MU nám zrušila přímé lety z Prahy do Šanghaje, což je převeliká škoda vzhledem k aktuálním tarifům do JV Asie  .

[MU] China Eastern Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

muf2muf napsal(a):

Oni ti natvrdo napsali, že potřebuješ vízum? Nenapsali jen třeba, že po příletu budeš potřebovat tranzitní vízum? Nebo že si máš prověřit vízové povinnosti? Jak zněla přesná

formulace?

Od jedné společnosti napsali, abych si zařídil tranzitní vízum.

A teď mi napsali od student agency, že pro mě platí 72 hodinový bezvizovy tranzit a nic si zařizovat nemusím. Že ho dostanu na letišti v hongqiao. A poté se pohybovat po Šanghaji.

Takže jak zaznělo tady. Přiletím, ukážu pas, zpáteční letenku. Dostanu razítko a můžu se projít po Šanghaji a pak dorazit na Pudong

0 Citovat

presne tak, vyzera to, ze ani student nevie kolko hodin treba a Pelikan by nanutil viza aj na Slovensko

0 Citovat

Tak je pravda, že co se týká čínských víz, panuje v problematice docela chaos. Kromě toho, že se pravidla relativně často mění, mění se i platnost samotných tranzitních víz. V prosinci 2016 jsem letěl na Borneo právě přes Šanghaj a na prohlídku města měl 9h cestou tam a 14h cestou zpátky. V obou případech jsem dostal razítko pouze na 24h. Stačilo mi to, ale prostě to bylo jinak, než jak hovoří oficiální zdroje :-D

Jinak vřele doporučuju cestou na Pudong využít Maglev. Kromě toho, že je to nesrovnatelně rychlejší než metro, jde o zážitek, který za mírný příplatek prostě stojí :-)

0 Citovat

tonic napsal(a):

presne tak, vyzera to, ze ani student nevie kolko hodin treba a Pelikan by nanutil viza aj na Slovensko

Jojo, ale aspoň mi od studenta přišla správná odpověď. Pro mě je vcelku jedno jestli 72 nebo 144. Letím poprvé a právě jsem se chtěl ujistit, abych si nemusel zařizovat vízum dopředu a ještě za to platit kvůli pár hodinám a kvůli dvoum letištím v jednom městě.

Takže takhle je to perfektní. Když dostanu razítko a můžu odejít kam chci, hlavně teda na to druhé letiště :D

0 Citovat

ked si predkladal letenku do dalsej destinacie, asi podla toho ti buchli 24h.

Maglev je super, ale treba sa trafit do casu, kedy ide 430km, lebo polovicu dna chodi "len" 300km.

Inak cestu moc neusetri, kedze nejde do centra a treba aj tak prestupovat na metro. Dokopy tak je rychlejsi o 10-15 minut :D

0 Citovat

muf2muf napsal(a):

Tak je pravda, že co se týká čínských víz, panuje v problematice docela chaos. Kromě toho, že se pravidla relativně často mění, mění se i platnost samotných tranzitních víz. V prosinci 2016 jsem letěl na Borneo právě přes Šanghaj a na prohlídku města měl 9h cestou tam a 14h cestou zpátky. V obou případech jsem dostal razítko pouze na 24h. Stačilo mi to, ale prostě to bylo jinak, než jak hovoří oficiální zdroje :-D

Jinak vřele doporučuju cestou na Pudong využít Maglev. Kromě toho, že je to nesrovnatelně rychlejší než metro, jde o zážitek, který za mírný příplatek prostě stojí :-)

A ten maglev je co? Jestli se mohu zeptat a když tak i poprosit o nějaké tipy.

Já přiletím do Šanghaje (hongqiao) v 12:55, bych měl a odlet mám z pudongu zhruba 00:25

0 Citovat

https://www.google.sk/search?q=m...e&ie=UTF-8

:)

0 Citovat

Doufám, že se tu někdo podělí o zkušenost z toho technického mezipřistání, já letím až 31. 12.

Jinak čínští soudruzi udělali někde chybu - na anglickém webu jim chybí route map a na ostatních je zřejmě těžce neaktuální; neporadil by mi prosím někdo, kde najít kompletní a platný seznam jejich letů?

BTW na angl. webu ani nemají možnost booknout multi city lety, na čínském ano (a appka pro Android je překvapivě v AJ (ne celá), i když to tak nevypadá.

Někde jsem četl, že nejde online booking, když není letenka koupená přes jejich web, je to pravda? Ověřit letenku mi nešlo na en.ceair.com, na jiném, tuším ph.), to ale šlo. Registrace mi taky nešla.

0 Citovat

kuba.na napsal(a):

Ahoj , tak nějaké ty recenze mě pozastavily od jisté koupi letenky z Prahy -> Shanghai,,Pu Dong -> Brisbane

Mezi těmito lety mám mít 14 hodin čas... Dostanu kupony na jídlo a možnost hotelu zdarma?

Cena vychází na cca 13 tisíc.. což je super cena na jeden přestup..

Nebo se vyplatí připlatit + 2 přestupy a koupit "lepší" letenku od jiné společnosti ..

Děkuji

Možná by ten hotel mohl vyjít, když to koupíš v UK. :) http://uk.ceair.com/en/transit-h...ation.html

0 Citovat

@jox, velka zloba z vedľajšieho fóra!

Ahojte, mam mozno hlupu otazku a mozno ma niektori vysmejete, ale kamos dnes mal letiet PRG-PVG-ICN. Bol mu zamietnuty nastup na palubu, resp. ani na check-ine ho neodbavili, lebo, ze nema viza(tak ako asi 8dalsich pax)

Ako vsetci vieme, na Cinu sa vztahuje 72/144h visa free program. Problem je vraj v tom, ze tento let ma medzipristatie v Xi'An a dalej pokracuje ako vnutrostatny, co sa avsak nikde neuvadza. Neviem ako sformulovat spravne otazku, ale kazdopadne aj ked ma mozno ukamenujete, mam pocit, ze je to ich chyba a nie jeho. Na potvrdzovacom maily priamo od CEA sa napr. stop v XiAn ani len nespomina a neni tam ani nic take napisane. V online rezervacii je napisane iba, ze this flight has stop in XiAn 1.30h

Sam som absolvoval takyto let napr. s CI AMS-BKK-TPE, kde tiez bol stop, ale neopustili sme tranzitnu cas letiska aj ked sme museli vystupit. To iste sa deje napr. u nas vo VIE ked leti KE ICN-VIE-ZRH, pax vystupia ale neprechadzaju cez pasove. Preto sa mi zda pristup CEA zvlastny, ze na tuto skutocnost nikde nebolo upozornene, vsade sa len propaguje visa free transfer a hlavne, pre mna v rezervacii letu slovo stop znamena medzipristatie a nie opustenie tranzitnej zony. A opakujem, v tom maily dokonca ziadne info o tom stope nie je.

Je podla vas nejaka sanca z toho nieco dostat vramci nejakej kompenzacie? Sice mu ponukli let v sobotu za malu poplatok, ale tak dva dni v keli, ubytovanie prepadnute(no show fee) a dve noci hotel v PRG.

0 Citovat

Díky za info. Takže ta nejhorší možnost, jaká se mohla stát. Určitě bych to řešil jako klasické odmítnutí nástupu na palubu, neboť sami ten stop formulují jako technický, při kterém nemá vznikat povinnost opuštění transitních prostor.

Tohle je prostě jejich fail a čínských soudruhů, tak ať se k tomu postaví čelem a uhradí nezbytné náklady + kompenzaci.

PS: vím, že se takhle snadno radí a celý proces bude o dost složitější, než tu píši.

0 Citovat

Pokial ja viem tak aj pri technickom stope vznikaju vizove povinosti aj ked ich nazenu len do tranzitnej zony to by znamenalo, ze maju v Cine dva prestupy a teda sa na nich tie bezplatne vizove programy nevztahuju.

Avsak o tomto technickom stope by mal byt človek informovany uz pri zakupeni letenky a upozorneny že tam budu vizove povinnosti.

0 Citovat

no ono by to malo byt aj v pohide s technickym stopom v Xiane aj prestupom v Shanghaji..ak je vsetko do 24 hodin.

0 Citovat

Takže je to tak jak jsem psal dříve, i když mi tu nikdo z provozovatelů webu nevěřil... Bohužel zjistit si vízové požadavky a zajistit všechny potřebné dokumenty je povinností cestujícího, takže nárok na jakoukoliv kompenzaci mi přijde nereálný. Co se týče samotné letenky, tak zřejmě vyhověli (nad rámec svých povinností).

Nárok na kompenzaci by byl, pokud celková doba strávená v Číně nepřekročila 24h - v takovém případě neměli právo požadovat vízum na to, aby vás vpustili do letadla a v Xianu by ani nebylo potřeba.

Technický stop při mezinárodním mezipřistání je úplně jiná situace, než technický stop při návaznosti vnitrostátního letu, vůbec to nelze srovnávat... Znovu opakuji, nelze neopustit tranzitní prostor, když zbytek letu se odehrává na druhé straně hranice, hranici je nutno překročit. Představa, že cestující na vnitrostátním úseku budou naopak nuceni překročit při nástupu i výstupu hranice Číny je ještě mnohem nesmyslnější - pak by třeba cizinec s jednovstupovým vízem zjistil, že kvůli vnitrostátnímu letu Xian-Šanghaj se už nedostane z letadla zpět do Číny.

0 Citovat

Vždy jsem si myslel, že TECH STOP je v podstatě na doplnění paliva a "letí stejní lidé". Takhle mi to naopak připadá, že to je úplně normální přestup, jen zamaskovaný, aby ten let vypadal atraktivnější (lépe letět s 1 přestupem než se 2ma...).

0 Citovat

My to máme jen na zpátečním letu v rámci 24h, takže žádný problém neočekávám.

0 Citovat

tonic napsal(a):

no ono by to malo byt aj v pohide s technickym stopom v Xiane aj prestupom v Shanghaji..ak je vsetko do 24 hodin.

Je otázka, jestli to ten kámoš měl do 24h nebo ne, nikde to tu nevidím.

0 Citovat

Jak jsem psal dříve, na ten úsek Xian-Šanghaj normálně prodávají letenky v obou směrech. To je snadné si ověřit. Nejde tedy jen o doplnění paliva. V rámci vnitrostátního úseku nelze od sebe separovat vnitrostátní a mezinárodní cestující, je tedy nezbytné mezinárodní cestující "konvertovat" (prohnat pasovkou) na vnitrostátní už v Xianu.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

... Ale vycházím z odpovědi z oficiálního FB China Eastern Airlines: "Good Day Sir, immigration on MU786 flight PRG-XIY-PVG will be provided at Pudong Airport for all passengers". ...

Mohl bych požádat, jestli by jsi mohl přiložit link na toto vyjádření, dík.

0 Citovat

Ahoj,

Vim ze trochu skolacka otazka I chyba, Ale pri rezervaci letu pres China Eastern jsem Nepouzila svou kreditni kartu,na tistene rezervaci je vsak psane ze mohou overovat majitele kreditni karty kdykoliv budou chtit a pripadne muj let zrusit,takze otazka zni jak velky je problem se nejsem vlasntik kreditni karty? Co chteji pri odbavovani?jen pas?

Diky dik

Hloupa holka

0 Citovat

No bóže, tak tě nepustí do letadla a koupíš novou letenku. Co jiného by se mohlo stát...

0 Citovat

cali napsal(a):

No bóže, tak tě nepustí do letadla a koupíš novou letenku. Co jiného by se mohlo stát...

Nojoo to ano :D ale tak zas neni to 500 ani 5000 Korun a holt je to pro me dost Penez,tak by me zajimalo jak to probiha a jak velka je pravdepodobnost ze to nevyjde

0 Citovat

pockej, pockej... mrknu do kristalove houle... hele, hele... neco leze... aaa... nic. Sorry asi je unavena.

0 Citovat

re5pect napsal(a):

pockej, pockej... mrknu do kristalove houle... hele, hele... neco leze... aaa... nic. Sorry asi je unavena.

Haha,no prave ta moje je taky dost unavena

Tak jen kdyby nekdo dal vedet jesi mu kartu kontrolovali ci ne,jinak samozrejme, kola osudu rozhodnou

0 Citovat

Ještě je možnost dovléct majitele na check-in. :)

0