Dobrý den, je prosím možné zakoupit najednou dvě letenky, přičemž každou s jiným tarifem (Economy Light a Economy Classic)? Přes web Bookingu jsem tuto možnost nenašla. Jde mi o využití odbaveného zavazadla u E. Classic, aby se nemuselo dodatečně dokupovat za vyšší cenu u letecké společnosti. Pokud je koupím zvlášť, přepokládám, že nebudu mít zase možnost sedět vedle sebe. Předem díky za radu.  .

Jedna rezervace - dva tarify

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

18 reakcí

Dobrý den, je prosím možné zakoupit najednou dvě letenky, přičemž každou s jiným tarifem (Economy Light a Economy Classic)? Přes web Bookingu jsem tuto možnost nenašla. Jde mi o využití odbaveného zavazadla u E. Classic, aby se nemuselo dodatečně dokupovat za vyšší cenu u letecké společnosti. Pokud je koupím zvlášť, přepokládám, že nebudu mít zase možnost sedět vedle sebe. Předem díky za radu.

0

U jaké aerolinky? Proč kupovat přes Booking? Koupit Light a dokoupit jedno zavazadlo je dražší než koupit rovnou Classic? Proč by se neměla dát vybrat sedadla vedle sebe v případě 2 rezervací? Samé otázky. 😊

0 Citovat

Tam Swiss, zpět Lufthansa. U Lufthansy je zavazadlo např. za 65 €, Swiss bude asi podobný, nedívala jsem se. Ale rozdíl ceny za celou letenku tam i zpět Light vs. Classic je 1500 Kč. Tak přeci nebudu k Light dokupovat za 3000 zavazadla zvlášť u přepravce. U Bookingu mi vyjely levnější ceny než jinde. A v letence (Light) mám přeci náhodné přiřazení sedačky, ale když budu mít v jedné rezervaci 2 osoby, posadí nás pravděpodobně vedle sebe, proto by bylo lepší je koupit dohromady. Má otázka ale zůstává - je možné nakoupit dva tarify pod jednou rezervací?

0 Citovat

Vám jde o to, že letíte dva, jeden bude mít kufr a jeden kufr mít nebude? 

Koupil bych to obé v ligthu a dokoupil jednou kufr. 

Na bookingu je opravdu levnější cena? To by mě překvapilo, kde by ji tak booking vzal .)  Každopádně, není důvod kupovat na Bookingu, koupit rovnou na Lufthanse (Swissu, apod.).

Jinak přes web to koupit nepůjde - jedině zkusit zavolat na linku lufthansy (maj jí v češtině), třeba budou na přímo nějakou magií  tohle schopni natlačit do systému.

0 Citovat

Děkuji za odpověď, ano, s kufry je to, jak píšete. Pokud ale budu dokupovat kufr k Lightu, vyjde mě to na víc, než když bych koupila dva Classicy, kde už kufry jsou. Jestli to tedy přes web nepůjde, smířím se hold s tím, že nebudeme sedět u sebe a koupím jeden Light a jeden Classic. Děkuji za pomoc.

Mohu se ještě zeptat, proč nedoporučujete kupovat přes Booking? Na Lufthanse mi to skutečně vyšlo o 15 Kč dráž než na Bookingu a na Bookingu se mi lépe pracovalo, proto jsem si ho vybrala. Má to nějaké zvláštní nevýhody? Nemám samozřejmě jinak problém koupit to jinde. Děkuji.

0 Citovat

Pochybuju, že to vůbec u nějaké aerolinky jde. Rezervace přes Booking (ve skutečnosti GoToGate) nebo jiného prostředníka se vám může vymstít. Ani tarif Light nezaručí sezení vedle sebe. Spíš bych si zkusil v Classicu vybrat sedadlo vedle náhodně vybraného v Light. Ostatně přesednout si by nemusel být problém, pokud nebude letadlo plné.

0 Citovat

15 kč :D

0 Citovat

J0x napsal(a):

Pochybuju, že to vůbec u nějaké aerolinky jde. Rezervace přes Booking (ve skutečnosti GoToGate) nebo jiného prostředníka se vám může vymstít. Ani tarif Light nezaručí sezení vedle sebe. Spíš bych si zkusil v Classicu vybrat sedadlo vedle náhodně vybraného v Light. Ostatně přesednout si by nemusel být problém, pokud nebude letadlo plné.

 

Jak to prosím myslíte - vymstít? Ano, výběr v Classicu vedle náhodného místa v Lightu mě také napadl, pokud by šel, byl by to ideál.

 

Upřímně mi bylo 15 Kč jedno, prostě se mi na Bookingu dobře pracovalo, proto jsem si ho vybrala :-) A neznám nevýhody objednávek přes něj. Většinou jsem kupovala přes Letušku nebo StudentAgency, vše bylo vždy bez problému. Ale ráda si nechám poradit, proč se Bookingu vyhnout.

0 Citovat

detau napsal(a):

Děkuji za odpověď, ano, s kufry je to, jak píšete. Pokud ale budu dokupovat kufr k Lightu, vyjde mě to na víc, než když bych koupila dva Classicy, kde už kufry jsou. Jestli to tedy přes web nepůjde, smířím se hold s tím, že nebudeme sedět u sebe a koupím jeden Light a jeden Classic. Děkuji za pomoc.

Mohu se ještě zeptat, proč nedoporučujete kupovat přes Booking? Na Lufthanse mi to skutečně vyšlo o 15 Kč dráž než na Bookingu a na Bookingu se mi lépe pracovalo, proto jsem si ho vybrala. Má to nějaké zvláštní nevýhody? Nemám samozřejmě jinak problém koupit to jinde. Děkuji.

 

15 Kč jako důvod, proč to kupovat u překupníka? :-D 

Nebudu se rozepisovat (bylo by to na delší povídání - nicméně, Booking je Gotogate, a to je průser na cokoli), nevymejšlejte kraviny, a kupte to na lufthanse.. i když o 15 Korun dráž .) Vězte, je to dobrá rada.

Jen jedna věc - tím, že to koupíte na dvou sepárátních letenkách se ještě vystavujete "riziku" toho, že v případě, že dojde k nějakému zrušení či zpoždění letu a aerolinka vás přesměruje, tak můžete každej skončit v jiným letadle.

0 Citovat

detau napsal(a):

Upřímně mi bylo 15 Kč jedno, prostě se mi na Bookingu dobře pracovalo, proto jsem si ho vybrala :-) A neznám nevýhody objednávek přes něj. Většinou jsem kupovala přes Letušku nebo StudentAgency, vše bylo vždy bez problému. Ale ráda si nechám poradit, proč se Bookingu vyhnout.

V případě, že kupujete letenku u "zprostředkovatele" - ať už letuška, nebo třeba gotogate (a jiní), jsou vlastníkem této rezervace právě tito. Čili pokud budete chtít udělat nějakou změnu, nebo dojde ke zrušení letu, a budete chtít ovlivnit to, kudy budete přesměrováni (případně vrácení letenky s refundací), jste odkázání na tohoto zprostředkovatele. Kteří navíc mají často omezené možnosti, zatímco když tuto operativu řešíte přímo s aerolinkou, je tam .. řekněmě, často mnohem větší ochota ke kreativním řešením.

V případě seriozního zprostředkovatele (letuška, student agency) to nemusí být takový problém (ti si to jen nechají zaplatit, což taky nepotěší), ale gotogate, to je takový ... k čemu to přirovnat.. no, třeba prodejce hrnců důchodcům. 

Obecně se dá shrnout, že nákup u zprostředkovatele (seriozního) jen v případě

- chcete nějaký support v češtině (řešit nějakou indickou letenku s indickou aerolinkou je pro řadu lidí přeci jen trošku nekomfortní)

- našli jste si někde nějaký interliningový kombo, který přes web aerolinky nejde koupit

U problémistu jako gotogate a jemu podobní pak ani to ne.

2 Citovat

Opakuji, že 15 Kč opravdu nebylo rozhodujících. V tomto tématu nejsem bohužel obeznámená a řídila jsem se tím, že se mi na jedné stránce lépe pracuje, Gotogate neznám, podívám se na to. Klidně to na Lufthanse koupím, Vaše rada ohledně zrušení či zpoždění letu je rozumná, nenapadla mě. Děkuji.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

[citace="detau"]

Upřímně mi bylo 15 Kč jedno, prostě se mi na Bookingu dobře pracovalo, proto jsem si ho vybrala :-) A neznám nevýhody objednávek přes něj. Většinou jsem kupovala přes Letušku nebo StudentAgency, vše bylo vždy bez problému. Ale ráda si nechám poradit, proč se Bookingu vyhnout.

V případě, že kupujete letenku u "zprostředkovatele" - ať už letuška, nebo třeba gotogate (a jiní), jsou vlastníkem této rezervace právě tito. Čili pokud budete chtít udělat nějakou změnu, nebo dojde ke zrušení letu, a budete chtít ovlivnit to, kudy budete přesměrováni (případně vrácení letenky s refundací), jste odkázání na tohoto zprostředkovatele. Kteří navíc mají často omezené možnosti, zatímco když tuto operativu řešíte přímo s aerolinkou, je tam .. řekněmě, často mnohem větší ochota ke kreativním řešením.

V případě seriozního zprostředkovatele (letuška, student agency) to nemusí být takový problém (ti si to jen nechají zaplatit, což taky nepotěší), ale gotogate, to je takový ... k čemu to přirovnat.. no, třeba prodejce hrnců důchodcům. 

Obecně se dá shrnout, že nákup u zprostředkovatele (seriozního) jen v případě

- chcete nějaký support v češtině (řešit nějakou indickou letenku s indickou aerolinkou je pro řadu lidí přeci jen trošku nekomfortní)

- našli jste si někde nějaký interliningový kombo, který přes web aerolinky nejde koupit

U problémistu jako gotogate a jemu podobní pak ani to ne.

[/citace]

Skvělé, díky moc, jste laskavý, že jste mi to vysvětlil, je to pro mě nové a cenné, neznala jsem toto pozadí. Nakoupím přímo u společnosti.

0 Citovat

Přes GTG a podobné prodejce kupuju max. nějaké errory, které se nadají někde jinde koupit a stojí zlomek původní ceny. Jinak pokud to jde, tak napřímo přes aerolinku.

1 Citovat

To možné přesměrování každého jinam bych nebral tak tragicky. Jednou, docela dávno, jsem takovou nabídku zažil, bylo to na Heathrow, kde jsme se ocitli se zpožděním kvůli sněhové vánici a byly tam mraky lidí + ještě Air Force One. Nabízeli nám různé možnosti a jedna z nich byla, že bychom 2 letěli přes něco a 3. jinudy, což jsme odmítli a přespali, no, pokusili se, na letišti a odletěli druhý den. Připadlo mi to jako výjimečná situace, i když v poslední době oblíbené stávky v některých zemích z toho můžou dělat běžnou věc. 😆

1 Citovat

https://www.cestujlevne.com/disk...eply=51269

0 Citovat

Trošku OT: pročítám to vlákno komentářů k tomu skvělému textu ... a z těch dotazů, jak se tam permanentně někdo ptal na různý pochybný agentury, který dneska už nejspíš ani neexistujou a ani tehdy to nebylo nic, o čem by kdo kdy vůbec slyšel ... 

... a napadá mě jediné - co pořád lidi "motivuje" k tomu, že kupují letenky u těhle přeprodejců? Jo, pochopím letušku, student agency, i třeba ten booking (velká značka, apod.) .. ale ty noname lokální pseudo-OTA... proč? proč proboha?

1 Citovat

Protože to vyjede ve vyhledávači jako nejlevnější?

0 Citovat

Daj si do vyhľadávača "letenka z A do B" a uvidíš, čo na teba vyskočí.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Pochybuju, že to vůbec u nějaké aerolinky jde...

 

V podstatě nejde. Všichni v rezervaci by měli mít stejný tarif. Takže buď 2x light nebo 2x classic. Nedotlačí to tam ani aerolinka.

 

Jedině pak u nějaké agentury požádat o tak zvané asociované rezervace, takže aerolinka by v případě zrušení viděla obě rezervace. I tak ale není 100 % jisté, že byste měli náhradu stejnou. Nicméně poplatek agentury za ruční rezervaci asi taky nebude zanedbatelný. Takže pak je otázka, jestli nebude 2x classic levnější, než x hodin špekulivat a zkoušet.

 

0
18 reakcí