Užitečný nástroj, který prozradí kde obdržíte nejvíce mil za váš let. http://www.wheretocredit.com/ .

Kam připsat míle do FFP?

Založil ve fóru Frequent flyer programy

richard.pastorek napsal(a):

Cool, to jako vazne jste tam zadal cislo topbonusu AB pri kupovani QR letenek pred tydnem? To si zmente na jiny FFP v ramci oneworld aliance..

Ano, v podstatě jsem neměl jinou možnost. Členské číslo Privilege Club Qataru mi to nevzalo, topbonus byl v seznamu nabízených možností, a nic jiného nemám. Myslel jsem, že by to mohlo jít před odletem změnit někde v My Trips, ale o FFP jsem tam nic nenašel.

0 Citovat

Změníš při checkinu.

0 Citovat

mispi napsal(a):

No vidíte, teraz sa to rozprúdilo správnym smerom - cali - tretia časť tvojho príspevku mi znovu v niečom pomohla a dtto i druhý eremiho príspevok. Samozrejme viem, že na žiadny status nedosiahnem, mne išlo len o možnosti využitia míl v rámci jednej aliancie hoci i za nákupy.

Ešte jedna otázka - dajú sa míle nejako uplatniť trebárs v požičovniach áut, či hoteloch?

Dají, ale ze zkušenosti to není nic výhodného. Spíš to funguje obráceně, tedy sbírání mil za hotely a půjčení auta, často jsou za to nějaké bonusy nebo statut aerolinky zvýší statut u půjčovny atd. Ale v praxi většinou nevyužitelné.

0 Citovat

cali napsal(a):

Změníš při checkinu.

Prima, aspoň že tak.

A pak teda, když budou u QA, jak je budu moct využít? Zase jen u QA? (Viz Davův nápad použít je u AirAsia.)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Prima, aspoň že tak.

A pak teda, když budou u QA, jak je budu moct využít? Zase jen u QA? (Viz Davův nápad použít je u AirAsia.)

David nikde nepsal,ze mile pouzil ako award u AirAsia,ale na prelety v JV Asii.. teda ak ma mile u oneworldu, ( predpokladam ze Aviosy),tak to vyuzil napr u MalaysiaAirlines,JapanAirlines, atd.. Ohladne mily u qataru,doporucujem sa pozriet na "kalkulacku", kolko mili sa da ziskat na konkretnom segmente,a kolko mili je nutnych na nakup awardu... http://www.qatarairways.com/Priv...popup.page

0 Citovat

Dave o Air Asia ale nic nepsal:-) Psal o award letech v JV Asii, ale myslím spíš myslel MY,PG apod.

0 Citovat

este k milim u Qataru, aby mal clovek predstavu, spiatocna letenka z Prahy na Zeland (AKL) by mala stat 90tis QMiles v economy, tj jeden smer je za 45000mil. Vyuzite QR mili u inych aeroliniek v ramci oneworld aliancie uz nie je zaujimave, v tomto je omnoho lepsi FFP program BritishAirways (Aviosy)

0 Citovat

@Miro, 90k all in, alebo este sa doplaca.

0 Citovat

tonic napsal(a):

@Miro, 90k all in, alebo este sa doplaca.

este sa doplaca,ale neviem, kolko to robi u r/t PRG-AKL, musel by som si to naklikat na ich webu.. z hlavy viem,ze ked som si minuly rok pre seba kupoval u qataru award: EZE-DOH-NRT (one way,economy), tak ma to stalo 47500 mili a 57usd poplatky , a este si spominam,ze award r/t MUC-DOH-RGN bol 70tis milo a fee 87usd

0 Citovat

@mirjur - tady vidíš, že to musíš ještě několikrát otočit:-)

0 Citovat

Proto se taky ptám. To jsou ty detaily, které člověku chybí k tomu, aby měl z mil nějaký praktický užitek. Čili smyčkou na začátek: hodil by se srozumitelný návod... včetně terminologie.

Když už ani Cali v tom nemá jasno ("myslím, že spíš myslel...") ... :-) , tak jak se v tom má vyznat laik, že?

0 Citovat

cali napsal(a):

@mirjur - tady vidíš, že to musíš ještě několikrát otočit:-)

ked to parkrat otoci, a bude mat potom uz Platinum status (koeficient x2) a nebude kupovat nejlevnejsi tarif,a obcas kupi letenku v akci,ked su dvojnasobne mile atd... Tak sa dostane do stavu ako ja... mal som 500tis mili na ucte,a nevedel som co s tym,tak som 280 tis mili daroval, tj vystavil som nejake awardy,ale aj tak som dostal vynadane,ze ta osoba musela letel qatarskym "dreamlinearom",tak uz radsej tie mile necham buduci rok expirovat. :-)

0 Citovat

cali napsal(a):

@mirjur - tady vidíš, že to musíš ještě několikrát otočit:-)

tak nemusím zrovna na Zéland... nějaký ten kratší přelet by mi bohatě stačil, kdyby to šlo

0 Citovat

Já jasno mám, s mílemi od Qatar prostě nic u Air Asia nekoupíš, šmidla:-) Čekal jsem, že Dave odpoví a nechci mluvit za něj, ale tedy přelety v Asii "téměř určitě" myslel s aliančními partnery, které jsem uváděl, možná ještě CX.

0 Citovat

Tak třeba vloni jsem uplatnila Avios od BA na let z Honkongu do Taipei s Cathay Pacific. Stálo to pouhých 4500 avios + doplatek cca 500 kč ( v mém případě teda a něco víc, protože jsme brali premium economy) Pořád mi zůstalo cca 15000 avios, a to jsem s nimi měla jen dva dálkové lety v economy. Takže Dave má pravdu.

0 Citovat

A teď se koukám, že Avios ještě určitě využiju třeba v Japonsku. Přelet z Okinawy do Tokia s JAL je za 7500 Aviosů + doplatek 55 kč.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Přelet z Okinawy do Tokia s JAL je za 7500 Aviosů + doplatek 55 kč.

No a jak jsi tuto informaci získala? To na stránkách JAL jsou uvedeny ceny v mílích anebo na stránkách Aviosu jsou uvedeny lety, u kterých a za kolik je možné míle využít? Nebo ještě nějak jinak?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Proto se taky ptám. To jsou ty detaily, které člověku chybí k tomu, aby měl z mil nějaký praktický užitek. Čili smyčkou na začátek: hodil by se srozumitelný návod... včetně terminologie.

Když už ani Cali v tom nemá jasno ("myslím, že spíš myslel...") ... :-) , tak jak se v tom má vyznat laik, že?

pisal som k tomu nedavno clanok ako sa v tom na zaciatku zorientovat, mozem ti ho preposlat ak by si si chcel precitat...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

No a jak jsi tuto informaci získala? To na stránkách JAL jsou uvedeny ceny v mílích anebo na stránkách Aviosu jsou uvedeny lety, u kterých a za kolik je možné míle využít? Nebo ještě nějak jinak?

BA mají Executive Club, najedeš na Spending Avios a už jen zkoušíš kombinace a různá data.

0 Citovat

Tak hlavně pokud je to promo tarif, tak ty míle jsou úplně směšné. TK dává třeba jen 25% i pro své lety. Qatar v promu je taky dost mizený. Člověk aby se pak dostal na nějakých 50k mil, tak potřebuje těch longhaul letů minimálně deset a to především s Qatarem.

0 Citovat

janicek napsal(a):

pisal som k tomu nedavno clanok ako sa v tom na zaciatku zorientovat, mozem ti ho preposlat ak by si si chcel precitat...

muzu taky poprosit o odkaz na ten clankek, nebo link dat primo sem do vlakna? dekuji

0 Citovat

cali napsal(a):

@mirjur - tady vidíš, že to musíš ještě několikrát otočit:-)

tak poplatky za award PRG-AKL-PRG u qataru je 2015kc... (neviem,ako tu pripojit obrazok) tak screenshoty dam sem:

https://imgur.com/a/jsnN6

https://imgur.com/a/El9wA

https://imgur.com/a/FjRbk

0 Citovat

Tak já řešil naposledy hlavně přelety s Cathay, a tam to startuje na těch 4.500 aviosů s doplatkem 255 Kč na trase HKG–TPE, ale i BKK–HKG je za 7.500 aviosů + 789 Kč. Award letenka startuje na 2.500 aviosů, protože se vyplatí raději dát víc CZK než aviosů, pak je to 2.500 aviosů + 1.384 Kč.

Ale pravda, jsem teď zděšen.... za let HKG–LHR v monkey jsem dostal 1.495 aviosů. Myslel jsem, že to bylo víc. Každopádně určitě sbírat, nikdy nevíš...

0 Citovat

Díky náčelníku, že jsi to uvedl na pravou míru. Někteří možná začali žít v blaženém očekávání :-)

0 Citovat

Prosím o aktuální radu, kam připsat zpáteční let Praha - Toronto (třída K - 50%, Air Canada / Austrian code share, 4500 mil) a jeden vnitrostátní let s Air Canada (třída A - 25%, 700 mil). Mám Miles&More účet s 4250 mílemi, co mi brzy expirují. Nebo raději Aeagan? Děkuji

0