Zdravím všechny, včera jsem u jiného tématu přemýšlela, že ve vašich leteckých statistikách bude spousta zajímavostí a taky spousta zajímavých výjimek. Proto jsem si říkala, že založím tohle téma a pro konkrétnost vykopávám: Mám za sebou přes 150 letů (cca půl na půl Evropa a zbytek) a přesto jsem nikdy neletěla s Emirates :) a s wizzair pouze jednou.   Další, která mne napadla, že jsem víckrát letěla, než jela vlakem.   Máte ve vašich statistikách taky nějaké "zajimávosti"?  .

Nalítal /a jsem toho dost, ale ..... zajímavosti z vašich statistik

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Letenka byla bud ORY-MAD, nebo obracene s prestupem. No a ja mel jeden prestup v SIN a druhy v SYD. Cele to vypadalo takto: MAD-LHR-SIN (tady 10 hod- vyuzito na free tour po meste organizovanou letistem) - LHR- ORY( tady 24hod) - LHR-SYD(via SIN)-LHR- MAD. V SYD opet 10 hodin. Bylo to v cervenci a bylo sunny, takze jsem spottil na letisti. Na trase MAD-LHR letel A346 a do SIN jsem letel jumbem. Poprve a asi bohuzel naposled. Ta letenka stala 10.000 Kc. To jsem proste musel 😃

3 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Ta okna v 787 mě pěkně štvou. Nejhorší je, že je zatmavují “natvrdo” kdy se jim zlíbí a už jsem takto přišel o východ slunce a mám divný pocit, když se nemohu při silných turbulencích kouknout z okna :D Jednou to mělo výhodu.

Ta nová okna jsou pokovována, tudíž to ruší GPS signál. Mám úchylku při startu sledovat rychlost letadla. A občas kouknout na mapu, kde už jsme.

1 Citovat

11 dovolených = 68 letů

2 x Ryan, 1x Wizz

2 x vrtulák

nejpoužívanější éro Dreamliner

nejvíc letů v rámci 1 dovolené 12x Austrálie, 10x Chile, 10x Havaj

67x economy, 1x FC Kona - Kahului

3x sedadlo u nouzového východu

nejlepší nízkonákladovka China eastern airlines

nejlepší národní dopravce Finnair

nejhorší národní dopravce Air Candada a KLM

1x zpoždění letadla 3h +

1x ulítlé letadlo

nejošklivější stevardky Air Canada

nejhezší stevardky Finnair

nejlevnější letenka cca 1000 Kč

nejdražší letenka 28 - 29 000 Kč

nejoblíbenější velké letiště Vancouver

nejoblíbenější malé letiště Edinburgh

nejméně oblíbené velké letiště Montreal a Istanbul

nejméně oblíbene malé letiště Luton

nejhorší spolucestující Číňani a bohužel Češi, a obecně bečka sádla vedle mě

nejoblíbenější spolucestujíci Italové

nejdelší segment Řím - Santiago de Chile 15h

nejkratší segment Kona - Kahului 40 min

 

1 Citovat

Já mám dotaz tak nějak na všechny, kdo tady dal počet svých letů. Jak to počítáte? Když jde např. o RT PRG-LHR-PRG, tak to berete jako 2 lety (které to prakticky byly) nebo jako 1 let? Nebo u jakékoli delší trasy, kde se letí třeba se dvěma přestupy tam a se dvěma zpět, tak to berete jako 1 let, 2 lety nebo 6 letů? Díky, jsem jen zvědavá.

0 Citovat

Já to beru dle počtů na my.flightradar. Tedy start a přistání = jeden let 

2 Citovat

Denisine statistiky a perlicky by mohli byt zaujimave :)

6 Citovat

Jedno uletěné letadlo - při návratu z koncertu U2 v Amsterdamu čas bůhvíproč /= víme čím / plynul kapku jinak, tedy ač na letišti dvě hodiny před odletem, stejně nám to frnklo :-)

Jedno cizí hlídané dítě - při letu s dcerou na Grand Canarii jsme do trojky vyfasovali kluka, kterého v Praze maminka posadila na letadlo a na GC si ho tatínek vyzvedával - letuška se přišla zeptat, jestli ho může posadit k nám, že tak lítá pravidelně a je super. Denisovi bylo deset, mluvil česky, anglicky a španělsky, celou cestu se smál a byl skvělej

Jedno okno bez okna - Ryanair, sedadlo 11A, já blbka tehdy neznalá této exkluzivity za něj zaplatila 8e :-) 

Jedna fotka s kapitánem v kokpitu - před dvanácti lety, návrat s šestiletou dcerou z Kréty, tehdy ještě s cestovkou, soutěž pro děti v letadle o nejhezčí obrázek - dcera nakreslila tehdy populárního Wall-E na papírový tácek od jídla a vyhrála - po přistání jsme zůstaly poslední v letadle a mladá má pecka zážitek a fotku s kapitánem 

Jedna vyřízená kompenzace - šest hodin zpoždění z Vídně do Londýna, náhrada pokryla další tři zpáteční letenky na výlety po Evropě

Jedna nevyřízená kompenzace - tři a půl hodiny zpoždění z Vídně na Maltu, nepovedlo se ani přes ClaimCloud

Jeden (vý)let na otočku - do Kodaně ráno z Vídně tam a večer zpět do Bratislavy - odchod z bytu v 0:25 a zpátky doma ve 23:55

Jeden nezapomenutelný steward s absolutní podobou Toma Hardyho - Ryanair na letu směr Lanzarote - za tímto fešákem si holky a ženy všech věkových kategorií mohly krky vykroutit, zatímco mužští pasažéři by mu nejraději při každém průchodu uličkou zlostně nastavili nohu

Jedna oblíbená nízkonákladovka - Ryanair, jen už mi dochází destinace :-(

Jedno veselé přeměření batohu - před nástupem do letadla jsem nečekaně úspěšně skvízla svůj přeplněný Cabinzero 36l do klece a sklidila tak uznalý potlesk od samotného pracovníka, co mě k tomu vyzval

 

 

5 Citovat

Statistiky nemám, nějaké zážitky ano. 

- první let v 24 letech (to je fakt dnes úplně směšný), PRG_AYT - cestovka samozřejmě, tehdy to jinak ani nešlo :D měli jsme kufr narvanej plechovkama, vážil snad 50kg, nikdo se nad tím nepozastavil - kromě pikolíka, který si myslel, jak ho za bakšiš donese... nedonesl,  vážil cca stejně,  

- mnohokrát s low costy - zpoždění tak nějak vždy v pohodě, změny a rušení letů mnoho, hlavně v covidu, ale vždy s refundem, nějak mi to nevadí - poměr cena-výkon stále dobrej, 

- nejlevnější letenka - Eurovky od Volotey a prolítaná Evropa křížem krážem a současně řádově desítky těch neprolétaných Eurovek - muselo se hodně kombinovat, 

- zpoždění DXB_PRG - přes tři hodiny, na příletu 2,55 :D, takže kompenzace smůla, 

- ze čtyřčlenné skupinky po návštěvě lounge jsme odletěli pouze dva (důvod je zřejmý), 

- dvakrát ve stejném stroji s celebritou :) (M.Vašut a T.Töpfer) samozřejmě seděli někde úplně jinde, 

- nejhorší spolucestující - za mnou vždy rozjívený ZPčka, kopající celou cestu do mojí sedačky a rodiče preferující volnou výchovu :) 

- nejlepší spolucestující - ti, co se trochu baví, což zpravidla nejsou Češi (nevím, proč jsme takoví suchaři), ano jak psal někdo nahoře - Italové, Španělé a docela i Němci, 

- nejhorší zážitek - nějaký můj kolaps těla  (let YUL-AMS), stewardky byly fajn, ošetřovaly mě a dodnes mi myslím, že mi zachránily život :D 

- a nejlepší dotazy od známých - prosimtě, kde kupuješ ty letenky? :D :D tvl, říkám vždycky, že v cukrárně

 

6