Máte někdo zkušenost s garancí od SkyPicker? Pokud mi uletí přípoj lowcostu, fakt mi najdou a zaplatí náhradní let? Pracovnice helpdesku to tvrdila, nicmene podminky na webu jsou dvojznacne. Pokud to skutečně funguje, je to velká motivace používat je. .

Skypicker.com / Kiwi.com

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Mikir dpc kto to ma citat, bez enterov, bez ciarok, bez bodiek, wtf ...

0 Citovat

A jinak samozrejme se mi nelibi ani cena Skyscanneru za 5500 za jednosmernou letenku a navic jsem teprve v Berline odkud se musim jeste dopravit do CR ,coz mi pak ve finale udlela kolem 6000 kc takze zkusim pak samostatne kombinace a dozvim se ze napriklad 28.6. budu mit let s Ryanairem z Ahen do Bratislavy za 22 euro nebo pak z Rhodosu od 26. do 28. 6 vice variant na ruzna letiste v Nemecku ,Italii a Belgii za ceny kolem cca 2000 Kc a da se predpokladat ze z techto letist do CR sezenu let za cca 500-1500 Kc , takze porad jsem jeste nejmene o 2000 na tom lepe ,,predpokadam ovsem, ze do toho budu muset vlozit nocleh, ale tohle se uz pak da brat trosku jako soucast dovolene,,, jiste ,nekdo chce primy let bez prestupu nebo alespon let s doletem v ten samy den ..pak ale nemusi treba resit Skipicker ,ale muze si koupit zajezd u cestovni kancelare kde ho povedou celou dobu za ruku,,,) pochopitelne za patricne navyseny obnos...jedine pak super last minute se muze vyrovnat cenove tomu , co si umim sestavit sam ,,ledaco se da vyhledat na tom Azairu , ale taky neni uple bez chyb,,( treba zrovna dnes na tom konkretnim z Karpathosu Azair zklamal a tvrdi ze na 26.6.neni zadny let ,,pricemz jednoznacne lety do Athen na Rhodos a tusim i na Kretu jsou ! )takze bych to zhrnul ,,pouzivat vsechny mozne vyhledavace ,,a k tomu se podivat primo na low costy samostatne a pak clovek vybere to co mu osobne nejvic vyhovuje ,,treba i kompromis mezi cenou a pohodlim,,

0 Citovat

Příliš dlouhý odstavec mě odradí od čtení.

0 Citovat

Na diakritiku prdim, ale ked mas 4 riadky bez bodiek, ciarok, entrov a v nich 5 totalne neoddelenych myslienok, a potom oddelovac 3 ciarky, tak na to kaslem.
Asi nechces, aby to niekto cital, ked pises, ako pises.

0 Citovat

Lukasi .jeste jednou se tu zapojim do diskuze . nemam pocit ze by kolega urazel Skipicker a ze by nebyla v jeho prispevku zadna smyslnost ,zadny argument
Napsal dobre ,,zkus si vyhledat par letenek pres Skipicker a zkus je vyhledat jinymi vyhledavaci , a porad se taky ohanis tim , ze Skipicker je zamereny na jine trhy nez na CR,,,ale vidis na mem prikladu vyse , ze ja sem s nim nevyhledaval jen letenku do CR...kdyz jsem se o nem poprve dozvedel .hned jsem ho zkusil... ale postupem casu zjistuju bohuzel , ze to dobry vyhledavac skutecne neni .,..tak nechapu proc bych ho mel chvalit...
Mozna grafickou upravu a jednoduchost ma mozna lepsi nez Azair ,ale to je tak asi vsehno..

0 Citovat

Jsem rad ze , jsi to zjistil.. ja bych v tom nevidel to ze s toho nic nemaji.. ostatne na to ,ze s toho neco bude nemuze spolehat zadny vyhledavac ,, na Skyscanneru pres ne najdu .ale koupim si to sam u te letecke spolecnosti primo.. alespon u low costu 100 % to same s Azairem .. neni mi zatezko si koupit jednolive lety i kdyz to vecne vyplnovani formulare porad dokola me stve .. ale v dnesni dobe nedam do trvaleho ulozeni ani cislo karty ani cislo pasu ..a vubec osobni udaje ,, navic kdyz treba i kupuju letenku nekomu jinemu
Takze se plne priklanim k tomu ze jejich system neni dokonaly... a to mi vlastne celou dobu jde ,, nejde o to ze si neco prirazi k letence ( i kdyz ta prirazka se mi jevi jako prilisna ) jde o to ze system nevyhleda vsechny moznosti...
Ano s tim letem mas pravdu ,tehdy to byly 2 lety Ryanairu a myslim si ,ze kdyz by byl zruseny ten z Prahy, ze by mi let z Frankfurtu do Kerry nenahradili...ale ja se dostavil na letiste ve Frankfurtu Hann a z tohoho letiste byl let do Kerry zrusen , neni v te chvili podstatne , zda to bylo z povetrnostnich pricin nebo treba nepredvitaelne okolnosti.. nebo by treba slo o technickou zavadu letadla ...spolecnost proste ten let nevypravila ..a tudiz je jasne ,ze mi poskytla nshradni let v dalsim moznem terminu ,aniz bych musel cokoliv zaplatit
,Porad si tak nejak neumim predstavit ,co vlastne Skipicker muze garantovat ..ale jestli umozni na jedno kliknuti koupit letenky s prestupy a pokdud bych zmeskal prestupny let , ne vlastni vinnou pochopitelne , tak pak bych videl v odmitnuti pomoci a poskytnuti kompenzaci ( pravdepodobne bych musel neco zaplatit za zmenu letu nebo si koupit uplne novy let ) klamavou reklamu

0 Citovat

porovnavat skypicker so skyscannerom a azair nedava predsa vobec zmysel. Skyscanner prinasa pridanu hodnotu v porovnani a agregovani dat, azair je unikatny vyhladavac a skypicker je inovativna OTA. Skypicker vyhladava A zobrazuje to co vie aj efektivne zabookovat a poskytnut k tomu svoje sluzby, ktore su charakterom ich produktu nad ramec zaruk leteckych spolocnosti. Tie diskusie o tom co by spravili keby vam lowcost meskal a nestihnete pripoj - ved to tam mate explicitne napisane a tie peniaze na preplatenia vasej letenky pochadzaju z poplatkov na ostatnych letenkach, to je podobna matematika ako pri poisteni.

Druha vec je, ze "skusenym cestovatelom" ich model (ako takmer akykolvek, ktory nieco stoji) nevonia, lebo vela ludi si nevie vazit svoj cas a radsej stravi hodiny a dni sledovanim leteniek, prestupov, for a stranok airline akoby zaplatili par stoviek navyse za akykolvek servis, ktory im ma ulahcit zivot. Sme vsak aj taki, ktorych to bavi a berieme to ako svoje hobby, co je tiez v poriadku...len si netreba namyslat, ze par vyhladanych leteniek ako hobby mozno porovnavat so skyscannerom, azair alebo skypickerom, lebo tak ako vsetky tri su uplne rozdielne sluzby, tak aj to hobby sa radi inam ...

0 Citovat

Řešíme neřešitelné. Skypicker není aktuálně vyhledávač a nic sám neprodává.

Veškeré příjmy generuje z metasearchů, kde se objevuje jen díky tomu, že kombinuje lowcosty a tím pádem jasně předčí cenové nabídky ostatních OTA. Na tom může generovat hezký zisk, neboť jejich provize je téměř jak výpalné.

Druhý příklad je člověka, který k nim přijde na web a snaží se něco najít. Ano, je ohromen - vidí mapu, vidí dokonce super levné letenky za pár kaček, ale jakmile se prolouskám tím, že chci zadat míst odletu a návratu, zjistím, že mi je cena servírována za OW. No nic, pokračuji dále a ejhle, jejich systém až na lowcost linky naprosto nic, opakuji, nic nemá.

Čili, závěr zní - dokud jejich magie nebo fungovat, nemají šanci se uchytit jako klasický vyhledávač. Sami to zmiňují v těch rozhovorech, ale věřím, že neznalí nemusí hned na první dobrou pochopit, kde je háček a že vlastně nic nemají.

Za mě rozhodně klasické OTA s přímým vyhledáváním u GDS nebo azair a trochu mě mrzí konce http://airixo.com/cs/odlety/ceska-repub ... ype=simple, tam byl obrovský potenciál.

0 Citovat

Nezlob se na me , ale muzes vysvetlit to, proc nema smysl porovnat tyto 3 vyhledavace..? V podstate se da souhlasit s tim, ze kazdy pracuje trosku jinak ,ale vsichni tri konecnemu clanku tedy, zakaznikovi ,ktery pak leti nabidnou nejaky vysledny produkt..
A je prece uplne jedno. jak je nazves nebo vysvetlis jejich princip ..me jako koncovemu zakaznikovi to je uplne jedno ,jak se s tim vnitrne financne vyporadaji,,, je to stejne jako kdyz dneska cestovky a agentury prodavaji nejen vlastni produkty ale i produkty jinych
A agentura nebo jina cestovka co prodava produkt toho kdo je poradatelem , nemuze mit jinou cenu nez jakou ma poradajici ..Azair zpracovava ve svem systemu jen low costy ,Skyscanner nabidne vsecbno , ale nekombinuje tak jak Azair , oba ale vlastne musi zit z provizi
Skipicker nabizi jak pises k tomu sve sluzby... pokud by se jednalo o pat stokorun , tak mas pravdu s tim casem , ale tu nejde o par stokorun ,, jestli je neco 5x drazsi nez jinde tak nevim kdo zaplati misto 5 tisic 25 tisic ,,, a co za slusby tedy Skipicker poskytuje ,, to ze muzes 1 kliknout a mas to ?
Co pises o te garanci to taky neni tak uplne ,,, v tech jejich prepravnich podminkach je to hodne vseobacene popsano ...

0 Citovat

Pokud se na to díváš, jako zákazník, nemá smysl opravdu řešit nic jiného, než výslednou cenu.

Pokud se na to chceš dívat očima trochu více odbornýma, skutečně je nelze kombinovat.

Aerolinka - nabídne pouze své lety
OTA - typický vyhledávač, který porovná vícero aerolinek na jedno kliknutí (expedia, letuska, ebookers, atd.)
Metasearch - porovnává vícero OTA, které se mohou lišit poplatky za vystavení a případnými slevami, dle mě vůbec nemají svůj opodstatněný význam, jen podporují OTA, které zde nemají co dělat (kayak, skyscanner, momondo)

a pak tu máme čerstvé novinky, které agregují lety lowcostů a přinášejí unikátní pohled do problematiky kdy dané lety kombinují (azair)

no a Skypicker si usnesl, že udělá kombinaci OTA a lowcost agregátoru. Bohužel začali z druhé strany a než vyladí OTA systém, tak je všichni prokouknou a budou mít reakci jako 90% přispěvovatelů tohoto fóra.

Z čistě profesního hlediska bys tedy chtěl porovnávat automobilku, dealera, inzertní portál a autoservis. Všichni ti nabídnou auto k prodeji, ale logicky ho koupíš jen u dvou z nich.

0 Citovat

Špatně napsáno - skyscanner, kayak a momondo jsou zástupce metasearchů. OTA, které nemají prodávat letenky jsou právě ty, které najdeš po vypsání výsledků - kissfly, fluege, airlinedirect, tripsta atd. - o tom už ale v jiném tématu viewtopic.php?f=52&t=2918

0 Citovat

Bylo to za fantastickou cenu,kolem 4000,- zpáteční.

0 Citovat

Vzhledem k tomu,že eticket přišel obratem a doteď nic nezrusili bych byl naprosto v klidu.

0 Citovat

Taky myslím, že už storno nehrozí. Na FT psal kdosi, že to už proletěl a dělal i trip report, bohužel v italštině, ale aspoň obrázky hezký smiley

0 Citovat

Skypicker odkoupil doménu kiwi.com za 19M, jediný rozumný důvod je rebranding pro asijský trh nebo založení virtuální aerolinky.

http://404m.com/2016/03/15/kiwi-com-pro ... -800k-usd/

0 Citovat

http://ekonomika.idnes.cz/skypicker-vys ... nomika_rny

0 Citovat

Kluci mají něco za lubem, proto to PR smiley Projel jsem si nějaká zahraniční fóra a lidi tam mají stejné názory jako my tady, takže nevím, na kom ten obrat dělají smiley

0 Citovat

No já bych spíše řekl, že si potřeboval iDnes přihnout na vratnépeníze smiley
Jinak pozici zcela jistě chápu - prodává na x násobně větších trzích, kde představuje 0,000005% obratů, ale v ČR je 2. ze tří prodejců, tak hodí loket z okna smiley Ačkoliv jsou to zcela nerelevantní čísla.

0 Citovat

Koukam, ze co Skypicker nepusti umyslne do medii, tak se tam nedostane.

Skypicker se musi prejmenovat, protoze se je chystal zalovat skyscanner. Vzhledem k objemu trzeb ktere od nich maji/meli a jaka jsou strasne cool miliardova firma, tak sklapli a slibili, ze zmeni jmeno firmy. Takze tolik ke Kiwi. Ve firme byla vypsana soutez na vymysleni noveho jmena a s Kiwi aspon muzou lehce predelat jejich uzasne ptaci logo.

Coz souvisi s predchozi diskuzi;
Trzby pres Skypicker website jsou relativne male, hodne toho jde prave ze Skyscanner, Momondo, Kayak, Tripsta a dalsi. Partneri v rusku a cine taky generuji slusne cisla pres jejich portaly.

A pokud se bojite o osobni informace tak se Vam nedivim. Vsichni maji pristup ke vsemu. Zabezpeceni zadne a osobni informace vsech pasazeru dostupne na jedno kliknuti v jedinem toolu.

Kdyby vas zajimalo vice insider info tak se ptejte

0 Citovat

0 Citovat

Zcela zbytečných 10 minut života po shlédnutí Show JK https://www.youtube.com/watch?v=7JmC4W0 ... tml5=False

0 Citovat

Hlavně mě fascinuje ta mediální masáž, kterou aktuálně kolem sebe šíří a realita, protože kdyby vše bylo tak totálně super, tak se sami nebudou cpát do všech médií, do kterých to jen trochu jde.

0 Citovat

Skypicker potvrzuje svůj plán na aerolinku https://www.youtube.com/watch?v=9VCEX91xHYo

0 Citovat

http://www.tyinternety.cz/startupy/kone ... -kiwi-com/

0 Citovat

Rozhovor o Kiwi.com, tedy bývalém Skypickeru, na CNBC: video.

0