Dobrý den, máte někdo zkušenosti s dovozem léků na předpis do USA? Letíme do LA a mám předepsané léky, které musím denně brát. Liší se kontrola? Nějaké extra požadavky/nahlašování? Když jsme letěli minule (léky jsem ještě nebrala), tak nám sebrali kamaráda a drželi ho na výslechu 5 hodin, nechci aby mě potkalo něco podobného jen kvůli lékům, který můj zdravotní stav vyžaduje. Googlila jsem, ale chci vědět konkrétní zkušenosti lidí. Děkuji.   .

Léky na předpis - letiště USA

Založila ve fóru Letiště

9 reakcí

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s dovozem léků na předpis do USA? Letíme do LA a mám předepsané léky, které musím denně brát. Liší se kontrola? Nějaké extra požadavky/nahlašování? Když jsme letěli minule (léky jsem ještě nebrala), tak nám sebrali kamaráda a drželi ho na výslechu 5 hodin, nechci aby mě potkalo něco podobného jen kvůli lékům, který můj zdravotní stav vyžaduje. Googlila jsem, ale chci vědět konkrétní zkušenosti lidí. Děkuji. 

0

Tak ty extra požadavky jste určitě na tom googlu našla

- originální balení
- papír od doktora (v angličtině)
- ne přehnané množství
- ověřit si, že nejsou na seznamu zakázaných

Splnte to, co co američani chtěj, a na čem trvají, a budete mít klid a nemusíte řešit, co by kdyby :)  Denně jim tam projdou stovky  lidí, co cestujou s lékama, a určitě nemaj detence plný lidí, co si tam vezou prášky. Není to nic, kvůli čemu by se člověk měl hroutit :)

PS: Ten kamarád, co ho tam 5 hodin drželi, ten se řídil tím, co chtěli američani, nebo se řídil tím, co někdo poradil na netu ve stylu "jed, stejne to nekontrolují"?

3 Citovat

Lorde, osobní zkušenost je přeci k nezaplacení 

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Tak ty extra požadavky jste určitě na tom googlu našla

- originální balení
- papír od doktora (v angličtině)
- ne přehnané množství
- ověřit si, že nejsou na seznamu zakázaných

Splnte to, co co američani chtěj, a na čem trvají, a budete mít klid a nemusíte řešit, co by kdyby :)  Denně jim tam projdou stovky  lidí, co cestujou s lékama, a určitě nemaj detence plný lidí, co si tam vezou prášky. Není to nic, kvůli čemu by se člověk měl hroutit :)

PS: Ten kamarád, co ho tam 5 hodin drželi, ten se řídil tím, co chtěli američani, nebo se řídil tím, co někdo poradil na netu ve stylu "jed, stejne to nekontrolují"?



Tam to podle mě bylo celé nedorozumění. On byl v té době nezaměstnaný, ale cestovali jsme ve skupině. Imigrační mu už vracel pas s potvrzením a ještě se ho zeptal na tu práci a on odpověděl popravdě i podle toho co dal do ESTY, že teď žádnou nemá a tak se rozhodl využít čas a cestovat. Po té chtěl úředník vědět peníze kolik má s sebou a kolik na účtu a a i když měl na účtu k dispozici přes půl milionu a s sebou cash asi 300dolarů, tak se to zdálo úředníkovi málo (trip byl na 8dní se zpáteční letenkou!!) a prostě ho sbalili. Chtěli jsme mu pomoct, že třeba dosvědčíme, podpoříme, vysvětlíme, nenechali nás. Tak jsem od té doby prostě z té kontroly vyklepaná. :(

0 Citovat

Aha, takze ne kvuli lékum.

Přijde mi, že ta amerika se strašně démonizuje. A to nejen jejich imigrační, ale i třeba proces získání jejich víza. Když jsem měl před návštěvou ambasády a četl jsem "zaručené zkušenosti a rady lidí", tak jsem měl nejspíš nulovou šanci získat vízum, a ještě bych tam sebou tahal kamion zbytečných papírů.

Krom toho mi (ale to je jen subjektivní pocit, ale nejsem sám, kdo to říkal) přijde, že po covidu se pruzení výrazně omezilo, a vlastně všechny po-covidové návštěvy se prakticky obešly bez nutnosti verbální konverzace s úředníkem, jenom pas, otisky, a jdeme dál.

Pokud budete mít všechno, co máte mít, a při případné diskusi s úředníkem nebudete aplikovat přístup "já mám pravdu a ty jsi debil", bude to v klidu. Nemá smysl se stresovat.

1 Citovat

Díky za uklidnění, právě, že mi přišlo, že ho sebrali, ještě pro větší blbost než je dovoz léků, takže jsem kvůli lékům začala lehce nervit.

Do země ho nakonec vpustili, ale prostě nechat se držet někde v čekárně, kde se člověk nemůže podívat na hodinky ani na telefon (slova toho kamaráda) 5 hodin je fakt mazec, který nechci zažít. Celkově jsem ten přístup prostě nechápala, že nás ani nenechali ho podpořit výpovědí o společném harmonogramu, účelu cesty... Vše jsme měli zařízené a dohodnuté předem (booknuté hotely, lístky, itinerář, kam pojedeme, co chceme vidět). 

0 Citovat

Do USA som letel veľa krát a hlavne keď sme bývali v Kanade tak sme často lietali práve do USA a odtiaľ išli po zemi lebo to bolo lacnejšie... bežne sme nosili lieky na predpis na 3 mesiace, antibiotika lieky na alergiu, astmu a preventívne rôzne... niekedy som mal pocit, že celá moja príručná sú len lieky... a nikdy sa ma na to nikto ani nepýtal... tak možno som mal len šťastie ale podľa mňa to nijako neriešia...

1 Citovat

Tak zrovna imigrační asi neřeší, jestli si s sebou člověk veze léky na tejden, ale právě to, jestli tam třeba bez pracovního víza nechce pracovat, ne?

0 Citovat

Ono hodne zalezi na tom, na koho tam narazis - jsou to lidi. Ja byl jednou "za zrcadlem" asi hodinu a cekal jsem na nadrizeneho kvuli razitku v pasu z Dubaje (nelibil se jim myslim ten "Arab" v nazvu UAE) a vysvetleni, ze jsme se sli pri dlouhem stopoveru jen vykoupat do more tomu u prepazky nestacilo.

V pasu jsem mel mimoto nejaka cinska viza, ruske vizum, ale problem byl Dubaj :)

Od te doby pouzivam na cesty do USA pas, ktery nepouzivam na jine cesty :)

1 Citovat

Zažil jsem tři USA imigrační za posledního půl roku. Léky nikdo neřeší, práci taky ne. Ale hodně se ptají na peníze a v LA dokonce na to, jestli žiju sám, jestli vlastním nemovitost, ve které žiji a kdo se mi o ní teď stará

0
9 reakcí