Dneska jsem koupil 5 zpátečních letenek na Ibizu za 112 250 forintů (včetně 1x checked baggage). Mohl jsem platit v korunách za cenu 10300 Kč. Nechal jsem HUFíky a banka ČSOB mi strhla 9692 Kč. Tož pozor, nechat koruny by vyšlo o šest stovek dráže. .

WizzAir platba v CZK

Založil ve fóru Letecké společnosti

4 reakce

Dneska jsem koupil 5 zpátečních letenek na Ibizu za 112 250 forintů (včetně 1x checked baggage). Mohl jsem platit v korunách za cenu 10300 Kč. Nechal jsem HUFíky a banka ČSOB mi strhla 9692 Kč. Tož pozor, nechat koruny by vyšlo o šest stovek dráže.

0

To zjistím za pár dní.

0 Citovat

Travel Bible má online přehled karet

0 Citovat

Obě mé banky (ZUNO+FIO) to mají takto:
- pokud banka kurz pro danou měnu má v kurzovním lístku (u zuno jen eur/usd/gbp, u FIO je toho více), provede se převod podle kurzu devizy prodej z kurzovního lístku banky (a to v den zaúčtování = i několik dní po platbě)
- pokud banka kurz pro danou měnu nevypisuje, provede se převod na EUR podle kurzu kartové asociace (to nebývá střední kurz, ale rozptyl bývá poměrně malý) a následně z EUR na CZK podle kurzu devizy prodej, který vypisuje banka (opět až v den zúčtování).

Zkoušel jsem teď nějakou náhodou letenku z BUD. Cena u WIZZ 88980 HUF nebo 8151,46 CZK
podle kalkulačky na FIO bych za nákup 88980 HUF zaplatil 7779,52 CZK, takže rozdíl je poměrně značný!
podle kalkulačky na VISA by se 88980 HUF převedlo na 282.65 a za ty by ZUNO chtělo 7784,46, takže jen o něco málo více než FIO

vše je to podle aktuálně dostupných kurzů, reálně by se ale použily kurzy až zítra/pozítří. Ten rozdíl ale asi nebude veliký (může být jedním i druhým směrem)...

0 Citovat

Čerstvá zkušenost u KB, platba z MC v NOK u Norwegian, kurz při blokaci 2,81 a při zaúčtování 2,88 - a dle historie kurzu byl při blokaci horší kurz než v den účtování, takže buď používají na blokaci MC kurz nebo je tam ten jeden přepočet navíc.

0
4 reakce