Zdravím, máte nějaký tip, jakou kreditní kartu využít? Hledám kartu kde by byl největší bonusem nasbíraných mílí při utratě 1000USD v prvních 3 měsících? Létám cca 5-10x za rok tak bych rád využil nějakou kreditku a hlavně bonus míle, které bych pak přeměnil za nějaké upgrady na trasách. Máte někdo nějaké tipy? Díky .

Kreditní karta - nejvíce výhod

Založil ve fóru Frequent flyer programy

David napsal(a): kreditku vlastně potřebuji spíše kvůli kaucím pro autopůjčovny v zahraničí (kde neberou debet), proto bych byl radši za žádné/minimální měsíční poplatky.


https://www.fio.cz/bankovni-sluz...itni-karty



0 Citovat

Ja jsem spokojeny s kreditkou Fix od Monety (GE) a jsem spokojen. Pokud na ni protocite vice nez 3000 mesicne, tak neplatite poplatek 49 korun. Vyzkousel jsem spoustu kreditnich karet od ruznych bank v CR a Moneta mi vyhovuje z duvodu moznosti nastavit castku na vybery z bankomatu + k tomu zakazat vybery mimo EU, zmenit limity plateb na internetu, zakazat MO/TO platby. A to u ni nemusim mit bezny nebo sporici ucet. Nove si muzete zvolit oblast plateb (napriklad cestovani) a z nich dostavate 5% zpet. U ostatnich mnou vyzkousenych bank byl vzdycky nejaky problem: 1) unicredit - 2x behem par mesicu karta zablokovana bankou z duvodu bezpecnosti (udajne) 2) CSOB - na kreditce neslo nastavit zadny limit, bylo mi receno, ze u nich nemam ucet a ze zustatek zjistim v bankomatu anebo na telefonni lince

0 Citovat

romanbrn napsal(a):

CSOB - na kreditce neslo nastavit zadny limit, bylo mi receno, ze u nich nemam ucet a ze zustatek zjistim v bankomatu anebo na telefonni lince


Na tu jsem také koukal, mám od ČSOB účet už snad desetiletí - sice obyčejný, ale dal by se upgradovat na Premium (podmínky splňuji)  a získal bych tak nárok na Premium Kartu, která by v tom případě měla být zdarma. Navíc salonky ve Vídni by še šikly i vzdhledem k nadcházejícímu letu do Barcelony.


Díky!

0 Citovat

Pokud jde čistě o pronájem auta a kartu bez podmínek, tak mohu doporučit Sberbank. Dokonce u nich není nutné mít běžný účet. Stačí výpis za poslední 3 měsíce z účtu, kam chodí výplata a to je vše. Karta je embosovaná a vydaná do týdne.

0 Citovat

Sberbank jsou Rusáci a vaše peníze jsou přímo do kapes Putinovi a jeho režimu. 

0 Citovat

v CR Erste premier (priority pass) v UK HSBC Premier (Lounge Key program, asi nejvyssi limity pojistneho plneni pro cesty do 31 dnu v cene). Jsou "zdarma" pri splneni podminek prijmu ci zustatku. Pozn: zdarma neni na svete vubec nic.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Sberbank jsou Rusáci a vaše peníze jsou přímo do kapes Putinovi a jeho režimu. 

V tom případě jedna z KK v Raifce je myslím za stejných podmínek jako Sberbank :)

0 Citovat

Já chtěl přejít od ČSOB k Erste, ale KK ČSOB byla na jaře jasně lepší. Pojištění poškození, prodloužená záruka, storno .. Ale ty salónky a priority pass má Erste lepší.

0 Citovat

Jeste snad doplnim, ze na MasterCard World Elite z Premium konta od CSOB je mozny vstup do VIP lounge v Praze (T1), Vidni, Bratislave a nove i v Budapesti (viz foto).


budapest-mastercard-lounge.jpg

0 Citovat

Zaujimava info, tu Budapest som sa snazil posledny tyzden zistit a nikde som to nenasiel, iba s poplatkom pre foreign

0 Citovat

ooo, tak ale to znamena ze aj mastercard world z mbank nie?

0 Citovat

Ta Budapešť je jistá? Už je to pár měsíců, ale nepustili mě ani na jednu World Elite.

0 Citovat

s0ny napsal(a):

Ta Budapešť je jistá? Už je to pár měsíců, ale nepustili mě ani na jednu World Elite.


Koncem srpna 2018 jsme byli unvitr v MasterCard lounge v Budapesti s MC World Elite, vydanych v Cesku od CSOB i Erste. Viz priloha.


budapest-mastercard-lounge.jpg

0 Citovat

Pochopil jsem, že chceš mít kartu jenom jako "zálohu" k půjčení auta apod. V tom případě tě nezajímají žádné další služby (VIP salonky, pojištění...), protože nic není zadarmo. nejdříve bych se zeptal ve tvé bance, kde máš nějaký účet, co ti nabídnou. To bývá většinou nejjednodušší (nemusíš nic moc dokládat, zřejmě máš internet banking, kde vše nastavíš...). Pokud tvoje banka nic kloudného nenabídne, podívej se jinde, ale opravdu nevěř, že je něco zdarma. Např. ty salonky na letišti - u některých bank platí pouze pro držitele karty, další osoba za příplatek...

Já osobně mám kartu vydanou ještě CITI Bank, dnes už je to RB. Myslím, že teď se jmenuje EASY. Leží mi doma v šuplíku a beru ji jen na dovolenou. Celý rok o ní nevím, nic neplatím. Nemá žádné výhody, které stejně nechci. Mě stačí že je zdarma, protože je opravdu jen pro "strýčka příhodu".

0 Citovat

Roman napsal(a):

Pochopil jsem, že chceš mít kartu jenom jako "zálohu" k půjčení auta apod. V tom případě tě nezajímají žádné další služby (VIP salonky, pojištění...), protože nic není zadarmo. nejdříve bych se zeptal ve tvé bance, kde máš nějaký účet, co ti nabídnou. To bývá většinou nejjednodušší (nemusíš nic moc dokládat, zřejmě máš internet banking, kde vše nastavíš...). Pokud tvoje banka nic kloudného nenabídne, podívej se jinde, ale opravdu nevěř, že je něco zdarma. Např. ty salonky na letišti - u některých bank platí pouze pro držitele karty, další osoba za příplatek...

Já osobně mám kartu vydanou ještě CITI Bank, dnes už je to RB. Myslím, že teď se jmenuje EASY. Leží mi doma v šuplíku a beru ji jen na dovolenou. Celý rok o ní nevím, nic neplatím. Nemá žádné výhody, které stejně nechci. Mě stačí že je zdarma, protože je opravdu jen pro "strýčka příhodu".



Naneštěstí používám primárně Equa bank která, snad jako jediná v téhle zemi, kreditní karty vůbec nevede. Další účet mám právě u zmíněné ČSOB, kam mi chodí mzda, která je následně přeposlána na onen účet u Equa bank (dříve to bylo nutné z logistických důvodů, dnes to postrádá logiku, ale zatím to nehodlám měnit), takže i na ČSOB účtu mám slušný income (přes těch 50k potřebných k Premium bych měl v klidu jít). Ale jinak máš pravdu, vzhledem k faktu, že primárně kreditku hodlám použít víceméně jen na placení depositu v autopůjčovnách, stačilo by cokoliv, co je opravdu "zdarma" (tedy vedení karty 0,- kč).


Jinak díky všem za přinosnou diskusi! :))
0 Citovat

Tak jestli mas příjem na CSOB přes 50tis, tak opravdu nechápu, co tu celou dobu resis. Kreditku ti vystaví za 15 min,nic nemusíš dokládat a řešit. Je pěkné, ze potřebuješ kreditku jen na půjčeni aut,ale všechny výhody plynoucí z MC world elite jistě jsou příjemné,obzvláště když to mas bez jakýchkoliv starosti či přeposílani peněz :)

0 Citovat

Pozor, peníze musí zůstat na účtě ČSOB nejméně jeden den. Není možné je hned přeposlat nebo utratit.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Pozor, peníze musí zůstat na účtě ČSOB nejméně jeden den. Není možné je hned přeposlat nebo utratit.


Jop, teď jsem volal na infolinku. Navíc klasika - stačí peníze převést ze svého běžného účtu (mimo ČSOB), popř. využít někoho z rodiny atp. Vzhledem k tomu, že ČSOB už prakticky nevyužívám (krom onoho přeposílání peněz), vůbec mě nenapadla jako primární volba, ale je fakt, že ty výhody za to stojí (navíc když je to opravdu zdarma). Všem děkuji za užitečné informace.
0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Jeste snad doplnim, ze na MasterCard World Elite z Premium konta od CSOB je mozny vstup do VIP lounge v Praze (T1), Vidni, Bratislave a nove i v Budapesti (viz foto).


Nejde o vyhodu CSOB (ekvivalentne Erste a dalsich bank), ale spolecnosti Mastercard. Ceska pobocka Mastercardu garantuje vyhody v Praze na T1 v jejich salonku a ve Vidni. O Blave jsem neslysel, ale o Budapesti a jeste Moskve (ted nevim ktere letiste) ano. Potiz je v tom, ze tam pry oficielne dle svych podminek akceptuji karty vystavene v dane zemi. A snad pry jen obsluha salonku to neresi nebo si nevsimne a pusti tam cestujici i s CZE kartou.


Edit:

Uz vidim na fotce z Budapesti Foreign.. Tak asi doslo k nejake zmene. Tezko roct, jak to je v Blave a Moskve.

0 Citovat

Bankéřka mi tvrdila, že MasterCard zvažuje salónek i na T2. Pokud to vyjde, ubude plus Erste. Salónek pro lety v Schengenu mi chybí.

0 Citovat

Ve kterém roce to mají otevřít? :-D

0 Citovat

2168


0 Citovat

Jako vy opravdu někdo vážně řešíte kreditku s ohledem na lounge v Praze???

0 Citovat

Ted koukam na stranky mastercard a pribyla tam polozka 

"Přednostní průchod

Prémioví držitelé karet Mastercard, kteří salonek navštíví, mají právo využít přednostní průchod bezpečnostní kontrolou před svým odletem z Terminálu 1."

https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html

Nevite, jak to funguje? Jde se na kontrole pres priority nebo maji svuje odbaveni jako Erste a RB na T2?

0 Citovat

Dostali jsme nálepku na boarding pass.

0