Máte někdo zkušenost s vyřizováním ubytování k zakoupené letence od TAPu s delším přestupem v Lisabonu ? E-mail: info@globair.cz Rezervace letenek: flytap.com .

TAP Air Portugal

Založil ve fóru Letecké společnosti

No já tam zavolám a zkusím přehodit ten let z LHR  na PRG. Jestli je tam tak málo cestujících tak se ani nedivím, že nejsou proti :-). Pokud to klapne, tak poletím asi v tom květnu. Ty spoje z PRG  do CUN totiž čistě přes LIS s krátkým přestupem létají pouze duben, květen, možná kousek června a pak až od srpna. Jinak ještě s přestupem v MUC, což vyjde skoro na celý den, nebo s 19,5 hod stopem v LIS. Takže mi to trošku zamotalo hlavu, co vzít. Ale asi zkusím ten květen. V srpnu už bych do CUN nechtěl. Na druhou stranu situace s Covidem tam momentálně taky není nejlepší. Uvidím, jestli to vyjde a zda Cali nevyměkne a poletí se mnou :-)

0 Citovat

Myslím že létají jen ve čtvrtek a o víkendech tak abys to trefil.

0 Citovat

Nejsou v PT pořád ty 14ti denní karantény? V půlce dubna by se měl zvedat lockdown  a postupně vše otvírat, tak snad ho zruší třeba od května i pro nás.

0 Citovat

Nevím, kde Niemandos čerpal informace o Covid situaci v Cancúnu, situace je poměrně dobře popsaná zde (včetně ekonomických dopadů):

https://www.businessinfo.cz/clan...ronavirus/

Před týdnem byly nemocnice v Quintana Roo vcelku prázdné, stát zůstává na jejich semaforu ve žluté.  

Statistiky k dnešnímu datu:

Celkem v oblasti Quintana Roo Celkový počet případů 21 148 21 148 +54 Uzdravení - Úmrtí 2 487 2 487 +3 Celkem v oblasti Mexiko Celkový počet případů 2,22 mil. 2 220 000 +5 059 Uzdravení 1,76 mil. 1 760 000 +3 325 Úmrtí 201 tis. 201 000 +567
0 Citovat

Já zase dnes četl, že mrtvých není 200 tis ale 320 tis. Takže asi ani ty ostatní statistiky nebudou úplně košer. 

Jinak jsem nepsal, že se toho děsím, ale raději bych letěl v době, kdy bych si od roušek a všeho okolo odpočinul a nejlépe byl naočkovaný, abych snížil riziko, že tam zůstanu viset, což si nemůžu dovolit. Takže konec června či začátek července by pro mě byl lepší než květen. A dnes jsem četl, že se rozjíždí v Mexiku třetí vlna, ale už nevím kde.

 

Mexická vláda  připustila, že pandemie covidu-19 si v zemi ve skutečnosti vyžádala více než  321 000 lidských životů . To je skoro  o 60 procent více, než úřady dosud uváděly , napsala dnes agentura AP. Mexiko dosud informovalo o 201 429 úmrtích v souvislosti s koronavirem, přičemž tato statistika zahrnuje pouze úmrtí lidí, u nichž infekci potvrdily testy.

0 Citovat

Statistika je vždy přesný výpočet na základě nepřesných čísel. A jsou i země kam koronavirus vůbec nedorazil (Severní Korea např.). Tam si můžou říkat Best in Covid.

 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No já tam zavolám a zkusím přehodit ten let z LHR  na PRG. Jestli je tam tak málo cestujících tak se ani nedivím, že nejsou proti :-). Pokud to klapne, tak poletím asi v tom květnu. Ty spoje z PRG  do CUN totiž čistě přes LIS s krátkým přestupem létají pouze duben, květen, možná kousek června a pak až od srpna. Jinak ještě s přestupem v MUC, což vyjde skoro na celý den, nebo s 19,5 hod stopem v LIS. Takže mi to trošku zamotalo hlavu, co vzít. Ale asi zkusím ten květen. V srpnu už bych do CUN nechtěl. Na druhou stranu situace s Covidem tam momentálně taky není nejlepší. Uvidím, jestli to vyjde a zda Cali nevyměkne a poletí se mnou :-)

Jedem woe!

0 Citovat

uraaaaa

 

0 Citovat

Podařilo se někomu koupit letenku ve směru PRG > LIS? Sice možná létají, ale koupit to fakt nejde. Přitom na duben a květen mají krásný deal na Azory. S tím, jak nám v ČR nákaza ustupuje, tak se snad brzy dostaneme pod tu 500 hranici a bude nám stačit test.

0 Citovat

Me nejde koupit ani ty Azory v termínech co mají za 4000 Kč 

0 Citovat

Třeba na Expedii jsem se dostal až k platbě, jestli to skutečně jde koupit je otázka. Je dost možný, že má TAP jen problém na svém webu.

0 Citovat

Zkoušel jsem psát na TAP už v pátek, ale odpověď nemám...

0 Citovat

Z Mnichova tam je hodně termínů na Madeiru (duben a květen) za 3365 Kč zpátečka. To by snad mohlo jít proletět ne? :D

0 Citovat

Je to nějaký divný... do Portugalska TAP nikoho neomezuje, letenky prodává a cestující létají. 

0 Citovat

Tak pokud to maj jen jako přestupní stanici, tak asi není problém, jinak by pořád měla platit pro Čechy 14denní karanténa, otázkou je, jaký sou podmínky, kdo to kontroluje atd., po tom jsem nepátrala. 

0 Citovat

@Patrik C Není lepší (když už Madeira) letět z Berlína s Easyjet, (zas zalezi, kde kdo bydlí), v květnu zkusmo za podobný peníz přímý let, TAP asi nakonec nepadne (nedokážu si to představit, lety do západní Afriky a celá jižní Amerika), ale Easyjet mi přijde jako větší jistota - komunikace, vouchery, případná budoucnost. Samozřejmě, pokud někdo potřebuje proletět vouchery s TAP, tak rozumím.

Sám za sebe teď na jaře Madeiru vzdávám, u nás Covid teď lepší, v Německu horší, semafor se může změnit jakkoliv... Robert Koch institut se může zase zbláznit, nejistota budoucího tranzitu přes Německo, karantény, drahé PCR testy na cestě zpět...

 

 

 

 

 

0 Citovat

Jsem z Plzně, takže je pro mě výhodnější Mnichov a je to i levnější než u Easyjetu, přestupy tam jsou taky dobré, ale je tam riziko TAPu a případně i toho co bude Německo během dubna a května vymýšlet...

0 Citovat

Tak se dívám, že ten CUN z PRG už koupit jde. 23 tis v květnu ale není žádná láce. V červnu už to je za snesitelných 15-18 tis, ale zase s dlouhými přestupy nebo celým dnem v LIS.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak se dívám, že ten CUN z PRG už koupit jde. 23 tis v květnu ale není žádná láce. V červnu už to je za snesitelných 15-18 tis, ale zase s dlouhými přestupy nebo celým dnem v LIS.

 

to pocasi uz asi nebude zadna slava ne? 

0 Citovat

Tak dnes mi volal pán z banky, že reklamace neproletěných letů u TAP byla úspěšná a připisují mi prašule na účet. Trvalo to necelé 2 měsíce.

0 Citovat

Nápodobně, reklamace podána u ČS 25. ledna, vyřízena 29. března a ještě týž den peníze na účtu. 

0 Citovat

Klucí, vždyť oni kvůli vám krachnou a já ještě potřebuji proletět voucher příští rok :) 

0 Citovat

Příští rok? :-D Radši to proleť co nejdřív. Podle mě do podzimu nepřežijí vzhledem k tomu, jak se upínají na letní sezónu, která by je podle nich měla zachránit. Osobně si nedokážu představit jak by je měla letní sezóna zachránit, když zaoceánské a africké lety jsou prakticky mrtvé a na Kanáry nemohou být nikdy konkurenceschopní. Inbound na Madeiru, Azory a pevninské Portugalsko je nevytrhne a outbound z Portugalska už vůbec ne. 

0 Citovat

Po dlouhé době příspěvek, který má hlavu a patu :-) Taky bych se neupínal na příští rok. Jednak situace TAP a jednak nikde není psané, že je Covid u konce. Takže bych nakoupil letenky na léto, max podzim a co nejrychleji bych ty vouchery proletěl. Čím dřív tím líp.

 

0 Citovat

S oběma souhlasím, bohužel ale letos nemůžu...

0