Nevite prosim nekdo, jestli je pro prijezd na SXF po dalnici od Drazdan potreba ekologicka plaketa na vjezd do mesta? .

SXF - Berlin Schönefeld

Založil(a) ve fóru Letiště

parkovat zdarma se tam určitě na řadě míst smí, před lety jsem tam byl na Erasmu. mají tam ale řadu divných vyhlášek a zvyků, takže bych se nedivil, kdyby na déleparkující auto něco vytáhli (například ty točící hodiny za oknem, abys tam neparkoval moc dlouho). nejspíš se samozřejmě nic nestane, ale já jsem raději zvolil dopravu autobusem. měl bych to tam 15 dní, to už mi přišlo trochu moc.

0 Citovat

To len priklad parkoviska "mimo civilizacie" smiley

0 Citovat

Ahoj, jsme už zpět v CZ. Auto parkovalo 9 dní ve vilové čtvrti u zastávky Altglienicke, což je 2 stanice S-Bahnou od letiště (myslím linka S45 a S9 nebo tak nějak). Žádný problém. Jízdenka na dopravu jedním směrem stála nějak 3E a přes den vlaky jezdí každých 10 minut, lístek koupíte v automatu na zastávce mincemi nebo platebkou. Prakticky v celém Berlíně jde parkovat bezplatně a bez omezení, tak mi přijde zbytečný luxus za to platit...
Takže za mě můžu doporučit neofiko parkování.

0 Citovat

Ahoj, přemýšlím o jarním letu za teplem, možná z Berlína, a chci se zeptat zkušenějších - jak to děláte, když letíte z Berlína a jedete do něj z Prahy pomocí MHD? Kolik hodin si dáváte časovou rezervu? Jedete vlakem nebo autobusem? Nebo dokonce o noc dopředu?

Přeci jen je to delší trasa a na hranicích a dálnici se může udát hodně věcí. Např. v autobuse do Mnichova mě posledně zdrželi pohraničníci kvůli nějakému Rusovi s propadlým pasem asi o hodinu.

0 Citovat

Ahoj, píšu aktuální info ohledně parkování i na delší dobu u SXF zdarma smiley

vyzkoušel jsem již 2x Hans-Grade-Alle jak u hotelu Holiday Inn tak i trochu dál u dálnice či autokina, kde je to zase kousek na podchod pod železnicí. Cesta cca 5-10 min pěšky. U hotelu stojí dost aut, je zde normální parkoviště a hlavně bez cedulí a zdarma. Zahraničních SPZ zde bylo dost, od hotelu projdete zástavbou a menším dvorem(náměstím) mezi domky a hned uvidíte lávku přes železnici a poté podél silnice k letišti. Cesta od hotelu cca 15 min pěšky.

Za mě doporučuji. S autem vše OK smiley

0 Citovat

Ahoj,

má někdo aktuální info o parkování Hans-Grade-Alle nebo v té vilové čtvrti, zda je to pořád bez problémů? Potřebuji na víkend.

Díky

0 Citovat

Zdravím všechny,


nemá někdo aktuální info, zda parkování v blízkosti Berlín Schönefeld stále funguje? Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Mam dotaz, ty expresní vlaky RE7 a RB14 stojí taky 3.40€ nebo to je jen cena pro ty příměstské vlaky a autobusy ? Díky :)

0 Citovat

Cena je stejná, zóna ABC tedy 3,40. Na tyhle vlaky plati standardně i denní lístky, skupinové atd.

0 Citovat

Ty jsi Cali ranní ptáče :)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ty jsi Cali ranní ptáče :)

Tož než sfaram u nas na dole Lazy, podívám se na CL. Bo ja kde mužu, tam pomužu. Aber man kann nicht allen helfen:-) Glück auf!

0 Citovat

cali napsal(a):

Cena je stejná, zóna ABC tedy 3,40. Na tyhle vlaky plati standardně i denní lístky, skupinové atd.


Dekuji Cali

0 Citovat

Ahoj! Poprvé bych měl letět z Schönefeldu a poprvé z Ryanair jen z příručákem. Můžete mi někdo poradit, jak dlouho předem je přibližně vhodné dorazit na letiště? Všeobecný poučky vím, ale když jsem třeba byl poprvé na Tegelu, tak tam byl takovej šrumec, že bych to asi nestihl, nemít to jen jako přestup :)
Případně jestli máte někdo zkušenosti z cestou z Prahy na Schönefeld, tak uvítám jakékoliv tipy. Zatím váhám nad autobusem a autem...
Předem díky!  

0 Citovat

Autem úplně v pohodě, pokud jedeš z Prahy nebo okolo, pořád po dálnici - letiště je na kraji Berlína, v závislosti na dopravní situaci necelé 3-3,5h. Výhoda je, že je tam i dost parkovišť, kam se dá přijet bez předchozího objednání a odkud jsi za chvilku na terminálu. 

0 Citovat

Díky za rychlou odpověď. Koukal jsem přes www.parkvia.com na parkoviště a našlo mi to za 50 € na těch cca 10 dní, co potřebuji s odvozem na letiště. Má to smysl, nebo raději najít teda něco z parkovišť na místě? 
Díky!

0 Citovat

Tak, pokud to je předem, je to v klidu, můžeš lépe plánovat a nemusíš se honit. Může být blbá denní doba a budeš se zdržovat hledáním místa. To si troufnu, pokud mám dost času. Ale zase na rovinu, nikdy tam problém s parkováním nebyl. Nezapomeň na Currywurst, případně pivo v té dřevěné chatě před letištěm:-)

0 Citovat

Jak je to s tím bezplaným parkováním u letiště Berlín Schönefeld ?  Má někdo aktuální informace ? Díky

0 Citovat

PavlaM napsal(a):

Jak je to s tím bezplaným parkováním u letiště Berlín Schönefeld ?  Má někdo aktuální informace ? Díky

taky by mne to zajímalo, jedu starším autem a stání mimo bych si risknul :) díky za info

0 Citovat

real_p napsal(a):

taky by mne to zajímalo, jedu starším autem a stání mimo bych si risknul :) díky za info

Zatím nemám žádné informace, tak hledám na googlemaps kde by to asi šlo. Odlétáme v 6 ráno tak ocením každé info ať někde nebloudíme.
0 Citovat

Aktuální info o bezplatném parkování u letiště ...7 dní auto stálo před značkou se zákazem stání na ulici Gartenstraße Schönefeld. Kolem bylo dost českých  a polských SPZ. Aby bylo místo je nejlépší přijet v noci. Je to cca 10 min pěšky i s dětmi v pohodě po chodníku podél hlavní silnice k letišti. Můžu doporučit :)

0 Citovat

Čau, a co parkování u IKEA a z tama busíkem 738, je možno?:)

0 Citovat

Dobrý den, 

V dubnu letím z Lisabonu do Berlína (SXF) s Ryanair. Ryaniar mi teď posunul přílet  o 2h. 

Stihnu se za 55 minut dostat z letadla (terminál A) na autobusovou zastávku Flixbus (před terminálem B) ?

Předpokládejme prosím, že vše probíhá standardně bez zbytečných prodlev. Budu mít jen příruční zavazadlo.

Děkuji za názor :) 

 
0 Citovat

pan.lana napsal(a):

Dobrý den, 

V dubnu letím z Lisabonu do Berlína (SXF) s Ryanair. Ryaniar mi teď posunul přílet  o 2h. 

Stihnu se za 55 minut dostat z letadla (terminál A) na autobusovou zastávku Flixbus (před terminálem B) ?

Předpokládejme prosím, že vše probíhá standardně bez zbytečných prodlev. Budu mít jen příruční zavazadlo.

Děkuji za názor :) 

 


Pokud nebude zpoždění, tak by to podle me mělo vyjít. Letiště to není velké, let je v rámci Schengenu, odpadá čekání na zavazadlo... Takže se fakt asi hlavně modlit, aby nebylo zpoždění a nebo přebookovat flixbus.

0 Citovat

Flixbus z SXF na poslední chvíli je buď vyprodaný nebo ukrutně drahý. 

0 Citovat

Čau, neví někdo, co se děje v Berlíně 7. července? Chtěl jsem jízdenky a u Flixbusu jsou všechny na odpoledne a časný večer za 899 Kč (a to nejen ty z letiště).

Dá se u při nákupu Regiojetu poznat, co bude operovat jeden autobus a co ne? Jaksi zjišťuji, že SXF-Drážďany a Drážďany-Praha vychází rozděleně o cca 150 kaček levněji :-D

Díky
0