Skypicker.com / Kiwi.com

Napsal Leoš Literák 2015-12-13T19:49:28+01:00 ve fóru Vyhledávače letenek
David Eiselt napsal(a):

Travelhacking a lowcost aerolinie bez provizí. Což taky není 100% pravda :)

Dávají některé aerolinky prodejcům nějaké provize? Vždyť platba kartou znamená 1-2% transakční fee, to by na každé letence tratily. A tolik pojištění neprodají.

myslim ze lowcosty nedavaju, minimlane hardcore lowcosty ako wizz, alebo ryanair...u inych ktore figuruju v GDS by sa dalo polemizovat, ci nejaky iny sales channel pouzivaju. Vacsina ludi sa aj tak necha obalamutit na poistenie, prip. pouzije "nespravnu" platobnu kartu. Fora ako toto sa neda brat ako reprezentativna vzorka :D

Kiwi má 30% provize na lowcostu, to je jiný příběh. Takže tady na tom netratí. Ono ale stačí, aby Ryanair začal prodávat navazující lety a Kiwi přijde o 50% evropského trhu.

Kiwi přestal nabízet lety Ryanairu. Neví někdo jak dlouho? Zda se jedná o dočasný výpadek nebo si na ně konečně došlápli?

Kéž by, co se v posledních dnech zase objevilo v médiích - a la Kiwi zlevní letenky o polovinu, je fakt děs.

Uz to chvili je (jestli me pamet neklame, tak mi to ryan nenabidlo pred cca 14 dny). Coz je dle meho skoda, aspon to inspirovalo na cesty a nemusel jsem kvuli tomu tolik klikat :)

kiwi uz zas nabizi ryan

Kde to vidíš? Z Prahy nic... Líbí se mi jejich argumentace, že mají v nabídce dalších 700 aerolinií, tak Rynair nehraje roli :) Kéž by jejich zbožné přání bylo vyslyšeno.

treba tu


kiwi.PNG

Tomuhle fakt nerozumím... Fungující byznys podpořit 1mil eur, za co? Aby dělali ostudu a okrádali lidi...?!

http://zdopravy.cz/stat-nalil-do...orun-2784/

Jsou šikovní. Nakonec to zaplatíme my, daňoví poplatníci.

Když už jde do tuhého a víme, že to víc růst nemůže http://archiv.ihned.cz/c1-659823...iard-korun

Dostal jsem hint na chybu v magii... Kdo by chtěl a má chuť se tahat s Kiwi o letenky ze španělské Melily do Indonésie za pár stovek, má šanci.


melila-kiwi.png

David Eiselt napsal(a):

Dostal jsem hint na chybu v magii... Kdo by chtěl a má chuť se tahat s Kiwi o letenky ze španělské Melily do Indonésie za pár stovek, má šanci.


Hm, Melilla místo Malinau, tenhle druh chyby je na Kiwi docela běžný a člověk jim to může hlásit pořád dokola a stejně si tu databázi letišť neopraví, vždycky jenom jednotlivé boty...  Mám hotovou sbírku screenshotů s takovýmito legráckami.

Nevíte někdo, jak to funguje v situaci, kdy jsem si našel krásný let z Milána do Brasilia s přestupem v Lisabonu přes Kiwi (operováno TAP Portugal) za nádhernou cenu 4,5k včetně odbaveného zavazadla (kiwi říká) a když vyhledám tentýž spoj na stránkách TAPu píše mi to, že všechna místa už byla obsazena? Kiwi mi prostě vrátí peníze? Nebo to mají nějak pořešený? Je to bezpečný?

Opravdu ti ta cena u Kiwi zůstane až k platbě? 

Jojo, až k formuláři, kam se píší platební údaje a pak je tam tlačítko zaplatit 4,5k. Dokončit jsem to nezkoušel, protože mi ten termín nevyhovuje, ale zdá se, že se tam dá najít podobných kombinací plno.

Ony totiž u Kiwi občas takové bombastické ceny bývají, ale jakmile dojde na poslední fázi před platbu, zázračně se přepočítají. Údajně to není záměr, ale vlastnost systému, do kterého se natahují údaje několikrát denně a ještě čas od času s chybou. Teprve před platbou se cena ověřuje dotazem jich systému v systému u aerolinky, případně  prodejce. 

Vojtěch Hájek napsal(a):

Jojo, až k formuláři, kam se píší platební údaje a pak je tam tlačítko zaplatit 4,5k. Dokončit jsem to nezkoušel, protože mi ten termín nevyhovuje, ale zdá se, že se tam dá najít podobných kombinací plno.

Podstatná je informácia či sa bavíme o spiatočnej letenke alebo one-way. Ak one-way tak je cena ok.

Nevím no, já se pod 10 tis. na dvou náhodných termínech nedostal. Zavazadlo pak v ceně není na 100 % (pouze příruční).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!