Ahoj, chtěl bych od Vás trochu poradit: 1) Jaký FFP pro evropské přískoky se Star Alliance, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Samozřejmě výchozí bod je Praha, takže nejčastěji asi s LOT/DLH. 2) Jaký FFP pro evropské přískoky se Sky Team, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Výchozí bod Praha, nejlepší by byl OK Plus, ten jsem si také před rokem založil (asi měsíc před změnou podmínek). Vím, že záleží na bookovacích třídách. Jde mi o spoření mil do budoucna. Díky, RadekB. .

Frequent flyer programy - OBECNĚ

Založil ve fóru Frequent flyer programy

Ahoj, chtěl bych od Vás trochu poradit:

1) Jaký FFP pro evropské přískoky se Star Alliance, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Samozřejmě výchozí bod je Praha, takže nejčastěji asi s LOT/DLH.

2) Jaký FFP pro evropské přískoky se Sky Team, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Výchozí bod Praha, nejlepší by byl OK Plus, ten jsem si také před rokem založil (asi měsíc před změnou podmínek). Vím, že záleží na bookovacích třídách.

Jde mi o spoření mil do budoucna. Díky, RadekB.

0

Pokud bys stihl nalítat status, tak určitě u Sky bych šel do Delty. Tam se ti automaticky přetáčí míle do dalšího roku, ale zase je podmínkou nalétat v tom roce znovu status. Obecně platí, že pokud nebudeš létat víc jak 1x do měsíce se moc FFP nevyplatí.

Já vedu OK Plus jen kvůli vstupům do salónku, kde za 5000 mil mi přijde jako jediný bonus za přijatelnou / dosažitelnou cenu.

0 Citovat

Předpokládám, že je to uplně jedno smiley resp. nikde jsem nic o tomto omezení nečetl.

0 Citovat

a co priority pass? od 99 do 400 euro vstupy do salonků. To se mi jeví jako lepší, než se honit za statusem v nějakém FFP, OKPlus nevyjímaje zvláště po 1.4.2013. Ale nemám s ním zkušenosti. Někdo ano?

0 Citovat

Prioritku jsem shodou okolností nedávno zkoumal. Vyplatí se pouze tehdy, využiješ-li nějaké akce na nákup. Standardně tě vyjdou vstupy na 500Kč (standardní cena přímo v salonku), pokud však využiješ například akce 15% off + 3 měsíce zdarma, vyplatí se smiley Až někde narazím na reklamu tak pošlu odkaz - z hlavy ho nevím.

0 Citovat

Tak jak vidím, ještě že jsem se zeptal. Ověřím ještě ty jednorázové platby, potřebuji Soul a HNL, a pokud to tak bude, pak je zbytečné platit tu kartu. a pokud bude akce, pak není co řešit, díky moc.

0 Citovat

Tak tady je sleva 15% + 3 měsíce free pro Prestige. Odkaz zde.

0 Citovat

Moc díky, jsi perfektní a jsem rád, že jsem to tu objevil. Jen ještě sehnat tu letenku do HNL pro spolucestujícího.

0 Citovat

Teď jsem koukal na ceny klasického vstupu do pražských salónků - 790 Kč smiley

0 Citovat

Ahoj, mám 15000 věrnostních mil u Delty (SkyTeam). Přemýšlím co s nimi, než expirují.
Můžu je mimo salónky využít v autopůjčovnách, na nějaký vnitrostátní let v USA nebo ještě něco jiného?
Dík za rady. smiley

0 Citovat

Zdravim,

aktualne mam lufthansa miles&more ... zakladal jsem v breznu pred odletem do Indie, tento rok planuji vice cestovat a to: Britanie, USA (prelety vnitrostatni), Recko, znovu USA ke konci roku ASIE a pak v unoru New Zeland... na co se ptam je, zda by pri tomto slozeni byla sance dosahnout na nejaky status (vsechny cesty ekonomic)?? vetsinu tras s priterlkyni, je tam neco jako spolucestovatel ??

Dale pak poradit ohledne salonku, mam aktualne RB debit, takze pouze Praha a Viden free...musi mit clovek pouze kreditni kartu ci je lepsi v mem pripade priority pass ?

diky za tipy (sorry za interpunkci) smiley smiley

0 Citovat

Takhle naplánovat status nejde, je to o tom, ež pokud budeš chtít létat ekonomicky, tak se budeš přizpůsobovat ceně a tím sbírat minimum majlí, což v tomto složení na status stačit nebude.

0 Citovat

Zdravim, premyslim o tom poridit si nejakou kreditku na ktere bych mohl sbirat mile. Za posledni rok jsem zaplatil pres debetni kartu pres 15 mio (90% platba kartou na internetu), takze bych nasbiral pres kreditku u Unicredit bank cca 750 000 mil. Kdyz se divam tak let PRG - NYC first class vychazi na 170.000 mili, takze bych bez problemu mohl koupit 4 letenky? Moc se v letenkach nevyznam a ani moc nelytam, za posledni 2 roky jsem letel 3x jen z Prahy do Londyna, do Parize a na Kypr. Muzete popripade poradit nejakou dalsi kreditku, kde sbirat mile?

0 Citovat

Rád bych se zeptal někoho zkušeného jak na FFP a také bych se přimlouval u Dejva za námět na článek, nikde jsem zatím nenašel nic shrnujícího a dostatečně informačně hodnotného:-). Budu mít možná pár "hloupých" otázek, ale tak to prosím přejděte, zdá se mi, že tyto programy jsou nastavovány schválně tak, aby se v tom nikdo nevyznal a nemohl je ani náznakem využít:D
Vím, že máme 3 velké aliance: Star Alliance, One World a Sky Team a existuje stránka wheretocredit.com; a teď již konkrétně (nejde mi o statusy, ale o míle, případně upgrade při overbookingu economy class):

Star Alliance
Mám prolétáno něco málo s Turkish. Zde mám i založený FFP a načteny míle. Nikde ale nemohu najít, jak se tam dají načíst míle od jiného Star Alliance dopravce např. Aegean, kde mám taky něco proletěno? Co je k tomu potřeba - etix?
Nebo myslíte založit si FFP Aegean a načíst si míle tam? Jak dlouho po proletění to jde? Šly by tam i převést již načtené míle od Turkish?
Nebo jde si založit FFP Lufthansa nebo United a míle Turkish + Aegean načíst tam? Jak je to kde s expirací?

Sky Team
Mám proletěno něco s Garuda (před rokem a něco) a nedávno s China Eastern. FFP u Sky Team nikde nemám. Jde založit AF Flying Blue což mi přijde pro Evropu jak to tu čtu jako nejsmysluplnější a ty míle od Garudy a China Eastern tam načíst? Jak?

Stejně se asi zjistí, že žádný z těch FFP už skoro nemá cenu smiley
Díky

0 Citovat

Honku, Garudu uz nenactes. Zpetne to jde jen 6 mesicu (vetsinou z me zkusenosti, ale muze to mit SkyTeam jinak). U SkyTeamu bych volil program Delty.

0 Citovat

Zdravim

Chci se zeptat na nekolik otazek
- Vlastnim Visa Infinite credit card a Mastercard World elite debet card
- pred par lety jsem mel nalitanou stribrnou kartu a mel jsem tam neco pres 35000 bodu u csa a od te doby mi u nich zustal ucet
-v rijnu poletime s China eastern na Bali pres Sanghaj cca 15 000 mil
- v cervnu poletim s Air Malta na maltu
- lednu na Sri lanku a Maledivy s Fly dubai
- pristi rok v planu USA(NY/Florida)
- auta pujcuju u Herzt na gold membership ,takze taky par mil bude

Chci se zeptat do ktereho programu bude nejvyhodnejsi se registrovat a zda nektery ma bonusy pro drzitele karet ?

Dik moc

0 Citovat

Jedina ceska kreditka ktera umela pripisovat mile do FF byla myslim od Raiffky - a to do Miles & More od Lufthansy (ale je mozne ze je na trhu neco noveho)..

Jinak China Eastern je SkyTeam, FlyDubai mile nikam nepripises a Air Malta umi pripsat mile k Lufthansa nebo Swiss Air.. Pokud nelitas aspon jednou mesicne v economy, pripadne businessem tak asi nic svetoborneho nevymyslis.. Pripsal bych si aspon to Bali k CSA.. smiley

0 Citovat

FF Lufthansy umí kreditka od Uni (standardní MC a zlatá MC), ale obecně to závisí spíš na bance, co si domluví s aerolinkama.

0 Citovat

S tim bali jsem premyslel jestli to ma smysl delat FF flying blue , kdyz to bude okolo 15000 mil + hertz jestli to nebude na upgrade na let do USA pristi rok s AirFrance/KLM do bussinesu popripade Delta ?

A jestli ty mile neexipirujou ? A nebo to mam nechat u CSA a pak az popripade prevest ?

0 Citovat

No nevim jak u skyteam, ale u one worldu ani u *A urcite jedna cesta monkey classem nestaci na upgrade do businessu smiley Z cest do USA (one world) mam vyzkousene, ze jedna zpatecni cesta (business class) do US z PRG mi vystaci na dalsi cestu (jeden smer) na upgrade z businessu do first (18k BA mil) - nicmene kdybys chtel udelat to same z eco, tak v prvni rade musis letet v non-discounted economy (tzn urcite ne NYC nebo MIA za 13k) a za 18k mil se nejdriv upgradnes do premium economy a naledne za dalsich 18k mil do businessu.. A nalitat 36k mil (coz je upgrade eco - business jednim smerem) da v economy fakt zabrat smiley mohl bych o tom psat pameti smiley smiley smiley

0 Citovat

Kicks, máš přehled o tom, které ffp se vyplatí pro upgrady? Já třeba vykulil oči včera u Etihadu, kdy chtějí za 5 hodinový let 30.000 mil za upgrade :/ takže těch mých 10k si můžu leda tak nechat propadnout.

0 Citovat

Ukrajinci, 10 000 na Bangkok z Kyjeva smiley)

0 Citovat

Ja vidim akorat do toho co sbiram sam, nicmene vim z vlastni zkusenosti, ze nasbirat v eco mile na upgrade eco -> business je dnes v podstate nearly impossible - k tomu smerovaly vsechny devalvace FF v poslednich dvou letech.. Stejne tak treba u BA ani nema smysl pokouset se o upgrade eco - bus, protoze to stoji 2x tolik mil nez bus - first..

V zasade pokud clovek neleta businessem, neni mozne cokoliv seriozniho nasbirat - napr. pokud byste chteli vylitat silver u BA (salonky) tak potrebujete 50 letu / rok, coz je vic nez 2x zpatecni let s BA mesicne smiley A nebo to dostanete za jednu lepsi zpatecku C do Asie nebo do Evropy..

Pokud chcete nasbirat 36k mil (zpatecni upgrade v ECO do US), tak jedna zpatecka (v nejlevnejsi tride) s BA do Londyna ti da bez statusu 159 mil - kazdy si muze propocitat kolik je to letu smiley (jen pro zajimavost Madrid - Miami 1,104mil, Londyn-Miami 1,106mil - koukam do sveho rozpisu u BA - a v businessu LHR - EWR prijemnych 9,510 mil).. smiley

0 Citovat

To by mě zajímalo, kde děláš, že ti platí i C. SAP?

0 Citovat

Ahoj,

chtěl bych poprosit o radu.
Jsem nováčkem ve sbírání mil (mám zatím jednu cestu do Kanady) s Lufthansou.
Teď letím do Toronta.

1.) Vyplatí se do USA/Kanady létat s někým jiným? United? Načetla se mi zatím jen cesta tam: Vídeň-Toronto-Halifax a pouze 1330 mil.
2.) Nedaří se mi dohledat číslo letenky u Lufthansy, abych si mohl zpětně načíst míle do miles and more. Máte někdo zkušenost?
3.) Při jakém tarifu letenek se sbírá nejvíce mil?

Díky předem komukoliv, kdo si udělá čas,

IK

0