BCN - AKL - PRG  .

Auckland, Nový Zéland - 16.105 Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

16 reakcí

BCN - AKL - PRG

0

Přímo na webu Air China se dají momentálně koupit letenky MUC -> AKL za 603 EUR (15.5k CZK), třeba v listopadu.  Úsek PEK - AKL v 787. 

0 Citovat

To je asi nejlevneji dostupny NZ  ?  Mrknu na to jestli i na leden nebo unor , u Singapore Airline  ,nebo treba  Air New Zeland  ,takove ceny ani nahododou ?  Reference na Air China ?

0 Citovat

Novy Zeland z Londyna s China Eastern, unor a brezen od 12 000 Kc. 

0 Citovat

12000 NZ ?  to je ze Smartwingsem s jednim motorem ? -) nebo u  tyce ? unor ? hmm diky mrknu na to  ,ze by to melo souvislost s padem libry a brexitem ? To jsi nasel kde ? posli prosim odkaz  termin treba i leden je mi to jedno kdy  ( leden  -brezen   3 tydny  )

0 Citovat

Uz to vidim  na akcnich letenkach ,ovsem pres Pelikan za 11990 , ale termin az od 20 .unora

0 Citovat

Tak ja vim ty budes hajit UK -) tak jak ja hajim Irsko a Ryanair -)) ale je fakt ze  letenka na NZ za  12245  ( koupil bych tady  ne u Pelikana ) je hodne dobra cena ,skoda ze to neni v lednu , ten brezen je uz trosku pozde i kdyz nevim , byl jsem tam od listopadu do unora

0 Citovat

Jezdit na NZ v lednu nedoporučuju, protože to je hlavní turistická sezóna a ta je v posledních letech znát mnohem víc než před 20 lety (na odlehlých místech je ale málo lidí stále). Od Vánoc do druhé půlky ledna mají navíc prázdniny místní i Australani. Březen je ideální, byl jsem tam až do dubna při 2. i 3. cestě, v březnu i na úplném jihu včetně Stewartova ostrova a ochlazení ještě nepřišlo. Za to jednou v únoru sněžilo od 700 m n.m. na západě Jižního ostrova a při první cestě dokonce ve stejné výšce ve střední části Severního ostrova v lednu. Doporučit můžu listopad a prosinec do Vánoc, kdy je před sezónou a jsou dlouhé dny.

0 Citovat

Diky za radu Libore , je mi jasne , ze za 20 let se Novy Zeland zmenil , tehdy tam parkovaly  auta s klickem v zapalovani , domy nezamcene .. pri stopu  kdyz jsem zdrimnul u silnice  tak ,prvni auto zastavilo a  zjistovalo  jestli se me neco nestalo, .samozrjeme  prvni mavnuti a jel jsem dal , nebo me zastavilo auto s pujcovny ,jestli bych jim ho neprevezl ,..proste hodne jiny svet oproti dnesku

A ano  verim ze listopad i prosinec muze byt fajn , ja tam ale tehdy hledal praci a  v listopadu az do prosince ,nez zacaly dozravat tresne , se mi praci nedario najit

Protoze bych0m tam ale uz leteli za uplne jinych okolnosti a s jinymi prioritami ,tak chci  hlavni sezonu , sice i po Evrope  litame v cernu a v zari  a prazdninam se radeji vyhybame ,ale pokud to jen trosku jde  tak se snazim co nejvic eliminovat destive dny a malo slunecne pocasi ,nelze se divit ,kdyz ziju v Irsku a ani za 18 let jsem si na to irske pocasi  uplne nezvyknul bez nadavani

No uvidime .obavam se ze nam to pristi rok stejne nevyjde i kdyz bych ten brezen akceptoval ,ovsem to nic nemeni na tom , ze  cena 12000 Kc na NZ a jeste s moznosti celeho dne v Shanghaji  je  urcite dobra nabidka i kdyz nevim jak moc je kvalitni letecka spolecnost , ale dost se me to libi

Rad bych si tam ale radeji zoopakoval Silvestr  ,mam tam i zname  kteri starnou  ,kteri vlastnili hostel a pomohli mi i s  hledanim prace   ,takze jsem jim vdecny a chtel bych se s nimi sejit

0 Citovat

Hlavní sezóna na NZ nijak nesouvisí s méně deštivými dny. Déšť je tam podle statistik rozložený celkem celoročně (jen zimy jsou na Severním ostrově deštivější než zbytek roku). Příjemnější jsou v létě teploty na treky v horách nebo spaní ve stanu či v obytném minivanu (asi nejčastější způsob spánku na NZ u cestovatelů), ale při spaní v ubytování a pouze krátkých výletech nižší teplota tolik nevadí. Na západním pobřeží Jižního ostrova (nejpopulárnější část NZ) není velký rozdíl v teplotách mezi létem a zimou. Rozdíl mezi prosincem a lednem až únorem je v průměru na NZ 1-1,5°C (listopad je asi o 2°C chladnější než prosinec).

V posledních letech bylo na přelomu roku na Severním ostrově (hlavně na severu) obvykle sucho a v prvních měsících roku hodně zapršelo (někdy byly i záplavy) a sucho přestalo: https://niwa.co.nz/climate/infor...ht-monitor

Pokud byste chtěli spát v ubytování, je třeba ho mít zejména v hlavní sezóně na Jižním ostrově rezervované dlouho dopředu (moc možností tam není), což si s ohledem na téměř nutnost mít každou noc jinde (max. 2 noci na 1 místě) nedovedu představit mít kvalitně naplánované. Zvlášť s ohledem na možnost několika dní s trvalým deštěm za sebou, kdy je lepší opustit západ ostrova a jet na sušší východ.

0 Citovat

Tak nevim jak se veci za 20 let zmenily ,ale oba ostrovy jsem projel a spal vetsinou ve stanu a protoze nam ani dnes neni stan cizi , tak bychom urcite volili tento typ noclehu ,zname mam v oblasti   Malborugh , v Renwicku tak predpokladam , ze bychom par dnu byli tam a delali hvezdicovite vylety  i kdyz oni uz  hostel prodali  ,soucasti hostelu bylo i misto pro stany  byl jsem tam pres vanoce a teprve po Novem roce se vydal dal ,ale v unoru jsem se tam vratil , v listoadu jsem byl na severnim ostrove ,ale tam znam krome Aucklandu  ,jen oblast Rotorua  a pak Welington ,mezi Rotoru a Welingtonem jsem byl tyden na jedne odlehle farme a pomahal farmari  

Dopredu jsem nemel zamluvene nic  a nemam pocit ,ze by nekde byl problem najit nocleh  kdyz jsem nespal v kempu ,spis jsem mel problem  na nekterych mistech se dostat dal pri stopu , ne ze by nebrali ,ale proste nic  nejelo

To uz asi bude jine dnes navic bychom si asi  chteli pujcit auto ,mozna i ten minivan ,ale to budu resit az to bude aktualni ,mozna opravdu bude zajimavy ten listopad a zustat do vanoc ,asi celkem ty  3-4 tydny i s cestou 

Jaky by mohl byt asi v dnesni dobe rozpocet  na  3 tydny  za vse pro dva ,pri tak slusne cene letenek jake se  ted nabizeji  ?

Jo a na ten dest si vzpominam ,ale mam pocit ze ho prave za ty 3 mesice moc nebylo 

0 Citovat

Když vám ani dnes není stan cizí nebo stačí na spaní minivan, tak v pohodě (i když jsou místa, kde se i spaní v kempu ve vlastním stanu nebo minivanu musí v nejvyšší sezóně rezervovat). Z Renwicku jsou poblíž jen ty Marlborough Sounds a na ty asi v rámci těsného itineráře nemá cenu víc než 1 den. NP Abel Tasman je asi 170 km často se zatáčkami, což by ještě na 1 den šlo s návratem. Pokud byste nemířili pak dál na jih na Kaikouru, ale na západní pobřeží, už by se návrat do Renwicku možná nevyplatil. Na Zélandu prší více hlavně v těch nejatraktivnějších oblastech tj. na západě Jižního ostrova a na sopkách na Severním ostrově.

Před 3 lety jsem byl ve dvou 3 týdny na Jižním ostrově a při nízkonákladovém cestování (asi z poloviny stanování zdarma, což je v poslední době čím dál těžší najít - chce to dál od turistických míst, občas levnější kemp či tábořiště, 1x hostel a 2 noci u známého, jídlo ze supermarketu, žádné placené atrakce - tedy na jednu nás pozval ten známý) nás to stálo za oba bez letenek asi 1900 NZD. Prodražilo se to kvůli ujetí 5000 km, což je o dost víc než obvyklé kolečko po ostrově s odbočkami, protože jsem jezdil podle předpovědi počasí (místní říkali chasing the sun): https://www.zonerama.com/liborst...um/3989311

Pak jsme jeli ve třech 17 dní po Severním ostrově podobně 2500 km, což vyšlo na osobu a den asi o čtvrtinu levněji. A výrazně nejlevnější byl závěr samostatně stopem: https://www.zonerama.com/liborst...um/4195440

Obvyklý itinerář na 3-4 týdny na NZ zahrnuje přejezd z Aucklandu přes sopky a termální oblasti do Wellingtonu za necelý týden a pak zbytek na Jižním ostrově s vrácením auta v Christchurch (nebo opačně). Prodraží se to pak o trajekt a někdy o one-way rental. V rámci mé 3. cesty jsem měl podobný itinerář na 5 týdnů včetně pár treků ve třech, ale už v roce 2006 a náklady už přesně nevím a ani by nebyly moc srovnatelné (já tam byl 3 měsíce, ale auto bylo na 5 týdnů, když jsme tam byli ve třech): http://novyzeland.unas.cz/main.htm

0 Citovat

Diky Libore za dobre info i odkaz na super fotky , taky jsem mel predstavu, ze tyden na severnim ostrove a dva tydny na jiznim ,tak nad tim jeste pouvazuju 

0 Citovat

ahoj,

   co tak hledam tak aktualne nejvyhodnejsi letenky jsou porad z Londyna za cca 16tisic? na odlet unor navrat brezen?:)


dekuji

Jirka

0 Citovat

Například zde: 

https://flights.app.goo.gl/FgBHu 

https://flights.app.goo.gl/gGKbZ

Jsou tam ale fakt dost dlouhé přestupy.

0 Citovat

dekuji:)prvni nejde otevrit a druhy je v breznu..ja bych potreboval zacatkem unora odlet a zacatkem brezna prilet:)

dekuji za kazdou pomoc:)


Jirka

0 Citovat

Já bych ten dlouhej přestup u takovýho letu na druhou stranu zeměkoule viděl jako plus, člověk se v Šanghaji na hotelu může dát dohromady - vyspat, vykoupat, najíst atp. 

0
16 reakcí