Ahoj, Do budoucna se chystám na cesty směr USA a Kanada. Chci se jen zeptat na vaše zkušenosti s leteckými společnostmi co se týče pohodlí a servisu v economy class, případně i řešení problémů jako zpoždění atd.   Ideální pro mě je možnost přípoje z Prahy, a nějaký rozumný poměr cena/kvalita. Co jsem zatím zkoumal, tak mi z toho docela dobře vychází LOT a s posledníma akcema i TAP.    Zatím jsem létal jen po Evropě, takže vůbec nemám zkušenosti s long haul letama. Předem děkuju za vaše poznatky :)  .

S jakou společností za oceán?

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tak ono to ve většině případů vyjde, ale dříve či později na to dojedeš.

Mně to také vždy vyšlo, ale jednou při cestě na letiště mi přišel email o zrušení letu, naštěstí tam byla ještě jedna možnost jak přestup stihnout. Od té doby si nechávám vždy jeden volný spoj mezi negarantovanými přestupy a pokud je to lowcost, raději ještě více. 

Nejde jen o zpoždění (může být už na příletu prvního spoje, ale také stávky, overbooking a počasí). Takhle riskovat si můžeš dovolit až když letíš zpět, ale ne na cestě tam.

V tomhle případě bych si nechala těch 6 hodin a skočila si někam do baru.

2 Citovat

Ono ohledně lowcostů mě nejvíc odrazuje ta věc, že nejsou garantovaný přestupy. Teda obecně si to myslím, ale všechny společnosti neznám :D takže třeba na příkladu Barcelony, bych musel řešit přískok z Prahy, a nedejbože kdyby to neklaplo, tak mám smůlu. Což u běžných aerolinek nehrozí. Další věc je to pohodlí, ale to asi bude záležet na té které společnosti, jak tady bylo řečeno.

A samozřejmě záleží i na té ceně, včera jsem zahlídl Dresden - Amstr - NY za 9k. Nevím, na kolik by vyšel lowcost, ale tipuju že ze střední Evropy to zas tak výrazně levnější nebude. 

Ale děkuju za podněty, ono do budoucna na plánování nějakých větších výletů se tyhle informace budou hodit, ale momentálně to vidím jen na čistě zpáteční let :D

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Tak ono to ve většině případů vyjde, ale dříve či později na to dojedeš.

Mně to také vždy vyšlo, ale jednou při cestě na letiště mi přišel email o zrušení letu, naštěstí tam byla ještě jedna možnost jak přestup stihnout. Od té doby si nechávám vždy jeden volný spoj mezi negarantovanými přestupy a pokud je to lowcost, raději ještě více. 

Nejde jen o zpoždění (může být už na příletu prvního spoje, ale také stávky, overbooking a počasí). Takhle riskovat si můžeš dovolit až když letíš zpět, ale ne na cestě tam.

V tomhle případě bych si nechala těch 6 hodin a skočila si někam do baru.

 

Dobře, všem děkuji za rady:) Máte případně nějaké tipy na to, jak strávit těch 6 -7 hodin v rámci přestupu?

 

Ještě by mě zajímalo, co se týče Lounge key, má někdo zkušenost, jak je to se vstupem do Virgin Atlantic lounge na T4?

0 Citovat

Bobski napsal(a):

Ono ohledně lowcostů mě nejvíc odrazuje ta věc, že nejsou garantovaný přestupy. Teda obecně si to myslím, ale všechny společnosti neznám :D takže třeba na příkladu Barcelony, bych musel řešit přískok z Prahy, a nedejbože kdyby to neklaplo, tak mám smůlu. Což u běžných aerolinek nehrozí. Další věc je to pohodlí, ale to asi bude záležet na té které společnosti, jak tady bylo řečeno.

Tak po Evropě jsou rozdíly úrovně služeb mezi lowcosty a běžnými aerolinkami naprosto minimální, tedy kromě garantovaných přestupů a letišť.

Někdy se i stane, že lowcost je dokonce i dražší.

1 Citovat

Planespotter napsal(a):

 

 

Dobře, všem děkuji za rady:) Máte případně nějaké tipy na to, jak strávit těch 6 -7 hodin v rámci přestupu?

 

Ještě by mě zajímalo, co se týče Lounge key, má někdo zkušenost, jak je to se vstupem do Virgin Atlantic lounge na T4?

Vstup je jen dopoledne.

1 Citovat

Tak zrovna přískok do Barcelony jsem řešil pár let zpátky. Z Barcelony to bylo na NZ, takže jsem pro jistotu zvolil jako přískok Lufthansu přes Mnichov a nechal si na přestup 3 a půl hodiny. Přijdu v Praze na přepážku a první, co mi řekli bylo, že dneska do Mnichova nepoletím, že je mlha. Výborný. Ale prý v pohodě, pošlou mě Swissem přes Zurich. Fajn. Mělo to letět plus mínus stejně. No neletělo. Zpoždění takové, že jsme v Zurichu přistávali jenom 20 minut před návazným letem. Naštěstí počkali a stihli i přeložit zavazadla. Ale nervy fakt slušný. Takže je ve výsledku jedno, jestli lowcost nebo ne, podělat se to může kdykoliv.

3 Citovat

Nějak nechápu to, srovnávat lowcost s klasickou aerolinkou na základě toho, že jsem podcenil dobu přestupu v místě odletu. Nějak mi ta souvislost zcela uniká. Obzvláště u podobného letu jako je na NZ. 
Takže závěr, že je to ve výsledku jedno, je úplně mimo mísu. Jedno je to jen v případě, když někomu nestojí za to zaplatit ubytko za noc před odletem na NZ v Barceloně, nebo dostatečný, relativně jistý čas na přestup i v případě zpoždění  ( což 3,5 hod dle mého opravdu není), a raději se  bude nervovat. Podobné věci dělá člověk nerozumný, škudlil,  či úplný debil. Ono je přece jen rozdíl, jestli ti uletí let do Barcelony  či někam jinam po Evropě,  nebo na NZ. Obzvláště směrem tam. To nasere dvakrát. Čistě můj názor. 

3 Citovat

Tak já bych ty 3,5 hodiny taky asi považoval za dostačující, ale každý to má jinak, že...

0 Citovat

V případě drahé letenky do Austrálie a dál jsem vždy volil alespoň noc v přestupním bodě. Dnes jsem starší a odpovědnější a klidně volím i dvě noci "polštáře". Nezáleží na tom, jestli low cost nebo klasická aerolinka. Po*rat se může cokoli, třeba v zimě dvouhodinové zpoždění díky deicingu, kdy člověk místo v Panamě skončil v Mexiku.

4 Citovat

Planespotter napsal(a):

 

Dobře, všem děkuji za rady:) Máte případně nějaké tipy na to, jak strávit těch 6 -7 hodin v rámci přestupu?

 

Ještě by mě zajímalo, co se týče Lounge key, má někdo zkušenost, jak je to se vstupem do Virgin Atlantic lounge na T4?

 

Tak americké společnosti jsou vstřícné, už se mi 2x stalo, že mě poslali dřívějším letem, když bylo v letadle volno. V prvním případě jsem se sám zeptal na gate dřívějšího letu, chlápek se jen podíval do systému, sebral mi palubku, vytisknul novou a šel jsem do letadla (měl jsem jen příručák), ve druhém mi to nabídli rovnou na pepážce check-in, to jsem měl i odbavené zavazadlo.

1 Citovat

Pokud bych se potřeboval dostat letadlem na letiště v Evropě, odkud pak pokračuji sólo letenkou mimo Evropu, tak snad kdokoliv jen trošku zodpovědnej by v místě přespal. To nestojí za absolutně žádnej risk a přemýšlel bych jen jestli jednu nebo více nocí.

Když už bych měl gamble náladu, tak bych si vzal let s rezervou o něco málo delší, než je cesta do toho vzdálenějšího letiště autem a v krizovým případě bych měl nouzovou variantu. Ale stojí to za to? Mně teda ne. 

Den navíc obětuji i kvůli nočním letům, takže buď letím další den v lepší čas nebo přespím poblíž letiště na hotelu, ať mám nějaký komfort. 

1 Citovat

Čerstvá zkušenost z JFK T4. Po příletu jsme čekali na imigračním přesně 2,5 hodiny. Had byl přes polovinu té imigrační haly a otevřeny 4 přepážky. Na odletu obří fronta na security. Fronta asi tak 30 krát zatočená, odhadem tak kilometr dlouhá. Byli jsme v ní 2 hodiny před odletem a museli nakonec předběhnout mnoho desítek lidí a i tak jsme dorazili na gate na last call. Pokud bychom nepředbíhali, odhaduji dobu čekání také na 2,5 hodiny. Opravdu je nutné přijet na letiště alespoň 3 hodiny předem Příšerný terminál a nejprotivnéjší personál co jsem kdy zažil a to i proti čínským letištím. Přestupovat bych tu nechtěl ani náhodou, za ten stres jestli to stihnete to fakt nestojí. Jedině mít fakt velkou rezervu. Letiště očividně trpí extrémním nedostatkem personalu.

3 Citovat

Díky Matěji za čerstvou zkušenost :-)

0 Citovat

Tak ono to bude případ od případu. Já jsem před měsícem prošel imigračním za 15 minut (přílet cca 18:40- CDG-JFK).

0 Citovat

To zcela jistě, ale člověk musí počítat s tou horší variantou. Wizz taky někdy odletí na čas :-).  Pro mě jsou 2 hod ideální doba u garantovaného přestupu, ale v USA bych to vynásobil dvěma. 

4 Citovat

Jasně, to jsem nechtěl rozporovat...

0