Koupili jste někdo od katarských aerolinek let do Thajska z Budapesti za 9990,-???? Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk .

[QR] Qatar Airways

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

To je v pohodě, já z toho strach nemám, zajímalo mě to spíše teoreticky. A když u Gatu zjistí že zavazadlo neodpovídá a chtějí to řešit, jak to řeší? Na odbavení už mě asi zpátky nepošlou :) 

0 Citovat

To je různý na různých letištích a u různých aerolinek. Obecně klasické aerolinky váhu téměř neřeší, ale třeba takový Austrian ve Vídni váží vše na váze před vstupem na bezpečnostní kontrolu, stejně tak to dělá i Cebu Pacific v Manile, kde mě tak šábli o několik set korun :D Na gatu už obvykle nemají možnost, jak váhu ověřit, nicméně už jsem někde viděl klece na kabinová zavazadla, které v sobě měli i váhu. Typicky třeba v Asii ani u low costů moc nefunguje online check in a i když jo, tak stejně musíš na přepážku, kde ti kontrolujou pas, při té příležitosti tě vyzvou ať dáš příruční zavazadla na pás, kde je zváží. To se dá jednoduše obejít tím, že když vás je víc tak jeden počká s věcma někde za rohem, ale už tím nepokryješ situaci, že kontrolují i před bezpečnostní kontrolou jako v Manile.

0 Citovat

x46x napsal(a):

To je v pohodě, já z toho strach nemám, zajímalo mě to spíše teoreticky. A když u Gatu zjistí že zavazadlo neodpovídá a chtějí to řešit, jak to řeší? Na odbavení už mě asi zpátky nepošlou :) 


Tak hlavně se to řeší (pokud to někdo řeší)  tak, že Ti to zavazadlo odbaví na gatu a ty si doplatíš za další odbavené zavazadlo.
0 Citovat

Má někdo srovnání  business class  v A330 oproti Q suites v A350., hlavně co do kvality lůžka?  Kvůli lepšímu itineráři jsem vzal A330, kterou znám a  považuji ji za  dobrou.  Jen abych pro příště (bude li nějaké) věděl co vzít.

0 Citovat

x46x napsal(a):

To je v pohodě, já z toho strach nemám, zajímalo mě to spíše teoreticky. A když u Gatu zjistí že zavazadlo neodpovídá a chtějí to řešit, jak to řeší? Na odbavení už mě asi zpátky nepošlou :) 


Máš vícemeně tři možnosti. První je, že neodletíš ( i to se mi stalo ); druhá je, že necháš příručák v Praze ( i to se mi stalo); třetí je, že to pěkně zaplatíš. Ceny by jsi měl najít na stránkách QR. Taky je v Praze pár rámu s váhou, nejen od QR, ale i některé další aerolinky to mají v Praze. Pokud nemáš nápadný příručák nebo už napohled, jak to sundaváš značí, že je to těžký, tak zůstaneš bez povšimnutí. 

0 Citovat

Neodletět nebo tu nechávat svoje jediné zavazadlo by se mi asi nelíbilo :D 

0 Citovat

u QR som zazil asi 2x ,ze kontrolovali-vazili prirucne zavazadla na gatu, a to mam 150 segmentov u nich..


 raz to bola Vieden, a raz BKK.  V obidvoch pripadoch si vtedy niekolko ludi  drzo bralo 2-3 zavazadla do kabiny, tak personal to zacal vazit.  Vtedy vo Viedni na gatu jedna pani co stala predo mnou mala celkovu vahu prirucnych zavazadiel 22kg ! , a to uz nehodlali akceptovat.    Minuly tyzden som odlietal s QR z Prahy a na gatu oznamily ,ze let je plny a ze kdo chce,si moze nechat zdarma odbavit zavazadlo dolu...  

0 Citovat

sali napsal(a):

Má někdo srovnání  business class  v A330 oproti Q suites v A350., hlavně co do kvality lůžka?  Kvůli lepšímu itineráři jsem vzal A330, kterou znám a  považuji ji za  dobrou.  Jen abych pro příště (bude li nějaké) věděl co vzít.

  urcite Qsuites v A350,  QR A330 ma podla mna tu postel o trochu menej pohodlnu ako Qsuites...

0