Ahoj, Přiletíme do Dubaje se smartwings na terminal 2. Naprosto poprvé jsme se rozhodli, že do našeho hotelu dojedeme metrem ( TECOM ). Na internetu jsem si našl,že Jede přímá linka z letiště do Tecomu a zbytek do S hotelu bychom došli pěšky. Známý mi vsak rekl, že terminál 2 jako jediný nemá připojení k metru a nejbližší stanice je zhruba 7 kilometrů, takže doporučuje vzít si taxi k této stanici, jet metrem do stanice Union, kde je údajně potřeba změnit vlak a teprve potom jet do Tecomu. Snažím se na internetu najít co nejvíc informací ale nepřijde mi že by měli metro zrovna nějak dobře popsané a zpracované, je to všechno hrozně zmatene. Aplikace na mobilu mi ukazuje, že přímo před terminálem jsou autobusové zastávky, nicméně všude se píše že autobusy jsou velice nepřesné a zpožděné. Dále mi aplikace nalezla stanici STADIUM METRO STATION která by údajně podle této aplikace měla být 1,5km od terminálu dva, což bych považovala za dochozi vzdálenost... Nicméně prosím prosím, kdo jste Z tohoto terminálu pokračoval dál do města ( nejlepe Tecomu nebo tim smerem ) pomoci MHD, můžete mi prosím poradit? Přiletíme o 6:30 večer. A ještě jedna podotázka - pamatuj si že když jsme byli v Dubaji naposledy, neodvážili jsme se jet nakonec metrem, protože jsem absolutně nerozuměla jaký lístek si mám koupit. Vím že jsou zde nějaké karty ale údajně by měla jedna cesta jít koupit i bez nákupu této karty. Bohužel ani v hotelu nám tenkrát nebyli schopni vysvětlit jak systém funguje  .

Dubai International Airport - Terminal 2

Založil(a) ve fóru Letiště

Ahoj,
Přiletíme do Dubaje se smartwings na terminal 2. Naprosto poprvé jsme se rozhodli, že do našeho hotelu dojedeme metrem ( TECOM ). Na internetu jsem si našl,že Jede přímá linka z letiště do Tecomu a zbytek do S hotelu bychom došli pěšky. Známý mi vsak rekl, že terminál 2 jako jediný nemá připojení k metru a nejbližší stanice je zhruba 7 kilometrů, takže doporučuje vzít si taxi k této stanici, jet metrem do stanice Union, kde je údajně potřeba změnit vlak a teprve potom jet do Tecomu. Snažím se na internetu najít co nejvíc informací ale nepřijde mi že by měli metro zrovna nějak dobře popsané a zpracované, je to všechno hrozně zmatene. Aplikace na mobilu mi ukazuje, že přímo před terminálem jsou autobusové zastávky, nicméně všude se píše že autobusy jsou velice nepřesné a zpožděné. Dále mi aplikace nalezla stanici STADIUM METRO STATION která by údajně podle této aplikace měla být 1,5km od terminálu dva, což bych považovala za dochozi vzdálenost...
Nicméně prosím prosím, kdo jste Z tohoto terminálu pokračoval dál do města ( nejlepe Tecomu nebo tim smerem ) pomoci MHD, můžete mi prosím poradit? Přiletíme o 6:30 večer.

A ještě jedna podotázka - pamatuj si že když jsme byli v Dubaji naposledy, neodvážili jsme se jet nakonec metrem, protože jsem absolutně nerozuměla jaký lístek si mám koupit. Vím že jsou zde nějaké karty ale údajně by měla jedna cesta jít koupit i bez nákupu této karty. Bohužel ani v hotelu nám tenkrát nebyli schopni vysvětlit jak systém funguje smiley všude se uvádí jak je metro levně, pokud si ale musím koupit za 20AED kartu, uz to levne neni... Tady v Čechách fungují časové jízdenky, ale chápete někdo jak to funguje v Dubaji, jaký lístek si koupit atd?

Děkuji moc budu vděčná za každou radu.
Jana

0

Je i levnější karta, stačí se podívat na internet, kde to máš popsaný v češtině. Když pojedeš jen jednou, stačí říct odkud kam, on ti vydá lístek. Kartu jejich nutně nepotřebuješ, my ji nekupovali.

0 Citovat

Nol Silver stoji 25AED, ale uz je na nejk 19 AED kredit. Presne, ak pojdes raz metrom, kartu netreba, ale inak sa to celkom oplati.

0 Citovat

Na nejbližší stanici metra Abu Hail je to asi 1,7 km od terminálu, takže se to dá dojít v pohodě pešky. Spousta zaměstnanců letiště to také tak dělá.

0 Citovat

Nejbližší stanice je opravdu Abu Hail na zelené lince metra. Jezdí sem autobus (tuším linka 31), který ale zastaví ve vedlejší ulici. Pravděpodobně by se to dalo dojít pěšky nebo si vzít taxi. Je fakt, že je poměrně hloupé, že z terminálu 2 není přestup rovnou na metro, navíc zde ani není transfer na terminály 1 a 3.

Co se týče jízdenek na metro a autobusy, dá se koupit celodenní jízdenka (je to magnetická karta, ale je anonymní a žádný poplatek za ni se nevybírá). Nicméně se dá pravděpodobně koupit jen na stanicích metra v automatech. Pokud člověk začíná svou trasu autobusem tak nevím, jak to funguje. Jen bych rád poukázal na to, že celodenní jízdenka platí pouze v den vydání, nikoliv 24 hodin jako v civilizovaných zemích smiley A nejen v metru, ale i v autobusech jsou oddělené části pro muže a ženy (toto se v autobusech opravdu dodržuje). V metru i busech je zaveden systém "označování" jízdenek jak při vstupu tak při výstupu a všechny zastávky autobusu jsou na znamení.

0 Citovat

hmmm moc diky všem...nejsem z toho tedy moc potěšena smiley Abu Hail mi to ukazuje na google maps 30min chuze a cca 2,5km, coz je ve tme a s kufrem NIC MOC smiley Jeste je to klikate jak blazen...No, doufala jsem, ze se pletu a je nejaka "jednoducha cesta" ... Mate zkusennost s temi autobusy, zda jezdi opravdu pozde atd, nebo zda se s nimi da jet v pohode? Zastavka by snad mela byt pred terminalem ALE zas nevim, jak s temi listky kruci no smiley

Chtěli bychom mozna autobusem i do Abu Dhabi, byl jste nekdo?

Chjo, nechci si zas brat taxi z letiste, minule jsme diky zacpam platili palku jak blazen, ale ta doprava opravdu nevypada moc jednoduse...

0 Citovat

Neda se treba i do autobusu bez karty, pokud je to jedna jizda?...Jinak netusim, kde ji splasime... mozna na letisti, ale pokud bychom ji nepotrebovali a pak se nahle rozhodli z tecomu pouzit bus, tak kde ji koupit? :-O

0 Citovat

na stranke nol card je pisane ze automat je aj na terminal 2, ale kde presne to ti neviem povedat.

0 Citovat

Autobusem úplně bez problémů na Abu Hail, na netu se dá dohledat přímo to spojení, potažmo časový rozvrh toho busu. V každém případě ale nemám zkušenost s tím, zda se dá na T2 koupit karta na MHD - my jsme dojely hodně brzo ráno a dopadlo to tak, že nás řidič vzal do busu na černo (platit cash ani platební kartou se nedá) a kartu na MHD jsme si koupily až na stanici metra. Každopádně půl sedmé večer je úplně v pohodě čas, nepřiletíte uprostřed noci, takže se vám snad podaří kartu na T2 sehnat, na informacích vám poradí.

0 Citovat

Karty na autobus či metro se na Terminálu 2 neprodávají. Taxi si při nástupu na letišti účtuje poplatek navíc. My to vyřešili tak, že jsme přešli před letištěm na druhou stranu hlavní silnice a stopli si taxík už bez letištního nástupního poplatku. Cena se dá taxikářem někdy také usmlouvat. Na terminálu 1 nebo 3 je pak dobré si zakoupit stříbrnou přednabitou kartu. Bez platné jízdenky se jezdit nedá. Ještě jsem si vlastně vzpomněl, že jsem se někde před příletem do Dubaje dočetl, že v budově na odletech terminálu 2 (cca 200 od haly příletů) prodávají karty na metro a autobus ve směnárně (už si nevzpomenu na název) vlevo hned jak se vejde do haly. My tam proto letos v únoru zašli, ale říkali, že je mají vyprodané.

0 Citovat

to Gramophon: to stojí za ušetřených 15 dirhamů jo? smiley

0 Citovat

hm, no když jsem měl omezený rozpočet na cestě kolem světa, tak se mi těch 150 metrů, které jsem navíc ušel, samozřejmě vyplatilo...

0 Citovat

Minulý týden jsme to jeli taxikem do Deiry, cena 30 dirhamů. pěšky jsem to šel při cestě zpět z metra cca půl hodiny.Automat na karty jsem na terminálu 2 nenašel.

0 Citovat

Dekuji vsem,
zda se mi to ted jeste komplikovanejsi nez predtim smiley cekala jsem neco pres jeden km, ale pres dva se mi to s kuframa uz zda dost, nehlede na to, ze spechame kvuli veceri v tecomu ... asi zkusim taxi k tomu metru nebo tak...

Prosim prosim a ten autobus do Abu Dhabi !! - odjizdi pouze z jedine zastavky Al ghubaiba bus station v centru? Budeme v tecomu, tak jsem myslela, ze nastoupime nekde bliz, ale planner mi hazi porad pouze tuto zastavku. Dikyy

0 Citovat

Bus Abu Dhabi - z Tecomu máte bližšie na Ibn Battuta metro station - pod ňou je autobusová stanica aj s autobusmi do Abu Dhabi
Z terminalu 2 máte taxi do Tecomu za cca 55 AED, navyše pôjdete v špičke a metro bude otrasne preplnené indickými a pakistanskými pracovníkmi, ušetríte možno polovicu - stojí vám to za to? Na iné blbosti miniete ďaleko viac...viď http://www.taxiautofare.com/ae/Default. ... &Time=1780

0 Citovat

Autobus do Abu Dhabi E101 viď cestovný poriadok http://www.faszination-abu-dhabi.de/wp- ... us_101.pdf cena 25 AED, platba NOL card

0 Citovat

Tak isto aj v autobuse. Predna cast iba pre zeny. Zadna pre muzov a zeny ktorym to je jedno.

Sent from my M351 using Tapatalk

0 Citovat

http://dubai-buses.com/InterCity.aspx
na stránke prejdi na journey planner, upozorňujem, že vnútromestské busy sú VEĽMI nepresné...

0 Citovat

ja by som radsej zostal doma smiley

0 Citovat

Nevim o cem kdo pise - ale jestli myslite autobusy mhd v dubaji -tak to funguje perfektne - na zastavce vidite cas kdy dana linka pojede - cas se odpocitava a vetsinou to vychazi + - 1 minuta - a to nekolik roku takto perfektne funguje - v autobusu je zavora ktera rozdeluje cast pro zeny - muzi muzou nastupovat predem ale pred zavorou se nedoporucuje sedet - jeste nez bylo otevreno metro se tolerovalo ze muzi stali pred zavorou - nyni pokud vas chyti revizor tak se muzete pripravit na pokutu - i kdyz zalezi vzdy na cloveku

0 Citovat

jeste - vetsina autobusu mhd jezdi po 20 - 25 minutach - nektere nefrektentovane trasy po 1 hodine

0 Citovat

no napr. na Union sq tak tam ked sme cakali na bus, ktory chodil kazdych 20 minut, tak sme cakali 30 minut smiley a teda odpovet tam nebol, iba interval na cestovnom poriadku

0 Citovat

My sme sli z Dubaja do Abu Dhabi taxikom- povodne sme chceli ist autobusom, ale v dubaji na autobusaku bolo asi milion ludi smiley. Stalo to cca 30 €. Kedze sme boli par tak je to v prepocte 15 € na osobu co sa mi zda v pohode. smiley

0 Citovat

A čo toto? V podstate uvidíte, čo potrebujete....https://www.groupon.ae/deals/onyx-tourism-5 ...
prípadne luxusnejšia varianta z pick upom v hoteli https://www.groupon.ae/deals/tourzzy-5
O presnosti autobusových spojov v Dubaji viem svoje, niekedy tá úspora oproti taxi nestojí za tie nervy

0 Citovat

NEZLOBTE SE, ZE ZASE PISU, ALE JA TOMU OPRAVDU NEROZUMIM!!! DOSTALA JSEM OD NEKOHO Z VAS TADY TENTO LINK
http://www.faszination-abu-dhabi.de/wp- ... us_101.pdf TEN JASNE UKAZUJE, ZE BEHEM DNE JEDE AUTOBUS CO 10 MINUT Z BATTUTY DO AD VE STREDU.
KAMARAD, CO ZIJE V DUBAJI TO PRO ME HLEDAL NA NEJAKYCH STRANKACH A POSLAL MI ROZPIS, ZE AUTOBUS BEHEM DNE JEDE KAZDYCH 20MINUT PLUS BRZY RANO A VECER JINAK :-O:-O A JA JSEM SI NASLA TUTO STRANKU, KTEROU JSTE TADY TAKE DOPORUCOVALI A KTERA JE PODLE LOGA PODOBNA JAKO TEN PRVNI PDF ODKAZ
http://wojhati.rta.ae/dub/XSLT_TRIP_REQUEST2 - JSOU ZDE VSECHNY JIZDNI RADY A ZCELA JASNE UKAZUJE, ZE AUTOBUS JEDE KAZDYCH 30MINUT!!!!
PRITOM TEN PDF ODKAZ MA STEJNOU HLAVICKU, TAKE HO DOTYCNY URCITE NASEL NA TE STRANCE WOJHATI...ME UZ SE Z TOHO CHCE OPRAVDU BRECET...POTREBUJI I SPOJENI ZPET ATD, ALE CEMU MAM VERIT?????????? JSEM JEN JA TAKOVEJ DEBIL NEBO CO smiley

0