Wizzair-Cabin bag-zkušenosti

Napsal Aguero 2015-04-07T13:12:37+02:00 ve fóru Letecké společnosti

A jsme u toho chlapci -) jak jste se do me nekteri pustili kdyz jsem kritizoval mereni v Praze u Ryanairu a Petr76 me pise ze zrovna ja mam neco psat o ceske mentalite ,,, a tady chcete propasovat 10 kg bez zaplaceni ..pak se nelze divit ze nekdo bude bazirovat a sikanovat za 1-2 cm pres miru... Moje resume s toho vseho vyzniva ,,Ceskym letistim se radeji vyhnout ,,,,a zejmena Praze ale ono na Prahu dojde ,,, jen co bude v Pardubicich nova hala a kdyz by se prosadily Vodochody tak vschny nizkonakladovky z Ruzyne odejdou Nakonec Wizz uz zrusil bazi .. EasyJet az bude mit tu novou dcerinou spolecnost ve Vidni tak taky asi Prahu omezi a Ryanair ? no uvidime jednou uz z Prahy odesel ..O Leary sice casem asi skonci jako sef ale porad do toho bude mluvit

Takže když si budu chtít z destinace dovézt chlast a nechci platit za odbavené zavazadlo, tak mi kufr  zdarma wizz odbaví, když bude splňovat rozmery a hmotnost palubního zavazadla. Rozumím tomu správně nebo jsem napsal nějakou blbost?

Odbavi ti ho tehdy, pokud bude vysoky LF. Pokud poleti napr 50% tak se na Tebe vyprdnou. 

Přesně, nespoléhal bych na to. V sobotu jsme letěli KTW-BLQ a kufry šli nahoru. Teda viděl jsem posledních 30%lidi, nefandim postávání u brány

U brány to je jedno, tam stejně nic přes security neprojde. Jde mi o odbavení u check in přepážky. 

Ivo napsal(a):

Tam ti zdarma nikdo nic neodbavi..

Staci za listovat o stranku dozadu:

"Upozorňujeme, že pokud jste do své rezervaci nepřidali WIZZ Priority, vaše příruční zavazadlo vám může být během nástupu do letadla odebráno a přepraveno v zavazadlovém prostoru. Vyhnout se tomu můžete následujícími způsoby:

 • Odevzdáním svého příručního zavazadla u přepážky odbavení (check-in), bude přepraveno zdarma; "

Samozrejme, mozu ho odmietnut ak nie je plne lietadlo.

Beru zpet. Wizz prekvapil. Mozna jeden z duvodu, proc ho ryan valcuje, tam by tohle bylo nemyslitelny bezplatne..

V sobotu jsem s nimi letěl Praha - Bergamo. Asi každý šel se svým příručním zavazadlem na palubu. Samozřejmě se tam všechna zavazadla nevešla, cestující pobíhali po palubě s palubním personálem a snažili se najít malinké místo. Nakonec vyhlásili do éteru, že ti cestující mají vystoupit, zavazadlo venku odevzdat. Řekl bych, že se to nakonec týkalo cca 15ti lidí. Samozřejmě, že se tím vším protáhl odlet. Dlouho jsem s nimi neletěl, o to zajímavější to bylo v porovnání hned v neděli s Ryanairem, kde tyhle problémy rozhodně nebyly.

Zajímavé byla i situace, kdy někdo dal své malé zavazadlo do binu a letušky sháněly jeho majitele, aby si jej mohl dát pod nohy, aby tak uvolnil místo většímu zavazadlu. Jenže se k němu žádný cestující nehlásil a tak ho tam musely nechat,..

Krok Ryanairu chválím čím dál tím víc..

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!