Máte někdo zkušenost s vyřizováním ubytování k zakoupené letence od TAPu s delším přestupem v Lisabonu ? E-mail: info@globair.cz Rezervace letenek: flytap.com .

TAP Air Portugal

Založil ve fóru Letecké společnosti

Dobrý den - máte někdo zkušenosti s cestováním přes TAP s občankou s ustřiženým rohem (změna příjmení a stavu po svatbě)? V ČR je to platným dokladem ještě 45 dní od změny, ale nedoporučuje se na něj cestovat, abychom nenarazili na někoho neinformovanýho a neměli zbytečný problém.... Nové pasy si už nestíháme za normální peníz včas zařídit... tak aspoň vyzvídám konkrétní zkušenosti

0 Citovat

Řešením by bylo letět na staré doklady, se změnou jména na letence to bude horší. 

Jinak kontrolu dokladů má na starosti personál letiště nikoli letecká společnost. 

0 Citovat

Na pasy s puvodnim jmenem.

0 Citovat

Ahoj všichni , chtěla jsem se zeptat, zda se dá stihnout něco v Lisabonu, když máme stopover 6:20 ? Popřípadě co by jste nám doporučili ? Děkuji 

0 Citovat

Stihnout se toho dá docela dost, určitě 10 piv, láhev destilátu, 3 láhve portského, paklík cigaret, 2-3 čísla, pár jointů a několik lajn koksu.

4 Citovat

Už se mi stýskalo 😂😂😂

0 Citovat

Což o to, v lisabonské ANA loungi také lahodné portinho mají, zároveň i detašovaný zatemněný relaxační prostor mimo jiné. Zajet metrem do centra by bylo asi příliš hektické, neboť byste jej viděli dosti povrchně. Možná na 2-3 hodiny času by bylo fajn zajít či popojet do lisabonského Oceanária, které je údajně druhé největší v Evropě. Pak kroků od stanice Oriente.

0 Citovat

tak nástup do metra je hned na letišti a ve starém městě u moře je to za půl hoďky? Takže courat se tam, vidět náměstí, pár kostelů, možná i se svést tou žlutou tramvají se v pohodě dá stihnout. Jen neudělat tu chybu co my a řídit se průvodci, kteří píšou, že všechny staré uličky v Lisabonu mají něco do sebe. Prostě vystoupit až u moře, jít směrem zpět a jak to přestane bavit, sednout na metro a zpátky na letiště. btw. chodníky jsou ze žulových kostek, takže kdo jezdí s kufříkem na kolečkách, tak si to užije. 

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Což o to, v lisabonské ANA loungi také lahodné portinho mají, zároveň i detašovaný zatemněný relaxační prostor mimo jiné. Zajet metrem do centra by bylo asi příliš hektické, neboť byste jej viděli dosti povrchně. Možná na 2-3 hodiny času by bylo fajn zajít či popojet do lisabonského Oceanária, které je údajně druhé největší v Evropě. Pak kroků od stanice Oriente.

jaky je salonek? Jidlo. Mame v LIS prestup- snidani a pak obed. 

0 Citovat

My tam máme podobne dlouhý čas na přestup a nakonec jsem se rozhodl ze do centra nepojedem, přišlo mi to moc hektické.. zmiňované oceanarium neni špatný nápad,  mne se treba celkem libilo...

Salonek na letisti stoji za investici?

0 Citovat

Po delší době jsem byl v ANA salónku na LIS po návratu z Kapverd začátkem dubna 2022 brzy ráno. K dispozici byla káva, čaj, nealko, alko (pivo, víno, portinho, ginjinha, atd.), dále ovoce, pečivo, sýr, salám, plněné sendviče, bolinho de bacalhau, pastel de nata, atd. Možná v průběhu dne i něco navíc. Řekl bych, že nabídka podobná jako v minulosti.

0 Citovat

Staré město se dá stihnout v pohodě, metrem jedeš přímo z letiště, takže nehrozí žádné zpoždění z důvodu kolon. Pokud máte strach, že je času málo, tak jed'te na Oriente. To je z letiště 5 minut a je tam pěkná promenáda podél řeky i s lanovkou s výhledem na most Vasco da Gama. U severní stanice lanovky je pak tržnice, kde se dá posedět s vínem u řeky. 

0 Citovat

Možná hloupá otázka, tak se předem omlouvám. Mám koupené zavazadlo k odbavení, ale cestou tam bych si ho chtěl vzít na palubu (splňuje rozměry 55x40x20) a teprve cestou zpět nechat odbavit. Nebude nějaký problém? Pamatuji se, že jednou v Izraeli dělali problémy, dík.

0 Citovat

Podle mne žádný problém.

1 Citovat

Zalezi… pokud stejny napd dostane hodne lidi, tak to zacnou posilat do podpalubi. Nabizi se nastoupit do letadla mezi prvnimi

0 Citovat

Nevím, co by se muselo stát, abych musel dát palubní zavazadlo, které je součástí letenky, kterou jsem si zaplatil, do zavazadlového prostoru. Létám už hodně  let, už jsem párkrát letěl, do letadla většinou chodím mezi posledními a ještě nikdy jsem palubní zavazadlo do podpalubí nedával, pokud jsme sám nechtěl. Párkrát se mě ptali, jestli náhodou nechci, ale pokud jsem nechtěl, tak prostě do podpalubí nešlo. :-). TAP je klasická aerolinka, i když nic moc, takže bych si to nepletl s Wizzem či dalšími low cost společnostmi, u kterých se člověk může nadát ledasčemus.I když i tam pokud máš zavazadlo zaplacené jako palubní, tak můžeš trvat, že ho jako palubní chceš.  :-) 

0 Citovat

Letěl jsem teď do LHR a BA v Praze nekompromisně pár zavazadel odbavilo. Let byl plný k prasknutí. 

1 Citovat

No s BA jsem ještě neletěl :-))). Ale slovo nekompromisně v případě, že by ses dožadoval svých práv vyplývajících z toho, co jsi si zaplatil, je trošku zvláštní. Asi by se místo našlo, kdybys trval na poskytnutí služby, kterou jsi si zaplatil. 

0 Citovat

Kdyz by prislo tvrdy na tvrdy, tak ti reknou, ze bud jde do podpalubi nebo neletis.-) A trvat muzes na cem chces.-) Tak ja s TAPem zazil loni… LIS-FNC… leteli s nami 3 basketbalovy tymy a tem rekli, ze kdo ma bagl ok a kdo maly kufr, tak do podpalubi.-)

2 Citovat

Však jo. Tak neletím. Zaplatí kompenzaci , že mi neumožnili letět :-)

Nic ve zlém, ty tady vytahuješ extrémní připady (3 basketbalové týmy :-)). Letěl jsem tipnu 70x v plném letadle, ale nikdy se mi nic podobného nestalo. Pravda je, že evropské aerolinky to v drtivé většině nebyly. Kdo je asertivní, tak si to jednoduše nenechá líbit. Většina lidí to odkývá, protože je jim to jedno, nebo jsou rádi, že se s báglem nemusí tahat. Takže to, že se něco podobného stane je naprosto vzácné a pokud tramin bude trvat na tom, že chce bágl na palubu, tak je možnost, že mu ho dají do podpalubí naprosto mizivá. Eda má pravdu v tom, že když bude nastupovat mezi prvními, tak to riziko minimalizuje tak na 1:100000000

 

0 Citovat

V našem případě se na checkinu slušně ptali jestli nechceme zavazadlo odbavit dobrovolně a když jsme nechtěli, tak nás poprosili abychom si věci co budeme na palubě potřebovat dali do jednoho zavazadla, že by se mohlo stát, že se kufr nevejde. 

Pár cestujících pak svůj kufřík nechalo u gate odbavit. Vše proběhlo v klidu. 

0 Citovat

Stalo se mi to s BA taky. Měl jsem fotobatoh, v tom techniku za desítky tisíc a prostě mi oznámili, ať si vezmu co chci do menšího batohu na palubu a fotobatoh šel dolů. :-(

 

1 Citovat

Stejná zkušenost s BA. A na kompenzaci zapomeň, je to z důvodu bezpečnosti cestujících.

0 Citovat

Travelhack - cestujte v Cčku a jste v klidu 😉

0 Citovat

Odevzdání kabinového zavazadla do podpalubí před vstupem do letadla jsem zažil mockrát, například i u Ryanairu v době kdy ještě každý mohl mít standardní kabinové zavazadlo. Například u CRJ900, kterým LH často lítá z Prahy do Mnichova je při plně obsazeném letadle běžné, že každý kdo má kabinový kufřík ho musí odevzdat, a do letadla povolují jenom batůžky a malé tašky.  
Kdybys byl "asertivní" a odmítl zavazadlo odbavit, z přepravy tě vyloučí a na žádnou kompenzaci (jak si tady někteří naivně myslí) nárok nemáš. 

1