Zdravim, v breznu letime s Air China pres PEK do BKK a prestoze nejsme uplne provoletnicky, s Asii (a konkretne Cinou) zkusenosti nemame. Zajimala by me konkretne jedna vec a to, jestli na tranzitu na T3 mezi letem FRA-PEK a PEK-BKK budeme muset prochazet dalsi securitkou? Par let zpatky mi takhle v IST mezi terminaly vyhodili na uplne necekanem scanneru duty free flasku z Keni, tak aby se situace neopakovala... Diky!  .

PEK - securitka na prestupu?

Založila ve fóru Letiště

17 reakcí

Zdravim,

v breznu letime s Air China pres PEK do BKK a prestoze nejsme uplne provoletnicky, s Asii (a konkretne Cinou) zkusenosti nemame.

Zajimala by me konkretne jedna vec a to, jestli na tranzitu na T3 mezi letem FRA-PEK a PEK-BKK budeme muset prochazet dalsi securitkou? Par let zpatky mi takhle v IST mezi terminaly vyhodili na uplne necekanem scanneru duty free flasku z Keni, tak aby se situace neopakovala...

Diky!

0

Ano, security na přestupu v PEK byla. Speciální poznávací znamení - vyndat že zavazadla vše kovové včetně klíčů a mincí.

0 Citovat

No tvl... to bude s backpacking carry-onem velka zabava :D

Kazdopadne diky, budu podle toho skladat veci do kapes!

0 Citovat

Ahoj, ano a byl to dost opruz. 4x mi vraceli batoh na rentgenu, prochází to fakt že detailně. Všechno otevírají, vyndavají baterky, koumají to atd. Byla jsem tam tak na hodinu, v noci.

Takže ideálně předvyndat baterky a mít to nachystané. Měla jsem někde v batohu hozený takový skládací pidi nožík se šrubovákem ve tvaru klíče, právě kvůli rentgenu aby nešel poznat od normálního klíče. 

Už jsem se viděla v čínské base, protože pořád mi důrazně opakovali, ať okamžitě najdu ten osamocený klíč :D

Cestou zpět už jsem se líp připravila a prošla jsem relativně rychle a bez problému. 

Další opruz je ten přestupní terminál v PEK, je tam kosa a nic tam není. Jakože vůbec nic. Krom značkových hadroobchodů a Costa coffee + KFC které má pár jídel.

 

Jinak ale Duty free mi nechali

4 Citovat

Super, diky za komplexni info, budeme ready :) Mame na prestup po ceste tam jenom 2:20, tak bych se nerada zasekla...

0 Citovat

Při kratším přestupu je vhodné být u security co nejrychleji a vybrat si co nejkratší frontu (a přinejhorším se nějak prodrat dopředu, kdyby hrozilo uletění letadla). Jsou tam dost nekompromisní a např. vyhazují powerbanky bez řádného označení, i kdyby bylo už od pohledu jasné, že to nadlimitní kapacitu mít nemůže. Taky jsem někde četl, jak se tam cestujícímu snažili vykrást peněženku v průběhu kontroly a neměl to být ojedinělý případ.

0 Citovat

uz len v Cine by si nechali ujst moznost dobreho security checku :D

1 Citovat

J0x napsal(a):

Při kratším přestupu je vhodné být u security co nejrychleji a vybrat si co nejkratší frontu (a přinejhorším se nějak prodrat dopředu, kdyby hrozilo uletění letadla). Jsou tam dost nekompromisní a např. vyhazují powerbanky bez řádného označení, i kdyby bylo už od pohledu jasné, že to nadlimitní kapacitu mít nemůže. Taky jsem někde četl, jak se tam cestujícímu snažili vykrást peněženku v průběhu kontroly a neměl to být ojedinělý případ.

 

Ajaj, takže se fakt z toho letadla drát ven první, to nesnáším… a důkladně vybírat frontu bez rodin a koupáků.

A dopredu se procpat taky kdyžtak dokážeme, ID na krku funguje snad všude jako magická vstupenka 😄

2 Citovat

Jak budete v PEK - před covidem druhém nejrušnějším letišti na světě podle množství cestujících - odhalovat mezi davy lidí všech národností ty koupáky abyste se jim vyhnuli ve frontě?

Na security jsou dost nekompromisní, můžu potvrdit. Kvůli skládacímu deštníku jsem musel vybalit půlku baťůžku a absolvovat znovu kolečko přes skener zavazadel a projetí "osobním skenerem" kolem těla. I boty jsem vyzouval.

0 Citovat

Blbě 💁🏻‍♀️ ale často se aspoň na poslednim “rozcestí” před jednotlivými rentgeny dá trosku spekulovat… a aspoň se při čekání zabavite komentováním ostatní j cestujících 😏

0 Citovat

To bych nedělal. Nemáte záruku, že vám nebude nikdo rozumět. 😉

3 Citovat

Ale to riziko je půlka zábavy 😉😄

0 Citovat

Taky zvazuju letet s air china pres peking do bkk.

Bohuzel na ceste zpet mi to nabizi pouze 1h 15min. na prestup. Co si o tom myslite? Vim ze je to garantovany prestup, ale co kdyz se svoji vinou dostanu ke gatu pozde? Treba kvuli zdrzeni na security. 

Myslite ze i v tomto pripade me prebookuji, nebo mi let propadne?

0 Citovat

Myslím, že jsem něco takového absolvoval, možná o trošku delší přestup to byl, ale ne o moc. Museli jsme prostě spěchat. Kdyby šlo do tuhého, argumentovali bychom ve frontě brzkým odletem.

1 Citovat

erikm0149 napsal(a):

Taky zvazuju letet s air china pres peking do bkk.

Bohuzel na ceste zpet mi to nabizi pouze 1h 15min. na prestup. Co si o tom myslite? Vim ze je to garantovany prestup, ale co kdyz se svoji vinou dostanu ke gatu pozde? Treba kvuli zdrzeni na security. 

Myslite ze i v tomto pripade me prebookuji, nebo mi let propadne?

Zásek na security není vaše vlastní vina, aspoň to tak aerolinky nevidí. Proste když to letiště nejde během hodiny přeběhnout, tak nejde 🤷🏻‍♀️ Ja bych hned u příchodu do fronty zkusila u nekoho z personálu ukázat navazující let a chtít fast track. A jsem se fakt téměř 100% jistá, že by vás přebookovali kdybyste to nestihli kvůli dlouhé securitce… ale nechcete zkusit naopak dlouhý layover a jít se podívat do města? My to tak po cestě zpátky máme, 19hod a hotel zadarmo od aerolinky

1 Citovat

Diky za info :) ja budu mit na ceste tam prestup 15 hodin. Budu sam. Zvazuju zda hotel nebo salonek a nebo zed/zakazane mesto :) 

0 Citovat

ještě doplním že na té cestě zpět jsem měla taky něco přes hodinu přestup, a jak už jsem se na tu buzeraci pomalu klepala a nachystala si vše aby mi to nemuseli zase do mrtě šacovat a stihla další let, tak jsem byla nakonec nádherně do 30 min u dalšího gatu. 

Když na cestě tam budeš mít tolik času, tak si o tom prapodivném letišti uděláš  obrázek a mapu v hlavě, to už pak bude odsýpat, no stres :)

0 Citovat

Elitepwn napsal(a):

Diky za info :) ja budu mit na ceste tam prestup 15 hodin. Budu sam. Zvazuju zda hotel nebo salonek a nebo zed/zakazane mesto :) 

Pokud splnujete nárok tak bych hned brala hotel. Podle recenzi je ten salonek úplně na hovno a cely ten terminal je prázdný a 15hod se tam fakt být nedá… a nebo aspoň malý výlet do města 😊

1
17 reakcí