Ahoj, chtěla bych poprosit o radu - hledám letenku do LA na začátku dubna (letenky z Evropy, ideálně z Prahy 29.3. - 13.4.) a ideálně s návratem ze San Francisca. Říkám si, že by se ještě měla vyskytnout nějaká akce do Kalifornie, co myslíte? Nejlevnější jsem zatím našla asi za 15 tisíc z Milána. Díky moc! .

LA/ San Francisco

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Byli jsme v San Diegu na MLB za 12 usd, kupovano hodinu pred zacatkem. Takze z cen bych si starosti nedelal, mozna tak na Yankees. Ze je to zadarmo drahy, je vec druha…

0 Citovat

Zmiňuješ tu Sequoia National Park, který je víceméně za polovinou cesty do LA. Vracet se do SF proto nedává vůbec smysl a v principu je to ještě delší cesta. Doporučil bych brzo ráno vyrazit autem ze SF do Yosemitu nebo den předem a ušetřit oproti ubytování v SF. Pak přespat někde za Fresnem a druhý den Sequoia.

0 Citovat

V LA jedině In And Out nebo mexickou dodávku:)

Joshua Tree konec srpna v pohodě, jasně bylo teplo, ale v ok. Akorát dole v Cholla Cactus Garden to bylo tak na 20min.

MLB LA Dodgers za 80usd pro 2 i s parkováním za 15usd, 2 dny dříve, začátkem týdne, 12usd/osoba. Vzít si minimálně mikinu na večerní zápas:)

Pokud Ti jde o hokej, ne jen o zápas NHL, tak v polovině září se rozbíhají přípravné zápasy.

0 Citovat

Dát jen In n Out by byla škoda, byť je super. Minimálně stejně dobré jsou i Five Guys, Chick-fil-A, Chipotle Mexican Grill (když tedy není poblíž mexická dodávka :) ) A Cheesecake factory není fastfood, ale relativně drahá klasická restaurace s nijak extra jídlem. Ty dorty jsou super, ale je lepší a levnější si je nechat zabalit s sebou, než si je dávat tam a platit přirážku plus tips.

0 Citovat

Asi je Michal fanúšik The Big Bang Theory, keď má v pláne Cheesecake:)

0 Citovat

Nějak tak. Tam jsem to slyšel a chci jen zkusmo na koláček. To mi připomíná, že jsem kdysi četl český seriál od nějakého nadšence, co se vydal do Států jen za návštěvou fastfoodů. Teď ač googlím, jak googlím, ho nemůžu najít :(

Baseball se zdá použitelný. Až doklepu itinerář, kouknu se, zda někde budu mít při cestě nějaký ten zápas :)

Jak koukám, tak ty přírodní památky, co by mě na Západě zajímaly leží východně od Vegas a jsou tak trochu z ruky. Tady mě bere okusit trošku té mainstreamové Ameriky a mám-li si vybrat moře anebo vnitrozemí s Yosemite & spol., vítězí moře. Ale to ujasnění je můj osobní boj.

V SF chci určitě Pier 39 a doufám, že tam potkám aspoň pár lachtanů.

0 Citovat

Ma nekdo aktualni poznatky ze SF? Rozsireni drog a bezdomovcu co se tady v ct prezentuje me trochu desi , diky

0 Citovat

Nějaké info mám z října 2023. Je dobrý se vyhnout čtvrtím Tenderloin, SoMa a Mission s okolím. Jinak v pohodě.

0 Citovat

Jenže to “okolí” je právě dost blízko míst, kde se turisti celkem běžně nachází. V případě Tenderloin se začínají feťáci běžně válet už od Taylor St., což jsou dva bloky západně od Union Sq. Zkušenost z 05/2023. 

0 Citovat

V nedeli jsem se vratil z mensiho roadtripu LV-SF. Uprimne daleko vice ztrozkontancu jsem videl ve Vegas. V SF jsem stravil tri dny a nejakou vetsi koncentraci bezdomovcu jsem tam nikde nevidel. Pohybovali jsme se vsude mozne po centru, nevim tedy, jestli sjme zablodili do nektere z vyse uvedenych mini ctvrti.

Nakonec, v cem jsou ty bezdomovci problem pro turisty? Ve Vegas me akorat dvakrat pozadali o cigaretu a slusne za ni podekovali..

1 Citovat

Kdyz jste navazu na 4 roky starou diskuzi k fastfoodum, docela me zaujal Sizzlers. Takovy mix mezi fastfoodem a restauraci. Slusny steaky s prilohou od 20USD nebo neomezny salato-jidelni bar za cca 15USD (ke steaku asi za polovinu). Rib Eye za cca 25USD byl fakt slusnej flak masa.

2 Citovat

My jsme v 10/2023 na začátku našeho roadtripu narazili na čtvrť se zombie lidmi ve Vancouveru. Pak nás po cestě různí američané varovali před SF (kde jsme roadtrip dle plánů končili), jestli jsme se nezbláznili jet do SF, že je to nejnebezpečnější místo v USA, kriminalita, feťáci, ať při nás stojí God, atd...)

Do SF jsme dojeli na přelomu října a listopadu 2023. Na základě poznatků jsme cíleně navštívili všechna místa, kde se měli zombie feťáci vyskytovat (prošli jsme mimojiné celou Mission St., různé ulice v Tenderloin, Market St., okolí Civic center) a nikde jsme na nikoho takového nenarazili. Až nám přišlo, že tyto osoby někam "uklidili" nebo se je podařilo vymýtit. Nevím. Občas na vyjmenovaných i jiných místech bylo pár obyčejných bezdomovců, jinak nic zajímavého. Každopádně na turistických ani dalších místech ve městě se žádná nebezpečná individua v tu dobu nepohybovala a náš několikadenní pobyt bych hodnotil jako naprosto bezpečný a ničím vyjímečný.

1