro cestování letadlem doporučovány, ale i tak jsme se chtěli zeptat na osobní zkušenosti, zda doporučujete nebo byly nějaké problémy apod. Zároveň, jestli doporučujete i injekci na ředění krve, abychom se podle toho mohli zařídit.

Moc díky.

0

V první řadě si myslím, že by lékař určitě cíleně nedoporučoval létání v těhotenství, ale toť čisté k formulaci dotazu. Myslím ale, že tady hodně záleží na psychické pohodě zainteresovaných osob a jejich kritickém přístupu.

Někdo by letěl v 30 týdnů do Austrálie, někdo by nejel ani tramvají. Znám lidi v obou extrémech.

V těhotenství jsme dali 8 letů během 4 cest v rozptylu od cca 10 do 32 tt v délce do 5 hodin (2x Kanáry, Madeira a Turecko) a žádné problémy jsme nepostřehli. Všechno hladolety, při poslední cestě si manželka stěžovala, že měla v letadle oteklý nohy. Nevím, jaké jsou jiné negativní faktory, ale při cestě do Ameriky bude prostoru na nohy rozhodně více.

Je pravda, že při nastání menších komplikací před dovolenou jsme museli jednu cestu zrušit, což bylo riziko, se kterým jsme počítali před každým letem.

Máme teď krásnou 5 měsíců starou dceru, naprosto v pohodě, létání zbožňuje (zvlášť vzlety, přistání a turbulence 😁). O vánocích jsme letěli prvně do Algarve, zrovna teď jsme v Izraeli. My bychom do toho šli.

1 Citovat

Beáta - Tak na internetu jsem našel spoustu webů, kde ženy píšou, že těhotenství není nemoc a že cestovali i delší lety do zahraničí, takže proto jsem se chtěl zeptat na osobní zkušenosti žen tady na cestujlevně. Možná jsem se špatně vyjádřil, ale zřejmě je takových žen spoustu, co cestuje i v těhotenství, proto bych si rád poslechnul jejich názory.

0 Citovat

Danny.709 napsal(a):

V první řadě si myslím, že by lékař určitě cíleně nedoporučoval létání v těhotenství, ale toť čisté k formulaci dotazu. Myslím ale, že tady hodně záleží na psychické pohodě zainteresovaných osob a jejich kritickém přístupu.

Někdo by letěl v 30 týdnů do Austrálie, někdo by nejel ani tramvají. Znám lidi v obou extrémech.

V těhotenství jsme dali 8 letů během 4 cest v rozptylu od cca 10 do 32 tt v délce do 5 hodin (2x Kanáry, Madeira a Turecko) a žádné problémy jsme nepostřehli. Všechno hladolety, při poslední cestě si manželka stěžovala, že měla v letadle oteklý nohy. Nevím, jaké jsou jiné negativní faktory, ale při cestě do Ameriky bude prostoru na nohy rozhodně více.

Je pravda, že při nastání menších komplikací před dovolenou jsme museli jednu cestu zrušit, což bylo riziko, se kterým jsme počítali před každým letem.

Máme teď krásnou 5 měsíců starou dceru, naprosto v pohodě, létání zbožňuje (zvlášť vzlety, přistání a turbulence 😁). O vánocích jsme letěli prvně do Algarve, zrovna teď jsme v Izraeli. My bychom do toho šli.

Moc děkuji za názor, to jste mě potěšil :-) A můžu se zeptat, ohledně těch komplikací, co to byly za komplikace a kdy se objevily?

0 Citovat

Trošku citlivé téma - sz

0 Citovat

Já si myslím, že tohle je něco tak individuálního, že je vlastně blbost se na to ptát na internetech. Určitě ti spousta žen odpoví, že v těhotenství lítaly po celým světě a je to naprostá pohoda, a rozhodně jich mnoho takových je. Je spousta žen, které v podstatě "ani nevěděly že jsou těhotné", na druhou stranu jsou takové, které skoro celé těhotenství proleží jako rizikové (a změnit z normálního na rizikové se to může kdykoli), je spousta těch, které se nenechají vůbec ničím omezit v dosavadním způsobu života, a pak zase spousta takových, pro které je to těhotenství tak vzácné, že prostě chtějí eliminovat jakékoli možné riziko na minimum, a tomu přizpůsobují svoje chování. A mezi dvěma extrémy určitý interval, ve kterém se každý nějak pohybuje. Je to podobné jako otázka cestování s velmi malými dětmi. Zcela individuální a každý si musí posoudit sám podle svojí situace. Rozhodně cesta letadlem v těhotenství představuje nějaké riziko, jinak by se o tom nikde nepsalo a nikdo by to neřešil, ani ty bys tady na to nepsal svůj dotaz. Takže si každý musí zvážit, jestli mu to riziko, byť třeba malé, pro zdraví a život budoucí matky a dítěte, za to stojí nebo ne a chce to riziko na sebe přijmout se všemi možnými důsledky, které na jednu stranu s velkou pravděpodobností budou, že si užijete bezva dovolenou bez problémů, a na druhou stranu s asi malou pravděpodobností mohou být i takové, které si pak budete vyčítat celý život, jak jste byli blbí a nezodpovědní. A v tom nikdo nikomu neporadí a každý si to musí rozhodnout sám a je blbost rozhodovat se na základě sto odpovědí "já jsem to dělala a nic se mi nestalo", když jedna odpověď taky může být "já jsem to udělala a lituju toho celej život". 

13 Citovat

Ja jsem byla tehotna 2x. Letata jsem pri obou - USA i po Evrope. Deti jsou ok. Cimz teda nerikam, ze letani v tehotenstvi doporucuju.

S velkym brichem je uz problem to usedet. Co se tyka nevolnosti, tak mne byva zle i normalne.

Otazka k redeni krve - preventivne nevim, to je otazka na lekare. Ale pokud mate riziko trombozy, tak v bych neletela v zadnem pripade.

 

3 Citovat

Ala i Andrea mají pravdu, na to se dá poradit jen obecné:

- zeptejte se vašeho lékaře, hlavně na tu injekci, chápu o co vám jde, ale nejsem si jistá, že to bude vhodné, např. přípravek Detralex, který je velmi vhodný pro prevenci otoků během cestování, není pro těhotné vhodný a podobné by to mohlo být s tou injekcí, takže bych spíš koupila kompresní podkolenky nebo punčochy

- udělejte si perfektní cestovní pojistku

1 Citovat

Pri prvnim tehotenstvi bych si nedovolila vytahnout paty a pri druhem napohodu klidne cestovala. To je fakt kus od kusu, prvni dite prislo na svet v 35.tt a to bych opravdu nechtela byt nekde nacestach🤦‍♀️🙄.

1 Citovat

No já teď budu píchat ženě clexan do stehna pro případ trombózy. Standardně se rve do břicha, ale... :D

Jinak vždy konzultace s lékařem a nezapomenout na těhotenskou průkazku.

0 Citovat

@David Eiselt jj Clexan jsem preventivne pichala obe cela tehotenstvi🤦‍♀️

0 Citovat

My letěli v 3. měsíci na Madeiru, v 5. na Mauricius. V obou případech lety i dovolená úplně bez problému, manželka na ten longhaul akorát měla ty kompresní podkolenky a sem tam se prošla po letadle. Jediná nevýhoda je, že jsem solidárně držel basu a a nezmrskal se, takže ten long-haul vůbec neutíkal.

Po nějaké rozumné konzultaci s lékařem se není čeho bát...

1 Citovat

ked zvladnu ruske zeny vo vysokom stadiu tehotenstva lety do Argentiny aby odrodili tam a ich deti ziskali argentinske obcianstvo, tak cesta zo strednej Europy do USA musi byt brnkacka :)))

0 Citovat

Co se týče odolnosti, tak bych se s ruskou ženou nechtěl srovnávat ani jako chlap.

7 Citovat

Tak je jasny, ze kdyz se pred letem dostatecne naleje vodkou, tak preleti pres ocean ani nevi jak a jeste bezbolestne odrodi, takze to je cajk.

0 Citovat

Ahoj, já jsem v těhotenství absolvovala několik letů, z toho jeden trvající 11 hodin, to jsem byla v pátém měsíci. Těhotenství bylo bez komplikací, takže doktorka s tím neměla problém. Pouze doporučila pořídit si kompresní punčochy a během letu hodně pít a procházet se - vše jsem dodrzela. U mne vše bez komplikací, ale jak už bylo zmíněno výše, každý to může snášet jinak.

0
15 reakcí