Letiště Vídeň Adresa: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Rakousko Kód: VIE Nadmořská výška: 183 m Telefon: +43170070 .

Vídeň (VIE)

Založil ve fóru Letiště

20 rokov dozadu BP malo aj kampan "beyond petroleum" .. len potom prislo par havarii .. a uz nie su velmi green :)

0 Citovat

goro napsal(a):

Ahoj, v pondělí po 22 večer přiletíme z Azor do Vídně, ...

PS Samozřejmě na Azorech jsme po dvou testech a negativ.

Ahoj, nějaké čerstvé novinky z VIE? Jak probíhaly kontroly a formuláře? Stačí obvyklé Entry and transit declaration z léta?

0 Citovat

Vse pri starem. Navic jen Potvrzeni o odcerveni.

0 Citovat

Dnešní cesta do Vídně autem z Brna: průjezdná bez objížďky, na hranicích rakouská kontrola pasů/OP a letenek (stačil BP v mobilu), pak už vůbec nic. V Lisabonu taky nikdo nic nechtěl, ani teplotu neměřili, za 5 minut po přistání jsme byli v metru. A jinak tu vše funguje i odpoledne a večer, akorát spousta restaurací a kaváren je zavřených asi dlouhodobě.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Dnešní cesta do Vídně autem z Brna: průjezdná bez objížďky, na hranicích rakouská kontrola pasů/OP a letenek (stačil BP v mobilu), pak už vůbec nic. V Lisabonu taky nikdo nic nechtěl, ani teplotu neměřili, za 5 minut po přistání jsme byli v metru. A jinak tu vše funguje i odpoledne a večer, akorát spousta restaurací a kaváren je zavřených asi dlouhodobě.

 

skvela zprava! Na jak dlouho letis?

0 Citovat

Jen do neděle.

0 Citovat

To se budem míjet na letišti v Lisabonu...

0 Citovat

S tím fungováním to zas tak jisté není, teď mi recepční potvrdil, že v So a Ne platí zákaz vycházení po 13 hod, minimálně pro Portugalce. Tak uvidíme.

0 Citovat

V sobotu 26.12. platí ten zákaz vycházení až od 23 hodiny.

7) Omezení o svátcích: zákaz pohybu/cestování mezi okresy od čtvrtku 31. 12. od 00 hodin do pondělí 4. 1. do 5 hodin. O vánočních svátcích není cestování mezi okresy zakázáno. Ve večerních hodinách 24. a 25. prosince platí zákaz nočního vycházení až od 02 hodiny následujícího dne, dne 26. prosince platí zákaz vycházení od 23 hodin. Dne 31. prosince platí zákaz nočního vycházení od 02 hodiny následujícího dne, dne 1. ledna pak od 23 hodin.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

To se budem míjet na letišti v Lisabonu...

Vy přiletíte a my s ním odletime...😁

0 Citovat

Dneska z Prahy vlakem a kompletně bez kontrol až na letiště. 

0 Citovat

Včera 26.12.2020 let TFS-VIE s Wizz, vše šlo bez zádrhelu až do Brna. Wizz sice strašil e-mailem nutností karantény po příletu, při check-inu kontroly dokumentace žádné. Během letu rozdávali karanténní formulář, pro tranzit k dispozici neměli nic. Lehká panika na palubě v okolních řadách typu "Máňo, tohle je nějakej jinej formulář, heléé" , příp. nepochopení významu kolonek a násilné vyplňování formuláře bez kontextu.

Po příletu do Vídně si nás brali po jednom a kontrolovali pasy a papíry. Stačilo ústně deklarovat tranzit, ukázat lístek na vlak a nechali nás jít. Kontroly ve vlaku a na hranicích žádné.

(pro zvědavé ranní trajekt z La Gomera toho času na semaforu červeném -> Tenerife v lockdownu s Naviera Armas taktéž bez kontrol)

0 Citovat

Tak včera, resp. dnes v noci přílet z Lisabonu, ve Vídni stačilo říct, že jedeme do Brna a auto mám venku. Pak jsem tankoval na benzince Deutsch-Wagram, pán u kasy na mě koukal jak na zjevení, podíval se přes výklad na mé auto a spustil na mě česky, že co tam dělám, že v Rakousku platí zákaz vycházení od 8 hodin a v Česku od devíti... To jako fakt?? A prý všude jsou kontroly, riskuju pokutu, letiště prý je zavřené (!), nikam se nesmí létat (!), tak nevím. Na hranicích ale nikdo nic nekontroloval a ani ve směru do Rakouska jsem si ničeho nevšiml. A pak jsem za Mikulovem trefil srnu... :-(

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak včera, resp. dnes v noci přílet z Lisabonu, ve Vídni stačilo říct, že jedeme do Brna a auto mám venku. Pak jsem tankoval na benzince Deutsch-Wagram, pán u kasy na mě koukal jak na zjevení, podíval se přes výklad na mé auto a spustil na mě česky, že co tam dělám, že v Rakousku platí zákaz vycházení od 8 hodin a v Česku od devíti... To jako fakt?? A prý všude jsou kontroly, riskuju pokutu, letiště prý je zavřené (!), nikam se nesmí létat (!), tak nevím. Na hranicích ale nikdo nic nekontroloval a ani ve směru do Rakouska jsem si ničeho nevšiml. A pak jsem za Mikulovem trefil srnu... :-(

 

Srpnu?? 😱😱😱 Tak to je mazec! 

Jinak Vídeň bych už asi ani neřešila. Po dnešku. Tam A nevi co B. Můj přejezd hranic byl jak z románu Juliuse Vernea..😁😁

Největší zklamání je letištní salónek Vídeň. Jedinej drink je káva, a to až po odchodu. Hanba blít, velebnosti.

0 Citovat

Cesta vlakem do Vídně z Ostravy bez jakýchkoliv kontrol, pohoda a dokonce načas. Vídeň letiště totálně zavřený, žádný obchod nebyl otevřený. 

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="mirjur"]

Tak včera, resp. dnes v noci přílet z Lisabonu, ve Vídni stačilo říct, že jedeme do Brna a auto mám venku. Pak jsem tankoval na benzince Deutsch-Wagram, pán u kasy na mě koukal jak na zjevení, podíval se přes výklad na mé auto a spustil na mě česky, že co tam dělám, že v Rakousku platí zákaz vycházení od 8 hodin a v Česku od devíti... To jako fakt?? A prý všude jsou kontroly, riskuju pokutu, letiště prý je zavřené (!), nikam se nesmí létat (!), tak nevím. Na hranicích ale nikdo nic nekontroloval a ani ve směru do Rakouska jsem si ničeho nevšiml. A pak jsem za Mikulovem trefil srnu... :-(

 

Srpnu?? 😱😱😱 Tak to je mazec! 

Jinak Vídeň bych už asi ani neřešila. Po dnešku. Tam A nevi co B. Můj přejezd hranic byl jak z románu Juliuse Vernea..😁😁

Největší zklamání je letištní salónek Vídeň. Jedinej drink je káva, a to až po odchodu. Hanba blít, velebnosti.

[/citace]

povez prosim vice o prejezdu hranic :-). Salonek uz nedava ani lunch box s sebou?

0 Citovat

A funguje už v salónku terminál nebo je stále mimo provoz jako na podzim?

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="mirjur"]

Tak včera, resp. dnes v noci přílet z Lisabonu, ve Vídni stačilo říct, že jedeme do Brna a auto mám venku. Pak jsem tankoval na benzince Deutsch-Wagram, pán u kasy na mě koukal jak na zjevení, podíval se přes výklad na mé auto a spustil na mě česky, že co tam dělám, že v Rakousku platí zákaz vycházení od 8 hodin a v Česku od devíti... To jako fakt?? A prý všude jsou kontroly, riskuju pokutu, letiště prý je zavřené (!), nikam se nesmí létat (!), tak nevím. Na hranicích ale nikdo nic nekontroloval a ani ve směru do Rakouska jsem si ničeho nevšiml. A pak jsem za Mikulovem trefil srnu... :-(

 

Srpnu?? 😱😱😱 Tak to je mazec! 

Jinak Vídeň bych už asi ani neřešila. Po dnešku. Tam A nevi co B. Můj přejezd hranic byl jak z románu Juliuse Vernea..😁😁

Největší zklamání je letištní salónek Vídeň. Jedinej drink je káva, a to až po odchodu. Hanba blít, velebnosti.

[/citace]

Kafe zdarma, co se vám nelíbí, paní????

:-)))

 

 

0 Citovat

Zadarmo? A od kdy se vstup do salonku neplati?

0 Citovat

Nevite, zda vas ted kazdy prilet do Vidne vyplivne na airside? Jde mi o prilet v 11 vecer a spani na tech kozenych sedackach do rana na prvni vlak do CR. 

0 Citovat

Prave sme prileteli do Viedne s Dohy. Pred pasovkou vojaci odoberali tranzitne formulare, a chceli vidiet listok na bus. Potom uz vsetko v pohode.

0 Citovat

A co jsi čekal! Dvě dávky :-)))

0 Citovat

Tak mozno aj tri :)

 

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

Můj přejezd hranic byl jak z románu Juliuse Vernea..😁😁

Juliuse Vernea, mně poser... Ty romány mi tam nějak nezapadaj, čekal jsem něco mezi kafem a pohlavníma chorobama :-D Normálně na takový věci nereaguju, ale teď jsem si nějak nemohl pomoct, sorry... :-)

0 Citovat

Má teď někdo aktuální zkušenosti s cestou na Schwechat? Potřebuji odvézt dvě blízké osoby na odlet 05.02. a po příletu zpět 15.02.2021 je opět na letišti vyzvednout. Chápu dobře, že při překročení hranic z ČR (např. v Břeclavi nebo Poštorné) nahlásím jen transit na letiště, kde jen odlétající vysadím a ihned bez zastávky pojedu zpět do ČR bez větších problémů? Nemusím mít aktuálně platný Covid test? Jel teď někdo podobně? Samozřejmě chápu, že do příštího týdne se může ještě situace změnit!

Díky za každé info. Ondra

0