Ahoj, chtěla bych poprosit o radu - hledám letenku do LA na začátku dubna (letenky z Evropy, ideálně z Prahy 29.3. - 13.4.) a ideálně s návratem ze San Francisca. Říkám si, že by se ještě měla vyskytnout nějaká akce do Kalifornie, co myslíte? Nejlevnější jsem zatím našla asi za 15 tisíc z Milána. Díky moc! .

LA/ San Francisco

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Nevim, jestli ceny stale plati, ale jeste v nedeli byla Viden -> LA za 9500 s prestupem (KLM) nebo za 11500 primo (Austria?). Je to sice "busem", ale uz po pristani, takze nic neuleti :)

0 Citovat

Já teda nevím, ale v souladu s předřečníky se divím, kdy někdo při cestě do US na měsíc řeší pár usmolených tisícovek rozdílu v ceně za letenky, to je úplně ta nejmenší položka, čas bych raději věnoval něčemu úplně jinému.

0 Citovat

Ahoj, navážu na toto téma. Před pár lety jsem od někoho dostal tip na celkem levné výlety z SF do okolních NP (tj. jen vyšší desítky dolarů). Teď ten odkaz nemůžu najít ani se k němu progooglit. Nemá někdo nějaký jiný tip? Díky :-)

0 Citovat

Zkus Groupon /SF/. S úmyslem, že si nepůjčíš auto  nemá význam do USA letět.

0 Citovat

S tou myšlenkou si pro SF pohrávám, protože v rámci toho týdne, týdne a půl v Kalifornii chci dát hlavně SF a LA a pro přesun mezi LA a SF mě oslovil vlak. A když tak ho půjčit v LA a vracet v LA, abych to ještě nekomplikoval případnou one way fee.

0 Citovat

V rámci Californie žádný one way fee není. Můžeš půjčit v LA a vrátit v SF nebo opačně. Já si v SF půjčil auto na 2 dny, přišlo mi to furt pohodlnější než vymýšlet jak se kam složitě dostat bez auta.

0 Citovat

Tohle jsem měl zatím za nepotvrzený drb spolu s tím, že by to mělo být s full insurance.

Jinak po Islandu můžu říct, že si tripy víc užívám bez auta. Každopádně nemůžu nic v rozumné hladině najít, tak asi s tím autem to dopadne :-D (a neměj/te strach - kreditku mám)

0 Citovat

No letět do USA jen kvůli LA a SF, tak to by mi za tu dlouhou cestu nestálo ani kdyby ty letenky byly zadarmo. Jinak jak píše Toncek, v rámci Kalifornie, Nevady a Arizony se one way fee neplatí a full insurance je automaticky v ceně. 

0 Citovat

Tak není nic jednoduššího než to zadat do vyhledávače u nějakého brokera a hned uvidíš. O full insurance jsem taky slyšel, ale nevím. V prosinci jsem půjčoval v Nevadě a pak Californii, vždy přes economycarrental a vždy s plným pojištěním už v ceně - nebyla ani žádná blokace depozitu na kartě. 


BTW nevím kolik stojí vlak, ale není levnější letět? :-) My takhle letěli Las Vegas - San Francisco právě kvůli úspoře času. Letenka byla kolem $100

0 Citovat

toncek napsal(a):

Tak není nic jednoduššího než to zadat do vyhledávače u nějakého brokera a hned uvidíš. O full insurance jsem taky slyšel, ale nevím. V prosinci jsem půjčoval v Nevadě a pak Californii, vždy přes economycarrental a vždy s plným pojištěním už v ceně - nebyla ani žádná blokace depozitu na kartě. 


BTW nevím kolik stojí vlak, ale není levnější letět? :-) My takhle letěli Las Vegas - San Francisco právě kvůli úspoře času. Letenka byla kolem $100

Hele, ono to vyjde plus mínus nastejno - přesun vlakem, autem i letět. Viděl jsem timelapse video na YT a četl recenze a fakt je to hezká trať. Prakticky kopíruje Pacific Highway, ale je to bez dne stráveného řízením ;)

0 Citovat

matej15 napsal(a):

No letět do USA jen kvůli LA a SF, tak to by mi za tu dlouhou cestu nestálo ani kdyby ty letenky byly zadarmo.

+1

SF je tak na dva dny. A LA uvidíš nejlépe zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivy...os-angeles

0 Citovat

toncek napsal(a):

BTW nevím kolik stojí vlak, ale není levnější letět? :-) My takhle letěli Las Vegas - San Francisco právě kvůli úspoře času. Letenka byla kolem $100

Právě možnost jednosměrného pronájmu bez příplatku a pozdně večerní spoje LAS-SFO/OAK uprostřed týdne za $50 (Southwest, Spirit) umožňuje spoustu vatiant sestavit itinerář, který nemusí být okruh.

LA - SF jsem absolvoval několikrát podél pobřeží autem, ale ty scenérie z vlaku vypadají taky úžasně: 

https://youtu.be/Q-alaq0ayXk

0 Citovat

Michal, myslíš túto stránku? Len ceny sú už iné ako pred rokmi.  https://www.viator.com/San-Franc...ns/d651-g5 Skúsenosti s nimi nemám.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

+1

A LA uvidíš nejlépe zde: 

https://www.instagram.com/street...losangeles 😉😁

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Michal, myslíš túto stránku? Len ceny sú už iné ako pred rokmi.  https://www.viator.com/San-Franc...ns/d651-g5 Skúsenosti s nimi nemám.

možné to je, ale když to vidím, tak to už radši vezmu auto. 

0 Citovat

Vlak jede po pobřeží jen jižně od San Luis Obispo. Severně od San Luis Obispo přes Big Sur tj. tu nejhezčí část pobřeží mezi LA a SF objíždí vnitrozemím podél silnice 101. I kdyby byl nějaký 1-denní výlet z SF do Yosemite pod 100 USD, stejně je lepší si půjčit auto na víc dní a projet během několika dní Yosemite a další dny si nechat na Sequoia a Kings Canyon. Za týden by někdo stihnul i Death Valley a Mono Lake.

Jak jsi, Michale, projel Island bez auta? Stopem, velmi drahým busem nebo snad s CK? Nebo jsi měl škodu na autě a bojíš se dalších možných problémů?

0 Citovat

Michal si pozical Picanto v zime a potom ze si jazdenie neuzival :)))) 

Inak ja byt Michalom, vykaslem sa na mesta, ale vlak by som urcite dal, ten uz tiez mam dlho v hladaciku. 

0 Citovat

No, půjčil jsem si tu nejmenší kategorii, protože to mně a příručáku podle Wizzu musí stačit ;) A dostal jsem Kia Picanto.

Na každé město počítám tak dva dny a řeším co podniknout mezi tím. Na klasický okruh čas nebude (odhadem zbydou 3-4 dny). Přílet SF, odlet LA. Mezi SF a LA bych rád dal vlak. Ušetří mi den řízení a výhledy jsou taky pěkné. Bohužel to moc nejde zkombinovat s Yosemite nebo Sequoia NP. 

Spíš mě láká půjčení auta až v LA a projet Joshua Tree NP a něco dalšího v okolí. S plánováním jsem teprv na začátku. Ještě si musím nahledat, jak to chodí v amerických NP a jak dlouho trvá jejich prohlídka.

Ale je to za půl roku. Kdoví jak to v tu dobu bude.

0 Citovat

V Joshua Tree a v celé té oblasti kromě pobřeží a hor bude v srpnu nebo začátkem září dost horko: https://travel.usnews.com/Joshua..._To_Visit/

San Diego by bylo asi lepší cíl a cesta vlakem vede podél pláže, ale jet do Kalifornie jen do měst je podle mě na nic.

0 Citovat

Druhá půlka září.

Zatím se mé úvahy ubírají směrem 1-2 dny SF, 1-2 dny auto a zajet do Yosemite / Sequoia, přejezd vlakem SF-LA, 1-2 dny auto kolem LA (např. Joshua Tree), 1-2 dny LA. Podotýkám, že to střílím bez mapy v metru. Ještě budu muset nasčítat dny, jak to vychází. 

V městech si zajít do typicky amerických Fastfoodů, co u nás nejsou, např. Cheesecake Factory nebo pravých Hooters. Pak dát něco jako Universal Studios a třeba nějakou NBA nbeo NHL (že to stává trojmistne částky v USD vím). 

Jinak Vegas mě na výlet nebere. V jeho nablýskanějším klonu, Macau, jsem strávil půl dne kolem kasin a stačilo mi to. 

0 Citovat

ked uz fastfoody, tak v LA daj ten In and Out  pred odletom a vybavene :D

Cheescake a Hooters das niekde po ceste, pobocky maju vselikde.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Druhá půlka září.

Zatím se mé úvahy ubírají směrem 1-2 dny SF, 1-2 dny auto a zajet do Yosemite / Sequoia, přejezd vlakem SF-LA, 1-2 dny auto kolem LA (např. Joshua Tree), 1-2 dny LA. Podotýkám, že to střílím bez mapy v metru. Ještě budu muset nasčítat dny, jak to vychází. 

V městech si zajít do typicky amerických Fastfoodů, co u nás nejsou, např. Cheesecake Factory nebo pravých Hooters. Pak dát něco jako Universal Studios a třeba nějakou NBA nbeo NHL (že to stává trojmistne částky v USD vím). 

Jinak Vegas mě na výlet nebere. V jeho nablýskanějším klonu, Macau, jsem strávil půl dne kolem kasin a stačilo mi to. 

Ve druhe pulce zari se NBA a NHL nehraje. NBA se rozbiha az na konci rijna, NHL na prelomu. Takze jedine MLB a NFL.

0 Citovat

Dík za doplnění. Jak jsem psal, jsem s tím itinerářem teprve v plenkách a kvůli koronaviru se mi nechce jít moc do hloubky.

Jo, baseball by byl jen se mi za něj nebude chtít dát 100 babek. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dík za doplnění. Jak jsem psal, jsem s tím itinerářem teprve v plenkách a kvůli koronaviru se mi nechce jít moc do hloubky.

Jo, baseball by byl jen se mi za něj nebude chtít dát 100 babek. 

Nevim jak na LA Dodgers, Angeles SF Giants ale treba v Seattlu solidni listek za 30 usd.

0 Citovat

inak baseball, mozno kaslat na MLB, ale skor si najst nieco v nejakom malom meste. my sme sa tak raz motali okolo nejakeho stadionu v New England a prisla pani, ze sa rozdavaju listky zadarmo. Maly stary dreveny stadion, ale atmosfera super a nechybal ani pikolik s hot dogmi :)) 

0