Ryanair potěšil milovníky severské přírody. Otevře nové linky ve Švédsku - Ängelholmu, Jönköpingu a Kalmaru. .

Ryanair: nové destinace

Založil ve fóru Letecké společnosti

tonic napsal(a):

Norník:))

Na to dojde za dvacet let. ;-)     [edit: nejdřív jsem napsal za deset]

0 Citovat

Martin V napsal(a):

To tonic. Ok, tvoje vysvětlení chápu i když se s ním osobně nestotožňuji. Cestu do destinace beru jako nutné zlo, které se snažím co nejvíce zkrátit. V Chersonu stojí, z mého pohledu, za vidění jenom Adžyholský maják, a to za nějakou krkolomnou cestu fakt nestojí, ale když to tam poletí za pár zlotých, uvidíme :-). U některých mi ale připadá ( ne v tvém případě) že jim nejvíce vadí, že už nebudou tak výjimeční, když navštívili dříve špatně dostupné destinace, které se dnes stávají masové, nebo masovější...

Já nepatřím mezi ty, kterým zkazí náladu, že je někde na turistickém místě spousta lidí, protože většinu času na cestách jsem strávil na krásných místech bez lidí nebo s minimem lidí. Např. davy indonéských turistů na pláži v Kutě na Bali při západu slunce nebo davy Číňanů ve snadno dostupných částech některých čínských NP považuju spíš za zajímavý folklór. Vidím i některá pozitiva turistických míst jako např. lepší nabídka restaurací a ubytování či kvalita masáží, což na rozdíl od Bali či Luang Prabang bylo většinou slabé třeba na Molukách, které byly pro mě jedna z nejlepších destinací. Více lidí na plážích znamená i více mladých hezkých holek. Horší už ale je, že delší doba s vyšší turistickou návštěvností místní zkazí (heloumajfrendi, žebrající děti, místní, kteří nesnášejí turisty atd.) Extrém tohoto jsou např. mafiemi ovládané thajské ostrovy.

Martine V, ty ostatní lidi (ale i jiné věci) vidíš nějak zvláštně černě. Nevím, jak jsi na takové tvrzení přišel. Že by se někdo cítil vyjímečný tím, že byl na Ukrajině a ještě jen na prodloužený víkend? To je spíš k smíchu. Podle mě u jakékoli destinace v Evropě snad kromě Špicberků k tomu nebyl důvod ani před 10 lety. Určitý pocit vyjímečnosti bych si dovedl představit třeba u toho, kdo navštívil destinace jako Antarktida nebo Velikonoční ostrov, ale to nebudou nikdy masové destinace.

0 Citovat

tonic napsal(a):

@Martin V  - jasne ze je super pre miestnych, ked dostanu jednoduchsi pristup do sveta. to je len taky nas mierne egoisticky pristup, kedze potom ako sa nahrnu turisti, ktori by tam v zivote nesli, ak by tam neboli lacne priame lety (neverim, ze vacsina z nich tuzila niekedy ist do Chersonu, alebo mozno do buducna do armenskeho  Gyumri). Potom tie destinacie stracaju svoje caro. Ako som v roku 2013 siel prvy krat do Skopje letecky z Budapesti do Sofie a odtial busom, trip naplanovany na tyzden/  tak teraz sa z Macedonska stala vikendova destinacia. Podobne z Lvova a Kyjeva sa stava hip destinacia, kam lietaju ludia, ktori ked som pred 10 rokmi zacal chodit na Ukrajinu, tak sa cudovali, ze ci mi sibe :D Ale zase na druhu stranu, vela z rychloturistov navstivi tu destinaciu len raz a uz sa nikdy nevratia, lebo aj tak sa nafixuju len na tie "must see", ktore si pomaly ani vygooglit nevedia.

Naprostý, totální a bezvýhradý souhlas.
0 Citovat

Breathe napsal(a):

Chystal jsem se napsat to samý, před rokem 1 UAH = 0,8 CZK, teď 1:1. Když jedu do Kyjeva na prodloužený víkend, utratím celkově (včetně ubytování, bez letenky) kolem 10 tisíc hřiven, a je sakra rozdíl jestli to je 8 tisíc korun a nebo 10 tisíc korun. :(

Pokud to můžete utratit za víkend, tak je to zanedbatelné.
0 Citovat

Martin V napsal(a):

To tonic. Ok, tvoje vysvětlení chápu i když se s ním osobně nestotožňuji. Cestu do destinace beru jako nutné zlo, které se snažím co nejvíce zkrátit. V Chersonu stojí, z mého pohledu, za vidění jenom Adžyholský maják, a to za nějakou krkolomnou cestu fakt nestojí, ale když to tam poletí za pár zlotých, uvidíme :-). U některých mi ale připadá ( ne v tvém případě) že jim nejvíce vadí, že už nebudou tak výjimeční, když navštívili dříve špatně dostupné destinace, které se dnes stávají masové, nebo masovější...

To máte hodně mylný dojem.
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já nepatřím mezi ty, kterým zkazí náladu, že je někde na turistickém místě spousta lidí, protože většinu času na cestách jsem strávil na krásných místech bez lidí nebo s minimem lidí. Např. davy indonéských turistů na pláži v Kutě na Bali při západu slunce nebo davy Číňanů ve snadno dostupných částech některých čínských NP považuju spíš za zajímavý folklór. Vidím i některá pozitiva turistických míst jako např. lepší nabídka restaurací a ubytování či kvalita masáží, což na rozdíl od Bali či Luang Prabang bylo většinou slabé třeba na Molukách, které byly pro mě jedna z nejlepších destinací. Více lidí na plážích znamená i více mladých hezkých holek. Horší už ale je, že delší doba s vyšší turistickou návštěvností místní zkazí (heloumajfrendi, žebrající děti, místní, kteří nesnášejí turisty atd.) Extrém tohoto jsou např. mafiemi ovládané thajské ostrovy.

Martine V, ty ostatní lidi (ale i jiné věci) vidíš nějak zvláštně černě. Nevím, jak jsi na takové tvrzení přišel. Že by se někdo cítil vyjímečný tím, že byl na Ukrajině a ještě jen na prodloužený víkend? To je spíš k smíchu. Podle mě u jakékoli destinace v Evropě snad kromě Špicberků k tomu nebyl důvod ani před 10 lety. Určitý pocit vyjímečnosti bych si dovedl představit třeba u toho, kdo navštívil destinace jako Antarktida nebo Velikonoční ostrov, ale to nebudou nikdy masové destinace.

Souhlasím - to je skutečně k smíchu. Vždyť si tam může zajet každý, kdo má zájem, bez ohledu na lety LCC nebo leteckou dostupnost vůbec.

Ona nakonec ani ta Ukrajina nebude masová destinace, to je akorát móda posledních let, prostě to přišlo s tím, jak padly víza, buzerace na hranicích s AB Služebnaja apod.

A nakonec i dnes stačí zajet jinak než do provařených destinací jako Lviv, Kijev nebo Oděsa a nepotkáta tamtéměř nikoho. Nedávno jsem byl v Lucku - ve starém městě, na pěší zóně, nikde žádný turista, batůžkář, natož asiat :-))) Dále budou také hodně nedotčené hory - stačí jiná trasa než Hoverla, Pop Ivan apod. a zase je vše, jak někdy v minulém století.

Otevření světu však UA rozhodně pomůže, a ostatně jí ani nic jiného nezbývá. I proto celá ta diskuze nemá valného smyslu.
0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

To máte hodně mylný dojem.

 Excusatio non petita, accusatio manifesta... 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

....

Martine V, ty ostatní lidi (ale i jiné věci) vidíš nějak zvláštně černě. Nevím, jak jsi na takové tvrzení přišel. Že by se někdo cítil vyjímečný tím, že byl na Ukrajině a ještě jen na prodloužený víkend? To je spíš k smíchu. Podle mě u jakékoli destinace v Evropě snad kromě Špicberků k tomu nebyl důvod ani před 10 lety. Určitý pocit vyjímečnosti bych si dovedl představit třeba u toho, kdo navštívil destinace jako Antarktida nebo Velikonoční ostrov, ale to nebudou nikdy masové destinace.

Libore_S naprosto souhlasím s tím, že pociťovat "pocit vyjímečnosti" z cestování na Ukrajinu (a všeobecně z cestování) je k smíchu. To souhlasím bezvýhradně. Evidentně to ale někteří pociťují jinak :-), byť se teď budou dušovat, že tomu tak není...

 To není černé vidění světa, to je prostě fakt. Čím se to projevuje? Podívej se tady. Od zesměšňování "instagramových" turistů po, až někdy agresivní napadání jiných na tomto fóru ( třeba naprosto nepochopitelné je pro mě, "navažení" se do Kateřiny O. )  

Tohle není ale specifika pouze tohoto fóra, to se děje běžně i jinde. Viz třeba fóra o HiFi technice. Kdy někteří neunesou, že jejich technika není už tak vyjímečná, jak tomu bylo před deseti a dvaceti lety a že se na jejich úroveň dotáhlo spoustu lidí.

Já jsem, byť je mi skoro 50, cestovatelský začátečník, takže se občas fakt ptám jako trotl na věci, co jsou vám zkušeným naprosto jasné. Chápu, že někdo nemá náladu odpovídat na takové banality, ale když má čas napsat zesměšňující komentář? Co si o tom pak myslet? To nevztahuji pouze na mé dotazy,ale všeobecně. 

0 Citovat

Nové trasy Ryanair - Thessaloniki to Prague, Rhodes to Prague

Letní rozpis.

0 Citovat

Audit napsal(a):

Nové trasy Ryanair - Thessaloniki to Prague, Rhodes to Prague

Letní rozpis.

Uz tu to bylo vcera :-)

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Uz tu to bylo vcera :-)


Dobre zpravy stoji za to opakovat :)


Sice je mi jasne, ze otviram jar full of worms, ale uz se nemuzu dockat az ten zku**** TravelSer zkrachuje a bude tyhle koupaci linky operovat Ryan (nebo kdokoliv jiny).. :)


Uz se tesim na podzimni Rhodos :)
0 Citovat

Akorát by mohli pár linek přesunout do Brna, odlet z Práglu je obvykle ztráta celého dne.

0 Citovat

Jak pro koho.

0 Citovat

@Martin V - Jmenovče, trochu tě nechápu... Na jednu stranu píšeš, že jsi cestovatelský začátečník, na druhou stranu odvážně tvrdíš, že třeba v Chersonu, kde jsi jistojistě nebyl, stojí za něco jen maják v moři. Věř, že nejen ve městě, ale i v okolí je co vidět a zažít.

Napadání/zesměšňování na fóru - instagramová turistika, věř, znám to od svých potomků a to opravdu s cestováním, respektive s fórem o cestování má pramálo společného a tedy není se asi co divit, že to tu někomu může vadit.U Kateřiny to je spíš ve většině případů jisté špičkování, nadsázka, ale nepřipadá mi, že by to tam myslel někdo nějak zle. Osobně také mám na její cestopisy asi trochu jiný názor, ale ctím jí a cením si, že jde se svojí kůží na trh.  Apropos nadsázka, nějaké odlehčení a  humor se mně zdá, že tu v poslední době chybí a pak si i leckdo vysvětluje některé informace jinak, než byly původně autorem míněné. Kolikrát si říkám, zaplať pánbůh za Padrina.

Tak klídek, cestujeme, pomáháme si, sdělujeme zážitky, bavíme se:-)

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


Dobre zpravy stoji za to opakovat :)


Sice je mi jasne, ze otviram jar full of worms, ale uz se nemuzu dockat az ten zku**** TravelSer zkrachuje a bude tyhle koupaci linky operovat Ryan (nebo kdokoliv jiny).. :)


Uz se tesim na podzimni Rhodos :)

Souhlas, ale otazkou bude, jak dopadne ten prechod na Buzz, prece jenom, nikomu by se nechtelo jit s platem dolu, ale jakakoliv konkurence pro Travelshit je vitana, klidne by u nej mohli cestovky objednavat letadla, to by teprv koukali kluci z TS :)

0 Citovat

Jinak tedy tím, že nové linky budou operovány pražskou bází a pokud vím, tak další letadlo se bázovat nemá, zruší se nějaké stávající linky nebo tam je tam v současnosti na ty nové linky prostor? Nebo nějaké stávající linky přejdou pod jinou bázi? Podle rozpisu na webu to nevypadá, že by mělo něco přestat létat, byť třeba ten Billund by byl horký kandidát. Tam o nějaké větší obsazenosti pochybuju. Mimo jiné se také Mallorca bude nově létat dvakrát týdně.

0 Citovat

Covece oni prekvapive cestovky bookuji i u Ryanu v jinych zemich - a lokalne spousta cestovek prodava zajezdy s TK nebo EK do Asie, takze myslim, ze by to pro nej nebyl az takovy posun.. Do konce jsem kdysi letel s Aeganem z PRG do HER a 90% letadla byli zajezdari - a to se jednalo o pravidelnou linku..


Nicmene trochu se obavam - v kontextu toho co pise Mirjur - ze jestli TS konecne padne, tak to poskodi primarne Ostravu & Brno - me by se kvuli tydnu koupani nechtelo travit 2 dny po ceste na D1.. :(
0 Citovat

QS nepadne, to ze ji nenavidete je pekne, ale udelaji to same jako letos s PMI slevni dny, kdy poleti FR. A stejne, podle me velke presuny nebudou. A jestli jo, tak nevim, jak za 25min chcete vylozit a nalozit cca 280kufru... Letos na PMI to vypadalo, ze litalo i hodne Spanelu nebot na PMI jsou dobre prestupy dale do Spanelska. 


PS: v Praze bude pate letadlo. Takze spis ocekavam dalsi oznameni na zimu a jeste na leto. Na leto nejlepe ATH by to chtelo a LIS nebo OPO. A trochu se mluvi o Ukrajine( Lvov a Kyjev). 

0 Citovat

Tak jsem zvedav ,jestli mi neco Ryanair naserviruje taky z Corku .pokud bude brexit ,tak je taky mozne ,ze se Ryanair soustredi na vic primych letu do pevninske Evropy ,nejen z Dublinu ,ale i  dalsich  letist Irska . CR se  z Corku uz litala , dokonce  tremi spolecnostmi   ,bohuzel  nezustalo ani CSA ,ani  Aer Lingus , ani Ryanair , pricemz  Cork ,nakonec i Shannon , nebo Kerrry je vhodnejsi  letiste pro poznavani jihu a jihozapadu Irska nez Dublin a samozrejme v te oblasti zije a pracuje rovnez dost lidi z vychodu , ale budu rad i za jina pevninska letiste ,nejen v CR , ze soucasne nabidky je  dobra Wroclaw . Katowice  teprve zacinaji ,ale uz byval Krakow , Gdansk , Budapest i Bergamo jsou predrazene , spatne ale nejsou destinace Spanelska  na Kanary se dostanu  kolikrat levneji nez do Prahy ...

A Jinak poznamka k tomu Travelservisu  dokud budou cestovky kupovat jen u tohoto monopolniho prepravce , tak od lidi ,kteri cestuji v podstate jen s cestovnima kancelararema  , nelze ocekavat , ze presedlaji na  Ryanair jen tim ,ze si budou moct koupit  treba Rhodos ,nebo Solun  z Prahy vyrazne levneji  , nez jim to nabidne   Travelservis ,ale pokud se tak stane ,alespon castecne , tak se spis cena letenky Ryanairu  zkazi  

0 Citovat

Vidím Mikire, že jsi zase chytnul  formu:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

@Martin V - Jmenovče, trochu tě nechápu... 

Cali, to s tím majákem, to byla reakce na tonic a, že díky levným letenkám, se do Chersonu povalí turisté, kteří by tam jinak nejeli. Takže jsem já odpověděl, že já tam vidím jako zajímavost, která by mě motivovala tam jet, ten příhradový maják. Tím nepopírám, že když už tam člověk je, tak objeví spoustu krásných věcí a míst, které stojí za zhlédnutí. Ty jsou ale na spousty místech na světě, takže musím, alespoň já, mít nějakou konkrétní, která je tím impulsem pro cestu tam. A podstupovat krkolomnou, několikadenní cestu, při 20 dnech dovolené, jen kvůli majáku,to bych fakt oželel. Při snadném spojení, se tam ale podívám a třeba se budu vracet i kvůli jiným věcem.

Co se týká "instagramového", nebo jakéhokoli jiného cestování. Naprosto si nedovoluji říct, které je to správné. Je to silně subjektivní zhodnocení, který si každý provádí sám. Proč bych měl někomu vyčítat, že tam jede jenom něco vyfotit, nebo naopak, že tam jede na týdny a skoro nic neutratí? Je to přeci jeho věc.

S posledním souvětím, naprostý souhlas.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

byť třeba ten Billund by byl horký kandidát. Tam o nějaké větší obsazenosti pochybuju. 

Centrála Lego + LEGOLAND? Kombinace byznys a turistické klientely?


TVS taky není můj šálek čaje, ale krach společnosti, která na rozdíl od Ryanairu v ČR platí daně, si může přát jen někdo, kdo - když se rozdávala sociální inteligence - stál zrovna v jiné frontě.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Libore_S naprosto souhlasím s tím, že pociťovat "pocit vyjímečnosti" z cestování na Ukrajinu (a všeobecně z cestování) je k smíchu. To souhlasím bezvýhradně. Evidentně to ale někteří pociťují jinak :-), byť se teď budou dušovat, že tomu tak není...

 To není černé vidění světa, to je prostě fakt. Čím se to projevuje? Podívej se tady. Od zesměšňování "instagramových" turistů po, až někdy agresivní napadání jiných na tomto fóru ( třeba naprosto nepochopitelné je pro mě, "navažení" se do Kateřiny O. )  

Tohle není ale specifika pouze tohoto fóra, to se děje běžně i jinde. Viz třeba fóra o HiFi technice. Kdy někteří neunesou, že jejich technika není už tak vyjímečná, jak tomu bylo před deseti a dvaceti lety a že se na jejich úroveň dotáhlo spoustu lidí.

Já jsem, byť je mi skoro 50, cestovatelský začátečník, takže se občas fakt ptám jako trotl na věci, co jsou vám zkušeným naprosto jasné. Chápu, že někdo nemá náladu odpovídat na takové banality, ale když má čas napsat zesměšňující komentář? Co si o tom pak myslet? To nevztahuji pouze na mé dotazy,ale všeobecně. 

Víte, ptát se může samozřejmě každý na cokoliv, v tom nevidím problém. Ovšem když v dotazu naseká hromadu gramatických a stylistických chyb, tak se asi nemůže divit reakcím.

K instagramovým turistům jsem se tu nevyjadřoval, ani nemám potřebu (mmch. co to vlastně je? Je v té množině i KO?).

Nemám problém s tím poradit např. ohledně Turkmenistánu nebo některých oblastí Střední Asie, zároveň mám ovšem plné právo se o tom bavit s někým, kdo má určité penzum zkušeností, znalostí, všeobecného přehledu o regionu a - s prominutím - se tam nebude chovat jako vůl. Což zahrnuje i například respekt a chování k víře, zejména v muslimských zemích.
0 Citovat

Petr 76, myslim , ze vetsi prinos je z  tech co litaji Rynairem do CR  i kdyz dane neplati  ( tim nemyslim sebe ) Kdyz jen uvazis ,co musely stat naklady na nekolik letostnich  problemu Smartwingsu , tak to dane nepokryly  a jeste se brani takova divocina ,jako letet pres pul Evropy  s jednim motorem ,samozrejme se to ve finale shodilo na pilota ,ale co on vlastne  udelal ,chtel setrit  penize firme  ,ano ,pilot nemusi poslechnout ani prikaz ze zeme , on je v danou chvili zodpovedny  za cele letadlo ...kdyby s toho nebyla afera  a povedlo se jim to zamest pod koberec , tak jiste dostal  odmenu a ne vyhazov ...

Proto mel dostat flastr i Smartwings  a to nemaly ... stejne jako kdyz  jako jedinni zustali ve vzduchu ,kdyz se zakazaly Maxy , osobne si to  nepreju , ale  s takovym pristupem by se letecka spolecnost nemela pohybovat ve vzdusnem prostoru kdekoliv na svete  a kdyz si nedaji rict sankcemi ,tak je pak asi lepsi at  zkrachuji  a pokud jsou sankce  vysoke , tak je logicke  ,ze to ze odvedli dane  ,neprinasi  zadny efekt 

0 Citovat

Jinak tedy Jerevan z Berlína slušný...

0