Ahoj, chtěla bych poprosit o radu - hledám letenku do LA na začátku dubna (letenky z Evropy, ideálně z Prahy 29.3. - 13.4.) a ideálně s návratem ze San Francisca. Říkám si, že by se ještě měla vyskytnout nějaká akce do Kalifornie, co myslíte? Nejlevnější jsem zatím našla asi za 15 tisíc z Milána. Díky moc! .

LA/ San Francisco

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu - hledám letenku do LA na začátku dubna (letenky z Evropy, ideálně z Prahy 29.3. - 13.4.) a ideálně s návratem ze San Francisca. Říkám si, že by se ještě měla vyskytnout nějaká akce do Kalifornie, co myslíte? Nejlevnější jsem zatím našla asi za 15 tisíc z Milána.
Díky moc!

0

To hledáš jednosměrnou nebo plánuješ ještě někdy návrat ? smiley

0 Citovat

s návratem, být pryč z prahy ideálně v období od pátku 29.3. do neděle 14.4.

0 Citovat

a návrat tedy přibližně za jak dlouho ?

0 Citovat

myslím to jako být v californii 14 dní, s odletem z prahy 29.3. a návratem zpět 14.4. -odlet možný plus mínus pár dní, návrat lepší do neděle 14.4.
je možné čekat nějakou akci do LA za pár tisíc, jako dříve?

0 Citovat

Ahoj, potrebuji letenku do SF nebo oaklandu na plus minus 15.9. - 22.10.

Vetsinou se pres leto objevovaly akce, ale letos nic a ceny vysoke. Kdyby nekdo nasel neco levnejsiho nez 14-15 tis, budu rada nebo budu doufat, ze se jeste akce vynori.

Diky

0 Citovat

priamy z Mnichova


vswkprg-1.png

0 Citovat

Dekuji, ale za 13 z Mnichova je hodne. Usetrim 1500 korun a k tomu cesta do mnichova a starosti kolem. Letam tak casto, ze z techto cest uz jsem upustila. Clovek bud leti, takze je na stejnych penezich, nebo silena cesta busem. V uvahu pripada Praha/Viden ... mozna Budapest, pokud by byla opravdu dobra cena. 

0 Citovat

jaj tak to povedzte hned ze nie ste z Prahy :D zase tu mame len hadat odkial kto chce kam letenku.

0 Citovat

Jsem napul z prahy, ale urcite to nemeni nic na tom, ze nepoletim z Mnichova :) Pisi do ceskeho fora, jsem ceska a shanim letenku tudiz z cech, pripadne tedy viden. 

0 Citovat

praotec Čech by bol hrdý.. Ketsirkova, ja neviem, ja keby som mal ist na mesiac na zapad do Ameriky, tak neriesim 2-3000 korun za letenku (tam tych 100-200 dolarov poleti von z okna ako nic), alebo "silenu cestu busem" do Mnichova (to by som riesil keby som mal letiet na par dni, alebo do Milana :D). 

0 Citovat

tonic napsal(a):

praotec Čech by bol hrdý.. Ketsirkova, ja neviem, ja keby som mal ist na mesiac na zapad do Ameriky, tak neriesim 2-3000 korun za letenku (tam tych 100-200 dolarov poleti von z okna ako nic), alebo "silenu cestu busem" do Mnichova (to by som riesil keby som mal letiet na par dni, alebo do Milana :D). 


Divím se ti Tonicu, že tu ještě odpovídáš. Nevděk světem vládne :) Něco paní chce a ještě je arogantní, když jí někdo chce pomoci. Prý češka, ale z Vídně jí letět nevadí :) Přitom Mnichov je z Prahy jen o 50 km dál. Ale asi bude háček v tom "jsem napůl z Prahy". Laik se diví odborník žasne. 

0 Citovat

ale tak to je klasicka Ketsirkova, ona sa raz sa cas objavi, nieco sa spyta, potom sa urazi ked nevieme citat myslienky a odide :)

0 Citovat

Mozna by bylo lepsi kdyby nekomentoval vsechny prizpevky !

Ja opravdu nechapu logiku v letence z mnichova za 13, kdyz z cech muzu letet za 14 ? Kazdy rok do SF/OAK chytnu letenku okolo 10. Je snad jen na me, ze resim usporu 10tisic ve dvou lidech a ze nechci jet autobusem do pulky nemecka ne? Stejne jako to, ze bydlim napul v praze a napul na morave a jak praha tak viden je vlakove velmi dobre dostupna narozdil od cesty do mnichova za usetrenou tisicovkou. To snad neni ani mozne tady. Slusne jsem se zeptala. Slusne jsem odpovedela, ze z mnichova ne, ze hledam letenku z CECH a presto urazky. Pekny den

0 Citovat

Paní Ketsírková, místo Vaší odpovědi z 15:12 jsem třeba já čekal něco ve smyslu "omlouvám se, zapomněla jsem napsat, že chci letět jen z Prahy...", opravdu tady není nikdo jasnovidec. A nikdo Vás neuráží.

0 Citovat

preco si vzdy spomeniem na Kelisovou :)

0 Citovat

Ja ale nemusim letet jen z Prahy, jak jsem zminila a navic, pokud by byl nejaky error z okolnich mest,za opravdu nizkou cenu s velkou usporou,  tak samozrejme stoji za zvazeni. Proto jsem to nezminila hned v prvnim prispevku. 

Nikoliv nabidnout let z Mnichova na kterem ve vysledku prodelam nebo to vyjde jako z prahy plus den na ceste a pak se "rozcilovat", ze snad neni jasnovidec, kdyz se mi samozrejme nelibi, to mi opravdu neprijde normalni slusne chovani. 

0 Citovat

Pani Ketsirkova - ano nikto nie je jasnovidec. Takze ak mate zaujem o pomoc, napiste do buducnosti nieco v zmysle

Hladam letenku do San Francisca, prip. Oaklandu, odlet/prilet 15.9. - 22.10 +- 2-3 dni. Odletove letiska Cesko, prip. maximalne Vieden, alebo Budapest. Zatial som nasla nieco okolo 15000, tak ci nahodou neviete o niecom lepsom.

0 Citovat

Tak si to shrneme. Chceš letět na západ USA, který je obecně ve vyšší cenový relaci než třeba New York, který se ze za 10 tisíc dá bez problému. Dále jsi omezená na 2 cílové letiště a v podstatě 2 odletové letiště. Data letů máš víceméně pevná a navíc s odletem za méně než 2 měsíce. Předpokládám, že nějaká složitejší kombinace letenek, která může trochu snížit cenu, je pro tebe stejná jako "šílená cesta busem" 4 a půl hodiny do Mnichova. V tomhle případě je řešení jednoduché, otevřeš vyhledávač a dáš odlet Praha, Vídeň a přílet Oakland a SF. Což už jsi udělala a našla cenu kolem 15 tisíc. Jasně můžeš ještě spekulovat na to, že se objeví nějaký error, ale ta šance je malá jelikož odlet je již brzy a ve výsledku bys mohla zaplatit i víc. To, že jsi minulé roky koupila za 10 tisíc je úplně jedno. Poptávka po letenkách je na nejvyšší úrovni a tak není důvod slevňovat. Navíc k tomu, díky rostoucí ceně ropy, obzvláště americké aerolinky poslední dobou zdražují.


Nepíšeš jak to máš s kuframa, ale třeba 18.9. - 23.10. je Norwegian z Prahy do Oaklandu za 461 eur. Samozřejmě jenom s příručákem a bez služeb na palubě. Cenu z 15 tisíc tady můžeš snížit tím, že za 1) využiješ low cost aerolinky, 2) překousneš i delší cestu busem.
0 Citovat

Ketsirkova napsal(a):

Mozna by bylo lepsi kdyby nekomentoval vsechny prizpevky !



Tak kdyby tady tonic nekomentoval všechny příspěvky, tak většina lidí co nedokáže zformulovat jasnou otázku se nedozví nikdy nic...


0 Citovat

[citace="matej15"]

Tak si to shrneme. Chceš letět na západ USA, který je obecně ve vyšší cenový relaci než třeba New York, který se ze za 10 tisíc dá bez problému. Dále jsi omezená na 2 cílové letiště a v podstatě 2 odletové letiště. Data letů máš víceméně pevná a navíc s odletem za 


Diky za odpoved. Ono nejde o "4h cestu busem" ale vzdy se mi to vymstilo stylem, ze autobusy mivaji zpozdeni a jizdni rad je velmi omezen, takzve ve vysledku clovek opravdu vyrazi temer den predem, aby se bez problemu dostal a neuletelo mu to. Pokud by byla super cena, da se o tom premyslet. Pri cene 13 tis, no comment. 

V akci jsem prave doufala. Letam do USA casto a vetsinou se neco objevi, ted to vypada, ze jsem tu posledni propasla a uz mam smulu. Cekala jsem, jestli nekdo nevi o necem, co ja jsem prehledla. Lowcost mi nevadi. Na Norwegian jsem se divala, ale zavazadlo potrebuji, to jsem zapomnela zminit.

0 Citovat

Tak v tom případě pozor na to, že na letech mezi Evropou a USA už ani klasické aerolinky nemají v ceně odbavená zavazadla, až na pár výjimek (Turkish..). Nižší cenu nabízí i třeba Air France/KLM z Drážďan (cca 13000), nebo Iberia/British z Berlína (cca 11000). Všechno je to bez zavazadel. Jedno zavazadlo je za 50 eur na víc za každý směr.

0 Citovat

pokud vam nevadi trochu adrenalinu, tak bych pockal na druhou polovinu srpna. Pak bude spousta nabidek na zari za velice rozumnou cenu (13k i mene z Prahy)

0 Citovat

floodland datel007 napsal(a):

pokud vam nevadi trochu adrenalinu, tak bych pockal na druhou polovinu srpna. Pak bude spousta nabidek na zari za velice rozumnou cenu (13k i mene z Prahy)


No to jsem puvodne chtela, ale da se tomu verit? Aby to naopak nestoupalo. Jinak ta zavazadla uz jsou takhle blbe delsi dobu, bohuzel. Ale dekuji za upozorneni :)

0 Citovat

Od toho je tam ta troška adrenalinu. 

0