Dobrý den,  prosím o info resp. radu, jak řešit tuto situaci.  Zakoupil jsem v rámci jedné objednávky u Kiwi letenky a zpáteční let mi byl odložen o více než 44h. Rezervaci nemůžu zrušit, protože by to zrušilo i první let, který je beze změny. V Kiwi mi doporučili, že mám uplatnit první letenky a hned po projíti brány rezervaci stornovat. Pak by se týkala jen zpátečního letu. Do odletu zpátečního letu je to přesně 7 dní, 3h a 5min. Zpáteční letenku jsem si již zajistil přes Ryanair.  Nemám možnost to vyřešit nějak jistěji? Trochu mám strach, aby mi wizz peníze vrátil, když změnu letu provedli několik měsíců dopředu a já vytvořím refund těsně 7 dní před odletem.   Moc děkuji za každou radu. :)   .

Kiwi změna odletu u Wizz

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

10 reakcí

Dobrý den, 

prosím o info resp. radu, jak řešit tuto situaci. 

Zakoupil jsem v rámci jedné objednávky u Kiwi letenky a zpáteční let mi byl odložen o více než 44h. Rezervaci nemůžu zrušit, protože by to zrušilo i první let, který je beze změny.

V Kiwi mi doporučili, že mám uplatnit první letenky a hned po projíti brány rezervaci stornovat. Pak by se týkala jen zpátečního letu. Do odletu zpátečního letu je to přesně 7 dní, 3h a 5min.

Zpáteční letenku jsem si již zajistil přes Ryanair. 

Nemám možnost to vyřešit nějak jistěji? Trochu mám strach, aby mi wizz peníze vrátil, když změnu letu provedli několik měsíců dopředu a já vytvořím refund těsně 7 dní před odletem.

 

Moc děkuji za každou radu. :) 

0

Můžu jenom poradit že kiwi a wizz je smrtící kombinace ale to už teď víte 

3 Citovat

Pěkně s tebou vyjebali.

6 Citovat

pokus napsal(a):

Můžu jenom poradit že kiwi a wizz je smrtící kombinace ale to už teď víte 

Jojo, chybami se člověk učí.... :)

Teď spíš přemýšlím, jak z toho vybruslit co nejelegantněji. 🤐

0 Citovat

Tak to zruseni te zpatecni letenky s vracenim penez by melo jit klidne i tech par dnu pred odletem. S wizzem by v tom nemel byt problem (kdyby sis to kupoval primo u wizzu, tak by sis bez problemu sam v rezervaci zrusil jen ten zpatecni let a oni by ti vratili penzie), to bych se spis bala toho kiwi podle toho, co tady vsichni o nem pisou.

1 Citovat

S Kiwi je každá rada drahá...

1 Citovat

Jestli tomu rozumím, tak letenky koupilo Kiwi a jenom Kiwi s nimi teď může manipulovat? Nebo máš možnost u Wizzu měnit svou rezervaci? Pokud ano, tak můžeš zpáteční let zrušit, Wizz vrátí peníze, ale nevím, jestli tobě nebo Kiwi. Pokud rezervaci měnit nemůžeš, tak ji může měnit stejným způsobem Kiwi, tedy může zrušit zpáteční let a Wizz vrátí peníze na účet Kiwi (s největší pravděpodobností). Otázka je, jestli ti ty peníze Kiwi potom vrátí, nebo jestli vůbec je ochotno něco podnikat... (asi ne).

0 Citovat

Ala napsal(a):

Tak to zruseni te zpatecni letenky s vracenim penez by melo jit klidne i tech par dnu pred odletem. S wizzem by v tom nemel byt problem (kdyby sis to kupoval primo u wizzu, tak by sis bez problemu sam v rezervaci zrusil jen ten zpatecni let a oni by ti vratili penzie), to bych se spis bala toho kiwi podle toho, co tady vsichni o nem pisou.

Už jsem kdysi refund Kiwi x Wiss řešil. Kiwi vytvoří takový "fake" účet přímo u Wiss a tam je ten kredit, který se pak dá refundovat.

Spíš mě šlo o to, jestli storno 7dní před odletem není moc na Last minute. :) 

Díky všem za odpovědi... Po druhé už ale stejnou chybu neudělám. 

 

0 Citovat

udajne by to melo jit nejpozdeji 3 hodiny pred puvodnim casem odletu, ale overeno v praxi to nemam, ale tim padem pokud tam mas 7 dnu, tak by to melo stacit

ale nemel by byt problem to na tom "fake" uctu zrusit uz ted tu zpatecni cestu a vyzadat si kredity (kdyby to byl tvuj ucet tak bys to mohl udelat hned po oznameni te zmeny)

2 Citovat

Kdybych nebyl *** a udělal každou cestu zvlášť, tak by to tak šlo. Jenže je to jedna objednávka. Takže když to zruším teď, tak zpáteční let mi v pohodě stornují, ale ten první let je v pořádku a tam to budou brát jako storno z mojí strany a nic mi nedají. :)

Takže mi nezbývá nic jiného, než projít bránou a co nejdřív dát storno. První let bude uplatněn, druhý se stornuje a mělo by to být OK.

Pokud si Kiwi nevymysli nějakou klíčku. Třeba toto vlákno někomu pomůže od stejné chyby. :) 

0 Citovat

tak chyba je evidentne v tom kiwi

v rezervaci primo u wizzu samozrejme jde bez problemu zrusit i jen ten zpatecni zmeneny let, i kdyz jsou oba bezne v jedne  rezervaci

1
10 reakcí