Pardubice (PED)

Napsal David Eiselt 2012-04-06T11:56:57+02:00 ve fóru Letiště

mikir napsal(a):

 A krome Alicante ma byt i Kreta a Turecko


To mají být chartery (doposud se z PED létalo  jen Bulharsko) tzn. ne s Ryanairem.


Letiště, respektive letištní infrastruktura v HK je v dezolátním stavu a upřímně řečeno "Dovedu si představit, že by sem letadla, kterých by bylo několik týdně, létala a odbavení by probíhalo v Pardubicích. Ale všechno záleží na dalších jednáních,“ dodal ředitel Vladimír Griga." je holý nesmysl (jak by to probíhalo u příletů?) a pán zřejmě netuší o čem je řeč. 

Ahoj, 

přílet v 20:35. Stíhám BUS 8 v 20:49 ?


Ahoj, jak dlouho trvá projít celým procesem kontroly ke gatu? Je to jako v Brně, kde projdu za 3 minuty? :-D Gate se zavírá 9:20 a příjezd na letiště  je 8:36, tak zda mám být v klidu a nebo raději přijet dřív, neočekávám, že tam bude provoz jako ve Vídni. :-D ale pro jistotu, z Pardubic letím poprvé. Díky :)

rysmen napsal(a):

Ahoj, jak dlouho trvá projít celým procesem kontroly ke gatu? Je to jako v Brně, kde projdu za 3 minuty? :-D Gate se zavírá 9:20 a příjezd na letiště  je 8:36, tak zda mám být v klidu a nebo raději přijet dřív, neočekávám, že tam bude provoz jako ve Vídni. :-D ale pro jistotu, z Pardubic letím poprvé. Díky :)

Ahoj, da se stihnout asi za 1 minutu :D

Eminentní zájem o spojení by měli podle kraje například čeští zaměstnanci koncernu Volkswagen v Kaluze, ale také ruští turisté, kterým mnohdy cesta z Kalužské oblasti na moskevské letiště Šerementěvo trvá i okolo pěti hodin.


Takze  jak je to teda s tou dobrou dostupnosti Kalugy od  Moskvy , kdyz to trva  5 hodin na letiste ?

Pardubice - Praha  je hodina  a i kdyz by  dalsi hodina na letiste  ..co v tom je za podobnost ?

Misto aby se starali aby tam Ryanair aspon vratil ten Londyn , nebo neco zajimaveho  ,tak vymysleji ptakoviny  a tahaji sem zase Rusaky ,ledaze by chteli  vedle letiste pestovat kukurici  to pak jo,  to pristani kloubouk dolu 

Proč Stansted, když z PRG se létá na všechny londýnská letiště bez dotací?

Tak protoze  Londyn dokaze naplnit kazde mesto  a nemuselo by jit jen o Stansted  a taky aby vznikla PRG konkurence  a byly lepsi ceny

Mikire jaký smysl má, aby se za peníze daňových poplatníků vytvářela konkurence pro PRG? 

Třeba by Pardubice mohly být takový český Standsted, Ryan by tam mohl přehodit vše a inzerovat to jako "Prague Pardubice" :D

To je málo kreativní - spíš Prague East Airport 

Dokud nezkrachovalo ruské Transaero, tak dělalo největší kšefty pro PED, před těmi 5 roky to byly 3lety do Domodědova a 2 lety do Petrohradu týdně. Pro mě osobně jelikož jsem v té době pracoval v Rusku u Moskvy to byla nádhera. Hodinu mi trvala cesta na Domodědovo z místa mé práce a z Pardubic hodina domů.


V Pardubicích domácí prostředí, když jsem zapomněl nůž v baťohu, tak jsem se s nimi dohodl, že po příletu zpět mi ho vrátí a taky že jo. Nadváhu řešili slovy - vy jste Čech, tak to nebudeme řešit (nadváha 12kg, tahal jsem elektrody).


K té Kaluze nevím jak nyní, ale 5 roků dozadu, kdy jsem tam měl pracovat , patřilo letiště VW a žádné veřejné lety tam nebyly provozovány.


Myslím, že Pardubice by měly spíš získat nějakou nízkonákladovku létající z Moskvy - Žukovského (to je to, kde za ním je to kukuřičné pole a  má jednu z největších runwayí na světě). Měl jsem to štěstí tam před 8 roky pracovat v Ramenskom, v té době nebylo moc hlídané, tak jsem přes něj chodil dírou v plotě k řece Moskva.

Jinak k té dobré dopravní obsluze - dostat se z Kalugy do Moskvy se dá za 2 hod třeba na Domodědovo, nebo Žukovské, na Vnukovo už je to horší a dostat se na Šeremeťovo, které leží na druhé straně města může být někdy i horor.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!