Moc prosím o radu, jakou zvolit dopravu do centra. V Oslu máme čas cca 1 den a chceme hodně využívat MHD. Je možné zakoupit celodenní jízdenku platnou i pro toto letiště? .

Oslo Gardermoen (OSL)

Založil ve fóru Letiště

9 reakcí

Moc prosím o radu, jakou zvolit dopravu do centra. V Oslu máme čas cca 1 den a chceme hodně využívat MHD. Je možné zakoupit celodenní jízdenku platnou i pro toto letiště?

0

I kdyz je to uz neaktualni, ale snad to nekdy nekomu pomuze: Nejlepe z letiste do centra na Sentrastasjon pomoci vlaku - flytoget, jezdi cca co 15 minut a je hodne rychly, snad do 20-30 minut je v Oslu, bus jezdi podstatne dele. cena vlaku je 180NOK, coz je cca 550kc jedna cesta.

jizdeny nemaji, ale maji karty neco jako opencard smiley da se koupit kdekoliv v trafice 7eleven, atd. vice na ruter.no

0 Citovat

Díky za odpověď, dnes jsem však našel toto:

Další možností je regionální vlak (linky L12 a R10), na který se dá koupit jízdenka, jenž platí v systému městské dopravy v Oslu. Pro cestu na letiště je nutné zakoupit lístek až do zóny 4N (90 NOK jednorázový, 180 NOK celodenní). Tyto vlaky jezdí méně často než expres Flytoget, ale jízdní doba je velmi podobná.

Může to někdo potvrdit?

0 Citovat

Vim, ze take jezdi levne busy, stoji pred letistem a odjizdeji kazdou chvili. Ja jezdil na Helsfir (kde uz je metro), ale jezdi tusim i do centra

0 Citovat

Tak já můžu potvrdit, že do centra se dostanete pohodlně a rychle vlakem L12 nebo R10 za 92 NOK smiley

0 Citovat

Zdravím všechny, nebyl někdo z vás teď o víkendu v Oslu ? Mám tam letět na nadcházející víkend i s rodinou a zajímá mě, jak probíhá to testování antigenními testy ? Jak dlouho se čeká ? Je to zdarma, nebo se něco platí ? Díky moc za zkušenosti.

0 Citovat

Fakt tam teď nikdo nebyl? Nebo jinde v Norsku? Díky...

0 Citovat

Dog _1 napsal(a):

Fakt tam teď nikdo nebyl? Nebo jinde v Norsku? Díky...



Ahoj, byl jsem 27.-28.11 (mám prodělání covidu) takže mě test nezajímal, ale k mému překvapení kontrola žádná ač tam svítily různé tabule, že se na někoho můžou vztahovat karanténní opatření nebo testování, avšak nikde jsem nikoho testoval, nebo něco podobného neviděl. Takže jsem ti vlastně ani neporadil, jen řekl mou zkušenost, kterou fakt nemůžu zaručit :D

0 Citovat

Zagi_kemo napsal(a):

[citace="Dog _1"]

Fakt tam teď nikdo nebyl? Nebo jinde v Norsku? Díky...



Ahoj, byl jsem 27.-28.11 (mám prodělání covidu) takže mě test nezajímal, ale k mému překvapení kontrola žádná ač tam svítily různé tabule, že se na někoho můžou vztahovat karanténní opatření nebo testování, avšak nikde jsem nikoho testoval, nebo něco podobného neviděl. Takže jsem ti vlastně ani neporadil, jen řekl mou zkušenost, kterou fakt nemůžu zaručit :D

[/citace]

Díky i tak, ale oni od 3.12. zpřísnili pravidla a testují všechny při příletu, tak zjišťuji...

0 Citovat

Tak aspoň napíšu zkušenosti: Fronta na povinné testování byla v pohodě, asi do 10 minut. Nejdříve registrace, potom hned výtěr nosu a čekání na SMS. To čekání se pohybovalo od 30 do 45 minut. Poté pokračování do veřejné části příletového terminálu, PLF ani Covid pas nikdo nechtěl. Na několika místech u testování byla volně k dispozici balená pullitova voda, takže jsme aspoň při čekání nakrmili batohy 😀

Celé testování zdarma.

0
9 reakcí