Letiště Vídeň Adresa: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Rakousko Kód: VIE Nadmořská výška: 183 m Telefon: +43170070 .

Vídeň (VIE)

Založil ve fóru Letiště

Ryanair + Wizzair. Austrian to ale nemohou resit jinak. Neni jakekoliv narizeni, ktere by je opravnovalo te nepustit na palubu, takze mene  stresu a hura do sveta. 

0 Citovat

Jde o to, zda jako doklad o tranzitu i vůči aerolince stačí jízdenka. 

0 Citovat

Aerolinka ani neresi zda tranzitujes, proc taky? Ani pri cilove destinaci Viden nemusis mit test pred odletem. 

0 Citovat

I když jde o zemi, ze které Rakousko test (a registraci) v případě, že nejde o tranzit, vyžaduje? 

0 Citovat

Petr napsal(a):

I když jde o zemi, ze které Rakousko test (a registraci) v případě, že nejde o tranzit, vyžaduje? 

Jasne, test si muzes udelat do 24h po priletu. Neni to jak do CR, ze ho musis mit predem.

0 Citovat

Vyskusali sme salonik vo VIE po uvolneni, zatial len na ranajky: ponuka viac-menej ako pred zatvorenim, jedina zmena co som postrehol bola, ze v ponuke tvrdeho chybal konak :( na vstup potrebujete ukazat test alebo ze ste zaockovani.

 

Neprijemnejsie zistenie bolo, ze po prilete na VIE sa uz do salonika nedostanete. Tym, ze kontroluju kazdeho na vstupe, su vytvorene koridory, ktore vas vypluju von zo zony. Sipky na tranzit smerovali takisto von a potom vstup nanovo cez QR a bezp. kontrolu. Mozno pri vystupe cez rukav sa to da nejako obist, nam dali autobusy.

0 Citovat

Zítra mám odlet z T1 ve Vídni (Wizzair). Je možné se dostat z T1 na T3 do salonku?

0 Citovat

tatranka napsal(a):

Zítra mám odlet z T1 ve Vídni (Wizzair). Je možné se dostat z T1 na T3 do salonku?

Trošku pochybuju, že letíš z T1. Podívej se na gate, ze kterého letíš. na T1 bude beztak jen check-in. Zkoukl jsem teď pár letů a všechny nezávisle na vypsaném terminálu letí z F nebo G, což je terminál 3.

0 Citovat

vl k napsal(a):

Vyskusali sme salonik vo VIE po uvolneni, zatial len na ranajky: ponuka viac-menej ako pred zatvorenim, jedina zmena co som postrehol bola, ze v ponuke tvrdeho chybal konak :( na vstup potrebujete ukazat test alebo ze ste zaockovani.

 

Neprijemnejsie zistenie bolo, ze po prilete na VIE sa uz do salonika nedostanete. Tym, ze kontroluju kazdeho na vstupe, su vytvorene koridory, ktore vas vypluju von zo zony. Sipky na tranzit smerovali takisto von a potom vstup nanovo cez QR a bezp. kontrolu. Mozno pri vystupe cez rukav sa to da nejako obist, nam dali autobusy.

To je sice nepříjemné, ale obávám se, že do salonku nejde oficiálně vstoupit po příletu odedávna. Nám se to před několika lety (spíš víc než míň) sice povedlo ukecat, ale s varováním, že se to nesmí.

0 Citovat

Joxy, Joxy!!  Víš velké kulové, ale vyjadřuješ se ke všemu. Vídeň je jedno z mála letišť, kde se právě do salonku běžně po přiletu jít dalo, protože po přistání jsi se dostal zpět k branám a v salóncích jim to bylo u prdele a palubní lístek nikdo vidět nechtěl, tak jak je to běžné na drtivé většině letišť. Takže to, že ty jsi někde jednou byl a někdo ti říkal, že je to výjimka, že tě pouští,  neznamená opravdu nic. Já jsem byl ve  Vídni po příletu za posledních pár let aspoň 4x a nikdy nikdo nic neřešil. A co jsem všude na fórech  četl, byla to tam v posledních letech běžná praxe. Teď to nejde proto, že tě při kontrole vylifrují pryč z air side zóny, jak správně píše vl k

0 Citovat

Tak určitě. 🙂  Nevyjadřuju se zdaleka ke všemu, zato ty asi rád přeháníš a děláš tu dusno, že? Napsal jsem, že se obávám, že to podle pravidel vstupu nejde, ne že to nikdy za žádných okolností nejde. Uvedl jsem i zdroj této informace - recepci salonku. Zkoušel jsem to víckrát a málokdy se povedlo. Většinou opravdu chtějí vidět boarding pass. Měl jsem samozřejmě na mysli pravidla vstupu, nikoli fyzický přístup k salonkům po příletu. 😉

Jestli tě to uklidní, můžu se na to zítra při vstupu do SkyLounge výslovně zeptat nebo i poslat dotaz ignorantům z mastercard.cz, případně i zkusit při příletu.

BTW to tvrdé y pobavilo. 😆

0 Citovat

V saloncích všude na světě jsem byla X-krát a v naprosté většině chtějí při vstupu vidět boarding pass. Na některých letištích však existují přímo after arrival salónky, třeba na Changi.

0 Citovat

Ve Vídni to asi poslední dobou dost flákají, dnes jsem neviděl, že by ve SkyLounge po někom chtěli boarding pass. Asi jsou rádi, když jim člověk ukáže nějaký covidfrei papír a vyplní formulář a nechce se s nimi hádat. Nicméně o teoretické oficiální rovině - použití salonku před odletem nebo transferem - jsem stále přesvědčen. Ostatně na webu letiště se taky píše "Make the most of the time prior to departure or during a transfer and enjoy the comfortable SKY Lounge at Vienna Airport."

Někdo se tu zřejmě jen potřeboval odreagovat a los kupodivu nepadl na mikira. 🤣

0 Citovat

J0x napsal(a):

Někdo se tu zřejmě jen potřeboval odreagovat a los kupodivu nepadl na mikira. 🤣

No ono to totiž není moc velký rozdíl ty oficiální rovino. Mikir nebo Jox.

Jaksi jsi vůbec nepochopil, že vl k o žádné oficiální možnosti vstupu do salonku nepsal. Psal o tom, že se tam nedá už jít. To ty jsi začal blekotat o nějaké oficiální možnosti a přidal jsi svoji historku. Oficiálně nejde spousta věcí a běžně se tady o nich diskutuje. A vrchol jsi tomu nasadil, když dnes napíšeš, že teda opravdu ten boarding pass nekontrolují v poslední době. Ne oni to nekontrolují v posledních pár letech. Takže místo abys přiznal chybu, tak tady meleš o mikirovi a nějakém odreagování.

0 Citovat

Mohl jsi to napsat normálně a ne se hned rozčilovat. 😊 Divím se, že ti to stojí za námahu. Já nemůžu vědět, jestli tazatel ví dobře, co dělá, nebo nemá páru. Nepsal, že se tam chce dostat oficiálně nebo naopak neoficiálně. Krom toho sem chodí i lidé, kteří nevědí, co je ofiko možné a co "jen" prakticky, tak proč to sem nenapsat. Uznávám, ale, že jsem si to mohl odpustit, když se tu beztak nedá pořádně vyhledávat. 

Měl jsem se vstupem před několika lety problém a až do května jsem to asi 8 měsíců neměl příležitost zkoušet. Nemyslím si, že jde o nějaký vrchol, normálně jsem napsal, co jsem viděl, a to zcela záměrně; klidně jsem mohl dělat jakoby nic. 😏

Ještě k té poznámce, že se tu běžně diskutují věci, které oficiálně nejdou - je zajímavé pozorovat selektivnost některých mravokárců. No aspoň tady není nuda, že. 😁

 

0 Citovat

Vídeň SkyLounge vlastní zkušenost:

* cca 3 týdny zpět: chtěli kreditku, domicil kreditky, palubenku, covid potvrzení a vyplnit formulář; odpoledne 3 hlavní jídla
* cca 1 týden zpět: chtěli kreditku, domicil kreditky a covid potvrzení, palubenku slečna odmítla, prý pokud mám vstup na kreditku, palubenku nepotřebuje; dopoledne relativně suchá snídaně, v 11h začali nosit oběd v rozsahu viz výše

0 Citovat

A neví někdo, jestli ještě akceptují kreditku od UCB?

0 Citovat

Salonik vo VIE som po prilete bezne vyuzival, bol som tam min. 20x, na vstupe nikdy ziadne otazky, nasnimali kreditku a popriali pekny pobyt. Ak som nemusel ist ku karuselu pre batozinu, vacsinou som sa tam najedol, vybavil pracovnu korespondenciu, kupil listok na najblizsi bus do Bratislavy a tam aj pockal do odchodu. Na nastupiste pred letiskom to netrvalo ani 10 minut. 

A co sa tyka pravidiel, ci sa to moze alebo nie, v biznise sa da vsetko ak sa chce. Ten salonik je tam na to, aby majitelom zarabal a ak je vedenie orientovane na generovanie zisku, tak vyda pracovnikom pokyn nekontrolovat palubne listky a nikto to nebude dalej riesit.

 

Ozaj, nemate niekto info, kolko im banky realne platia za jeden vstup? 

0 Citovat

K tomu zisku: slyšel jsem na recepci něco o tom, že mají banky jakási pravidla a při porušování jim nechtějí platit.

Jinak můžu čerstvě potvrdit, že projít jde a s tou kontrolou palubních lístků to ve SkyLounge asi vážně nepřehánějí.

 

0 Citovat

Pochopil som spravne, ze si sa tam dostal teraz niekedy po prilete? Mozes pls napisat viac info, let zo schengenu alebo mimo schengen, isiel si normalne ako pasazier v tranzite alebo si to na drzovku presiel cez koridory, kam by ta normalne nevpustili?

0 Citovat

Já tam dneska žádné koridory neviděl tedy.

0 Citovat

Neumím to přesně popsat, protože jsme trošku bloudili. Přiletěli jsme z non-schengenu (Burgas) a při první příležitosti jsme zahnuli po šipce Transfers, pak jsme se octli na jakési malé security, odkud nás vyhnali do výtahu, kterým jsme zase sjeli o patro níž  a octli jsme se u pasové kontroly, kterou jsme prošli, pak následovala delší procházka na velkou security a pak do SkyLounge Schengen. Beztak to šlo i nějak líp. 😊

0 Citovat

A když se tam nedostaneš, tak jako vstupenka přes security poslouží letenka do Stansted u, která je každý den (i 2x) za 4,99 a to se vyplatí 😁

0 Citovat

ma niekto v poslednej dobe skusenost s tym, ci (ako bolo obvykle) pustaju do airside vecer pred rannym odletom? letim 5.45 a ani trochu sa mi nechce chrniet na zemi.

0 Citovat

Mesiac dozadu bez problemov, len okresali tie pohodlne cierne gauce pri fku

0