Ahoj vsem znalcum asie  .

Kuala Lumpur, Thajsko nebo Sri Lanka

Založil ve fóru Hledám letenku

11 reakcí

Ahoj vsem znalcum asie smiley nemel by nekdo informace a navsteve techto krasnych zemich? zdali je vhodne je navstivit koncem rijna, kam nejlepe a jakou spolecnosti tam letet? budou letenky levnejsi nebo radeji uz ted koupit? diky moc, klidne staci odkaz na nejaky clanek. Krasny den, David.

Odesláno z mého LG-D605 pomocí Tapatalk

0

Ahoj,
doporučit mohu Thajsko, kde máme potápěčskou základnu a resort na ostrově Ko Lanta. Letí se tam přes Bangkok do Krabi nebo Trangu. Nebo se dá letět přímo na Phuket. Více o nás se dozvíš zde:
www.arowanaresort.com
www.facebook.com/koLanta
Klidně mne zavolej na 602681897 a proberem to.
Jarda

0 Citovat

Dobrý den,mám termín dovolené velmi omezený - 27.6-12.7-rádi bychom do Thajska -vim že je to mimo sezonu,ale máme představu cca  4 dny BKK(nikdy jsme v Thajsku nebyli, tak bychom oběhli památky,nákupy apod) a pak dle počasí přelet na ostrov asi Koh Samui ,par dní oddych u moře, nebo máte někdo jiné doporučení ?

Děkuji všem za tip

0 Citovat

Počasí v JV Asii je minimálně poslední rok velmi nepředvídatelné. Dříve bývalo v některých lokalitách prakticky zaručeno, že během suchého období třeba 3 měsíce nespadne ani kapka, letos tam ob den prší...). 

Bangkok zkraťte pokud možno na minimum (v létě to je rozpálená betonová džungle) a pokud možno naplánujte tak, aby jste mohli navštívit víkendový Chatuchak market. 

Pokud vás lákají památky. zvažte i Kambodžu. 

Pokud budete chtít, mohu doporučit velmi dobré průvodce - krajany - v Bangkoku i Siem Reapu (napiště PM). Je obrovská pomoc, když vám někdo místní ukáže jak to chodí, jaké jsou zvyky, jak se nenechat zbytečně obrat...

0 Citovat

Jestli vám jde jen o to si někde odpočinout na pláži a snadno se tam dostat, klidně leťte na Ko Samui. Já bych tam ale nejel. Ko Samui je moc turistický a přitom nijak zvlášť krásný v porovnání s jinými thajskými ostrovy. Mimo sezónu to je jedině výhoda, že bude méně lidí (i tak ale dost). Podle statistik tam v tu dobu moc neprší, ale na statistiky se dá spoléhat v posledních asi 10 letech méně a zrovna ten váš týden může být deštivější, když budete mít smůlu. Nevím, jak myslíte to "podle počasí". Podle předpovědi počasí byste si teprve chtěli koupit letenku těsně před odletem? Jestli vám nevadí vyšší cena letenky, tak na několik dní dopředu je thajská předpověď poměrně dobrá ve smyslu, jestli bude spíše deštivo nebo slunečno. Když jste u moře, vůbec nevadí, že část dne proprší. Většinou to je jen max. pár hodin. Na Ko Samui obvykle bývá horší počasí jen v říjnu a listopadu (i když záplavy tam měli třeba v lednu a v březnu):

https://en.wikipedia.org/wiki/Ko...ui#Climate

Bangkok si nechte na závěr. V Thajsku budete 15 dní a za tu dobu se toho dá stihnout hodně, pokud chcete. Zase to ale nepřehánějte jako v tomto příspěvku, který by se hodil do vlákna cestujeme dementně:

https://www.hedvabnastezka.cz/di...ost-314434

@rsaf: To by mě zajímalo, ve kterých lokalitách v JV Asii bylo dříve "prakticky zaručeno, že během suchého období třeba 3 měsíce nespadne ani kapka". Podle dlouhodobých statistik toto snad platí jen v oblasti, která má nejsušší období sucha v JV Asii, což jsou ostrovy na východ od Lomboku (mimo hory). Já bych to ani nepovažoval za výhodu. Déšť aspoň smyje špínu a vyčistí a ochladí vzduch. I příroda je zelenější.

0 Citovat

Díky za rady, právě proto jsme chtěli BKK začít a podle předpovědi koupit letenky,ale co tady slyším, tak klidně uděláme i opačně ,nejdřív oddych a pak památky,uštvat se určitě nechceme 3-max.4 oblasti,chceme i atmosféru a třeba jen tak koukat...

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@rsaf: To by mě zajímalo, ve kterých lokalitách v JV Asii bylo dříve "prakticky zaručeno, že během suchého období třeba 3 měsíce nespadne ani kapka". Podle dlouhodobých statistik toto snad platí jen v oblasti, která má nejsušší období sucha v JV Asii, což jsou ostrovy na východ od Lomboku (mimo hory). Já bych to ani nepovažoval za výhodu. Déšť aspoň smyje špínu a vyčistí a ochladí vzduch. I příroda je zelenější.

Mám zkušenost minimálně 10 let, možné ještě déle Koh Chang, vždy +/- ca. 10.1. - 10.2. Tam by se dala myslím velmi dobře demonstrovat ta stálost počasí v prvních letech a naopak nestálost v posledních řekněme 3 letech. Neříkám, že je to pravidlo, ale rozumím, co rsaf chtěl asi říci...

0 Citovat

sice nie je to an KL, ani Thajsko, alebo SL, ale s tym pocasim to je fakt naprd - 2x som navstivil Filipiny a pozeram ze pomaly 2x som mal stastie, ze som nechytil nejaky tajfun, aj ked som letel uz v "bezpecnom" obdobi.

0 Citovat

Včera jsem se vrátil z 3týdenního okruhu Hong Kong - Kambodža (Siem Reap, Sihanoukville, Kampot, Phnom Penh), Ho Chi Minh. V Siem Reapu jsem mluvil se člověkem, který tam je víc jak 10 let a přesně tohle o počasí říkal (pršelo pár dní kolem vánoc, což za celé ty roky nezažil...). V Sihanoukville jsme byli na šnorchlovacím výletě který pořádá italsko-český pár (jsou tam už taky pěkých pár let) a říkali to samé (že běžně v tuto dobu bývá moře klidné... ale letos je to celé nějaké naopak), dvě noci po sobě byly bouřky... 

Na FB je skupina Čechů v Thajsku a ta je dotazů na aktuální počasí plná...

Já bych si to odpočinkové koupání dal až po únavném městě - takže Bangkok na začátek.

0 Citovat

cali napsal(a):

Mám zkušenost minimálně 10 let, možné ještě déle Koh Chang, vždy +/- ca. 10.1. - 10.2. Tam by se dala myslím velmi dobře demonstrovat ta stálost počasí v prvních letech a naopak nestálost v posledních řekněme 3 letech. Neříkám, že je to pravidlo, ale rozumím, co rsaf chtěl asi říci...

Nestálost počasí v posledních letech, to ano. Ale ne že ani kapka za 3 měsíce, když třeba pro Trat je dle dlouhodobých statistik v tu dobu kolem 30 mm deště měsíčně:

https://en.climate-data.org/location/30065/

Jak jsem psal, trochu deště v suchém období je spíš pozitivní. A je to další důvod, proč jezdit do takových míst mimo sezónu jako tazatel. Já jsem byl v Thajsku 2x v září, což je ve většině částí nejdeštivější měsíc dle statistik, a měl jsem většinou slunečno a jen pár přeháněk. Byl jsem tam také týden v květnu, kdy slunce svítilo jen minimálně a v centru Bangkoku byly půl dne záplavy.

 
0 Citovat

Trochu oživím vlákno, ať nemusím zakládat nové :-) . Možná by se někomu mohly hodit letenky na přelomu únor/březen z PRG do BKK za necelých 14k Kč. (Turkish airlines) 


bkk.png

0 Citovat

To je výborná cena, s ohledem na současnou situaci. Navíc pohodlné 2h přestupy.  

0
11 reakcí