Máte někdo zkušenost s vyřizováním ubytování k zakoupené letence od TAPu s delším přestupem v Lisabonu ? E-mail: info@globair.cz Rezervace letenek: flytap.com .

TAP Air Portugal

Založil ve fóru Letecké společnosti

Cestuji s jediným batohem  na palubu a opakuji, že za téměř 25 let a hádám už skoro  200 letů se mi to nestalo. Pravda je, že lety po Evropě tvoří tak 5 procent. Několikrát se slušně ptali a já to jednou využil. Jinak jsem slušně odmítl a nikdy nebyl problém. Jestli je to specialita BA brát palubní zavazadla do podpalubí, nevím. Podle příspěvků asi ano. To s tou kompenzací jsem přestřelil.

Necestuji s kufrem, kde to je asi větší problém, protože ten nezmáčkneš. Tramin s BA ani s LH neletí, když to dal pod TAP. Pokud chce riziko minimalizovat, at si vezme batoh a nastupuje mezi prvními. Podle mě se nemusí bát. Podle Breathe se bát má. Tak ať pak dá vědět, jak to dopadlo :-)

To, že nízkonákladovky mají specifický přístup, jsem zmiňoval. 

0 Citovat

Dík za odpovědi, půjdu raději do letadla mezi prvními. A tak trochu Off topic. Co do toho odbaveného kufru na zpáteční cestě z Lisabonu kromě olivového oleje a portského...

0 Citovat

  • vinho verde 🍾
  • sardinhas 🐟
  • muita saudade 😕😊

 

0 Citovat

Hele s tím jít jako první taky nemusí být výhra 😁. Teď v červenci jsem letěl s TAPem a kdo šel na palubu jako jeden z prvních, tak přišel o kufr (ti co měli priority boarding nebo economy extra byli myslím v pohodě). Když jsem letěl zpátky, tak to zase brali náhodně, který kufr se jim zdál moc velký. Na druhou stranu si myslím,  že kdyby nešel jako poslední a slušně bys je požádal,  že potřebuješ mít kufr u sebe z nějakého důvodu, tak by ti snad vyšli vstříc, pokud bys nebyl arogantní blbec,  kterému by už z principu nechtěli vyhovět. 😁

0 Citovat

Nevím jak TAP, ale do letadla běžně volají podle skupin, které jsou na boarding passu. Takže občas nestačí si říct, půjdu mezi prvními.

0 Citovat

Jo, TAP má taky skupiny A,B,C

0 Citovat

Mně se to stalo letos, nevím už jestli s Ryanem nebo Wizzem, že mě na bráně dali na batoh placku s tím, že ho mám dát do podpalubí, tak jsem neprotestoval, ale za rohem jsem tu placku sundal a byl klid.

0 Citovat

Prostě samolepky nesbíráš :-) 

0 Citovat

Taky jsem zažil, že BA nekompromisně na gatu odebírali kufry. Bylo to na Heathrow a personál z bývalých kolonií se tam choval hodně nevybíravě a neslušně. Na klidnou žádost, že mám v kufru cennosti a že bych opravdu ocenil, kdybych si ho mohl na palubu vzít, okamžitě vyhrožování vyloučením z přepravy.

Šel jsem na palubu tak v první polovině, později se do letadla lidi s kufrem dostali. Vážně jsem nepochopil, co to bylo za komedii. O to hůř, že je to podle komentářů tady u BA docela pravidlem.

0 Citovat

Vcera let s TAPem, nic dolu neslo, vsechny veci na palubu.

0 Citovat

Teď jsem zkoušel zaplatit sedadlo za voucher, ale žádná taková možnost nebyla. Pouze kartou. Skvělá společnost...

0 Citovat

Ahoj funguje vám my booking u Tap, vůbec se mi nezobrazuje můj let, a to se mi normálně zobrazoval. Diky

0 Citovat

Ne. Dnes letime LIS-PRG. 

0 Citovat

Na webu to jede. V appce nevidim nic. Asi aktualizuji lety...vidim u sebe posunuty let z Funchalu z 04:30 na 11:00, coz mi spise vyhovuje. 

 

0 Citovat

Martin _82 napsal(a):

Na webu to jede. V appce nevidim nic. Asi aktualizuji lety...vidim u sebe posunuty let z Funchalu z 04:30 na 11:00, coz mi spise vyhovuje. 

 

My odlet 29.9.22 a apka ani net NIC. Mám jen strach,aby let neposunuli a nebo nezrusili a já se to nedozvěděla, jelikož TAP neposila email ani SMS o změně, také letíme Madeira. 

0 Citovat

jakože se vám na webu taky nenačítá vůbec PNR a píše to, že máte zavolat? :D já myslel že už mi zrušili moje errory fary.

0 Citovat

fridgy napsal(a):

jakože se vám na webu taky nenačítá vůbec PNR a píše to, že máte zavolat? :D já myslel že už mi zrušili moje errory fary.

Nene nezobrazuje se mi moje rezervace - my booking. Psala jsem na Tap a oni mi odpověděli, že mají poruchu. Jenže Tap neinformuje o změnách emailem ani SMS, tak proto mi to štve. 

0 Citovat

Zaregistrujte se na check my trip v appce, natahnete si tam tu rezervaci a bude Vam chodit info o zmene. Vcera jsme meli hodinku spozdeni a poslali jak zpravu pres appku, tak i do emailu, prestoze TAP nic neposlal.

1 Citovat

Mandre napsal(a):

Zaregistrujte se na check my trip v appce, natahnete si tam tu rezervaci a bude Vam chodit info o zmene. Vcera jsme meli hodinku spozdeni a poslali jak zpravu pres appku, tak i do emailu, prestoze TAP nic neposlal.

Diky za tip. 

0 Citovat

Kdyby měl někdo zájem o voucher v hodnotě 41.79 EU a využil by ho do 31.12. tak ať na píše do SZ. První ho dostane. Jinak v pátek při odletu z Lisabonu na bráně vážili kufry. Stačilo půl kila navíc a už se cálovalo...

0 Citovat

My leteli v pondeli z Lisabonu a pohoda, vsechny 4 kufry jsme meli cca 600g nadvahu😂. Vazila ksem je pred odletem.

0 Citovat

tramin napsal(a):

Kdyby měl někdo zájem o voucher v hodnotě 41.79 EU a využil by ho do 31.12. tak ať na píše do SZ. První ho dostane. Jinak v pátek při odletu z Lisabonu na bráně vážili kufry. Stačilo půl kila navíc a už se cálovalo...

Ahoj já bych měla zájem chceme v únoru do Fara, kolik by jsi za voucher chtěl?

0 Citovat

Nechci nic, máš ho v SZ.

0 Citovat

Čerstvá zkušenost s cestou s TAP na trase Vídeň-Lisabon-Ponta Delgada:

 Při přímém vstupu  a přihlášení  na stránkách TAP na My reservation vždy kontrola a informace o podrobnostech fungovali. Při vstupu na stránky kliknutím na odkaz z rezervačního emailu se ale výše zmiňovaný problém s nefunkčností a informací a zavolání také objevil.

Odbavení online kliknutím na příchozí email s informací o zahájení online odbavení  - rychlý, bezproblémový, letenky možno generovat v mnoha podobách.

TAM:

Vídeň - kontrola rozměrů kabinových zavazadel zběžná, cestující pouze upozorněni na možnost přepravy zavazadel v zavazadlovém prostoru - odlet cca 20min opožděn

Lisabon - na přestup byla 1 hodina - přípojné letadlo čekalo na zpožděné lety z nichž byla návaznost  a bylo cca 40 minut opožděno na odletu - bez kontroly rozměrů

ZPĚT:

Odbavení online opět bez komplikací klikem na informační email

Ponta Delgada - bez kontroly rozměrů odlet včas

Lisabon - delší čekání tedy čas pozorovat cvrkot - na některých letech skutečně poctivé přeměřování a vážení kabinových zavazadel s následnými doplatky, na letu do Vídně pouze přeměřování obrysnicí a pouze u zavazadel evidentně podezřelých = skořepiny, čtyřkolky, krosny atp, evidentně to měli v oku - doplácení myslím se nekonalo, ale zavazadla bez pardonu sešupem do podpalubí. Let načas.

0 Citovat

Ahoj čerstvá zkušenost Tap, odlet 29.9.2022 Praha-Lisabon-Madeira,  žádné vážení žádná kontrola rozměrů, žádné šup s příručkou dolů. Což je pozitivní zpráva. Pak už jsou jen ty negativní , 60 minut zpoždění,  navazující let na Madeoru jsme nestihli , nebyli jsme sami, bylo nás asi 20. Vyfasovali jsme voucher na občerstvení 16 Euro, a letenku na let ve 23.20, původně jsme měli odlet v 16.50h. Z 23.20h. bylo zpoždění na 1.15 h.,takže na Madeiru jsme místo dne 29.9. v 18.30h. dorazili  30.9. ve 3h.rano. Odškodnění prý ani náhodou, chyba nebyla u Tap, nýbrž preplneny vzdušný koridor nad Evropou. Takže tak.

0