Máte někdo zkušenost s vyřizováním ubytování k zakoupené letence od TAPu s delším přestupem v Lisabonu ? E-mail: info@globair.cz Rezervace letenek: flytap.com .

TAP Air Portugal

Založil ve fóru Letecké společnosti

Dobry den, 

letime s přítelem Prg-Lis-Puj. Přílet do Lisabonu je v 16:00. Odlet do Punta Cany je v 17:00. Mate někdo zkušenost s tím zda by nám stačil ten přestup cca 45 min? Zároveň jak se k tomu postaví Tap když budeme mít zpoždění z Prahy? Je možnost ze na nás počkají? Letime přes cestovku.

Dekuji za jakoukoliv odpověď. 

0 Citovat

Když to poletíte na čas, tak pravděpodobně stihnete. Když bude zpoždění, pravděpodobně nepočkají. Pokud Vám to uletí, tak dostanete hotel a poletíte dalším letem. Já bych do toho šel. Lisabon je relativně příjemné a přehledné letiště a při nejhorším strávíte den v Lisabonu zadara ... 

2 Citovat

Standardní praxe je, že pokud se přestup nedá stihnout, aerolinka ho nenabízí. Měl jsem nedávnou v ZRH čas 45 minut, přistání bylo načas, ale k tomu zdlouhavý výstup a cesta k terminálu autobusem. Potom přes letiště skoro od nejvzdálenější brány. A stejně jsem to v pohodě stihnul.

Samozřejmě jiná věc je zpoždění, ale pokud by nebylo velké, tak se chvilku čeká, mezi Čechy je Dominikána oblíbená, tak by vás mělo být víc.

1 Citovat

tramin napsal(a):

Využil jsem voucher, ale nevyčerpal celou částku ( zbylo tam 42 EU). Podle jejich stránek je možnost tyto peníze dočerpat, ale voucher se tváří již jako použitý a na dotaz mailem samozřejmě neodpovídají. Nemá někdo podobnou zkušenost?

S tímhle konkrétně ne, ale z mých zkušeností s komunikací s TAP: na mailové dotazy nikdy neodpověděli. Na infolinku jsem se 2x dovolal, ale nikdy jsem tam nic nevyřešil. Komunikovat šlo relativně nejlíp na FB, odpověděli mi asi za týden. Takže bych zkusil vznést dotaz na FB.

0 Citovat

Já měla takhle na přestup na let do Salvadoru oficiálně 1h 20min, bohužel už let z Prahy byl opožděn skoro o hodinu, takže jsem myslela, že to nestíháme, ale v Lisabonu na nás čekal chlápek, kterej nás doslova hnal letištěm (byli jsme jen 3 z celýho letadla), letadlo na nás čekalo, zpoždění pak v pohodě dohnal. Ale opravdu jsme to letiště proběželi, takže někdo starší, kdo špatně chodí někdo s nulovou kondičkou, tak by to nedal a vzdal. Až v Salvadoru jsem zapla mobil, měla jsem tam od Tapáku zprávu, že mě automaticky přesunuli na další den na stejnej let, asi pro jistotu.

Jako představa dne či noci v Lisabonu je lákavá, ale my to v žádným případě nechtěli, měli jsme domluvenej odvoz z letiště, hotel a takhle bysme museli všechno předělat a volat do Brazílie by se mi fakt nechtělo.  Kdo nemá  jasnej itinerář, tak do toho půjde, ale já už ne, raději volím delší přestupy.

Ve vašm případě, když  je to s cestovkou, se docela divím, že je to takhle na knop, ale zase vám o nic nejde, když vám to uletí, tak to budete řešit buď s leteckou společností nebo by se k tomu měla nějak postavit  samotná cestovka.

0 Citovat

Do vzdálenějších destinací se většinou čeká. Letový čas je vždy včetně rezervy, takže ani pul hodiny na odletu nic není. A jak už zde bylo zmíněno, na letišti přesně ví, kolik lidí z kterého letadla kam tranzituje a přednostně je odbaví, případně přímo převezou. 45minut je úplně v klidu. 

0 Citovat

Děkuji vám všem za odpovědi. Teď jsem víc v klidu :) 

0 Citovat

Letěl jsem před Velikonocemi stejnou trasu, letěli jsme teda na čas, ale dostat se od jednoho letadla k druhému trvalo 10 minut max. 

0 Citovat

Akorát je vhodný při krátkým přestupu vzít si do příručáku věci na první dva dny v destinaci. Bylo by blbý přiletět a zjistit, že plavky zůstaly s kufrem v Lisabonu.

0 Citovat

Ahoj,

šel jsem na TAP zčeknout letenky na Azory na červenec a všechny lety vidím jako cancelled. To jsem i trochu čekal, ale problém je, že v rezervačním systému pořád jsou a nejspíš jdou i koupit.

Nevadilo by mi přebookovat, aby to trochu líp sedělo na víkendy a přestupy :)  Akorát nevím, z čeho vybírat a jestli ty lepší termíny nejsou taky cancelled. Stalo se to taky někomu? Nebo je to normální? :D  Mám napsat na ten jejich CZ mail a zeptat se ať mi vypíšou termíny? Omlouvám se za neznalost, ještě jsem s TAPem neletěl, tak nevím, jak to u nich funguje :D  Díky

0 Citovat

Globair ti rozhodně nic vypisovat nebude😉 Ale mohou ti čeknout, zda to není jen nějaké přečíslování letů, jak se to běžně děje. Jo s TAP je zábava...

0 Citovat

tramin napsal(a):

Využil jsem voucher, ale nevyčerpal celou částku ( zbylo tam 42 EU). Podle jejich stránek je možnost tyto peníze dočerpat, ale voucher se tváří již jako použitý a na dotaz mailem samozřejmě neodpovídají. Nemá někdo podobnou zkušenost?

Ahoj mě  se zbylé peníze na voucheru normálně převedli do další platby. Nemáš už voucher neplatný?

0 Citovat

Tak už to mám taky OK. Napsali mi, že tam byla nějaká chyba...

0 Citovat

S TAPem je sranda no, kupoval jsem loni Madeiru v basic tarifu, jen s příručním zavazadlem. Bylo tam asi milion změn včetně zrušení a zase obnovení letů, správa rezervace na webu prakticky nefunkční, na maily žádná reakce. Nakonec se mi podařilo přes FB vyhadat funkční odkaz na změnu termínů. Zhruba měsíc před odletem jsem náhodně kouknul do správy rezervace a bylo tam, že najednou mám zahrnuté i odbavene kufry. Nějak se mi nezdálo, že by byli tak štědří a dali mi to jako kompenzaci za ty patálie. Volal jsem tedy na jejich linku, čekal asi hodinu, pak to zvedla paní, která stěží chápala základní anglická slova. 

No výsledek byl takový, že co je napsáno ve správě rezervace, to platí. Stejně si mi to pořád nezdálo, tak jsem raději počítal s tím že vemu jen příruční a zeptám se přímo na check inu na letišti v Praze a pokud to bude pravda, tak asi aspoň zpět přivezu pár lahví rumu a Madeiry. Samozřejmě ale, ze žádný odbaveny kufr v té rezervaci nebyl, takže kdybych věřil jejich infolince a webu, tak mě akorát pěkně zkásnou. 

1 Citovat

matej15 napsal(a):

Samozřejmě ale, ze žádný odbaveny kufr v té rezervaci nebyl, takže kdybych věřil jejich infolince a webu, tak mě akorát pěkně zkásnou. 

A to je to, oč TAPu jde. Ojebat zákazníka. Můžeš být rád, že jsi odletěl, protože spousta lidí takovou zkušenost nemá. TAP u mě skončil, ale pořád se zřejmě najde dost lidí, co jim na ty jejich levné ceny skočí a pak se sakra diví. :-). Jsem zvědavý, jak dlouho jim tato strategie vydrží.

1 Citovat

Ahoj, nevíte jak je to se společnosti TAP a Covid testem? Jaký test stačí a kolik hodin před odletem. Letíme do Lisabonu a hned do USA. Děkuji 😊

0 Citovat

Letadla A320neo a A321neo, co nasazuje TAP po Evropě mají  též IFE, nevíte někdo?

0 Citovat

Ne, je to holzklasse non plus ultra.

0 Citovat

Já bych to nazval přehnaným očekáváním :-))).  Nějak si nevzpomínám, kdy jsem v holzklasse po Evropě kdy letěl s IFE.

0 Citovat

Nejlepší šance je s Turkama.

0 Citovat

Vem si vlastní tablet a máš IFE u všech letadel. Pokud jsi zvyklý na first class, kup si LCD monitor. 

0 Citovat

Já ne, ja na to kašlu, jen děcka ještě neletěly letadlem s obrazovkama atd. :))

0 Citovat

Tak jim něco nabulíkuješ😀

1 Citovat

Není nutné, fakt stačí tablet a obyčejná lepící páska.

1 Citovat

Já letěl s Neo Lufthansy i Iberie a bylo to horsi nez klasicka A320 😀 Iberie mela nabijeci porty a byla tam mapa po pripojeni na wifi, stejny i LH, ale pohodli vetsi byvalo v tech normalnich A320tkach

0