Nemate prosim nekdo zkusenost, jak je to s nacitanim mili z chybovych tarifu BA? Zakladam novy BA FF (zatim sbiram akorat EK) a nevim jestli je uplne "kosher" pokusit se tam narvat hned na zacatku tu chybovku ze zari (a mile hned nasledne zneuzit k nakupu letenky do NYC).. Nemate prosim nekdo kdo letel treba tu Havaj nejake zkusenosti.. ? Jestli se mile nacetli v pohode a nikdo neprudil?  .

BA - Executive Club a míle z chybných tarifů

Založil(a) ve fóru Frequent flyer programy

6 reakcí

Nemate prosim nekdo zkusenost, jak je to s nacitanim mili z chybovych tarifu BA? Zakladam novy BA FF (zatim sbiram akorat EK) a nevim jestli je uplne "kosher" pokusit se tam narvat hned na zacatku tu chybovku ze zari (a mile hned nasledne zneuzit k nakupu letenky do NYC)..

Nemate prosim nekdo kdo letel treba tu Havaj nejake zkusenosti.. ? Jestli se mile nacetli v pohode a nikdo neprudil? smiley Jedine co jsem se docetl je ze u discount economy se nacita jen 50% tier mil, ale ty me nezajimaji, chci akorat Aviosy na dalsi letenku smiley

0

Nikoho nezajímá za kolik jsi letenku koupil, hlavní je, že jsi jí proletěl smiley

0 Citovat

Letěl jsem Havaj a přihlašoval jsem se kvůli tomu do Executive Club.
Načte se ti plný počet mil. Dokonce i za lety s AA, jestli se nepletu.

Ale při nákupu dálkovky za míle je doplatek tax apod. tak vysoký, že to za to imho nestojí. Zejména když na New York je každou chvíli nějaká akce. Dají se ale slušně využít na lety do Británie nebo na upgrady.

Od konce dubna (tedy na rezervace po tomto datu) se pak mění podmínky EC.
Nejzásadnější asi...
Za nejnižší tarifní třídy se už bude načítat myslím jen 25% mil.
Na druhou stranu, bonusovky budou v "low season" za méně mil, než teď.

0 Citovat

To je docela zajímavá informace, protože třeba Miles&Mores mi za chybovky nikdy nic nenačetly.

0 Citovat

Záleží, jaký to byl tarif. Chyba mohla být v tom nejnižším tarifu, kde bys nedostal ani za plnou cenu žádné míle.

0 Citovat

No proto jsem se na to ptal - cetl jsem na FT ze se bezne mile nenacitaji a naopak nektere US airolinky rusili cele FF ucty (coz u pracne naletaneho platinum statusu zaboli)..

Jinak u BA plati (aspon co mam nactene z jejich stranek a nachytreno odjinud) ze mile dostanes 100% podle mileage na ticketu, ale podle booking class se pak multiplikuji tier miles - na ty ale prdi bilej tesak, BA sbirat nechci..

Miles & More mi propadli akorat loni v prosinci, nejak sem dlouho nevidel zadnou inspiraci proc litat s LH..

0 Citovat

Jenom FYI - kdo kupoval Iberii z Vidne, tak je mozne nechat mile nacist jako Aviosy do Executive clubu BA..

0
6 reakcí