rumbo.fr, viajar.com - diners

Napsal David Eiselt 2015-02-27T08:35:39+01:00 ve fóru Vyhledávače letenek

Nevím, zda jste zaregistrovali sobotní platnost EU směrnice o zákazu účtování poplatků při platbě platební kartou. Schválně jsem dnes zkoušel tryskat přes některé své oblíbené garážovky a u těch německých to funguje bez výjimky a u letenek se cena nemění bez ohledu na platební metodu a je stejná jako byla v pátek u nejlevnější platební možnosti. U těch některých dalších EU co jsem zkoušel jsou ještě rozdíly.

To by znamenalo smrt mnoha OTA závislých na meta search... Budu sledovat, příjemná novinka :)

tak já hledal přes momondo.de několik letenek, a tam rozdíl v ceně byl (kupováno včera na travelstart, travelgenio a opodo). i když, měli to jako slevu na vybranou kartu a ne jako poplatek.

Myslím, že většina už na to zareagovala, aby se s připravovanou legislativou srovnala.

Dřív účtovali příplatky za platbu kartou. Teď dávají slevu - to omezeno není.

Např. edreams zobrazuje ty svoje tabulky, kde většina druhů karet má slevu 0, ale nějaký typ je zvýhodněný (podle metasearch a dalších nástrojů).

Btw. nevíte někdo o nějaké službě na vygenerování VISA Debit/Prepaid?

Tak tam bude asi hlavní to, že když se budou vracet peníze od OTA, tak se vrátí v plné výši a nemůžou dělat problémy s vrácením poplatku za platbu kartou.

Jen k Pelikánovi to asi nějak nedošlo...

pelikan1.jpg

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!