Kupoval jsem včera letenky s BA (PRG-LHR-HKG-KUL/BKK-HKG-LHR-PRG) u té hongkongské Expedie. Vše je v knihovací třídě O, což je jen 25 % mílí, resp. avios podle nových pravidel, které mají platit až od 28. dubna. Chápu to tak, že mám rezervaci podle starých pravidel, a měl bych mít 100 % mílí, jenže už teď se mi zobrazuje, že získám pouze těch 25 %  .

BA - Executive Club

Založil ve fóru Frequent flyer programy

Pokud jsou jen 2 avlb, víc jich v tomto případě nebude.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Pokud jsou jen 2 avlb, víc jich v tomto případě nebude.

Toho jsem se obaval ;) dik za info

0 Citovat

Ahoj, no a teda ted bych mel dotaz. vzhledem ke zpravam o airberlin... kdyz ted koupim letenky za mile + doplatek co se stane kdyby krachli... kdyz by presli pod lufth.. tak to asi by bylo ok a kdyby krachli tak vraci penize + mile... je to tak? diky za nazory

0 Citovat

Když zkrachuje firma, je to kvůli tomu, že došly peníze. Tzn. v tomto případě je šance na získání peněz zpět velmi malá.

Říká se, že když platíš kartou tak jsi krytý bankami, no do jaké části je to reálné z nás nikdo moc naštěstí potvrdit nemůže.

Minimálně do září se létat bude.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Když zkrachuje firma, je to kvůli tomu, že došly peníze. Tzn. v tomto případě je šance na získání peněz zpět velmi malá.

Říká se, že když platíš kartou tak jsi krytý bankami, no do jaké části je to reálné z nás nikdo moc naštěstí potvrdit nemůže.

Minimálně do září se létat bude.

Ahoj Dejve, doplatek tam je maly ;) par tisic slo mi spis o mile.. chystam abu dhabi 4 osoby zpatecka za 100 000 mil tak jestli aspon todle bych dostal zpet ;) tech 6-7 tis bych asi obetoval ;) nebo pojistil ale mile... nepojistim...

0 Citovat

Pokud budeš vlastně vystavovat letenky skrze BA, měly by ti aviosy zůstat. Je to ale jen má úvaha, tohle se prostě neřeší každý rok :)

0 Citovat

Zeptal bych se na flyertalku.

0 Citovat

Ahoj, chtel bych se zeptat zda se za lety kdyz koupim letenku pres ba.com a je operovana vueling dostanu tier pointy. Nejde mi o mile ale o tier point na status. Konkretne trasa BCN-Vienna/Praha. Mam na moznost to koupit jako british ale operovane prave vueling.

Diky za info

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Pokud budeš vlastně vystavovat letenky skrze BA, měly by ti aviosy zůstat. Je to ale jen má úvaha, tohle se prostě neřeší každý rok :)

Todle uz je bohuzel naprd, air berlin se odpojil od 25teho.. sbirani mily atd... status akceptuji ale zadne lety koupene pres avios atd uz ne ;o( skoda no

0 Citovat

U Vuelingu se zřejmě načítají jen aviosy, musí být pod kódem BA.

0 Citovat

Ahoj, mel bych prosim jeste dotaz. vypada to,ze se mi pristi mesic podari silver BA....jde mi o salonky...i kdyz napr ve vidni nebo praze nebo londyn stansted nepoletim s one world ale napr ryanair...muzu do one world salonku ci ne. kdyz budu mit boarding pass na ryanair napr nebo swiss apod.

dekuji za info

0 Citovat

Pokud nemáš oneworld letenku, tak samozřejmě nepustí.

0 Citovat

Ahoj, chtel bych se zeptat, je tu nekdo kdo ma/mel avios a chtel je utratit a hledal kam by chtel letet.. nebo jak je dobre vyuzit.. chtel bych je vyuzit na lety prg/vienna nekam na vikendovky... tak jestli treba nekdo uz takto hledal a mohl by se podelit co se mu vyplatilo..

0 Citovat

Z Evropy se to myslím vůbec nevyplatí. Využili jsme na přelet HKG - TPE s Cathay Pacific a vyšlo to finančně skvěle.

0 Citovat

Tak tak. Super článek o utrácení Aviosů je tu http://onemileatatime.boardingar...os-points/

0 Citovat

Kukal jsem na to a docela se vyplati Vienna - DME , pak vienna madrid + pak prelet v ramci spain ci do porta... a to je tak vse.. nastesti uz jsem silver tak nemusim resit iberii a jidlo ;) bohuzel air berlin muj favorit je out ;)

@Dejve diky link proctu

Mel bych dva dotazy prosim

@dotaz na dite... silver ma vstup + 1 - takze kdyz poletim ja a manzelka a dve deti 8smi lete... budeme za salonek platit pro ne? nebo deti sou gratis atd.. nebo je tam vubec nepusti.. nemam s tim zkusenost ...

@na karte mam status expiry jun 2019 znamena to, ze do te doby jsem silver se vsema vyhodama?

diky za odpovedi

0 Citovat

Ještě donedávna se daly najít celkem zajímavý letenky s Niki z VIE (např. Calvi), ale to už bohužel po pádu AB není možné..

0 Citovat

Pro info: když poletíte s jinou linkou v asociaci, dostanete bonus 1000 mil.

Avios - Bonus for collecting with new partner

0 Citovat

Kde to vidíš?

0 Citovat

Ve výpise avios transakcí po letu s Iberia z Limy do Madridu

0 Citovat

Nějaká registrace do promo akce ale musela proběhnout, ne?

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Ve výpise avios transakcí po letu s Iberia z Limy do Madridu

Ja letel minuly tyden PRG - MAD - BCN - MAD - PRG ale nevidim nic krome benefitu za status....

0 Citovat

Standa Rojicek napsal(a):

Kukal jsem na to a docela se vyplati Vienna - DME , pak vienna madrid + pak prelet v ramci spain ci do porta... a to je tak vse.. nastesti uz jsem silver tak nemusim resit iberii a jidlo ;) bohuzel air berlin muj favorit je out ;)

@Dejve diky link proctu

Mel bych dva dotazy prosim

@dotaz na dite... silver ma vstup + 1 - takze kdyz poletim ja a manzelka a dve deti 8smi lete... budeme za salonek platit pro ne? nebo deti sou gratis atd.. nebo je tam vubec nepusti.. nemam s tim zkusenost ...

@na karte mam status expiry jun 2019 znamena to, ze do te doby jsem silver se vsema vyhodama?

diky za odpovedi

Na todle nevite nikdo jak to je? Diky

0 Citovat

Salónky pouští děti určitě zdarma. Jen každý má věk omezen jinak, ale pevně věřím, že těch dětí zase tolik není, aby to chtěli řešit. Tuším, že jsem někde viděl i do 12 let, ale nemůžu to nikde dohledat.

Expiry je opravdu vypršení platnosti :-) takže do toho data využíváš svých výhod.

PS: Upgrade do F https://www.britishairways.com/e...e-to-first by se mohl hodit s aktuálními tarify do WAS.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Salónky pouští děti určitě zdarma. Jen každý má věk omezen jinak, ale pevně věřím, že těch dětí zase tolik není, aby to chtěli řešit. Tuším, že jsem někde viděl i do 12 let, ale nemůžu to nikde dohledat.

Expiry je opravdu vypršení platnosti :-) takže do toho data využíváš svých výhod.

PS: Upgrade do F https://www.britishairways.com/e...e-to-first by se mohl hodit s aktuálními tarify do WAS.

Diky Dejve ;)

0