Dne 6.2. nam byl z duvodu pozdniho prevzeti letadla z pravidelne udrzby (dle palubniho personalu) opozden let o 4,5 hodiny z Bergama do Prahy. Posadka letadla nam sdelila, ze je chyba na strane wizzair a meli bychom zadat o odskodneni. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti, je dobre mit v ruce najake paragrafy ci jsou nejake evropske zakony ? V jake vysi se muze pohybovat odskodneni jestli ma cenu vubec jit do toho sporu. ) .

Odskodneni

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dne 6.2. nam byl z duvodu pozdniho prevzeti letadla z pravidelne udrzby (dle palubniho personalu) opozden let o 4,5 hodiny z Bergama do Prahy. Posadka letadla nam sdelila, ze je chyba na strane wizzair a meli bychom zadat o odskodneni. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti, je dobre mit v ruce najake paragrafy ci jsou nejake evropske zakony ? V jake vysi se muze pohybovat odskodneni jestli ma cenu vubec jit do toho sporu. smiley ... ?

(sorry za interpunkci, ale v praci jest spatna klavesnice smiley )

0

V tvém případě by mohlo jít o 250 EUR. Já bych do toho šel smiley
Více o tom má redkce zde: http://cestujlevne.com/mam-delat-pripad ... seni-letu/

0 Citovat

Jinak zkus aplikaci pro android pokud máš
"Your passenger rights" je to v češtině jako základ to stačí.

hodně štěstí a dej vědět jak jsi dopadl.

0 Citovat

Tak jsem volal na click2claim a rekli mi, ze se na ne uz kvuli tomuto letu obratilo uz nekolik lidi, podle toho co jsem jim popsal, je zde velka sance na odskodneni 250 EUR - poplatky za vymahani teto castky. Lepsi to predam do rukou odborniku, nez se dohadovat s wizzrat erem smiley

0 Citovat

Psal jsem na wizzair, aby mě proplatili jídlo na letišti + jsem psal o odškodnění za zpožděný let o více než 4 hodiny. Jejich odpověď zněla takto:
Dovolte mi prosím vysvětlit, že dle odst.14 nařízení (EC) č. 261/2004 Evropského parlamentu a Rady: Stejně jako podle Montrealské úmluvy by měly být povinnosti provozujících leteckých dopravců omezeny nebo vyloučeny v případech, kdy byla událost způsobena mimořádnými okolnostmi, kterým by nebylo možné zamezit i kdyby byla přijata všechna přiměřená opatření. Tyto mimořádné okolnosti se mohou vyskytnout zejména v případech politické nestability, povětrnostních podmínek neslučitelných s uskutečněním dotčeného letu, bezpečnostních rizik, neočekávaných nedostatků letové bezpečnosti a stávek, které postihují provoz provozujícího leteckého dopravce.

Proto podle zákona Společnost Wizz Air není vázaná placením odstupného.

Společnost Wizz Air uhradí náklady na asistenci v přiměřené výši na základě předložených faktur.

Pošlete nám naskenované nebo ofocené faktury za dodatečné náklady na email customerrelations.pl1@wizzair.com.



Má někdo jinou zkušenost?

0 Citovat

poprosim o vysvetlenie - skoro 2 roky sa tahalo "odskodnenie" za 12 hodinove meskanie s Ryanairom z Korfu. Dal som to na vymahacov (flight-delayed.com), ale oni to posunuli dalej na pravnu firmu. No a dnes mi na ucte piplo oskodne v plnej vyske bez ziadnej "marze". Znamena to, ze pravnici si separatne od Ryanairu vysudili este nejake "sudne trovy"?

0 Citovat

měla jsem podobnou situaci, ryanair v podstatě odmítl platit komukoli jinému než mně, i když já s nimi vůbec nekomunikovala, jen přes vašenároky.cz za 3 cestující, nakonec to ale vše poslali mně a já pak od vašenároky.cz dostala fakturu na dohodnutý % z částky po odečtení všech poplatků (vyzvednutí šeku apod.)

Já jim teda vše nahlásila, co mi přišlo a tak, pak mi poslali tu fakturu... Od koho ti ty peníze na účet přišly?

0 Citovat

hej cez vasenaroky som riesil wizzair - to mi poslali uz "netto" takze oskodne minus ich provizia

len teraz mi flight-delayed (alebo skor Berwick solicitors) poslali cash priamo z Irskeho uctu (po roku co sa toho chopili, lebo prvy rok to riesil len flight-delayed)

0 Citovat

Ma vobec zmysel snazit sa to dostat priamo od Ryanair/ Wizzair?  Asi mesiac sa dotahujem s Wizzair kvoli kompenzacii za presunuty let, ale stale mi tvrdia nejake kraviny... 😒

0 Citovat

Odskodneni ted zadam taky  , nema nekdo zkusenost s uradem pro civilni letectvi ? CCA , Ryanair mi totiz odepsal ze zpozdeni nastalo z duvodu  stavky French Air Trafic Controllers  ( dle  meho  zjisteni stavka v ten den skutecne byla,  ale chci vysvetleni jak to s ni souvisi  , s letem Londyn- Brno  a pak  s letem Brno - Londyn , kdyz nas  v Brne  informovali o technicke zavade , cekalo se na bezpecaka  a teprve pak  jsme leteli

Po CCA jsem chtel at mi zaslou potvrzeni ze slo o technickou zavadu ., moji zadost zaevidovali ,ale ani po urgenci  nic neprislo .Ryanair taky zatim mlci , tak jsem premyslel ze to zkusim pres  nekoho  vetsinou asi  berou 25 %
0 Citovat

@Katka  loni v zari mi  Ryanair poslal  2x 250 euro asi po mesici a to jeste bylo  mozna  to odskodne diskutabilni ,  protoze narok vznikal az  ve finalni destinaci ,ale lety byly zakoupeny samostatne ,vyrizoval jsem to sam primo s Ryanairem

Ted  se cukaji  i kdyz tam zpozdeni  bylo hned na prvnim letu , vyvetluju si to tak,ze tehdy   zadalo minimum  lidi co nekam prestupovali  mozna 1-2 , ted jde asi o cele letadlo pokud  vsichni pozadaji ,tak vymysleli jak se s toho vyzout
0 Citovat

ja mam dve skusenosti 

1. wizzair co meskal z tehcnickych dovodov (odklonene lietadlo, ktore nas malo zobrat naspat). Mesiac som s Wizzom pisal, nula bodov (aj ked odpisovali promptne). Potom to rok lezalo na SOI (to na SK riesi toto)... po roku mi ani neodpisali.  Tak som to dal na vasenaroky a o mesiac som mal peniaze na ucte.


2. tento Ryanair - 12 hodin meskanie, neleteli sme o siedmej rano, ale o siedmej vecer. Dovod - zle pocasie vecer predtym na ostrove.  Ako pochopil by som to, ale to lietadlo namiesto Korfu pristalo v Solune, ale rano ho uz neposlali naspat... Ryanair to zamietol hned, tak som dal na flight-delayed (2 roky dozadu, rok pred vasenaroky.cz) ... a teraz to takto dopadlo, ze cash po 2 rokoch prisiel :) Ale co viem, tak nejaky trapak letel rovnakym letom a dostal to od Ryanairu priamo, len ked som mu napisal, ci nemoze zaslat svoje meno a rezervaciu (za 100euro) a s tym sa budem ohanat pred nimi, tak povedal, ze vsetko uz vymazal.
0 Citovat

Idem im teda skusit este trochu vynadat, trochu sa povyhrazat a uvidim co mi povedia. Asi to tiez bude na vasenaroky...

0 Citovat

inak teraz citam T&C ohladom flight-delayed

Payments made directly to the Client by the Airline must be reported to Green Claim

immediately and no later than 14 days from the date the payment is received by the Client.

Prislo mi to irskeho uctu, len nikde neviem zistit, ci to je od Berwick Solicitors, alebo Ryanair - obe irske firmy :D

ale tak uvidime, bude na pivo

edit: v poznamke je referencny kod, ktory pouzil na zaciatku Ryanair, ked som ich oslovil s poziadavkou, tak je to jasne.

0 Citovat

V internetovým bankovnictví jsem našla, že mi Ryanair přímo napsal do zprávy pro příjemce, že je to od nich ...

0 Citovat

Tak jsem zkusil firmu claim cloud , reagovali naprosto bleskove , odepsali ze muj  let proverili  a ze  doslo ke stretu s ptakem a tudiz  ze to je necekana udalost a ze  narok na odskodne neni , ale ze to mou zkusit obcansko pravni cestpu, ale ze to nedporucuji

Nevim  popsal jsem jim to cele i to . jak  to Ryanair  svedl na  stavku  i  to ze   Brno to zduvodnilp  stretem s ptakem . ale to potvrzene  nemam

Je otazka , kdyz by bezpecnostni technik byl v Brne  a ne v Bratislave , tak  by  pokud to byl opravdu stret s ptakem, provedl kontrolu  toho mista  a treba za pul hodiny jsme mohli odletet a ne tam cekat vic jak 3 hodiny
0 Citovat

mikir napsal(a):

Je otazka , kdyz by bezpecnostni technik byl v Brne  a ne v Bratislave , tak  by  pokud to byl opravdu stret s ptakem, provedl kontrolu  toho mista  a treba za pul hodiny jsme mohli odletet a ne tam cekat vic jak 3 hodiny

Nejspíš za tím byly - jak jinak - zlé úklady Lufthansy, ČSA a Air Canada...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Nejspíš za tím byly - jak jinak - zlé úklady Lufthansy, ČSA a Air Canada...

Hlavně jsi zapomněl na Travel Service ;)

0 Citovat

Takze tentokrat odskodneni nebude , dle legislativy nema letacka spolecnost povinnost  mit na kazdem letisti  technika  a to zda  slo nebo neslo o stret s ptakem je povinna prokazat az u soudu , drive ne ...Zatimco pristup firmy  claim cloud se mi jevi jako naprosto profesionalni   i na druhy muj dotaz odepsali prakticky hned  , urad  pro civilni letectvi mi doposud  neodepsal i pres  urgenci , jen jsem obdrzel cislo , pod kterym byl pozadavek zaregistrovan , nevim  zda  mam narok obdrzet od nekoho  oficialni  informaci  o prubehu letu , ale domnivam se , ze v leteckem deniku musi byt kolize  s ptakem  zapsana  a rovnez letecky dispecer a piloti o tom museli podat zpravu , zda to je ciste  soukroma vec letiste a daneho letu a neni narok zdelit  tyto informace nevim , rovnez ke zduvodneni zpozdeni musi byt vydano snad oficialni stanovisko , proc Ryanair misto stretu s ptakem  uvdl stavku je  podivne , samozrejme me napada myslenka , ze zatimco u  stavky  je  to legislativne jasne  zda s ptakem neni nejaka  moznost do toho  rypat , ale podle vseho je to klasifikovano jako neocekavana mimoradna udalost , takze  tam asi skutecne nelze spor vyhrat

0 Citovat

@tonik   to je celkem zajimavy pripad . spolecnost prece neni povinna   zduvodnovat kam letadlo leti a proc  , a nepristavili letadlo  pro to  , ze bylo spatne pocasi,  neni preci smerodatne, kde se v te chvili nachazi , mam pocit  ze existuji urcite financni prostredky na odskodneni a  rovnez reseni pripadu ma na starosti  pokazde nekdo jiny , loni v zari jseme dostali odskodne  i kdyz jsem koupil ctyri samostate letenky  ( Pardubice - Stansted - Cork )  a na Stanstedu bylo zpozdeni jen 2 hodiny , letos mi kompenzaci zamitli    ( Brno-Stransted -Cork ) i kdyz na Stastedu bylo zpozdeni  3 hodiny  20 minut  a do Corku jsme leteli az rano

0 Citovat

tak nakoniec sa z flight-delayed ozvali, poslali fakturu a link na platbu kartou. 

0 Citovat

to mikir: Odpověď od CCA jsem dostala cca po 45 dnech. Paní, která má na starosti odškodnění mi psala, že je zavalená případy a po zaevidování stížnosti trvá cca měsíc, než se k ní vůbec dostane. 

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

Akční ceny BA jsou trochu jinde:

http://www.blesk.cz/clanek/zprav...ujici.html

Už se toho ujal Wizzair. :) https://wizzair.com/en-gb/inform...z-air-uk#/

0 Citovat

Zrovna jsem dosta odpvoed od Ryanairu ohldne naseho sestihodinove pobytu na  letisti v Trapani, kde bylo v te dobe absolutne vse - az a jedno prakticky vyprodane bistro - zavrene. V letadle hlasili pri odletu,z e jim do motoru vletel ptak, ten pisou, ze slo o "air traffic restrcition"mimo jejich kontrolu. Na tom letisti nebyl tou dobou zadny provoz, pocasi naprosto v poradku a osobne jsem videl priletat mensi tryskac, z nejz vystoupilo nekolik lidi v kombinezach RyanAir a neco na letadle opravovali. Hraju o 9 cestujicich, tedy 9x 250EUR a tak se mi nechce nechavat provizi nejake agenture :)


Pokud jsem pochopil dobre, ted bych se mel asi obratit na itaslky urad pro letectvi se zadosti o info?


vystrizek.png

0 Citovat

Asi ideálně sehnat důkaz o důvodu zpoždění a následně to hnát přes Evropské spotřebitelské centrum (řeší bez provize).

0