Ahoj, potřebovala bych poradit:) Letím poprvé s Lufthansou, konkrétně Praha- Istanbul. 1.) Když jsem to kupovala jako letenku Praha-Istanbul a je tam přestup v Mnichově, znamená to že během přestupu se nemusím starat o zavazadla? 2.) Na stránkách Lufthansy jsem četla něco o tom, že musím mít s sebou na check inu platební kartu, kterou jsem uskutečnila převod peněz..je to opravdu nutné? Neplatila jsem to svojí a asi by bylo komplikované si půjčovat cizí, která je ještě na jiné jméno.. Děkuju moc za všechny připomínky!:) .

Lufthansa

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Takze nase poznatky.
cca. tyden stary let z Norimberku na Saint Marteen. Cesta tam bez problemu,rezervace pres web ok. Jidlo dle meho nazoru taky ok a dalo se vydrzet v letadle sedet 9 hodin z Parize (zde prestup). Cesta zpet bez problemu,akorat v Parizi nestihli behem 2,5 hodin dat kufr na letadlo do Norimberku,takze jsme prijeli bez kufru. Kufr dorucen do 48 hodin (pry to zkouseli driv,ale nikdo nebyl doma a nemohli se dovolat a dopsat na mobil),ale kufr byl totalne zniceny a je z pulky na odpis. Pan co kufr dovezl z letiste z Prahy tak nemel zadny reklamacni formular u sebe (pry ho tak uz dostal),takze jsem kufr prevzal. V kufru byla tretinka lahvoveho piva neposkozena smiley

0 Citovat

predpokladam, ze z/do Norimberku ste neleteli Lufthansou?

0 Citovat

Ahoj,
zakoupil jsem letenku přes expedii PRG-YYZ a zpět EWR-MUC-PRG (oboje mám "pod" Lufthansou, jen první let je operated by Air Canada). Chtěl bych se zeptat, jestli mi půjde udělat online check-in i na první let, když je oper. Air Canada? Nemám s tím vůbec zkušenosti. Předpokládám, že kdyby nešel ten check-in tak nepůjde si ani dopředu zarezervovat sedadlo, že? V tom případě normálně přijít na přepážku v Praze a tam to vyřídit.

Z EWR už je to normálně přes Lufthansu, takže tady počkat 24 hodin před odletem (nebo těch 24 hodin platí jen pro výběr sedadla zdarma?), udělat online check-in a současně půjde i vybrat zdarma sedadlo? Díval jsem se na stránky Lufthansy a momentálně je ten výběr z EWR-MUC za 35$. Ještě bych se chtěl ujistit, jestli je ten online check-in vůbec nutný udělat, nemám zatím 100% jistotu, jestli se 24 hod před odletem dostanu k netu (a k tiskárně se nedostanu už vůbec smiley ).
Omlouvám se za hloupý otázky, mam v tom docela zmatek, ale nechci nic podělat nebo na něco zapomenout smiley Dík moc!

0 Citovat

Ahoj,
dnes mi Lufthansa zrušila zítřejší let z Prahy (mimochodem v 6:55 ráno) do Porta kvůli stávky. Na přetíženou infolinku do Brna jsem se nemohl dovolat, abych si domluvil náhradní spoj. Před chvíli mi přišla sms, že mi přebookovali let tak, že pojedu až 24/11 (tj. o dva dny později) a v Portu budu o půlnoci. To mi samozřejmě krajně nevyhovuje, protože mě v podstatě ošidili o půl pobytu, protože mám zpáteční letenku koupenou na 27/11. Mám samozřejmě už zabookovaný hotel, jehož rezervace nejde zrušit.

Má otázka zní: Je možné nesouhlasit s navrženým přebookovaným termínem? Nechci se nechat jen tak ošidit. Potřebuju se tam dostat zítra.

Díky moc,
Pan Zoufalý

0 Citovat

Tak zrovna LH má dost partnerů ve *A, s kterýma se tam dá dostat (přes Brusel, Lisabon, Curych), popř. se nechat přebookovat na jinou alianci. Takže chce to být na ně tvrdej a stát si za svým.

0 Citovat

Jdi na letiště. Mohli by tam mít přepážku (nebo jiný partner). Lepší než telefon. Vlastní zkušenost s British airways. Mě dokonce přebookovali na aerolinku z jiné aliance.

0 Citovat

S luftwaffe sem letel za posledni rok 3x, z toho jednou zruseno z duvodu stavky (shodou okolnosti taky vylet do Lisabonu).. LH se vyhybam jako cert krizi.. Stejne tak AF..

0 Citovat

Ahoj,

take mam zruseny let, bohuzel nemam moznost se osobne nekam dostat, takze se zkousim dovolat. Jedna se o let do frankfurtu - pracovne. POTREBUJU tam byt presne v 8 a pokud me nedaji jiny ranni let, prijdu o penize a hafo komplikaci. Ptam se - je mozne dostat nejake odskodneni plus zpet penize? Nebo pokud mi nebude vyhovovat jejich nabidka vrati mi 3tis za letenku a zdar. No to si opravdu nemohli vybrat lepsi chvili smiley DIKY

0 Citovat

Bohužel zrovna stávka je okolnost, při které není dopravce povinnen poskytnout finační odškodnění. Samozřejmě přebookovaní můžeš odmítnout a požadovat peníze za letenku zpět, takže je to tak jak píšeš.

0 Citovat

Tak mi bylo receno z linky letiste, ze se mam dostavit klasicky k check in a bude mi nabidnut jiny let. Ja tam jeden vidim, co by mi vyhovoval,ale ten budou chtit vsichni a dovolat se nemuzu ani nahodou. Nevite, zda se to da nejak osefovat i online? Kdyz se prihlasim pod kodem rezervace tak mi to nijak nejde a ucet tam nemam. Dik

0 Citovat

Pokud jde o zítřejší let v 6:50, tak jako alternativa přichází do úvahy pouze let ČSA v 7:00, který je ve Frankfurtu v 8:30. Prodává se v tuto chvíli výrazně dráže, než Tebou uváděných 3000 Kč. Nevím, jestli časově spadá do "potřebuju tam být přesně v 8h...". V závislosti na důležitosti a množství peněz/komplikací v sázce vidím jen tyto alternativy řešení:

1. Pokoušet se dovolat na call centrum Lufthansy a vyřešit to telefonicky.

Během stávky, kde je zrušených 900+ letů denně to může být téměř nemožné. Sám jsem takto kdysi s Lufthansou zrušený let během stávky řešil, dovolal jsem se po několika hodinách pokusů. Skončilo to půlhodinovým telefonátem a domluvou náhradního letu u jiné společnosti. Do emailu mi pak poslali itinerář až cca. po další hodině. A teprve na letišti jsem zjistil, že zapomněli/rozhodli se novou letenku nevystavit a neřekli mi o tom. Málem jsem vůbec neodletěl. (Volal jsem své agentuře cca. 1h po půlnoci českého času, agentura to musela zaplatit ze svého cca. 75min před odletem a později řešit s Lufthansou)

2. Sehnat někoho, kdo dokáže v Praze dojít do jejich kanceláře na letišti (a pravděpodobně vystát frontu) a vyřešit to s Tvým booking kódem za Tebe.

3. Koupit si letenku ČSA za svoje peníze a nechat si původní zrušenou letenku Lufthansy později vyrefundovat (ztráta na ceně letenky bude cca. 10 000 Kč, nikdo jí při tomto postupu patrně nenahradí)

4. Odjet do Frankfurtu dnes večer autem a přespat ve Frankfurtu, nechat si zrušenou letenku vyrefundovat (nákladově cca. okolo nuly, pohodlí bude samozřejmě výrazně horší).

5. Odjet do Frankfurtu autem zítra v brzkých ranních hodinách, nechat si zrušenou letenku vyrefundovat (nákladově o něco lepší varianta než č. 4).

V případě řešení podle bodů 1. až 3. je zcela kritické to vyřešit co nejdříve, jelikož zájemců o tento náhradní let bude mnoho a kdo dřív přijde, ten dostane, ostatní mají smůlu.

Každopádně platí, že nárok na kompenzaci nad rámec přebookování nebo refundace letenky v případě stávky nevzniká.

0 Citovat

Linka letiště má sice pravdu, ale platí, co jsem psal výše. Zítra ráno je šance, že bude alternativní let ČSA v 7:00 stále ještě dostupný výrazně nižší, než dnes.

Co se týče online přístupu k rezervaci, mělo by to jít zde:

https://www.lufthansa.com/online/portal ... id=1000222

Je potřeba zadat šestimístný booking kód a Tvoje jméno (v levém formuláři). Je možné, že Ti to nabídne možnost přebookování online, ale nejsem si jistý, jestli mezi možnostmi bude i let ČSA (jiný přepravce). Za vyzkoušení ale nic nedáš.

0 Citovat

Let PRG - FRA operovaný Lufthansou v 6:50 ráno z Prahy (LH 1403) je normálně naplánovaný a letí - lze provést check-in. Ostatní lety z Prahy operované Lufthansou byly na zítřek zrušeny.

0 Citovat

Lol, koupit ve stresu preventivne ten let od CSA a pak zjistit, ze jako jedinný je můj ofiko let s Luftwaffe operován, tak se asi střelím smiley

0 Citovat

Nechapu ze neni mozne vymahat nahradu - spravne by clovek mel zalovat nenazrany komunisticky odbory a nechat je to zacvakat.. smiley

0 Citovat

Nejhorší smrt je z leknutí smiley:-)...... to chce klid a zachovat chladnou hlavu, jako matka dvojčat mám průpravu bojem smiley:-)
Každopádně na stránkách lufthansa.com je odkaz na aktuální informace ke stávce a všem dotčeným nebo nedotčeným letům..... pokud by se cokoli měnilo, bude to tam, tak držím palce smiley, mně kolegové z Frankfurtu na jednání dneska nepřiletěli smiley:-)

0 Citovat

540 Kč sleva na letenky z Prahy - https://promotion.lufthansa.com/advent_2016
Platí pro lety do 29.3.2017 s nákupem do 10.12.2016

Např. Mnichov za 1990, Bilbao za 2700...

0 Citovat

1.000 Kč sleva - https://promotion.lufthansa.com/ic_dec16/
Nutno rezervovat 14.-15.12. pro cesty během celého roku... MUC - 1500, MAD - 2600 ... výzvou ale je, proč mi nejde tentokrát kód nikam zadat :/

0 Citovat

Díky, nikde jsem tuto informaci nezahlédl. Navíc při odletech z jiných míst to podivně slevu na short-hauly dává. LH nikdy s voucherem nezabodovala, teď měla konečně příležitost a zase nic smiley

0 Citovat

je vůbec nějaká linka od LH, kde by se to vyplatilo ten kupon použít v evropě/oproti cenám lowcostů..?
dik

0 Citovat

Mají aktuálně celkem zajímavé Španělsko, vše do 4 tisíc bez toho kódu, s ním už to bylo o dost zajímavější. Ale bohužel, vypadá to, že se vykašlali pouze na ČR.

0 Citovat

Také mi ten kód bohužel nejde nikam zadat...

0 Citovat

Je to jak psal pavelp, jde to uplatnit pouze na long-haul flights, psali to jen v mailu, který posílali pokud jste odběratelem newsletteru, není to ani napsáno, když pošlou ten kód ani, jak už opět psal pavelp, v terms and conditions.

0 Citovat

Už jsem psal na jiném fóru, voucher funguje, sám jsem kupoval Španělsko. Použijte oficiální Android aplikaci Lufthansa.

0 Citovat

Etihad by mohl vstoupit značným odkoupeným podílem do Lufthansy... Pokud se k tomu potvrdí odchod AIr Berlin z One Worldu, vzniká nám tu nové alianční uskupení okolo Etihadu smiley

0