Ahoj, dotaz... na různých stránkách jsem našel rozdílné informace.  V únoru letíme přes USA do Mexika. Můj pas vyprší v červenci. Musím si udělat narychlo nový pas anebo mi stačí tento, který má méně než 6 měsíců do vypršení? Na některých stránkách píšou, že to není problém, na některých že je. Nerad bych se dostal do potíží a zároveň se mi nechce platit 3000 za rychlopas. Díky!  .

Pas, Mexiko a USA = 6 měsíců?

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

14 reakcí

Ahoj, dotaz... na různých stránkách jsem našel rozdílné informace.  V únoru letíme přes USA do Mexika. Můj pas vyprší v červenci. Musím si udělat narychlo nový pas anebo mi stačí tento, který má méně než 6 měsíců do vypršení? Na některých stránkách píšou, že to není problém, na některých že je. Nerad bych se dostal do potíží a zároveň se mi nechce platit 3000 za rychlopas. Díky!

0

Je to problém. Pas musí být platný min. 6 měsíců po návratu a řeší se i 1 den, když vám to nebude sedět.

1 Citovat

Timatic ani Traveldoc v databázi požadavek na 6 měsíců nemá, takže je to OK.

Raději jsem se podíval i na oficiální vládní zdroje, a tam je to také jasné:

* USA má požadavek na 6 měsíců, ale řada zemí má vyjímku z tohoto pravidla - včetně české republiky

* Mexiko i podle dalších zdrojů (včetně jejich ministerstva zahraničí), 6 měsíců nevyžaduje.

Takže budete OK.

1 Citovat

ty jo... a přesně tohle je to co mě mate. Ty informace se liší. A na x webech je, že není třeba a zase na webu MZV je, že 6 měsíců být musí

 

0 Citovat

nechci tvrdit, že jsem úplně bystrozraký (a jistou míru sleposti nevylučuji), ale na českém MZV ani u mexika , ani u USA požadavek na 180 dnů platnosti pasu nevidím.

na férovku - nějakými pochybnými weby bych se neřídil, tam se tvrdí takovejch věcí. 

Pokud to není na českém mzv, ani na mzv daných zemích, a navíc to není ani v timaticu/traveldocu, bral bych to jako vcelku potvrzený stav věci :).

Jinak, pokud letíte až v únoru, a není to začátek února, a chcete si být naprosto jistý, tak si požádejte o normální pas - ta lhůta tam je sice oficiálně měsíc (nebo kolik), ale každej v mým okolí, včetně mě, kdo v posledních pěti letech žádal o pas, ho měl hotový za týden, dva.

2 Citovat

Tak pro zajímavost info přímo od CZ ambasády v Mexiku:

 

Dobrý den,
vzhledem k množícím se případům nevpuštění občanů EU do Mexika bez pádného důvodu, Vám silně nedoporučuji, pokoušet migrační úředníky důvodem pádným.

1 Citovat

Oficiální informace jsou naprosto jasné:

The Mexican government only requires that your passport is valid during the entirety of your trip.

https://consulmex.sre.gob.mx/was...as-english

0 Citovat

No jasně. Ale je otázka, jestli stojí za to si kazit dovolenou riskem...

0 Citovat

Na to si musíš odpovědět sám🙃

2 Citovat

A ten risk spociva v cem? :) podminky splnujete. A to, ze nejaky radoby cestovatelsky web kdovi kde pise, ze potrebujete 6 mesicu, z toho risk nedela. protoze nema pravdu.

je fakt, ze mexikani nejak zacli blbnout a vracet turisty, ale to i s pasem, ktery mel X let platnosti

jak pisu vejs - pokud mate do odjezdu aspon tri tydny, nechte si udelat novej pas, a mate po starostech.

1 Citovat

Ten email mám přímo z České ambasády v Mexiku. To není z nějakého webu... Do prkýnka dubovýho!!!

Tři týdny mám. Jen teď řeším dilema, jestli vzít v klidu klasickou až měsíční cestu anebo zrychlenou za 5 dní.

0 Citovat

Jezismarja tak si pozadej o novej pas, ten starej ti stejne brzy konci, a s velkou pravdepodobnosti ho do 3 tydnu dostanes, v lednu je zadosti o pas minimum, vsichni s tim nejvic blbnou pred letnima prazdninama. A kdyz ho nedostanes, tak na tom budes stejne jako ted, ale urcite ne hur.

8 Citovat

Já bych to zkusil s novým pasem. Pravděpodobně bude klasickou cestou do týdne hotovej.

0 Citovat

Akorát je předpokládám potřeba vyřídit na nový pas novou estu, je tak ?

0 Citovat

Ano.

0
14 reakcí