Odskodneni

Napsal Jonyb 2015-02-07 20:27:25 ve fóru Letecké společnosti
5 odpovědí

Dne 6.2. nam byl z duvodu pozdniho prevzeti letadla z pravidelne udrzby (dle palubniho personalu) opozden let o 4,5 hodiny z Bergama do Prahy. Posadka letadla nam sdelila, ze je chyba na strane wizzair a meli bychom zadat o odskodneni. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti, je dobre mit v ruce najake paragrafy ci jsou nejake evropske zakony ? V jake vysi se muze pohybovat odskodneni jestli ma cenu vubec jit do toho sporu. smiley ... ?

(sorry za interpunkci, ale v praci jest spatna klavesnice smiley )

V tvém případě by mohlo jít o 250 EUR. Já bych do toho šel smiley
Více o tom má redkce zde: http://cestujlevne.com/mam-delat-pripad ... seni-letu/

Jinak zkus aplikaci pro android pokud máš
"Your passenger rights" je to v češtině jako základ to stačí.

hodně štěstí a dej vědět jak jsi dopadl.

Tak jsem volal na click2claim a rekli mi, ze se na ne uz kvuli tomuto letu obratilo uz nekolik lidi, podle toho co jsem jim popsal, je zde velka sance na odskodneni 250 EUR - poplatky za vymahani teto castky. Lepsi to predam do rukou odborniku, nez se dohadovat s wizzrat erem smiley

Psal jsem na wizzair, aby mě proplatili jídlo na letišti + jsem psal o odškodnění za zpožděný let o více než 4 hodiny. Jejich odpověď zněla takto:
Dovolte mi prosím vysvětlit, že dle odst.14 nařízení (EC) č. 261/2004 Evropského parlamentu a Rady: Stejně jako podle Montrealské úmluvy by měly být povinnosti provozujících leteckých dopravců omezeny nebo vyloučeny v případech, kdy byla událost způsobena mimořádnými okolnostmi, kterým by nebylo možné zamezit i kdyby byla přijata všechna přiměřená opatření. Tyto mimořádné okolnosti se mohou vyskytnout zejména v případech politické nestability, povětrnostních podmínek neslučitelných s uskutečněním dotčeného letu, bezpečnostních rizik, neočekávaných nedostatků letové bezpečnosti a stávek, které postihují provoz provozujícího leteckého dopravce.

Proto podle zákona Společnost Wizz Air není vázaná placením odstupného.

Společnost Wizz Air uhradí náklady na asistenci v přiměřené výši na základě předložených faktur.

Pošlete nám naskenované nebo ofocené faktury za dodatečné náklady na email customerrelations.pl1@wizzair.com.

Má někdo jinou zkušenost?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!