Ahoj, potřebovala bych poradit:) Letím poprvé s Lufthansou, konkrétně Praha- Istanbul. 1.) Když jsem to kupovala jako letenku Praha-Istanbul a je tam přestup v Mnichově, znamená to že během přestupu se nemusím starat o zavazadla? 2.) Na stránkách Lufthansy jsem četla něco o tom, že musím mít s sebou na check inu platební kartu, kterou jsem uskutečnila převod peněz..je to opravdu nutné? Neplatila jsem to svojí a asi by bylo komplikované si půjčovat cizí, která je ještě na jiné jméno.. Děkuju moc za všechny připomínky!:) .

Lufthansa

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Zaslat oddací list a tuším kopii občanky před a po na documentseu2@dlh.de a pak si zavolat a za 25 eur ti to změní. 

To zdarma je opravdu jen pro skupinové lety.

Každopádně pokud poletíte po Schengenu, nechá si nevěsta starý pas a s tím se prokáže při boardingu. Pracovník na gate kontroluje jen shodu jména, pas neprochází nějakou kontrolou v databázi, takže že je z důvodu změny jména již právně neplatný nemá šanci zjistit ani třeba po 2 letech a na palubu jí pustí. 

0 Citovat

Ahoj. Mám prosbu ohledně změny/zrušení rezervace.

Koupil jsem letenky pro 2 osoby v business v akci 2 za cenu jedné, nebo tak něco. Bohužel v termínu nemůžu letět. Když chci udělat změnu, tak vlastně doplatím za standartní business třídu. 

Chci se zeptat zda je nějaká jiná možnost než to doplatit nebo čekat na nějakou změnu abych mohl zrušit zdarma. Díky

0 Citovat

Zadna jina moznost neni… a ani modleni ti nepomuze. Jedine co te zachrani je, ze aerolinka udela zmenu na letu… sance nula nula nic, ale treba se na tebe usmeje stesti. sorry, ale to je realita

2 Citovat

Ahoj všem

rád bych se ještě letos proletěl B744 + A346. Ale v následujících měsících můžu letět jenom v listopadu a max na 4 noci..

 

Aktuálně má DLH akci, kdy se dají různě nakombinovat routingy, např. FRA-JFK-MUC případně BER-FRA-JFK-MUC-BER (i z VIE) a vychází to na cca 390 EUR.

Ještě ráno jsem tam našel spousty termínů přes pochybnější prodejce, tak aby to vyšlo na 3-4 noci max. Teď už to však jde jen minimálně na 6 nocí.

 

Tušíte někdo, jestli se někde dá (klidně i jako fuel dumping) poskládat routing tak, aby to bylo maximálně na 3-4 noci, routing obsahoval let s 744 (FRA-JFK) a 346 (JFK-MUC) okolo těch 400-500 EUR? Je mi jedno název prodejce...

Odlet PRG, VIE, BER, FRA, MUC atd...

 

Moc díky!

0 Citovat

Brej den, neví někdo, popřípadně to někdo už zkoušel hledat ( já naposledy před měsícem jen Červen a bez výsledku ), že by LH nasadila svoje staré wide body (A340 apod... ) na trasu FRA/MUC do PMI či podobně ? :)

0 Citovat

Zatím jsou jen asi jedna nebo dve rotace 747 a 350 (747 z FRA, 350 z mnichova) v prubehu dubna

dá se nicmene predpokladat, ze budou i v dalsich mesisich.

0 Citovat

Rotace 747 z Frankfurtu:

  • 2. April 2023
  • 9. April 2023
  • 16. April 2023
  • 23. April 2023
  • LH 1158 FRA-PMI (12:30 – 14:35 Uhr)
  • LH 1159 PMI-FRA (16:05 – 18:25 Uhr)
2 Citovat

Ahoj, mate někdo zkušenost s bookováním sedadel s větším prostorem na nohy? Kupoval jsem pro skupinu letenky u Lufthansa Mnichov-LA a u jednoho jsem potřeboval, aby měl sedadlo s větším prostorem pro nohy (straší člověk). Zaplatil jsem tedy poměrně dost za extra sedadlo, a pro ostatní jsem nechal možnost až při check inu. Dneska pro ne dělám check in, a všechny to hodilo k sobě. Prostřední trojka full a jeden ve trojce vedle přes uličku. Takže člověk co měl booknuto sedadlo extra na nohy byl najednou úplně na klasickém sedadle. Teď už samozřejmě nejde vybrat sedadlo s extra místem 🙈. Máte s tímto někdo zkušenosti? Je možnost vracení peněz za to sedadlo, které bylo defacto odebráno? Děkuji.

0 Citovat

Nejlepsi bude zavolat na ceskou hotlajnu a poresit to s nima :) Jsou sikovni  ;)

1 Citovat

V lufthanse se neco stalo. Kompenzace sice priznavali vzdycky bez problemu, ale nez prisly penize, trvalo to klidne 2-3 mesice.

Takze ted me cekal mensi sok, kdyz jsem claimoval let z konce listopadu - 2 tydny po claimu prislo potvrzeni o priznani kompenzace a request o cislo uctu, a tri dny pote dorazily penize.

1 Citovat

Já měl v listopadu taky zpoždění a kompenzace přišla do 5 dni! 

0