Dobrý den, chtěla bych se zeptat na poplatek za online chek-in, který je v podmínkách ryanairu. Co jsem pochopila, mělo by se platit 6liber za každý let. Zajímalo by mě, kde se tento poplatek platí nebo jestli si peníze ztrhnou z plat. karty, kterou jsem zadávala, když jsem kupovala letenky..? ( 6.2 An online check-in fee applies to all reservations except in respect of certain promotional fares. This fee is charged on a per person/per one-way flight basis and amounts to €6/£6 for bookings made via http://www.ryanair.com and €12/£12 for bookings made via a call centre or at the airport. Except as provided for in Article 10.2 or 10.3 below, this fee is non-refundable.) .

Poplatky Ryanair

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Zatialo tom nikde nic nie je. Ani v ich T/C

0 Citovat

1. a 2.12 jsem dělal check in 2,5 hodiny před odletem, takže mezi posledními, a taky jsem nic neplatil.

0 Citovat

Projel jsem web s Copilotem, aby vyhledal danou tématiku a nic oficiálního od Ryanair není. Tudíž je možná chyba v systému, nebo taky čekání Ryanair na reakce trhu.

0 Citovat

@Roman: nesmrdí to potom trochu overbookingem?

3 Citovat

Včera jsem dělala check-in 4 hodiny před odletem, zbývalo cca 10 míst a nic jsem neplatila. Letadlo bylo vyprodané už zhruba před týdnem.

1 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

@Roman: nesmrdí to potom trochu overbookingem?

Osobne by som to skôr videl tak, že vedia, že ľudia si pozerajú pred odletom aké miesta zostávajú a z vlastnej skúsenosti viem, že ako posledné zostávajú miesta v uličke alebo pri okne, respektíve miesta s väčším priestorom na nohy… uvidíme, možno to bol len nejaký chvíľkový pokus 🤷🏻‍♂️

0 Citovat

Taky mám zkušenost pár dní zpět, check-in 2h a 5 minut před odletem a tradiční místo 2A zdarma. Každopádně s tímhle poplatkem bych se teda nesmířil, už teď je Ryanair dražší než Easyjet a Wizz, alespoň tedy v Praze.

0 Citovat

Ryanair hodne podrazil v poslednom roku. 

1 Citovat

Včera jsem udělal booking přímo přes jejich web a dnes mi přišel email, že jsem koupil letenku přes 3rd party s kterou nemají obchodní vztah a mám udělat verifikaci :D  Asi to stejné, co chtějí, když to koupíte třeba přes Kiwi.. To sou šašci, nehledě na to, že si za tu verifikaci strhávají 18 kč. Čím dál větší šmejdi fakt. Stalo se to taky někomu? Zkusíte pořádat o refund, čistě z důvodů spravedlnosti? Třeba k tomu něco přihodí :D 

0 Citovat

Ten poplatek 18 Kc (nebo 0,63 eur) je jen v pripade expresni verifikace. Standardni verifikace je zdarma, ale muze trvat az 7 dni, co byl pokazde muj pripad, nebot letenky kupuji temer vzdy s predstihem.

1 Citovat

@Jakub Langer: ale jaký by měl být důvod pro verifikaci, když píše že koupil letenky přímo na webu FR?

0 Citovat

Ryanair si myslí, že je OTA. Asi koupil příliš letenek po sobě... Taky se mi to už stalo u Maroka. 

0 Citovat

@Jakub Langer: Máš pravdu, ale u té druhé verifikace chtěli zaslat oskenovaný podpis a mělo to více podmínek které se mi nechtělo číst, tak jsem šel raději na jistotu.. Ale jak je zmíněno, tohle bude nějakej bug. Už jsem to nahlásil na chatu a prý se na to "podívají", aby se to už nestávalo. 
Jinak kupoval jsem teď za rok 2x2 jednosměrné letenky (a v minulosti mám desítky letů, vždy na sebe+někoho), tak objemem to nebude :D 

0 Citovat

@Michal: aha, to mi nedošlo. Protože kupuji nejvíc 3-4 zaráz a pak nějaký čas nic, tak jsem na to (naštěstí) nenarazil.

EDIT: Pokud to ovšem není bug jak píše Áčko.

0 Citovat

divan napsal(a):

@Jakub Langer: ale jaký by měl být důvod pro verifikaci, když píše že koupil letenky přímo na webu FR?

Třeba pouhopouhá chyba? Kdo ví, co tam maj na pozadí za heuristiku, která rozezná, že to koupilo Kiwi nebo koncák. No, a občas se to i sekne.

Stejně jako se zase jindy seknou jiný společnosti a povede se jim error fáre v C přes půl světa za pár šupů.

0 Citovat

to sa aj mne stalo nedavno, letenky kupovane priamo cez Ryanair a refund som musel riesit cez OTA formular ... 

0