Máte někdo zkušenost s vyřizováním ubytování k zakoupené letence od TAPu s delším přestupem v Lisabonu ? E-mail: info@globair.cz Rezervace letenek: flytap.com .

TAP Air Portugal

Založil ve fóru Letecké společnosti

@Patrik Č: měl jsem stejné letenky, ale upozornění na zrušení segmentu mi přišlo v dubnu. Zažádal jsem o refundaci za kompletní rezervaci a už mám peníze na účtu. Asi se stal zázrak.

Po nějaké době od zrušení se stejný itinerář (PRG-LIS-CPT) znovu objevil na jejich stránkách a dal se normálně koupit, ale teď už tam zase není... jak píše NKK - maj v tom bordel.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Patrik Č: měl jsem stejné letenky, ale upozornění na zrušení segmentu mi přišlo v dubnu. Zažádal jsem o refundaci za kompletní rezervaci a už mám peníze na účtu. Asi se stal zázrak.

Po nějaké době od zrušení se stejný itinerář (PRG-LIS-CPT) znovu objevil na jejich stránkách a dal se normálně koupit, ale teď už tam zase není... jak píše NKK - maj v tom bordel.

Díky za info, prošel jsem celý email (včetně spamu) a nikde nic, ale asi nebudu vymýšlet a zkusím taky zažádat o vrácení. Jak dlouho od žádosti trvalo vrácení peněz? 

Jinak ty jejich stránky, to je o nervy. MUC - LIS - CUN v systému nevidím, ale opačný směr ano. 

0 Citovat

Jak píšu - maj v tom bordel a ty lety ruší a pak zase jsou v itineráři úplně stejné s identickými časy, jen mají jiná čísla. Prakticky žádná změna není. Ten Cancun nejde přes jejich vyhledávač někdy vůbec koupit a musíš přes jejich jinou stránku.

Mám koupené Kapské Město i Cancun. Mělo by se normálně letět.

0 Citovat

@Patrik Č:  necelé 2 měsíce, od 21.4.21.

0 Citovat

@Patrik Č: to je běžné chování TAPu, že neposílají o změněných/zrušených letech informace. 

0 Citovat

Krom toho třeba fakt zrušili. Tím pádem se naskýtá otázka, kde vzít na refundy těchto zákaznických půjček . Informaci o zrušení proto chvíli pozdržíme, Vaše sotva nad hladinou držící se TAP. Amnaha style 🤟

0 Citovat

To je úplně normální. Mě taky na jaře žádné oznámení o zrušení nepřišlo plus navíc jsem ani nemohl udělat žádnou změnu termínu,  protože ta jde jen pomocí odkazu, který je v mailu o zrušení. Jen vytáhnout z nich ten mail s odkazem bylo na týden dopisování. Refund bude téměř nemožný, rovnou si připrav žádost o chargeback. 

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

ano, kupoval jsem to napřímo přes flytap.com a upozornění žádné, pokud dobře vidím, tak už JAR nemají v nabídce 

Takto mně to 2x hlásilo ve správě rezervace, přesně zmizely ty segmenty LIS-CPT a zpět, ale po dotazu emailem na Globair přišla odpověď, že je to jen přečíslování letů, rezervace byla z jejich strany upravená a cajk. Termín 11/2022.

0 Citovat

Díky moc Cali! O Globairu jsem ani nevěděl, zaslal jsem jim tedy dotaz a do 5 minut odpověď.

"Dobrý den,

Ve Vaší rezervaci došlo pouze k přečíslování letů, aktuální čísla letů jsou uvedena žlutě, časy se nemění. Rezervaci jsem upravila, aby Vás nepletla."

Tak teď už jen aby do listopadu umožnili lety do JAR :D 

0 Citovat

Gut gemacht. Kdy letíš?

0 Citovat

Měli bychom letět 11/2021, otázkou ale je, zdali to vůbec bude možné proletět 

0 Citovat

Takových je nás více, uvidíme...

 

0 Citovat

To si děláte kozy, jako že mi úplně zbytečně zrušili let??? Ale to by mi snad tak rychle nevrátili prachy, kdyby nebyl zrušen...

0 Citovat

Vsak ten let nebyl nikdy zrušen.

0 Citovat

Tam je otázka jak se to bere, protože to číslo letu který jsi kupoval už technicky neexistuje, ale existuje jiné číslo letu s identickými časy a routingem. Pokud jsi tedy měl nějaký hodně levný tarif na hraně rentability, tak je možné že se nechtěli hádat. 

Já měla koupené Mexiko asi za 5 tisíc a také mi to zrušili několik měsíců před odletem, přestože lety normálně proběhly.

0 Citovat

Jo, bylo to za 6k...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

To si děláte kozy, jako že mi úplně zbytečně zrušili let??? Ale to by mi snad tak rychle nevrátili prachy, kdyby nebyl zrušen...

 

Prosím, na kdy si měl letenky? My máme na listopad a žádný email o zrušení nám nepřišel.

 

0 Citovat

landqvist: měl jsem to taky na listopad, už nevím přesné datumy, ale byl v tom 17.11.

0 Citovat

Mozna tip pro ty, kterym TAP zrusil let... prave jsem pres info linku zmenil zdarma let z LON-SFO-LON na PRG-GIG-PRG. Jedna se o moji druhou zmenu letenky. Tak nejak mi prijde, ze to TAP zmeni odkudkoliv kamkoliv... ano, samozrejme se muzeme bavit jestli preziji a blablabla. Ale Rio za 4tis z Prahy... neber to.

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Mozna tip pro ty, kterym TAP zrusil let... prave jsem pres info linku zmenil zdarma let z LON-SFO-LON na PRG-GIG-PRG.


super! Změnit kontinent :D.. já měnil jen MXP na PRG. Ale taky záleželo na agentovi, ne každý to udělá zdarma, doporučuju kdyžtak zavolat znovu, když se někomu nebude chtít :D

0 Citovat

Tak nejak uvazuju, ze bych to risknul a koupil nejlevnejsi variantu pres TAP to USA a v pripade zruseni ze strany TAPu to zmenil na Punta Canu pres vanoce… ale to uz je vyssi hra nez nejaka placana s Wizzem o par ecek.-)

0 Citovat

Ahojte, TAP nam zrušil let Porto-Praha na srpen, email o zrušení samozrejme žiadny neposlali. V rezervaci nam pridelili iny let, ten nam ale uplne nevyhovuje. Je tam moznost akceptovat tuto zmenu, zmenit let alebo celu rezervaciu zrusit.

Ak by som to chcela zrusit je sanca z nich dostat peniaze alebo mi budu nutit vouchery? A ak by som lety chcela zmenit, tak rozdiel v cene letenky budem musiet doplatit? Je tam napisane: "There are no additional costs associated with this change."

Dakujem.

0 Citovat

Pokud doslo k zruseni letu ze strany TAPu, tak se nic nedoplaci. Zmenit termin by ti melo jit na strankach TAPu po prihlaseni pod tvou rezervaci. Pokud by ti to neslo, tak volej info linku… pokud mozno hned v 9 rano… to mas nejvetsi sanci, ze te spoji behem nekolika minut… behem dne to muze byt na hodiny. Co se tyka zruseni, tak dostat z nich penize je skoro nemozny… budou ti nutit voucher

0 Citovat

Kdyz uz jsme u toho… nechce se nekdo zbavit voucheru od TAP? Nabizim 60% ceny voucheru. Diztak do soukrome zpravy. Diky

0 Citovat

 

A pojde to zmenit aj na let napr. Lisabon-Praha alebo to musi byt len Porto-Praha?

0