Ahoj všichni, za měsíc odlétám do Stockholmu s Finnair. Mám mezipřistání v Helsinkách. Problém je, že čas na transfer mám 35 minut. Všechno je v rámci jedné letenky, letecká společnost zůstává stejná. Otázkou je, zda stihnu ve Vantaa přestoupit. Ve Stockholmu bych totiž potřeboval být ještě toho večera, takže mi na tom docela záleží. :) Má někdo podobnou zkušenost? Mapu letiště jsem si projel, ale i tak by se mi hodily nějaké vaše tipy, jak to zvládnout co nejrychleji. Předem díky!  .

Mám mezi lety connection time 35 minut. Stihnu to?

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Jo, to jsem tak letěl v prosinci v Istanbulu z jednoho konce na druhý (a že to je pěkná dálka!) a zbytečně, nestihl jsem... nepočkali...

0 Citovat

Někdo zkušenosti s ICN v Soulu? Poletim z Japonska a v Soulu budu přestupovat na Emirates, kde už to bude na jedné letence. 
Když přistanu na terminalu 1 musím jít přes bezpečnostní kontrolu popř. pasovou nebo můžu rovnou proběhnout k dalšímu gatu? 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Jo, to jsem tak letěl v prosinci v Istanbulu z jednoho konce na druhý (a že to je pěkná dálka!) a zbytečně, nestihl jsem... nepočkali...

Prestupoval jsi na SAW? Čeká nás to také, máme na přestup 1:20, tak jsem zvědavý. 

Jak to vyřešili? Dalším spojem? Event. Zaplatili hotel, apod.?

0 Citovat

Dominik _14 napsal(a):

Někdo zkušenosti s ICN v Soulu? Poletim z Japonska a v Soulu budu přestupovat na Emirates, kde už to bude na jedné letence. 
Když přistanu na terminalu 1 musím jít přes bezpečnostní kontrolu popř. pasovou nebo můžu rovnou proběhnout k dalšímu gatu? 

 

Můžeš transitovat rovnou. Ovšem lowcosty (i třeba Saudia) většinou parkujou u concourse, odkud se musí vláčkem

0 Citovat

@tbu: ano, na SAW. Měl jsem na přestup asi 2 hodiny, ale zpoždění asi hodina a půl nebo tak nějak... Bylo to v pohodě, původní let jsem měl do Krakova, tak mi dali bez problémů místo na nejbližší let do Vídně, asi za 3 hodiny. I Praha byla k dispozici v podobném čase.

0 Citovat

@mirjur: Pegasus lítá ze SAW do KRK? Měl jsem za to, že jenom z Ankary. Polsko má z Tureckem dost komplikovanou bilaterální dohodu a TK a LO jsou asi vyhradní dopravci.

Jinak k SAW a tranzitu. Pokud mate international - international, tak asi dobrý, ale přestup na domestic je tam peklo. 2,5 hodiny tranzit jsem zvládal jen s fast trackem

0 Citovat

Díky za info. Ten krátký přestup máme do Omanu, tak snad to vyjde. Nerad bych čekal celý den na další spoj....

0 Citovat

SAW na to ake to je hnusne a predrazene letisko, tak prestup v pohode, nejak dlho sa na tranzitnej kontrole necaka, mozno tak desat minut som maximalne

1 Citovat

Milan V: To byli Turkish. :-)

tbu: cestou do Ománu jsme měli taky zpoždění, ale to nás čekal pikolík a lifroval nás k odletové bráně, která byla ve stejném sektoru. Zpátky to bylo na opačném konci a zpoždění nikoho nezajímalo...

0 Citovat

Fajn, snad to klapne. On-line check-in jsi měl na oba lety? Na stránkách píší, že by to mělo jít, ale někdo píše, že to šlo jen na první let...

0 Citovat

On-line na oba lety. Cestou nazpět mě nevím proč (asi kvůli tomu přestupu a že jsem měl spoustu času) napadlo zajít na přepážku a nechat si oba BP v Maskatu vytisknout. Chlapík se divil, proč tam chodím, když už jsem odbavený, tak jsem mu řekl, že pro jistotu, kdyby mobil selhal... no a když mi přípoj v SAW uletěl, tak se to hodilo, protože si tam ten papírový BP předávali a študovali... ne že by to jen s mobilem nešlo, ale bylo to takto pohodlnější pro obě strany.

0 Citovat

Mám na SAW 01:15 do KWI, další spoj za 48 hodin. Trochu mě uklidňuje, že by to měla krýt EU 261, ale úplně vidím, s jakou radostí mě v SAW přebůkovávaj na něco jinýho. Kdybych neměl v KWI za 22 hodin další přípoj na jiný letence, tak bych si třeba rád dal nějakej hotel v Istanbulu, takhle ale nechci :-)

0 Citovat

Já mám v SAW 1:50 a další spoj za nějakých 22 hod., takže dost opruz. Doufám, že to bude případně krýt ta EU 261, když jde o let z Vídně s přestupem v SAW, ale popravdě o tu kompenzaci moc nestojím, potřebuji to stihnout, ale kdyby ne, tak hotel si musím najít sama nebo něco zajistí oni? Já jen ať vím a neztrácím čas. Díky

0 Citovat

Dle duty of care by měli oni. Nicméně reviews na toto téma jsem nenašel, a je možný, že se budou cukat. Potom jedině sama a zkusit to z nich dostat zpětně.

Jen připomínám, že EU261 platí jenom při cestě tam.

0 Citovat

Včera jsem přestupoval v Helsinkách. V letadle Finnair jsem už během letu na obrazovce vybral další spoj a ukázalo mi to, na které bráně přistanu a odkud odlétám. Vypadalo to, že jen přejdeme uličku. Reálně jsme šli přes deset minut k pasové kontrole, která byla svižná. A pak dalších 5+ minut na konec haly k bráně letu do Prahy.


426934938-10224740600691340-3630413608149505222-n.jpg

1