Jakou máte zkušenost s Air China? Našla jsem jen šílené recenze. Máme rezervované úžasně levné letenky do BKK, ale nevíme, zda je vzít...v recenzích je, že personál nemluví anglicky, špatné jídlo, špinavé WC, obrovská zpoždění v Pekingu. Jedeme na dovču se 2 malými dětmi, tak abychom to zvádli. Na přestup v Pekingu je jen 1 h (což by při těch zpožděních nemusel být problém). Jak to prosím je, pokud na letišti při přestupu nestihneme letadlo? Dají nás do dalšího, nebo se musí koupit další letenka? a co odbavení zavazadel? Prý se musí vyzvednout při přestupu a znovu odbavit. To bychom potom neměli šanci stihnout přestup. Třeba toto všechno není pravda, ale dobrých recenzí mají opravdu málo  .

Air China

Založila ve fóru Letecké společnosti

Zdravím, rezervovali jste si někdo salonek v Pekingu, když jste letěli s Air China? Ptám se jestli se má vůběc cenu snažit :D

0 Citovat

Ahoj, poradí mi někdo prosím, zda lze udělat online check-in při odletu z Vídně (VIE-PEK-TPE)? Díky

0 Citovat

Prave, hlavne mi jde o to, odkdy by mel byt check in otevren, jestli je to klasicky 48h pred, nebo jestli me ty jejich stranky proste nejedou (vyzkousela jsem i triky s .de a .co.uk)

0 Citovat

Mne to šlo v pohode aj keď som kupoval cez OTA a je to myslím iba tých 48h pred


0 Citovat

Díky, no nějak to dopadne:)

0 Citovat

Treba ísť ale aj tak ešte osobne na check-in counter takže je to asi jedno :)

0 Citovat

Šlo mi primárně o rezervaci míst, ale není mi ani jasné, jestli to u Air China jde. Našla jsem už asi 100 různých informací :-D Už mám něco nalítáno, ale tohle jsem fakt ještě neviděla :-D Check my booking také nejede (přes TravelSky), tak doufám, že vůbec někam odletím..:-D

0 Citovat

Pet napsal(a):

Šlo mi primárně o rezervaci míst, ale není mi ani jasné, jestli to u Air China jde. Našla jsem už asi 100 různých informací :-D Už mám něco nalítáno, ale tohle jsem fakt ještě neviděla :-D Check my booking také nejede (přes TravelSky), tak doufám, že vůbec někam odletím..:-D

To je u cinskych aerolinek klasika 😀

0 Citovat

Nevěřila jsem, jsem poučena. :-D

0 Citovat

Pet napsal(a):

Šlo mi primárně o rezervaci míst, ale není mi ani jasné, jestli to u Air China jde. 

Áno, to ide práve pri tom OLCI.

0 Citovat

OK, budu to tedy zkoušet. Díky všem za rady:)

0 Citovat

Nemohl by mi prosím dát někdo tip, s jakou kombinací prohlížeče a platební karty by se mi mohlo podařit těmto kreténům zaplatit za letenku? MC kredit, Visa debit nezabraly.

0 Citovat

Unionpay? :-D

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Unionpay? :-D


Ó, díky za super tip, mám ji hledat pod ikonou VISA nebo MC? :-D
0 Citovat

Všem moc děkuji za skvělé tipy, nakonec jsem rezervoval v IE Revolutkou. A za odměnu vám do jiného vlákna hodím tip na letenku. :-D

0 Citovat

Tak mě teď pobavil online check-in. Když se k němu proklikám, protože je pěkně zašitý, tak mi hodí buď chybu Wrong ticket number (nebo tak nějak, už to nemůžu najít, protože se chyba mění podle toho, kde na webu ten check-in najdu) nebo -1003:This origin is not assigned to the account. Protože vidím, že na druhý leg z Pekingu se checknout je, podívám se do seznamu List of International Cities Available for Online Check-in Services a vše se vysvětluje, Budapešť v něm není. Chybové hlášky opravdu hodně napoví. 😂 V Manage My Booking nejde vybrat sedadlo na letu do Pekingu, hodí to vtipnou hlášku  "The seat selection is not available for this segment. Your seats will be assigned by our Partner Carrier.", i když je to let s Air China, a to i na zpátečním letu. Na let z Pekingu do Taipei sice hlášku nehodí, ale není z čeho vybrat, jen na letu opačným směrem to jde, tak něco vybírám. Ještě aspoň zkusím vybrat spec. jídlo na zítřejší let, jsem zvědavý, jestli ho dokážou nezapomenout, najít apod. 😁

0 Citovat

Tohle mi to dělalo taky. Hlavně u jídel s Air China platí, že to bývá neuvěřitelný zážitek. Nemůžeš uvěřit, že někdo myslí vážně. Z 6 jídel s nimi bylo jakž takž chutné jen jedno. Zvládli zkazit i čokoládový mousse :-D

Krom toho fakt, že si nemůžeš vybrat sedadlo ty, neznamená, že si ho nemohou vybrat ostatní. Až dorazíš na letiště, I když třeba 3 hodiny předem, zjistíš, že volných je už jen pár sedadel, převážně middly a ty u záchodů. 

0 Citovat

To jídlo nebylo úplně špatný, čekal jsem to horší... Mile překvapili letušky, který byli milý, úslužný a občas se i usmály.

S těma sedadlama je to bohužel pravda. Letěli jsme 4 a 3 hodiny před odletem jsme byli rádi, že sedíme po dvou... Samozřejmě na prostředních sedadlech 😀

0 Citovat

Jídlo jsem chtěl objednat na zítřejší let, nepovedlo se. Na zpáteční ano. Už jsem s nimi párkrát letěl, ale poprvé jsem kupoval přímo (tady už nebyly k dispozici). Jídlo v pohodě, snad jen jednou jsem měl něco, co nemělo žádnou chuť - aspoň nemělo hnusnou. 🤣 Důležité je nebýt obsloužen mezi posledními, pak zůstane jen congee-rýžová šlichta. 😁 Letušky mi minule připadly až moc úslužné, obzvlášť jedna, která se vždycky nechala ukecat za mnou sedícím východním bratrem k podání ještě jednoho piva...

0 Citovat

Tak to nakonec dopadlo tak, že na let BUD-PEK jsem dostali sedadla sice vedle sebe, ale uprostřed, PEK-TPE taky vedle sebe, na TPE-PEK mi vybrat sedadla šlo a na PEK-MSQ-BUD jsme dostali sedadla každý jinde asi nějakým náhodným výběrem, který nešel v TPE ovlivnit, bylo nám řečeno, že mají jiný systém, ve kterém to nejde změnit a že máme zajít na přepážku v PEK, což jsme udělali a byl jsem přesunut na sedadlo vedle drahé polovičky, takže cajk. Příště si asi budu rezervovat sedadla předem mailem. Zkoušel jsem i ze zvědavosti objednat spec. jídlo, což mi šlo pár dní před odletem pouze na poslední segment zpátečního letu, netuším proč. Kde asi udělali soudruzi programátoři chybu? BTW na jídlo nezapomněli, ale pobavilo mě, že se výběr nevztahoval na poslední přískok MSQ-BUD, kde jsme všichni dostali úplně stejné sendviče (jeden snad i byl vegetariánský a druhý by byl jedině v případě, že by dodavatelem masa byla firma v (ne)vlastnictví našeho neblahého premiéra😂).

0 Citovat

Zdravím, chtěl bych se podělit o jednu čerstvou zkušenost, kterou jsme právě dnes dořešili, třeba to někomu v budoucnu pomůže :)

V půlce července jsme narazili na letenky za super cenu u Air China z Vídně na Phuket přes silvestra. Dohodli jsme se parta, že pojedeme, tak jsem všem koupil letenky. Asi po měsíci jsem se náhodou přihlásil do naší rezervace a všimnul jsem si, že jsem vlastní chybou zkomolil jednomu kamarádovi jméno, místo Milan jsem objednal letenku na jméno Mian.

S překlepem v jménu jsem měl dosud zkušenosti jen u nízkonákladovek, kde nebyl problém překlep opravit, ovšem u Air China jsem s tímto narazil. 

Zkoušel jsem volat na jejich evropskou linku, která má už od pohledu divný tvar, no samozřejmě se na to číslo nedá vůbec dovolat. Ok zavolal jsem na číslo do USA. Paní jsem vysvětlil situaci, chybějící jedno písmenko v jménu, měl jsem radost když mi řekla, že do 3 písmen je možná korekce. Jenže, když se dostala do mojí rezervace, tak zjistila, že první úsek letu operuje Lufthansa a tím pádem jakákoliv úprava jména není možná a doporučila mi koupit novou letenku. Prosil jsem, že si za tu korekci klidně zaplatím, ale bohužel.

V ten moment už nová letenka stála 1600 euro, což mi pochopitelně přišlo šílené skrz jedno písmenko. Řekl jsem si, že to zkusím jinak a napíšu na podporu email. Popsal jsem jim svůj problém, odbyli mě, že oni to vyřešit neumí a opět mě odkázali na neexistující evropské číslo. Zkusili jsme ještě jednou zavolat na jejich linku, tentokrát ne do USA ale přímo na pobočku v Rakousku. Tam nám řekli, že to opravit půjde, ale musíme napsat email na tu stejnou adresu, ze které mě pár dní zpět poslali do háje, a oni to opraví. Znovu jsem tedy napsal mail s žádostí o korekci, s odkazem na telefonát na pobočku v Rakousku. Za pár dní mi přišla odpověď, že se snažili dohledat nahrávku našeho hovoru, ale že ji nenašli, takže bohužel jméno opravit nemůžou. Napsal jsem jim tedy přesně čas kdy jsem volal na jaké číslo, ať si to ověří, na to mi od nich už žádná odpověď nepřišla. Následně jsme zkusili zavolat zpět na pobočku do Rakouska, aby jim to zkusili nějak oni potvrdit, ale už jsme se nedovolali. Zkoušeli jsme ještě volat i do Německa, ale tam nám řekli, že oni s tim nic nezmůžou.

Já už jsem byl naprosto smířený s tím, že se to prostě vyřešit nedá, a za chyby se holt platí. Napadla nás ještě poslední možnost, navštívit pobočku ve Vídni a zkusit to osobně pořešit.

Ve Vídni jsme narazili na dost nepříjemného pána, který nechápal, proč ho s tím vůbec otravujeme. Nechtěli jsme to nechat být jen tak, řekli jsme mu důrazně, že kvůli jednomu písmenku nebudeme kupovat novou letenku a že už nám tam na telefonu jednou přislíbili, že to změnit lze. Po několika desítkách minut vysvětlování a dohadování nás požádal ať jdeme na chvíli ven. Přes okno jsme viděli, že někam volá. Najednou přišel úplný obrat. Řekl nám, že jméno opravit opravdu nepůjde, ale nabídl nám úplně novou letenku, na stejný termín, se stejnou cenu a že tu starou se špatným jménem stornuje a vrátí nám peníze. 

Hned na druhý den nám poslal do mailu platební údaje a po uhrazení přišla nová letenka se správným jménem. Pořád jsem nevěřil tomu, že se to fakt celé podařilo, až dnes, když po měsíci od zaplacení nové letenky a storna té se špatným jménem přišly peníze zpět na účet.

Pro mě rozhodně velké ponaučení, že oprava překlepu na letence i v dnešní době není samozřejmostí, a že příště to jméno zkontroluji ne 2x, ale 5x, abych si ušetřil tolik nervů s tím vším, co to obnášelo...

2 Citovat

Ono by se ve finále nic nestalo. Jedno písmeno nikoho nebere. 

0 Citovat

Nemám s tím právě zkušenost. Taky jsem si to myslel, že to nikdo řešit nebude, ale paní na lince v USA i v Rakousku mi řekla, že nemusíme vůbec odletět. A nebo může být problém při cestě zpět. A kdyby toho dotyčného pak nechtěli kvůli tomu pustit v Thajsku nebo Číně do letadla, byl by to asi větší průser...

0 Citovat

To je teď nějaká nová móda, že všichni lítaj na Phuket přes Beijing? Cena nic moc (někdo tu psal 530 euro), atmosféra v letadle bez komentáře...nebo se všichni jedete podívat na zeď? Nenapadá mě cokoli jinýho než 144h visa-free jako důvod...

0 Citovat

Zial ano. Cas ked som lietal do Thajska za 400€ sa skoncili. Naj co sa da najst je dany tarif na Phuket aj za cenu dlhsieho letu. Rodicom som kupoval na Phuket 02/2024 Etihed 800€ kus.

Cina stoji cca 530€

1