Zdravim, chtel bych se zeptat, zda mate kladne zkusenosti s timto prodejcem letenek? letenku maji levnejsi, nez samotna letecka spolecnost, tak me zajima jestli to neni nejaky podvod  .

Gotogate zkušenosti

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Doporučuji naimportovat si všechny lety do TripCase. Je to zdarma a chodí vám veškeré notifikace o letu.

0 Citovat

Tak som sa rozhodol ze tuto "slavnu" firmu skusim aspon raz na nakup leteniek. Samozrejme recenzie o nich poznam, ale kedze ideme na jedno sportove podujatie s partiou v oktobri na Mauricius a cez Momondo mi naslo na dany termin mix letenky Emirates+codeshare Air Mauritius VIE-MRU ( vsetky lety s Emirates...mimochodom tieto letenky sa obcas objavuju pocas roka za cca 700€ a maju v cene aj 30kg kufor ), tak som si povedal ze pre tu srandu ich vyskusam na dvoch cestujucich :)

Vyber letov prebehol v pohode, platba rovnako, obratom v mailovej schranke etickety...len tak na skusku som na strankach Emirates pozrel rezervaciu a vsetko potvrdene :) ...samozrejme na druhy den som si nasiel spravu ze letenky z technickych problemov rusia a mam si ich kupit pramo cez prepravcu a ze peniaze vratia za 3-5dni. Akoze vracat ich ani nebolo treba, kedze platba bola iba blokovana, stacilo uvolnit danu blokaciu. Dva dni po sprave ze su letenky stornovale sa peniaze z karty stahli :)

Ako nebudem to s nimi hrotit, ani ich nahanat, komunikaciu s nimi mam, ked nepridu naspat peniaze do piatku, napisem banke ze potrebujem vratit peniaze za platbu sluzby ktora mi bola stornovana.

Tak ja len tolko ku gotogate...nasraty nie som, skusit som raz ale musel :)       

xx1.png
xx2.png

0 Citovat

A že experimentuješ s takovou sumou peněz je nějaký druh masochismu?

0 Citovat

Keby mi tie peniaze mali teraz aktualne chybat, mozno by som to pokladal ako nejaky experiment "s takou sumou penazi". Avsak v oktobri musim tak ci tak prepravit na Mauricius 8 ludi a vsetkych s tym ze potrebuju prepravit aj bicykle. A viem ze pri tychto letenkach to ziaden problem nie je + mam viacnasobne skusnosti s Emirates ze pri preprave bicykla neprislo k ziadnej skode ani zdrzaniu batoziny ( taky Air France som skusil 3x,  z toho 2x skoda na bicykli dokopy za cca 1200€ a ten jeden raz aj prisiel v poriadku ale zase meskal 3 dni ). Moznost je to tam este prepravit s Turkish, ale tam pytaju za prepravu bicykla 90€ jeden smer, cize dokopy +180€ k letenke. Takze ked na to pozriem z akejkovek strany, ta cena letenky 650€ bola luxusna, tak preco nevyskusat.

A aby si nekto nemyslel, "nevyplakavam" tu nad tym ze mi gotogate tie letenky zrusil a zatial stiahol peniaze, len som chcel napisat skusenost ako to u nich funguje :)   

EDIT : tak po 4 pracovnych dnoch prisli peniaze naspat na ucet.

0 Citovat

Viem čo je gotogate, aj poznám riziká :) 

ale objavil som jednu letenku od ryanair, ktorú potrebujem, a je na gotogate o cca 20 eur lacnejšia ako priamo cez ryanair. Doklikal som sa až po platbu, ostáva to na tej cene... Letenku potrebujem na pevný dátum pre 3 osoby, tak je tá úspora celkom zaujímavá...

Ale chcel by som vedieť (je možné, že odpoveď tu už niekde je, ale nenašiel som) - ak by som to kúpil, ako sa potom dostanem do rezervácie k check-inu? 

0 Citovat

jery napsal(a):

Viem čo je gotogate, aj poznám riziká :) 

ale objavil som jednu letenku od ryanair, ktorú potrebujem, a je na gotogate o cca 20 eur lacnejšia ako priamo cez ryanair. Doklikal som sa až po platbu, ostáva to na tej cene... Letenku potrebujem na pevný dátum pre 3 osoby, tak je tá úspora celkom zaujímavá...

Ale chcel by som vedieť (je možné, že odpoveď tu už niekde je, ale nenašiel som) - ak by som to kúpil, ako sa potom dostanem do rezervácie k check-inu? 

Oni posilaji email, ze ktereho uvidite mail, jaky pouzili k bookovani a nasledne si ho v rezervaci zmenis

0 Citovat

Přidám moji zkušenost. Před dvěma lety koupeny přes Gotogate letenky na Seychely, jasný a těžký error fare, kdy tyto byly i přes jejich potvrzení a vystavení aerolinkami v rozporu s regulemi pro leteckou přepravu stornovány. 

I když první lety z této akce měly být realizovány už cca. 1 měsíc po koupi, dotaz na Gotogate v tomto smyslu jsem poslal asi po 6 týdnech (bez odpovědi), tak info o nich ohledně zrušení letenek dorazila 3 měsíce od koupě. Následně na několik mých dotazů, jak se věc vyvíjí, reagovali písemně prakticky obratem, sic ve smyslu, že řeší s aerolinkou vrácení peněz, dávají prioritu atd. bez čehokoliv konkrétnějšího.

 A pak, bez nějakého avíza nebo informace, přistály peníze zpět na kartě, a to do poslední koruny dle kurzového přepočtu EUR ke dni nákupu. Asi za 7 měsíců od nákupu ... 

0 Citovat

twigan napsal(a):

gotogate jsou největší darebáci... sice mají nejlevnější letenky, nicméně pokud máte štěstí, tak se dostanete do Vámi zvolené destinace Vámi zvoleném termínu. Pokud menší , tak místo 14 hod v Dubaji zůstanete 12 hod na Maledivách. Zní to romanticky, pokud nepřistanete v 21 hod večer a vzlétáte 9 hod ráno.- 12 hodin tmy za velké peníze za ubytování. -- Celý příběh- https://www.skyscanner.cz nabízel levné letenky s EMIRATES do COLOMBA (Sri Lanka). Nicméně námi vybraný let se po zaplacení změnil na 12h čekání v Male (Maledivy), místo 14h waiting in Dubai...  EMIRATES s tímto problémem nemohly nic dělat, neb letenku spravují "gotogate" a "gotogate" nám sdělilo, že je vše dle plánu. Nyní se hodí napsat pár neslušných výrazů, ale buďme morálně výše, než 

Tak já na jejich stránkách četl, že pokud se to zruší, tak máme kontaktovat ČSA (Provozují naše letadlo)

0 Citovat

Tak i já se musím přidat s nedobrou zkušeností. Samozřejmě dával jsem si pozor na to, abych měl vše správně a taky to tak i bylo. problém nastal jinde, u letecké společnosti, která neměla letadla, změnila typ a tím pádem zrušila i moji třídu což jsem nehodlal akceptovat. Sice složitě, ale propracoval jsem se k tomu, že se letenka zrušila, protože dopravce nebyl schopen dodržet cestovní třídu. Letenku jsem si nakonec koupil znova před GoToGate a vše proběhlo bez problémů.


Problém ale nastal se zrušenou letenkou a to na straně GoToGate, kdy ač společnost letenku refundovala, tak po více jak 4 měsících GoToGate peníze nevrátilo. nyní tedy řeším přes svojí banku a čekám na výsledek reklamace.
0 Citovat

Setrit kazdou stokorunu je treba, ale slevit ze svych naroku, to rozhodne ne.

1 Citovat

Tak nakonec bankou uznáno a peníze budou vráceny,  nechápu že jim to za to stojí, protože oni za chargeback platí pokutu. Je ale možné, že mají spočítané, že někteří lidé to tak nechají a tak na tom vydělají víc než kolik zaplatí na pokutě.

0 Citovat

Ahoj všem, měla jsem letět z Prahy do Bruselu 23.-25.10. Oba lety mi ale přesunuli na 26.10. a ještě k tomu tak, že z Bruselu odletím ještě než tam vůbec stihnu přiletět 🙃🙃 zkoušela jsem na Go to gate volat, ovšem kvůli corone tam mají tolik telefonátů, že se k mému asi jen tak nedostanou... Taky jsem psala přímo na Brussels Airlines, tam se mi sice ozvali a měli zájem mi pomoct, ale bohužel to není až tak v jejich pravomoci 😕 nevíte někdo, co mám dělat? 

0 Citovat

s.starsyova napsal(a):

Ahoj všem, měla jsem letět z Prahy do Bruselu 23.-25.10. Oba lety mi ale přesunuli na 26.10. a ještě k tomu tak, že z Bruselu odletím ještě než tam vůbec stihnu přiletět 🙃🙃 zkoušela jsem na Go to gate volat, ovšem kvůli corone tam mají tolik telefonátů, že se k mému asi jen tak nedostanou... Taky jsem psala přímo na Brussels Airlines, tam se mi sice ozvali a měli zájem mi pomoct, ale bohužel to není až tak v jejich pravomoci 😕 nevíte někdo, co mám dělat? 

zavolej na gotogate o půlnoci našeho času. Doporučuji jejich české číslo: +420296180467

0 Citovat

Ahoj všem,  chci se podělit o velmi špatnou zkušenost s GoToGate. Prodali nám letenky s přestupem v USA, přestože to americká pravidla (kvůli covidu) v našem případě neumožňovala ( musíte být v zemi, ze které do US priletate, byť pouze jako transfer, alespoň 14 dnů ). Bylo to na zpáteční cestě zpátky do Evropy,  aerolinky nás nepustili vůbec do letadla. Volali jsme a i psali okamžitě do GTG a přestože jsme měli zaplaceny Platinum zákaznický servis! tak jsme se nedovolali a na mail nikdo ani po několika hodinách nereagoval. Otřesné! Museli jsme si nakonec koupit nové letenky a strávit na letišti celý den než letelo další letadlo. GTG nam tedy prodali nepoužitelné letenky a ještě byli v případě urgentní potřeby naprosto nedosazitelni.

0 Citovat

cože? :D ONI VÁM PRODALI? nebo jste VY si našli SVOJE letenky, podle SVÉHO a pak se divili, že jste chtěli přestupovat někde, kde vaše občasntví nemá nárok na přestup? Tyhle zcestný "hejty" fakt nepochopim :D tohle je jen a pouze vaše chyba. A vůbec v tom nehraje roli GoToGate, nevím co jste čekali, že vám jako vymyslí, ikdyby ten telefon vzali, tak vám nikdo v této situaci nepomůže :D

1 Citovat

Presne tak, to neni problem Gotogate, ale pouze a jenom vas, kdyz vite, ze v USA prestupovat nemuzete, tak si takove letenky nekupujte...

1 Citovat

Je spousta lidi, kteri to nevi, ale to je neomlouva. No a co se tyka G2G, toho je taky plny internet🤷.

0 Citovat

To snad musí vědět všichni, cestovatelský základ.... nechci ani uvěřit, že cestují úplně mimolidi, to snad ne... spíš hejt.

0 Citovat

My to tady všichni víme, ale vůbec mě nepřekvapuje, že to spousta lidí neví. A nebo třeba i ví, že z EU se do USA nemůže, ale vraceli se do Evropy, tak si mohli myslet, že už je to OK (každý nemusí vědět, že je potřeba být mimo EU déle než 14 dní). Spousta lidí si určitě myslí, že by jim takovou letenku nikdo neprodal. Vy se tu nad tím hroutíte, ale zkuste se zeptat lidí, kteří moc necestují, co o tom ví. Takových Klokanů bude celá řada, není nutné jim ještě nadávat, stačí vysvětlit.

0 Citovat

@Mandarinka: +1.

@fridgy: jedna ze zásad v diskusních fórech je necitovat příspěvek, na který bezprostředně reaguješ (znepřehledňuje to diskusi)... Zkrátka někdo nemá povědomí o nemožnosti cestování do/přes USA, někdo zase o tom, jak správně diskutovat na webu...

0 Citovat

Tak pořád existují cestovní kanceláře.

0 Citovat

Trochu nostalgie, videt v tomhle threadu (1. stranka) svuj post z vyletu do Miami pred 3 rokama - jak sem tenkrat nadaval, ze v tom dubnovym vedru se mi ani nechce nakupovat - a co bych za to dal dneska :D :D :D

Jinak z pohledu Covidu a dneska je u me nejvetsi shitOTA suverene priceline.com (ale nikdy jsem si nic nekoupil na kiwi.com) ;)

0 Citovat

Ahoj všem, mám dotaz ohledně GTG, net je plný negací, ale firma evidentně jede :-) Je tady někdo i s normálně koupenou a proletěnou letenkou? Storno/refund je vždy negativní již samo o sobě.... Když koupím přes ně, případné změny/rezervace sedaček apod... se řeší s leteckou společností přímo nebo s nimi? Moc díky, Michal

0 Citovat

Koupených a proletěných mám spoustu, bez problémů, tam kde nebylo potřeba nic měnit.

Možnost řešit změny, sedačky, apod. přímo přes společnost záleží na tom, která je to společnost.
U některých jde skoro vše bez omezení, někde si ani neškrtnete.

0 Citovat

goro napsal(a):

Koupených a proletěných mám spoustu, bez problémů, tam kde nebylo potřeba nic měnit.

Možnost řešit změny, sedačky, apod. přímo přes společnost záleží na tom, která je to společnost.
U některých jde skoro vše bez omezení, někde si ani neškrtnete.

 

U nás to vypadá na AirCanada, ten rozdíl v ceně je dost zásadní a termín máme pevný, tak snad se připojím ke spokojeným zákazníkům :-)

0