MU nám zrušila přímé lety z Prahy do Šanghaje, což je převeliká škoda vzhledem k aktuálním tarifům do JV Asie  .

[MU] China Eastern Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Já jsem se nakonec za pomocí google translatoru proklikal přes čínský web a tam existuje možnost navolit sedadla. Ale je to dost peklo, jede to pomalu, číslování řad nesedí s tím co je třeba na seatguru a k dispozici bylo jen pár řad uprostřed a pár řad vzadu.

0 Citovat

V auguste som absolvoval 4 lety s China Eastern Airlines (z toho 2 so Shanghai Airlines) a chcem sa s vami podeliť o krátky report. Išlo o let z PRG do PVG (Shanghai Pudong) s následným prípojom do Bangkoku, ktorý už prevádzkovala sesterská Shanghai Airlines. Na začiatok musím povedať, že som "vychovaný" hlavne na Ryaniari a iných nízkonakladovkách, takže som nemal žiadne veľké očakávania ani nároky na kvalitu a služby. Hodnotenie CEA je na rôznych portáloch priam katastrofálne a pasažieri sa sťažujú hlavne na časté meškania a zlý servis a personál. Našťastie, moje skúsenosti sú veľmi pozitívne. Poďme ale poporiadku.

Let z Prahy do Shanghaia (MU708) trvá približne 10h a lieta sa s Airbusom A330 s usporiadaním sedadiel 2-4-2. Už od spustenia linky v juni 2016 (3x týždenne) má táto linka pri odlete len minimálne meškania (odlet 14:30), prílety sú často aj o pár minút skôr. Tak to bolo aj v mojom prípade a všetko prebiehalo dobre. . S priateľkou sme mali rezervované miesta na dvojsedadle (ich system rezervácie akosi nefunguje, musel som mailovať s UK podporou). Miesta na nohy je tak akurát (priestor ako v luxusnejších autobusoch nemožno čakať), sklon sedadla je trochu atypický, našťastie po sklopení je to oveľa lepšie (taký B737 mi príde na tom oveľa lepšie, čo sa týka priestoru na nohy aj pohodlia v sedačke). Chcek-in aj nástup prebiehal štandardne, nemám čo k tomu dodať. Jediná výčitka je, že v Prahe nám neboli schopní vydať letenku až do Bangkoku, tú sme si museli vybaviť na tranzite v Shanghaji (2h prestup je však dosť natesno a mali sme čo robiť aby sme let stihli). CEA umožňuje na tejto linke 2x23kg batožiny na pasažiera, čo poteší (my sme si však každý vystačili len s jednou). Personál bol od začiatku veľmi milí a ochotní. Úroveň angličtiny a komunikácie dobrá. Na každom sedadle čakali pasažiera deka a malá poduška. Väčšina cestujúcich v lietadle boli číňania a aj podla recenzií som od nich nič dobre nečkal. Počas celého letu však boli veľmi slušní, tichí a nijako ma neobťažovalli. Do hodiny od štartu sa začal podávať obed. Na výber bolo z 2 hlavných jedál (hovadzie s rýžou alebo cestoviny). K tomu ovocie, nejaký snack, voda a dezert. Keďže išlo o 10h let nadránom sa podávali ešte raňajky (pečivo, maslo, ovocie, snack). Určite to nepatrí k top kvalite, ale ja som bol spokojný a chutilo mi. Stewardky často chodili medzi uličky a ponúkali nápoje (kávu, čaj, vodu, ochutené nápoje, víno). IFE bol podla môjho názoru na veľmi dobrej úrovni, aj keď veľké skúsenosti s porovnávanim nemám. Veľký display, moderne spracovaný softver, veľká ponuka filmov (aj relatívne nových), hudba, desiatky hier, ktoré sa ovládali joystkykom. Veľmi pekne boli spracované 3D mapy, ktoré ukazovali aktuálnu polohu lietadla vo vzduchu s ďalšími údajmi. Audio celého IFE boloa si jediné negatívum. Rozdávane sluchádla (s dvomi jackmi) neboli nič moc, a anglickým filmom bez tituliek bolo niekedy dosť ťažké rozumieť.
Transit v Shanghaji nie je komplikovaný, ale vďaka dlhšej rade pri vybavovaní leteniek do Bangkoku a rade na bezpečnostnej kontrole, boli 2h na prestup len tak tak. Štvorhodinový Let zo Shanghaja do Bangkoku mal podobnú kvalitatívnu úroveň, B737 bol sice bez IFE, sedadlá však boli pohodlnejšie. Opäť sa podávalo jedlo.

Cesta naspäť prebiehala podobne. Let MU707 do Prahy bol o 00:45h, opäť takmer na 100% zaplnený.

Na letisku v Prahe


Raňajky o tretej ráno pri lete späť do Prahy

0 Citovat

Super.Dík za mini-recenzi z téhle linky. Letím s CE za měsíc do Aucklandu. A podle recenzí jsem se bál že nepřežiji.

0 Citovat

Super napsané a zhodnocené díky!

0 Citovat

Přidávám se s poděkováním, přesně takový obsah tu chybí! smiley Díky za něj.

0 Citovat

Čtivé, výstižné, dlouhé tak akorát.
Dobrá práce.

Pravděpodobně je tady dost protřelých letců, kteří létání berou jako chůzi do obchodu, ale podobné recenze mi tady chybí.

0 Citovat

Super článek. Díky. To nabízené pivo, víno, káva atd. jsou zdarma?

0 Citovat

Dobrý den, mohu se prosím zeptat jak přesně tedy rezervovat sedadla? Domníval jsem se, že mi sedadlo bude přiřazeno při check-inu. Prosím když tak mi napiště mail na milan.janak@hotmail.com. Předem moc děkuji


JANÁK

0 Citovat

Také jsme s rezervací nevěděli jak na to. Vyřešil to email prodejci letenek. Online údajně rezervace nejde nebo jen velmi problematicky.

0 Citovat

Také pár postřehů letošní červencové cesty do Asie s China Eastern : Praha-Sanghai-Kuala Lumpur. Tato linka je nová, v provozu od června 2016. Check in u China Eastern on line prostě nejde, řešili jsme to až v Praze na letišti. V porovnání s některými klasickými aerolinkami jsem byl překvapen, že místa na nohy je celem dost. Jedním z hlavních postřehů je to, že strašně moc záleží na posádce. Při letu do Sanghaie byla posádka neochotná, pro vodu jsme si museli buď chodit nebo přinesli na zvonění, víno jen jednou a do 1/4 kelímku...považovali bychom to ua standard, ale při cestě zpět to bylo o něčem jiném, ochotné letušky, stále nosili nápoje a aktivně se ptali, zda něco nepotřebujeme. Jídlo již bylo posáno, výběr ze dvou možností, běžné nealko, pivo nebo červené víno. Odbaveni jsme byli až do Kuala Lumpur, takže jsme využili na cestě tam i zpět v Shanghai podívat se do města v rámci bezvizového pobytu, procedura u migračního úředníka je rychlá a bez komplikací (stop ower je skoro 12 hod). Pozor na noční spoje ze Sanhgaie do Kuala Lumpur a zpět, bývají minimálně o 1,5 hodinu zpožděny (Sanghai Airlines). Celkem hodnotím China Eastern jako o něco lepší průměr. Předpokládám, že při vytíženosti a relativně příznivým cenám letenek s možností využít asijské nízkonákladovky se bude kapacita linky zvyšovat.

0 Citovat

Ahojte, díky moc za postřehy. V úterý taky letím na Bali a jsem zvědavý. Mám dotaz ohledně cesty do města: vyřízení výjezdu je teda jednoduché. Jak je to potom při cestě zpět - jdu k odbavovací překážce nebo rovnou ke kontrole? Při cestě tam mám 10h, zpátky 16h, na cestu do a z města počítám 2h.

0 Citovat

Pokud už máš letenku, rovnou jdeš k odletové bráně...

Komu by v Praze nechtěli odbavit bágly až do cílové destinace, nedejte se. smiley Oni povolí.

0 Citovat

Rovněž se připojuji s recenzí na China Eastern Airlines. Mám nalétáno hodně a s více společnostmi, hlavně Turkish, Emirates, Aeroflot i dvěma jinými čínskými společnostmi (Hainan Airlines, Air China), takže mohu srovnávat. Letěli jsme 27.9. z Prahy do Manily a první rozčarování přišlo při pokusu o online check-in na jejich webu. Není možné! Toto je dnes naprostý standart i u nízkonákladovek!! Po dost nesrozumitelné registraci do zákaznického systému mě dále dost překvapila celá úroveň jejich stránek, horší jsem skutečně ještě neviděl. Vypadá to, jako by jim je dělal nějaký školák...hrůza. Na letišti v Praze jsem nahlásil svoje zákaznické číslo, dostal jsem jen letenku do Shanghaje, dál to prý odbavit nejde, ale zavazadla prý ano. No co se dá dělat, stejně jsme měli v Shanghaji celodenní stop-over. Kvalita letadla i prostor pro nohy standart, palubní infotainment vcelku ušel, jen množství filmů a hudby trochu pokulhávalo a u filmů chyběly jakékoliv další jazykové mutace, krom angličtiny. To tedy u Hainan nebo Air China na tom jsou lépe, u Hainan jsem měl dokonce 2 české filmy v původním znění s anglickými titulky! Jídlo během cesty bylo jen průměrné co do množství a kvality, nicméně mi chutnalo, nabídka nápojů trochu omezená, na obyčejné pivo jsem musel vždy dlouho čekat, plastové příbory také u lepších aerolinek nenajdete. Obsluha letušek průměr. V Shanghaji jsem vyzkoušel získat do nového pasu tranzitní vízum zdarma, přestože mám ve služebním pase dlouhodobé na 5 let, ale už mi tam nezbývá moc místa na razítka, tak jsem ho takto trochu ušetřil. Postup velmi jednoduchý, na rozdíl o některých informací se nic nemusí hlásit už v Praze, ale u imigračního úředníka v Shanghaji stačí ukázat vytištěnou letenku a palubní vstupenku z předchozího letu. Jak bylo řečeno, musel jsem před nástupem na let do Manily ještě jednou na check-in, abych dostal palubní vstupenku, což je trochu nesmyslné zdržení a krom těchto aerolinek jsem se s tím ještě nesetkal. Let do Manily měl dlouhé zpoždění, cca 45 min jsme trčeli v letadle u stojánky a ani nevím proč, jelikož jsem u toho usnul. Letadlo nacpané, stejně tak, jako to z Prahy, ale výměnu místa nám letušky povolili k exitu bez problému. Jídlo během cca 3,5 hodinového letu bylo dost hrozné, dostali jsme papírový sáček jako v Mc Donaldu s jakýmsi snackem a buchtou. Větší šok přišel v Manile, kdy ani jednomu z nás tří nedorazily kufry, přestože jsme je měli odbavené dle zavazadlového lístku správně až do Manily, naštěstí jsme nepokračovali dál letadlem, to mi mě asi ranila mrtvice. Nicméně velká komplikace, sepisování protokolu a 2 dny jsme byli bez věcí, než nám je dovezli do 80 km vzdáleného hotelu. Jsem dost zvědav, jak proběhne cesta zpět a za 2 týdny další let se stejnou společností do Bangkoku. Nutno ještě říci, že nám u obou letenek, jak do Manily, tak do Bangkoku měnili čas odletu ze Shanghaje, u Manily to bylo jen asi 45 minut, což je v pohodě, ale do Bangkoku o více jak 3h, což už je hodně nepříjemné, pokud by měl někdo zakoupený navazující let. Obě změny navíc proběhly až cca 2-3 týdny před odletem, což je dost pozdě a u jiných aerolinek velmi neobvyklé. Ani proletěné míle se mi do dneška nezobrazily na mém zákaznickém účtu a jelikož zcela chybí v aplikaci možnost nahlásit nezapočtené míle, skutečně netuším, jak se jich budu dožadovat.
Takže můj závěr je, že s těmito aerolinkami příště poletím jen ve velké nouzi nebo v případě hooodně výhodné ceny letenky. I ve srovnání s Air China natož s Hainan Airlines jsou moje zkušenosti horší. Asi jediným pozitivem je možnost odbavit 2 zavazadla 23 kg, ale to mají i Hainan a jako držitel platinové karty u Turkish mám u nich dokonce 30+25 kg, takže tím si mě rozhodně nezískají smiley

0 Citovat

Díky za parádní report. Jak dlouho jste pak čekali na check-in v Shangai, resp. kolik času je ideál nechat si při návratu z centra na letišti? Díky za info

0 Citovat

Přidám recenzi na trase Praha-Šanghaj-Bali

Co se týká online odbavení, na stránkách opravdu nejde. Nicméně jsem si zavolal do SA, kde jsem kupoval letenky, a slečna mi ochotně zabookovala místa na všechny lety (i zpět). Odbavení zavazadel proběhlo až do cílové destinace, letenky jsem taktéž vždy dostal až do cílové stanice (PRG-PVG, PVG-DPS a zpět). V Šanghaji jsem tak nemusel čekat ve frontě a jen jsem zašel na stranu k pikolíkovi, aby mi zjistil gate (které se stejně mění) a šel jsem. Takže vás opravdu můžou odbavit komplet až do konečné destinace. V Číně mějte letenku a jdete si pro vízum na 144h a čau z letiště Maglevem. Co se týká jídla, neměl jsem žádný problém - dostatek, chutné. Pití nealko neomezeně, problém s vínem - velmi omezené množství, mají snad flašku na letadlo. Ale bylo opravdu dobré. V noci jsem dostal hlad a letušky mi ochotně nabídly snack (malá obložená bageta, teplá houska plněná masem). Daly mi i navíc. Ano, nejsou tak aktivní, jako u Emirates, ale na druhou stranu mě v noci extra nikdo nebudí.
Info a obrazovka - z Prahy mapa nešla. Filmy pouze v angličtině (ale kdo umí anglicky, no problem). Nakonec, můžete mít tablet nebo mp3 v režimu letadlo. A většinu času člověk prospí.
Místo na nohy.... Mám 190cm, ale čekal jsem to horší. Nohy jsem si při trochu položenému opěradlu natáhl pod sedadlo a nebyl problém spát.
Celkově hodnotím 8/10. Body strhávám za nedostatek alko nápojů na celé letadlo, občas ne 100% zábavní portál. Jinak jsem byl opravdu spokojen.


PS. pokud jdete do Šanghaje, pozor. Krom letiště nezaplatíte našimi kartami (Mastercard, Visa) a problém je i vybrat (pouze Bank of China). Měňte hotovost v ČR na letišti. A stáhněte si mapu metra i v jejich řeči, anglicky se nedomluvíte.

0 Citovat

super, diky za info..lebo podla posledneho trendu na fore su cinske aerolinky horsie ako autobusy v juznom Sudane smiley

0 Citovat

jasne, viem s Eastern som letel vnutrostatne par rokov doazdu a bolo ... vlastne ani neviem co bolo ze fakt zle ked som niekam letel.

0 Citovat

Musím říct, že i letušky byly pěkně upravené a usměvavé - což chápu, že pro jejich kulturu je obtížné.

0 Citovat

Na check-in v Shanghaji jsme nijak dlouho nečekali, snad 10 nebo 15 minut, takže pokud pokračujete ze stejného terminálu, tak není třeba nijak dlouhé pauzy mezi lety, spíš jde o to, aby letadlo nemělo zpoždění. Co se týká našich platebních karet, problém se netýká jen Shanghaje, ale celé Číny, nezaplatíte s nimi prakticky nikde a výběr z bankomatu je buď omezený na 1000 RMB u některých čínských bank nebo nevyberete vůbec. Vyjímkou je zmíněná Bank Of China, která bez problému umožňuje výběr hotovosti, stejně tak mezinárodní banky jako například nejrozšířenější HSBC, která má pobočky i bankomaty téměř všude. Maximální výběr je však vždy omezen na 3000 RMB, tedy cca 11 tis. Kč. Doporučovat výměnu čínské měny na letišti v Praze mi přijde jako dobrý vtip, tamní kurzy jsou mírně řečeno neadekvátní. Na letišti v Shanghaji bych také nic neměnil, jelikož kurz mají sice jednotný pro celou Čínu, na rozdíl od směnáren ve městě si však účtují vysoký poplatek. Pokud si chcete proměnit čínskou měnu RMB, zkuste to v některé ze směnáren v centru Prahy, kde se již RMB dají sehnat nebo si pořiďte kartu u některé z bank, která má poplatky za výběr v zahraničí minimální nebo žádné, jako třeba Equa Bank, Unicredit nebo Raiffeisen...

0 Citovat

Já měnil na letišti, bo nejsem z Prahy a tady na severní Moravě nebylo kde vyměnit číňany (mi dali kurz 3,89 a bez poplatku). Jinak věřím, že jinde v Praze seženete lepší kurz. Chtěl jsem ale tím říct, berte rozhodně hotovost a nespoléhat na karty.
Jinak na letišti v T1 byl fajn levný obchod s jídlem a pití u gatu22.

0 Citovat

Také přidám nedávnou zkušenost s touto společností (z pohledu nezkušeného s klasickými společnostmi).

PRG - PVG
Dostavení na check-in 2h15min před odletem, bylo nám sděleno, že nevidí naše rezervované místa. Nevím, jestli se stala chyba na straně Jančury nebo jinde, ale byla nám přidělena místa u středního exitu uprostřed. Cestou zpět bylo přidělení v souladu s naší rezervací. Jak se později ukázalo, tak místa u středního exitu, nebyla zase taková výhra. Snad jediným pozitivem bylo více místa na kolena, jinak pro vyšší postavy bylo stejně nemožné úplně natáhnout nohy, protože stěna před námi byla moc blízko, u oken byl tento prostor větší. Hlavním negativem těchto míst bylo procházení lidí před námi, takže s klidem se zde nedá počítat. Taktéž řešení stolku a IFE mi subjektivně více vyhovovalo na klasickém místě.
Během letu jsme dostali 2 teplá jídla, viz. obrázek, vždy na výběr ze dvou druhů - nudle nebo rýže. Jídlo nebylo špatné, byl jsem připraven na horší. Asi v polovině letu se podávala ještě bageta s herkulesem. Podávané nápoje k jídlu - cola, džus, čaj, káva, pivo a víno. Během letu byla pravidelně dolévána voda, občas i jiné nealko.
Na každém sedadle byl připraven polštářek a deka.



PVG-FUK
Transit na letišti v Šanghaji bez problémů a rychlý. Po nástupu do letadla jsme asi hodinu stáli z neznámého důvodu na místě, během této doby bylo servírováno jídlo - rýže s cibulí a krevetkami, kousky ovoce, dezert a balené arašídy a sušenka, k pití voda.

FUK-PVG
Plánovaný ranní odlet zrušen a nahrazen odpoledním. Přišla SMS a email den předem. Náhradní let byl zpožděn asi o 4h. Vše z důvodu tajfunu, takže z prohlídky Šanghaje nic nebylo - ok, počasí se nedá ovlivnit. Horší to bylo s informovaností - nikdo nám nebyl schopný říci v kolik hodin odletíme (provoz na letišti nebyl zastaven), voucher na občerstvení jsme také neobdrželi (nevím jaké jsou podmínky). Jídlo v letadle ryba s rýží - ok.



PVG-PRG
Stejné jako opačným směrem, jen bez bagety, což vůbec nevadilo, vzledem k času letu, kdy většina cestujících spala. Přílet asi o 45min dříve.

Celkový dojem z MU je vcelku pozitivní. Personál v letadlech se vždy snažil. Sedačky mi celkem vyhovovaly, jídlo také. Určitě chci příště vyzkoušet i jiné společnosti, ale vhledem k příznivé ceně, relativně krátké cestovní době do Japonska s jen jedním přestupem a dobrými odletovými/příletovými časy, bych tímto směrem neměl s touto společností problém letět znovu.

0 Citovat

Palec nahoru za report!

0 Citovat

Poslední dobou se to tu začíná s pěknými trip reporty rozjíždět. Za mě rozhodně hodnotím pozitivně. smiley

0 Citovat

Ahoj všem cestovatelům, nemáte prosím někdo info o možnosti využití letištního salónku nebo hotelu při 10hodinové tranzitu v Pudongu? Letíme 18.10. PRG-PVG; PVG-DPS. Pelikán mi napsal, že hotel china eastern poskytuje, pokud bude volný...
Do Šanghaje se chceme podívat až cestou zpátky, budeme mít tranzit 17.hod. Díky za všechny tipy.

0 Citovat

Přidávám naši zkušenost s China Eastern Airlines.
Let z Prahy na Bali a zpět.
Zavazadla odbavena vždy až do cíle, bez problémů.
Místenky dodrželi dle předchozí rezervace od pelikána.
Palubní lístky vydány u check-inu v Praze na celou cestu a v Denpasaru tektéž na celou cestu zpět.
V Šanghaji není pro běžného cestujícího s ekonomy class k dispozici lounge zdarma. Je možno využít first class lounge za poplatek myslím 40euro za dvě hodiny, nebo použít prioritypass, či jiné členství opravňující ke vstupu.
Do salónků China Eastern Airlines se lze dostat s členstvím skyteam, s member členstvím(červená karta),které máme my se ale nechytáte smiley
Takže přestup při cestě z Prahy na Bali o délce 10hodin jsme strávili na letištních sedačkách, kterých je alespoň dostatek a jsou polstrovaná, tudíž celkem pohodlná na spaní, jediné co otravuje jsou neustálá a opravdu hlasitá hlášení z všude umístěných reproduktorů smiley
Při cestě z Bali do Prahy jsme 17.hodinový přestup využili k návštěvě Šanghaje. Svezli jsme se Maglevem ( vysokorychlostní vlak ) jízdenka stojí 50 juanů, 80 zpáteční což je při kurzu 3,6 asi 290KČ. Nechá se jet i metrem z letiště až do centra, ale Maglev je prostě zážitek.
Tikety prodávají ve druhém poschodí letiště, kde se jde chodbou přímo ke stanici vlaku, nebo do metra. Vše dobře značené.
Vlak jezdí od 7hod do 22hod. Cesta trvá asi 8minut. Max rychlost je 300km/hod. Od 9hod do 10:45hod a od 15hod do 15:45hod jezdí 430km/hod.
Maglev jezdí do stanice metra Longyang Rd. Linka 2. Plán zde (http://service.shmetro.com/en/yxxlt/index.htm)
V Longyangu je třeba zakoupit v automatech, které berou hotovost(mince i bankovky-juany) tikety na metro a dál pokračovat do stanice Lujiazui nebo Nanjing Rd. Jízdné vyjde jen asi na 4juany. V automatu se zadává vždy cílová stanice kam chcete jet a on vám vydá karty, díky kterým projdete skrze turnikety. Kartu potřebujete i pro opuštění metra, kdy si jí turniket již ponechá. Stanice Lujiazui je nejblíž od věže Oriental Pearl Tower, na kterou se za nemalé vstupné (kolem 500KČ, různé druhy vsupů) můžete podívat. Stojí za to ji vidět alespoň zespoda. Taková čínská aifelovka. Hned vedle je potom mořské akvárium se žraloky.
Nanjing Rd. je na druhé straně řeky a když dojdete až k ní, naskytne se úžasný výhled na celou čtvrť. Od 18hodin je Perl Tower krásně nasvícená.
Další stanice je peoples square, kde je park, nákupní centrum atp. Všude spousta obchůdků s možností pořízení čaje, konvičky atp. mnohem levněji než na letišti.
Platili jsme všude v hotovosti, na letišti jsme vybrali peníze z bankomatu. Jinak za výměnu euro/dolary u přepážky banky of china chtějí poplatek asi 50juanů, kurz nic moc. Bez poplatku vymění menší směnárny.
Toť asi vše k naší zkušenosti ze Šanghaje.
K samotnému letu doplním, že let Praha-Šanghaj a Šanghaj-Praha je v letadle fakt zima!!!
Zábavní centrum je prima, filmy ok, v sekci TV jsou videa-kanadské žertíky, fakt jsem se pobavil, než mi to přerušili celopalubně vysílaným cvičením tai-chi -před přistáním.
Jídlo bylo nejlepší při cestě z Prahy. Jinak no ušlo to. Vadila mi absence soli a pepře, bez kterých jsem jídlo zdlábnul jen za pomoci velkého hladu. Letušky při rozvážení jídla a pití jsou jak kdyby jeli velkou cenu Číny...
K dispozici je víno, pivo (než dojde).
Při cestě zpět jsme měli poslední dvousedadlo před WC. Měl jsem strach ze zápachu. Nakonec bylo místo prima, toalety byly udržovány a nezapáchali(nesrovnatelné s ukrajinským Aerosvitem...) akorát, že ráno vedle nás byly fronty na záchod. To ale vyvážil fakt, že nám po celou dobu letu nikdo nelomcoval s opěradlem, které šlo sklopit stejně jako všechna ostatní.
Lety Šanghaj-Denpasar (MU5029,MU5030) jsou podstatně příjemněji klimatizovány. V sedadlech není vlastní zábavní dispej. Jídlo 1x za let.
Děkuji za pozornost a doufám že příspěvek bude někomu užitečný, když už jsem se s ním hodinu šmoulil smiley
Jarda Rosol.

0