Hezký den, prosím mám rychlý doraz. Letíme dnes do Dar-el-Salam, ale Turkish mají zrušené lety z PRG z důvodu, že tam asi padal sníh. Vystavili nám let s Emirates, přiletíme 0.40 a pokračujeme dál až v 10.30 hodin. Dá se v této situaci nějak řešit přespání v Dubaji jinak než jen za vlastní finance ?  .

DXB Dubai

Založil(a) ve fóru Letiště

Pavel Planespotter napsal(a):

Andula: My se bavime o mimo jine tom, ze neletime z CR

 

Ptala se i paní Irena, jak je to při odletu z Prahy.

A o tom Maďarsku je to v odkazu, který jsem dávala. V angličtině ho dal Mirek výše.

0 Citovat

No tak ještě doplnění:

Please note that even if you are not required to take a second PCR test on arrival in Dubai, you may be selected at random to take another test. If you are selected at random to take a second test on arrival in Dubai, you will need to download the COVID19 - DXB Smart App and quarantine until you receive your results.

Pak teda nechápu, k čemu ty pravidla jsou, když mohou de facto vylosovat kohokoliv.

0 Citovat

ved ale losovanie je len pre tych z "bezpecnych krajin" 

a to pri odlete z Madarska neplati, tam vsetci na test

0 Citovat

Floodland a to jim ta appka navíc ani nefunguje 🤷

0 Citovat

tonic napsal(a):

ved ale losovanie je len pre tych z "bezpecnych krajin" 

a to pri odlete z Madarska neplati, tam vsetci na test

Tak zcela logicky. Nedovedu si představit, že budou posílat někoho, kdo přiletěl z Maďarska na double test. Spíš mi jde o to, že o tom random testování se moc nemluví a není většinou nikde uvedeno. Ono to pak může být docela nepříjemné překvapení, zvlášť když se musí do karantény. 

0 Citovat

Spíš bude zajímavé poznat, jak rozlišují, kdo odkud přiletěl? Podle pasu. Vyžadují původní letenku? Uznávají přestupy? Nebo se slovně ptají?

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Spíš bude zajímavé poznat, jak rozlišují, kdo odkud přiletěl? Podle pasu. Vyžadují původní letenku? Uznávají přestupy? Nebo se slovně ptají?

Prestupy neuznavaji. Rozhodujici je pro ne letiste odletu primo predchazejici priletu do DXB. 
Neptaji se, prilety z tech vybranych destinaci jsou vyseparovany

0 Citovat

Už se těším na transport.

0 Citovat

Zase nestresuj Michal, do Dubaja lieta každý druhý lolo čo vie ledva booknut letenku a ty tu už preventívne robíš z toho tragédiu:)

0 Citovat

Jsme na pulce cesty v IST. Tak potom dam vedet.

0 Citovat

Takze: u kazdeho boardingu kontrola testu. Po vystupu v dxb taky a stejne vsichni na test. Appku nikdo nekontroloval. Po testu nalepka na pas, zadne instrukce. Takze neresim. 

0 Citovat

Ted prisly vysledky. Vsichni NEG, ale uz jsme byli v obchodaku. Vsude rousky, i venku. Kontroly zadne. Vecer jdeme na Frame.

0 Citovat

Přiletěl jsem. Deboarding autobusem. Pasovka. Za ní odběr zavazadel a kontrola očkování a testu. A nic, žádný test.

Jen jsme doletěli na terminál 2. Fuj. Nic tam není. Metro k němu nevede. Jen tam jezdí autobusy a není kde koupit nol kartu. Za hotové se nejezdí.

 

0 Citovat

Takže jak se dostáváš z letiště?

0 Citovat

Projdeš příletovou halou a zjistíš, že nikde nejsou informace. Dokonce tam nenajdeš ani zřízence. Jdeš na zastávku. Tak přijede městský autobus, který netušíš, kam jede. Zeptáš se řidiče, kam jestli jede k metru. Prý že ano. Zavírá dveře a rozjíždí se. Ptáš se kolik, ukazuje 5. Bankovku nechce, že karta. Bankovní kartu nebere. Že prý jen tu jejich nol. A ty že na letišti ji není jak sehnat. Řidič klidný, ať si jedeš.

Druhá možnost je taxi.

0 Citovat

😃 oukej, tak to si užiji taky zábavu 😃

0 Citovat

Jinak autobus 43 k metru jede 😉 (směr Gold Souq)

0 Citovat

Dobrý vědět, díky.

0 Citovat

Mame rezervaci auta u Hertz a ve voucheru pisou, ze pobocka je v priletove hale Terminalu 1, ale kdyz koukam na wizz, prileti na Terminal 2. Spojeny nejsou, jak se da presunout mezi terminaly 2 a 1?  Dik

0 Citovat

Jezdí tam free shuttle mezi 2 a 1/3.

0 Citovat

Aha. Tohle jsem nenasla prave. Diky

0