Zdravím Cestujlevne.com! Rádi bychom v únoru na Filipíny, ale s koupí letenky úplně nechvátáme. Spíš doufáme, že se do konce roku objeví nějaká akční nabídka. Nedoporučili byste nějaké aerolinky, které si máme hlídat? Díky, Lenka .

Filipíny

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Vízum stačí až na Filipínách na imigračním pro vstup na palubu někdy chtějí zpáteční letenku ale je jedno kdy , já mám nyní návrat za 8 měsíců , vízum nikdo nezkoumá .

0 Citovat

ahojte, s přítelkyní máme koupené letenky na filipíny - 25.11. v poledne doletíme na Cebu a 9.12. letíme zpět.

Dívali jsme se na letenky (cebupacificair) z Cebu na Palawan, to je OK, ale při zadání Palawan na Coron mi to nenašlo žádné lety, pouze až zpáteční. Tam se nelítá nebo volit jinou formu dopravy na Coron z Palawanu?


Dotaz při koupi letenek - budeme cestovat s krosnami. Kupovat letenky jenom flight only, kde je v ceně 7kg zavazdlo nebo opravdu si připlatit za flight+baggage? Jak moc se tam na to hledí? 


Máme pak mezeru v plánování od 2.12. do odletu 9.12. - jestli celou dobu zůstat na Coronu nebo využít pár dní a dostat se na jiné místo, než budeme přelétat na Cebu? 


zatím předběžný plán máme :


25.11. - 27.11. Cebu - chtěli bychom vidět žraloky a vodopády a 27.11. prvním ranním letem přeletět na Palawan

27.11. - 2.12. Palawan

2.12. - ??? Coron

9.12. zpět do ČR


Děkuji Vám za případné tipy a rady.



0 Citovat

Na pelet pozrite Air Juan alebo AirSwift. Inak potom klasika ferry. Inak keď už budete na Cebu, tak teoreticky tam môžte natlačiť Bohol.


S tou batožinou by som nevymýšľal, merajú a vážia, najmä na tých letoch s malými lietadlami

0 Citovat

Za 1,5 dne na Cebu budete mit co delat stihnout zraloky, tezko neco jineho. Nebyl jsem tam, ale tusim, ze je to dost daleko od letiste. Mezi Palawanem a Coronem jezdi pomala lod a rychlejsi, ktera je drazsi. Ve vlnach pry ne moc prijemny vylet. Muzou to i zrusit pri horsim pocasi.

0 Citovat

Za ty krosny si připlať. Vtip je totiž v tom, že Airasia i Cebu pacific tě donutí jít na check in desk, bezohledu na to, jestli máš online check in nebo ne. Tam ti rovnou řeknou ať dáš batohy na váhu. Někde se to dá udělat tak že ty batohy necháš u někoho a mezi tím na ten check in dojdeš, ale třeba v Manile mělo Cebu Pacific váhu i u vstupu k security a krásně tam lidi kasirovali (včetně mě). 

0 Citovat

Ahoj, koncem listopadu letim na dva tejdny na Filipíny. Přílet i odlet Manila. Představa je cca půlku času cestovat a druhou půlku strávit relaxem na plážích. Nemůžu rozseknout, jaký ostrovy navštívit. Má cenu se trmácet na sever Luzonu nebo spíš doporučujete hned letět dál? Krom Luzonu mě docela láká Bohol, kterej by se dal spojit s ostrovem Siquijor. A pak Palawan, kterej by se dal případně spojit s Coronem. Asi bych chtěl zvládnout dvě destinace (tzn. Luzon+Bohol, Luzon+Palawan, Bohol+Palawan), aby to bylo v nějakym rozumnym tempu. Názory zkušenějších? Je to realizovatelný nebo jsem mimo? Díky za rady a tipy. :)

0 Citovat

je to realizovatelne, Bohol mas tak na 5-6 dni aj s oddychom na plazi, Coron este menej, tam je to vlastne len o tych island hopping tours. Takze kludne to das za dva tyzdne, v Manile sa zbytocne nezdrziavaj.

0 Citovat

Tak koupeno s KLM z Krakowa-AMS-Taipei-Manila za 13 600Kč. Není to bůhví jaká láce, ale zase to mám na letiště 1,5h a přestupy jsou krátké. Tak a teď to tady musím pročíst, kam se tam vydat :-)

0 Citovat

Takže sever Luzonu za to trmácení nestojí a radši rovnou letět na Bohol/Palawan?

0 Citovat

tam som nebol, nepomozem porovnavat, mal som to v plane pri druhej navsteve Filipin, ale vo februari tam to nie je "teplo" :D

keby som siel znovu, asi by som to vyskusal

0 Citovat

Tak to mi v rozhodování moc nepomohlo :D Každopádně díky za názory.

0 Citovat

Ak si ešte na Filipinach nebol, ber kombo Bohol+Cebu alebo Palawan+Coron. Zabavis sa dostatočne.

0 Citovat

Ja som dal pred 6 rokmi luzon + palawan a v pohodicke (3tyzdne)


Siquijor + bohol + bantanaya island + nieco dole od manili teraz (3.5tyzdna)

0 Citovat

Bohol a Cebu ma v te dobe nejdestivejsi cast roku, i kdyz to nejsou velke deste. Palawan by uz mel mit sucho. 

 Coron s Palawanem zaroven nema smysl, pokud nechces vetsinu casu travit na vyletech na ostruvky, ktere jsou sice velmi krasne, ale mnohdy podobne. Coron doporucuju nechat na priste.

Pokud zvladnes nocni jizdy busem do Banaue a zpet, zvlast ryzove terasy v Batadu urcite stoji za to. Snad uz nebude po sklizni. Nech si na Batad vcetne kratsi navstevy teras nad Banaue asi 3 dny. Zbyly cas je tak akorat na Palawan.

0 Citovat

@Libor_S Super, díky za tipy! Ještě bych se chtěl zeptat, jestli na tom Palawanu nebude "přeturistováno"? Myslim, že v listopadu by to ale mohlo bejt ještě v pohodě ne?

0 Citovat

Zalezi co si predstavujes pod pojmom preturistikovane.


Podla mna el nido je uz mrtve, mozno este port barton je ok

0 Citovat

Ja jsem tam byl loni v breznu a turistu bylo v El Nidu a na mistech, kam se jezdi na 2 nejpopularnejsi lodni vylety, samozrejme hodne. Slysel jsem, ze hlavni sezona tam zacina od ledna nebo mozna od vanoc, tak asi OK, i kdyz i tak je to po ostrovu Boracay asi nejturistictejsi misto Filipin. Port Barton a Sabang byly v tomto vyrazne lepsi a na dalsich mistech, na ktere ale asi nebude cas, turisti temer nejsou (na jihu je to navic i nebezpecne). El Nido ani neni vhodne na koupani kvuli znecistene vode, leda tak plaz jizne od nej (samozrejme ostruvky a plaz na druhe strane poloostrova na vyletech maji cistou vodu). I v sezone to ale bylo lepsi nez v Evrope:

https://ekonomika.idnes.cz/turis...anicni_lre

V Port Barton temer turisti nebyli ani v tom breznu. Na vylete po ostruvkach s mnohem lepsim snorchlovanim nez u El Nida uz teprve ne.

Pokud by nekdo navrhoval jet radeji na Coron, ze tam je mene turistu, tak to uz davno neplati. V nejznamejsi lagune byly davy a musel jsem i okrikovat asi 40-lete Filipinky, ktere tam rvali, jak male deti. Navic se tam po smrti Cechu muselo plavat v plovacich vestach. Jsou tam ale moznosti jet na vzdalene ostruvky s mene lidmi (stredne vzdalene nemaji ty krasne ostre rezane vapencove skaly, jen plaze a pripadne i bezne skaly a ty nejvzdalenejsi jsou na tom asi podobne, jen s krasnejsimi plazemi a minimem lidi, ale tam jsem nebyl).

0 Citovat

Pokud bych teda zvažoval ubytování na cca 4 noci někde na El Nido, znamená to že přímo v místě je koupání o ničem a je nutné vyrazit na výlet na okolní ostrůvky? Představoval jsem si něco ve stylu - jeden den výlet, druhý den odpočinek někde na místě, ať to není den co den někde na lodi. 


Nějaký tip na ostrůvek typu Siquijor nebo bantanaya island poblíž Palawanu? Čili krásné bílé pláže. Hledám něco kam by se případně dalo na pár nocí odskočit zrelaxovat.

0 Citovat

Přesně tak, přímo na pláži v El Nido se koupat nedá, ale pěkné pláže jsou nedaleko. Můžu doporučit třeba Lio Beach (15 minut na skútru), Nacpan Beach (1 hodina) – dá se spojit s návštěvou Nagkalit-kalit Waterfalls, nebo Las Cabañas (10 minut). Ideální podle mě je ubytovat se v El Nidu a mít tak blízko restaurace a bary, půjčit si skútr a podívat se na více pláží.

0 Citovat

Zdravím. Nějaký nápad, jak alespoň trochu smyslupně strávit noční 12h přestup (20:00-08:00) v Manile? Červené lucerny mě moc nelákají... :-)

0 Citovat

muf2muf napsal(a):

Zdravím. Nějaký nápad, jak alespoň trochu smyslupně strávit noční 12h přestup (20:00-08:00) v Manile? Červené lucerny mě moc nelákají... :-)

 

Nenapada me nic jineho, nez spat.

0 Citovat

Vyspat se nakonec může i v binci:-)

0 Citovat

To by bylo drahý spaní :)

0 Citovat

Ahojte, nechcem zakladat novu temu tak sa spytam tu. V nedavnej akcii sme kupili letenky Vieden - Manila Hong Kong - Zeneva. Aktualne som sa pustil do planovania tohto tripu. Do Manily priletime v noci 19.12. 2018. 


Plan je neostavat tam, ale preletiet prvym rannym letom asi na Coron. Mam na celu oblast len 10 dni. 30.12. 2018 sa ideme presunut do Hong Kongu.  


Vymyslene to mam takto: prve 3 dni Coron, potom presun El Nido Palawan a tam stravim 3 dni, odtial Port Burton tam 2 dni a presun do Puerto Princessa odkial by som to vzal cez Manilu do Hong Kongu.  


Velmi rad by som videl aj Cebu alebo Bohol, ale to mi pride uz moc napratane a asi radsej ostanem pri variante Coron + Palawan. Alebo myslite, ze by sa to dalo zvladnut v tych 10 dnoch navstivit napr Coron + Palawan + Bohol? Vopred dik za rady.

0 Citovat

Coron + palawan je prakticky to iste.


Ostan celu dobu na palawane, netreba to silit

0